Przygotowanie do rozszerzonego angielskiego :] - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-22, 00:28   #1
Anisia5554
Raczkowanie
 
Avatar Anisia5554
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42

Przygotowanie do rozszerzonego angielskiego :]


Mam nadzieję, że mi pomożecie chociaż w małym stopniu.
Potrzebne mi dobre repetytorium z angielskiego przygotowujące do matury rozszerzonej. Mam już przerobione wszystkie słówka z czarnego repetytorium Longmana, do tego niebawem zabieram się za książkę Janusza Siudy (tą żółtą), żeby nieco podszlifować gramatykę w teorii, a przynajmniej te najważniejsze rzeczy. Chciałabym jakieś repetytorium, które 1] poszerzy mój zakres słownictwa o przydatne do matury rozszerzonej zwroty (czyli posiadające "bogaty" bank słówek) 2] Będzie zawierało dużo ćwiczeń maturalnych (teksty na czytanie ze zrozumieniem, listeningi, ćw. gramatyczne i wypracowania) 3] Fajnie, gdyby miało też jakieś objaśnienia gramatyki w teorii, bo książki Janusza Siudy nie będę przerabiać "od deski do deski", może się zdarzyć, że pominę co nieco a to akurat będzie miało znaczenie. A propos ^^
Co z gramatyki jest najważniejsze na maturze rozszerzonej? Chciałam powtórzyć głównie wszystkie czasy, mowę zależną, stronę bierną i okresy warunkowe, czy coś jeszcze jest istotne? Jeżeli tak, to co? Na co zwracać uwagę przy nauce gramatyki? Dodam, że będę przygotowywać się sama, nie będę uczęszczać na kursy.

No i będę niezmiernie szczęśliwa, jak ktoś mi poleci repetytorium, które byłoby dla mnie odpowiednie Bo ja się na tym nie znam i nie chcę kupować w ciemno, a pewnie tutaj jest sporo osób, które mają jakieś obeznanie w tej kwestii
Anisia5554 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 07:14   #2
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Przygotowanie do rozszerzonego angielskiego :]

Ja teraz uczę z Oxford Repetytorium (biało-zielone) - fajne, ale to poziom podstawowy.

Polecam też:
- Matura z języka angielskiego. Testy (Longman, pomarańczowa okładka)
- Matura repetytorium z testami (Macmillan, czerwona)
- Oxford Excellence for matura. Zestaw ćwiczeń dla poziomu rozszerzonego
- Matura Plus. Podręcznik i repetytorium.
- Matura Companion. Egzamin ustny i pisemny. Poziom rozszerzony. (szara)
- Be Inspired! Matura poziom rozszerzony. (kurs multimedialny, na CD).

---------- Dopisano o 07:05 ---------- Poprzedni post napisano o 07:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Anisia5554 Pokaż wiadomość
No i będę niezmiernie szczęśliwa, jak ktoś mi poleci repetytorium, które byłoby dla mnie odpowiednie Bo ja się na tym nie znam i nie chcę kupować w ciemno, a pewnie tutaj jest sporo osób, które mają jakieś obeznanie w tej kwestii
Jak byś była zainteresowana tymi książkami w pdf, żeby ich nie kupować, to zapraszam na PW.

---------- Dopisano o 07:14 ---------- Poprzedni post napisano o 07:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Anisia5554 Pokaż wiadomość
Co z gramatyki jest najważniejsze na maturze rozszerzonej? Chciałam powtórzyć głównie wszystkie czasy, mowę zależną, stronę bierną i okresy warunkowe, czy coś jeszcze jest istotne? Jeżeli tak, to co? Na co zwracać uwagę przy nauce gramatyki? Dodam, że będę przygotowywać się sama, nie będę uczęszczać na kursy.
Ściągnij ze strony CKE Informator o egzaminie maturalnym od roku szkolnego 2011/2012 z języka obcego nowożytnego
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 14:39   #3
Anisia5554
Raczkowanie
 
Avatar Anisia5554
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Przygotowanie do rozszerzonego angielskiego :]

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Ja teraz uczę z Oxford Repetytorium (biało-zielone) - fajne, ale to poziom podstawowy.

