Poczta po raz setny... - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-06, 13:00   #121
Glumanda
Raczkowanie
 
Avatar Glumanda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Norymberga, Bavaria
Wiadomości: 91
Wyślij wiadomość przez ICQ do Glumanda GG do Glumanda Send a message via Skype™ to Glumanda
Dot.: Poczta po raz setny...

Hallo Dziewczyny! raczej jeszcze nic takiego mi sie nie zgubilo, co wyslalam do PL ale za to wyslalam do syna do Frankfurtu a/M grubszy i list z lekarstwem i wcielo... !!!
Nieraz mysle , ze co drugi grubszylist trzeba by bylo wysylac pusty, tylko z lapka na myszy!? co Wy na to?
Albo z dopiskiem: "Szanowny zlodzieju, nie trudz sie, nie ma tu ani pieniedzy ani diamentow, prosze zostaw moj list w spokoju" Uslugi....ehhh!
I musze dodac wyslalam karte na Dzien Ojca przez Yahoo ... i tez nie zostala doreczona - w internecie!!!
__________________
***Nie wstydź się łez,
Wstydź się jeśli ktoś inny przez Ciebie płacze... ***
Glumanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 20:11   #122
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Poczta po raz setny...

Moja kartka na Dzien Matki doszla-dzieki Bogu

Dziewczyny ile moze isc paczka ubezpieczona z USA do Polski?Wyslalam moja 9 czerwca i juz sie denerwuje-minal juz tydzien.Ile Wasze ubezpieczone paczki ida?

Pod koniec miesiaca mam zadzwonic na bezplatna infolinie w sprawie mojej zaginionej paczki ktora wyslalam miesiac temu priority mail-ciekawe czy cos zrobia w tej sprawie?Facet na poczcie mowil ze moze jeszce dojdzie i kazal czekac do konca tego miesiaca-tak dojdzie- yeahhh sure -pewnie jakas baba z poczty moich probek kosmetykow sobie uzywa zamiast wizazanki ktora bardzo chciala je sprobowac
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 20:16   #123
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez aniahoneybunny1982
poczekam ,poczekam.tylko ja taka strasznie niecierpliwa jestem.
Ania no i jak doszla ta Twoja ubezpieczona przesylka?
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 00:12   #124
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: Poczta po raz setny...

doszla ,doszla Elfiku z tym,ze moja siostra musiala zaplacic podatek od wartosci przesylki.ubezpieczylam ten aparat na 200 dolarow a trzeba bylo zaplacic 160 zlotych. ale karta na Dzien Matki oczywiscie niedoszla.a taka sliczna kupilam z kokardkami.pewnie mysleli,ze piemniadze sa w srodku
__________________
bcbg
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 02:47   #125
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Poczta po raz setny...

Cytat:
Napisane przez aniahoneybunny1982
doszla ,doszla Elfiku z tym,ze moja siostra musiala zaplacic podatek od wartosci przesylki.ubezpieczylam ten aparat na 200 dolarow a trzeba bylo zaplacic 160 zlotych. ale karta na Dzien Matki oczywiscie niedoszla.a taka sliczna kupilam z kokardkami.pewnie mysleli,ze piemniadze sa w srodku
To dobrze ze doszla
Podatek od wartosci przesylki?Pierwsze slysze?A od jakiej kwoty ten podatek obowiazuje?
Ja wyslalam ostatnio kosmetyki i ubezpieczylam na $30 -mam nadzieje ze zadnego podatku nie dowala-zreszta wczesniej tak wysylalam i nie bylo zadnego podatku.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 13:15   #126
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: Poczta po raz setny...

wiesz jak to jest w polskich urzedach.tak w ogole to na poczatku przyslali jej pismo,ze musi zaplacic clo za ten aparat ale ja na tym kwitku z poczty napisalam,ze to prezent a ztego co wiem wtedy sie nieplaci cla.oczywiscie napisalam to w jezyku angielskim,czyli gift i pewnie te gamonie w urzedzie celnym niewiedzieli co to znaczy i kazali zaplacic clo.Moja Mama zadzwonila tam i powiedziala,ze ona zadnego cla niebedzie placic ,bo to jest prezent.no i dopiero zauwazyli,ze faktycznie to jest prezent.no to wymyslili ten podatek pd wartosci ubezpieczenia.
niewiem od jakiej kwoty to obowiazuje
__________________
bcbg
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 08:58   #127
jennifer87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 598
Dot.: Poczta po raz setny...

dziewczyny mam problem pisze tu by nie tworzyc kolejnego watku
otoz ,wymienialam sie z epwna wizazanka na tragowisku
wymienialismy sie na perfumy ,opakowalam szczelnie perfum gazety,koerta babelkowa itp,wyslalam poleconym priorytetem, minelo 2 tygodnie juz a paczka nie doszla dzis ide skladac reklamacje ,boje sie ze perfum bedzie zbity juz kiedys tez rzyszla do mnie zwrotna paczka i wszystkie kosmetyki byly pouszkadzane ,czy mam prawo domagac sie jakiegos odszkodawania? skoro paczka nie byla ubezpieczona?
jennifer87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-20, 09:55   #128
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Poczta po raz setny...

nie wydaje mi sie ze mozesz sie ubiegac o odszkodowanie bo paczka nie byla ubezpieczona. niestety ;-(
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 18:10   #129
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Poczta po raz setny...

Jeżeli nie była ubezpieczona to nie. Ile płaciłaś za wysyłkę?Podejrzewam, że zawartość paczki przekraczała 20 funtów. Ja wysyłałam kiedyś telefony komórkowe do Polski, waga wynosiła około 0.5kg i były ubezpieczone na 250funtów, zapłaciłam jakieś 15 za wysyłkę.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 11:18   #130
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Poczta po raz setny...

Ja od jakiegos czasu wszystko co wysylam, bez wzgledu na wartosc... pakuje w oryginalny karton z DHL i puszczam jako ubezpieczone do 500 euro. Potem po nr paczki moge sprawdzic kiedy paczka opuscila teren Niemiec. I o dziwo wszystko dochodzi

Poczta polska ma jakas umowe o wspolpracy z poczta niemiecka... i moze w przypadku gdy paczka zaginie na terenie polski... to poczta polska musi placic
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.