Ja zrobić kapustę do obiadku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-17, 14:21   #1
noemi_kh
Rozeznanie
 
Avatar noemi_kh
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 519

Ja zrobić kapustę do obiadku?


Witam,
przeszukałam forum ale albo jestem ślepa albo nie znalazłam czego szukam. A więc jak w tytule chciałabym zrobić cosik ala bigosik ze słodkiej kapusty z kiełbaską ale nie wiem jak... Macie jakieś pomysły?
Będę wdzięczna...
noemi_kh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 16:27   #2
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Ja zrobić kapustę do obiadku?

mozesz poszatkowac biala kapuste posolic i zostawic na jakos godzinke zeby kaputa troszke zmiekla, pozniej wrzucic do garka, dodac jakies miesko lub kielbaske, pieczarki troche margaryny i to wszystko dusic, na koniec jak bedzie miekka dodac koncentrat pomidorowy.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 15:50   #3
Sulami
Raczkowanie
 
Avatar Sulami
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 147
GG do Sulami
Dot.: Ja zrobić kapustę do obiadku?

A ja znam pyszny przepis na wspaniałą kapustę.
Potrzebna jest kiszona kapusta (ja używam tej bez marchewki) oraz boczek wędzony, ale surowy.
Kapustę gotuję, aż będzie miękka, wcześniej można ją troszkę opłukać, ale nie za bardzo, żeby nie była zbyt mdła. Po ugotowaniu trzeba ją przestudzić i odcisnąć z wody, ale też nie całkiem do sucha.
W czasie stygnięcia kapusty należy podsmażyć pokrojony w kosteczkę boczuś ( ) i dodać go do tej odciśniętej kapustki (razem z wytopionym tłuszczykiem). Potem smażymy kapustkę tak, aby przeszła tym smakiem boczusia, robi się taki soczek smaczny (resztka tego soku z gotowania kapusty oraz tłuszczyk... , solimy i pieprzymy do smaku...
Ja to uwielbiam np. z kotlecikami z piersi kurczaczej (a' la schabowy)... mniam
Przygotowanie tej kapustki troszkę zajmuje (ale np można ją gotować wtedy, kiedy przygotowuje się kurę albo sprząta itd.), a potem to już szybciutko schodzi
Polecam
__________________
If happy little bluebirds fly above the rainbow- why can't I?
Sulami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 18:33   #4
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ja zrobić kapustę do obiadku?

Kurcze,ja nie potrafie zrobic zadnej kapusty zeby byla dobra,moze tylko kiszona zasmazana i nic wiecej.Wszelkie czerwone i biale kapusty na cieplo wychodza mi beznadziejne Z bigosem troche lepiej,ale tak do obiadku to tylko kapustka pekinska i to na surowo Do tych kapustek na cieplo jakies przyprawy dziewczyny dajecie(oprocz standardowej soli i pieprzu),ze wam wychodzi??
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 20:50   #5
noemi_kh
Rozeznanie
 
Avatar noemi_kh
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 519
Dot.: Ja zrobić kapustę do obiadku?

Dzięki dziewczyny!
Już po obiadku, więc moge sie pochwalić, że wyszła pyszna. A zrobiłam tak:

Poszatkowaną kapustę wygniotłam z solą i zostawiłam na kilka godzin (myślę że wystarczy kilkadziesiąt minut ale ja nie miałam czasu, więc musiało postać)

Następnie podlałam ją niewielką ilościa wody (tak 1\4 objętości kapusty), kiedy się zagotowało dodałam przyprawy:
- pieprz
- odrobina vegety
- odrobina vegety śródziemnomorskiej (nie jest to konieczne)
- zioła małgorzatki (to też niekoniecznie )
- ziele angielskie
- liść laurowy
- delikat do zup w płynie (odrobinkę)

Poddusiłam kapustkę, w tym czasie podsmażyłam kiełbaskę (mialam akurat podwawelską), dodałam sporo cebuli, poddusiłam to razem na patelni żeby cebulka zmiękła. Wpakowałam to do garnka z kapustą, zamieszałam, jeszcze chwilkę poddusiłam, doprawiłam do smaku vegetą i pieprzem czarnym i gotowe. Wyszło pyszniutkie, podałam ze zwykłaymi tłuczonymi ziemniaczkami. Mniam...
noemi_kh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 08:16   #6
Lesana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 36
Dot.: Ja zrobić kapustę do obiadku?

mloda kapuste pokroic w kosteczke lub jak kto lubi , obgotowac nie dlugo tak z 5 minut , odcedzic, na rozgrzany olej wrzucic kapuste dodac duuzo koperku lyzke stolowa cukru taka plaska, szczypta soli , skropic octem wymieszac lekko poddusic, i podawac z mlodymi ziemniaczkami i schabowym obiad pierwsza klasa
Lesana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.