Walczyć czy dać sobie spokój ? Dalsza edukacja i problemy z nauką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-05, 13:42   #1
Hellfire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Cracow/Vienna
Wiadomości: 84

Walczyć czy dać sobie spokój ? Dalsza edukacja i problemy z nauką


Szkołę musiałam przerwać po ukończeniu 2 LO 3 lata temu (rocznik '94) z powodów osobistych. Przez cały okres nauki w podstawówce, gimnazjum oraz liceum byłam najlepsza w szkole z biologii, chemii, fizyki oraz matematyki. Teraz zamierzam napisać maturę i generalnie czuję, że zdam ją z wysokim wynikiem w trybie szkoły zaocznej.

Problem w tym, że przez cały okres kształcenia wyspecjalizowałam się w tych oto przedmiotach szkolnych bo byłam w nich po prostu bardzo dobra. Jednak teraz jestem cała zszokowana bo planowałam iść albo na medycynę albo na informatykę i biorąc do rąk materiał z tych 2 kierunków jestem załamana....nie wiem czy przez te 3 lata mózg mi zgnił czy co, ale kompletnie nie ogarniam tych tematów o.O Mimo, że za czasów szkolnych mogłam wiele rzeczy zrozumieć z studenckich książek tak teraz nic - zero jakiegoś skupienia, logicznego myślenia ani nic.....tak jakby spadła mi mega inteligencja.

Nauczyciele się mylili ? Chodziłam do słabych szkół ? Żyłam iluzjami ? Powiem wam tak, że myślę teraz o swojej przyszłości i jestem w kropce bo z humanistycznych przedmiotów jestem nogą totalną - zawsze trzymałam się tych ścisłych przedmiotów a tu takie rozczarowanie i problem.

Co teraz ? Robić tą maturę i co potem ? Albo może całkiem olać edukację skoro w niczym dobra nie jestem ?
Hellfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 18:33   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Walczyć czy dać sobie spokój ? Dalsza edukacja..

Spokojnie.

Możesz albo sobie świetnie poradzić, albo wszystko skończy się fiaskiem. Ale jeśli nie spróbujesz to już nie będziesz miała takich opcji do wyboru - wiadomo, że wtedy będzie tylko fiasko. Dlatego też nie masz nic do stracenia, za to wiele możesz zyskać, więc nie ma co martwić się na zapas

Podejdź do matury, zdaj ją i aplikuj na studia. Sama podejrzewasz uzyskać z niej dobry wynik, a w dzisiejszych czasach na studia idą też tacy, którzy ledwo 30% z podstawowych przedmiotów uciułają. Także nie widzę powodów do zmartwień

Powróciłaś do nauki, Twój umysł mógł się rozleniwić i nie przyswaja już tak szybko wiedzy jak kiedyś. Musi sobie przypomnieć jak to robić, więc jak tylko zaczniesz go ćwiczyć, to problem zniknie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 22:00   #3
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Walczyć czy dać sobie spokój ? Dalsza edukacja i problemy z nauką

Walcz!
Twój zastój umysłowy może wynikać z tego, że wybiłaś się z rytmu nauki. Spróbuj zacząć od nowa systematyczną naukę, małymi kroczkami, stopniowo zwiększaj materiał. Bez problemu powinnaś dać sobie radę
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 14:55   #4
nemshar
Raczkowanie
 
Avatar nemshar
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 60
Dot.: Walczyć czy dać sobie spokój ? Dalsza edukacja i problemy z nauką

Tak jak piszą dziewczyny - WALCZYMY . Skoro miałaś łepetynkę na karku i dobrze Ci szło uczenie się tych przedmiotów, to może teraz po tych sprawach osobistych o których piszesz masz jakoś mniej cierpliwości, rozkojarzasz się... i dlatego te problemy . Ze studiów zawsze możesz zrezygnować jakby Ci nie szło, ale nie wierzę, że faktycznie tak będzie. A jeśli teraz odpuścisz później będziesz żałować.
__________________
Zapraszam na nemshar.blogspot.com - lifestyle x music x travel
nemshar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-12 15:55:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.