Problemy z deweloperem - czynsz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-13, 09:19   #1
ankua90
Raczkowanie
 
Avatar ankua90
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 286

Problemy z deweloperem - czynsz


Cześć wszystkim

Kupiłam mieszkanie deweloperskie. Blok miał został oddany do użytku we wrześniu 2015r. W związku z opóźnieniami klucze do mieszkania odebrałam 30.12.2015. Jednakże inwestycja nie ma w dalszym ciągu pozwolenia na użytkowanie przez problemy z dostawcą energii. Przed wczoraj dostałam wystawiona fakturę poleconym na 300 zł za czynsz za cały grudzień!!!!! Zdaję sobie sprawę z tego, ze deweloperzy oddają mieszkania przed ukończeniem budowy głównie po to aby to właściciele ponosili koszty utrzymania mieszkania, ale faktura za cały miesiąc to lekka przesada. Nie mam zamiaru tego płacić, ale z drugiej strony nie chcę obudzić się z ręka w nocniku, bo powinnam była złożyć reklamację,a termin już minął, a zapłacić i tak będę musiała. Czy ktoś może był w podobnej sytuacji? Co mam zrobić jeśli nie zgadzam się z wystawioną fakturą? Reklamacja?

No i druga kwestia - w związku z opóźnieniami ponosiłam koszty - m.in. płacę czynsz za wynajem. Nie chcę się bawić w chodzenie po sądach, ale chciałabym pociągnąć dewelopera o np. częściowy zwrot kosztów. Czy ktoś może spotkał się z czymś takim? Jeśli deweloperzy oddawali wam mieszkania z opóźnieniem rekompensowali wam to w jakiś sposób?
ankua90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 10:54   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Problemy z deweloperem - czynsz

Cytat:
Napisane przez ankua90 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim

Kupiłam mieszkanie deweloperskie. Blok miał został oddany do użytku we wrześniu 2015r. W związku z opóźnieniami klucze do mieszkania odebrałam 30.12.2015. Jednakże inwestycja nie ma w dalszym ciągu pozwolenia na użytkowanie przez problemy z dostawcą energii. Przed wczoraj dostałam wystawiona fakturę poleconym na 300 zł za czynsz za cały grudzień!!!!! Zdaję sobie sprawę z tego, ze deweloperzy oddają mieszkania przed ukończeniem budowy głównie po to aby to właściciele ponosili koszty utrzymania mieszkania, ale faktura za cały miesiąc to lekka przesada. Nie mam zamiaru tego płacić, ale z drugiej strony nie chcę obudzić się z ręka w nocniku, bo powinnam była złożyć reklamację,a termin już minął, a zapłacić i tak będę musiała. Czy ktoś może był w podobnej sytuacji? Co mam zrobić jeśli nie zgadzam się z wystawioną fakturą? Reklamacja?

No i druga kwestia - w związku z opóźnieniami ponosiłam koszty - m.in. płacę czynsz za wynajem. Nie chcę się bawić w chodzenie po sądach, ale chciałabym pociągnąć dewelopera o np. częściowy zwrot kosztów. Czy ktoś może spotkał się z czymś takim? Jeśli deweloperzy oddawali wam mieszkania z opóźnieniem rekompensowali wam to w jakiś sposób?
Serio macie czynsz w nowym budownictwie deweloperskim? Nie mylisz czynszu z kosztami zarządzania (plus może fundusz remontowy jeżeli się zgodziliście ustanowić)?

Ostatni akapit: raczej niemożliwe do wyegzekwowania.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-01-13 o 10:56
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 11:02   #3
ankua90
Raczkowanie
 
Avatar ankua90
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 286
Dot.: Problemy z deweloperem - czynsz

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Serio macie czynsz w nowym budownictwie deweloperskim? Nie mylisz czynszu z kosztami zarządzania (plus może fundusz remontowy jeżeli się zgodziliście ustanowić)?
Fakura jest za Zarządzanie nieruchomością wspólną, wodę, ogrzewanie. Te punkty są wyliczone proporcjonalnie czyli 1/30 plus dochodzi po 100 zł za wywóz nieczystości i ryczałt za energię elektryczną
ankua90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 12:06   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Problemy z deweloperem - czynsz

Cytat:
Napisane przez ankua90 Pokaż wiadomość
Fakura jest za Zarządzanie nieruchomością wspólną, wodę, ogrzewanie. Te punkty są wyliczone proporcjonalnie czyli 1/30 plus dochodzi po 100 zł za wywóz nieczystości i ryczałt za energię elektryczną
A w ogóle skontaktowałaś się z nimi? Byłaś w biurze dewelopera, aby wyjaśnić sprawę? Jesteś w stanie wykazać, że nie mogłaś (wskutek opóźnień ze strony dewelopera) wprowadzić się wcześniej, a nie, że nie chciałaś?

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-01-13 o 12:11
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 16:35   #5
ankua90
Raczkowanie
 
Avatar ankua90
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 286
Dot.: Problemy z deweloperem - czynsz

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
A w ogóle skontaktowałaś się z nimi? Byłaś w biurze dewelopera, aby wyjaśnić sprawę? Jesteś w stanie wykazać, że nie mogłaś (wskutek opóźnień ze strony dewelopera) wprowadzić się wcześniej, a nie, że nie chciałaś?
Nie mogę się wprowadzić bo budynek nie ma pozwolenia na użytkowanie. Dzwoniłam dzisiaj do nich i po prostu powiedzieli, aby złożyć reklamację. Myślę, że temat można zamknąć. Dzięki za pomoc
ankua90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 16:58   #6
italiano38
Przyczajenie
 
Avatar italiano38
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: Problemy z deweloperem - czynsz

z ciekawości co to za deweloper?
__________________
życie jest za krótkie żeby pić tanie wino
italiano38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 19:11   #7
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Problemy z deweloperem - czynsz

Dostaniesz zwrot za media, których nie zużyłaś, ale tak czy tak niefajnie. Ja odbierałam na początku grudnia, powiedzmy 5.12 i płaciłam za grudzień od tego dnia.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-17, 21:40   #8
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Problemy z deweloperem - czynsz

Z tymi karami dla dewelopera za opóźnienia w budowie da się coś wywalczyć. Rzecznik konsumentów prowadzi takie sprawy (przynajmniej w moim mieście nie odpuścił deweloperowi). Może warto tam skierować swoje kroki? Albo do biura bezpłatnych porad prawnych, jeśli kwalifikujesz się na bezpłatną pomoc prawną.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 22:38   #9
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Problemy z deweloperem - czynsz

ten przykład świadczy jak ważnym jest przejrzenie umowy z deweloperem przez prawnika
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 08:18   #10
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Problemy z deweloperem - czynsz

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
ten przykład świadczy jak ważnym jest przejrzenie umowy z deweloperem przez prawnika
A co to daję ? nie pytam złosliwie tylko z ciekawości, bo tych umów się raczej nie negocjuje...
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 09:10   #11
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Problemy z deweloperem - czynsz

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
A co to daję ? nie pytam złosliwie tylko z ciekawości, bo tych umów się raczej nie negocjuje...
Jak to nie? My miesiac negocjowalismy zapisy w naszej umowie, w tym rozne daty i terminy
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-28, 11:30   #12
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Problemy z deweloperem - czynsz

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Jak to nie? My miesiac negocjowalismy zapisy w naszej umowie, w tym rozne daty i terminy

powyżej widać jak te daty i terminy są przestrzegane

a co jeszcze negocjowaliście ?
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 12:11   #13
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Problemy z deweloperem - czynsz

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
powyżej widać jak te daty i terminy są przestrzegane

a co jeszcze negocjowaliście ?
Ale wtedy jest podstawa do ew. Odszkodowan lub innych roszczen
Ojj juz nie pamietam,rok temu spedzilisny caly luty czytajac kazdy zapis i myslelismy "co gdyby" cene tez negocjowalismy
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-28 13:11:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.