Polecam też:
- Matura z języka angielskiego. Testy (Longman, pomarańczowa okładka)
- Matura repetytorium z testami (Macmillan, czerwona)
- Oxford Excellence for matura. Zestaw ćwiczeń dla poziomu rozszerzonego
- Matura Plus. Podręcznik i repetytorium.
- Matura Companion. Egzamin ustny i pisemny. Poziom rozszerzony. (szara)
- Be Inspired! Matura poziom rozszerzony. (kurs multimedialny, na CD).

---------- Dopisano o 07:05 ---------- Poprzedni post napisano o 07:04 ----------



Jak byś była zainteresowana tymi książkami w pdf, żeby ich nie kupować, to zapraszam na PW.

---------- Dopisano o 07:14 ---------- Poprzedni post napisano o 07:05 ----------



Ściągnij ze strony CKE Informator o egzaminie maturalnym od roku szkolnego 2011/2012 z języka obcego nowożytnego
Nie, nie, nie, w pdf-ie nie chcę, ale dzięki za propozycję
Przejrzałam te repetytoria, a raczej opinie o nich w internecie i powiem Ci, że nie zależy mi stricte na ćwiczeniach, ale właśnie na czymś, co nauczy mnie też nowych słówek, czyli coś, co posiada ten tzw. bank słówek, dobrze by było, gdyby były też jakieś objaśnienia gramatyczne, chociaż już niekoniecznie
A osobno nie chcę kilku książek kupować, bo gdybym wszystko kupowała oddzielnie to raczej tanio mnie to nie wyjdzie : ]

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

a co do tego repetytorium z Macmillana, ono jest chyba tylko do matury podstawowej? bo szukam i nie widzę, żeby do rozszerzenia też było. a szkoda, bo już się tak na nie napaliłam, wszyscy zachwalają no ale do podstawy to mi jednak niepotrzebne bo podstawę zdałam na wynik mnie zadowalający.

Edytowane przez Anisia5554
Czas edycji: 2011-10-22 o 14:23
Anisia5554 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 15:10   #4
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Przygotowanie do rozszerzonego angielskiego :]

Longman - matura rozszerzona

Z tyłu tej ksiazki jest slownictwo pogrupowane dzialami tak jak w wymaganiach maturalnych. Niestety te listy nie sa perfekcyjne. Dlatego zachecam do tworzenia swoich wlasnych. Dzieki temu na maturze nic Cie nie zaskoczy i nie bedziesz rozpaczac "dostalam temat o architekturze i nie wiedzialam co powiedziec"

Tests in english - thematical vocabulary

Książka wypchana roznorodnymi ćwiczeniami ze slownictwa. Wymaga pracy ze slownikiem, bo nie ma podanych tlumaczeń. Ale warto, bo zawiera obszerny zasob slownictwa uzywanego w kontekstach.

Enterprise 4 - workbook

To jedna z najlepszych książek z angielskiego, jaka mialam. Na początku kazdego rozdziału masz szczegolowe wytlumaczenie gramatyki, potem cwiczenia. Gramatyka jest omowiona wyczerpujaco. Na koncu oprocz testow sa tabele przyimkow, czasownikow nieregularnych itd - to jest bardzo wazne do zadan na uzupelnianie gaf.

Oprocz informatora polecam tez biuletyn maturalny - rowniez ze strony CKE
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 17:12   #5
Emocja20
Zadomowienie
 
Avatar Emocja20
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Mon petit ciel
Wiadomości: 1 582
Dot.: Przygotowanie do rozszerzonego angielskiego :]

Revise for Matura MACMILLAN - dużo dość nietypowych, ale przydatnych słówek i ćwiczeń, również na gramatykę. Dodatkowo opisane są wszystkie formy wypowiedzi pisemnej jak i ustnej na maturze. Zawiera trzy płyty CD ( jedna z odpowiedziami, dwie z listeningiem i o ile dobrze pamiętam z przykładowymi wypowiedziami na maturze ustnej). Już pisałam o tym w podobnym temacie, uczyłam się z niej do rozszerzonej matury, w zasadzie tylko z niej, i maturę zdałam bardzo dobrze Ja za swoją płaciłam ok. 70zł, ale na allegro można ją dostać za 25zł (używana, z tego co przeczytałam na aukcji) http://allegro.pl/repetytorium-revis...888942954.html
Emocja20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 18:41   #6
Anisia5554
Raczkowanie
 
Avatar Anisia5554
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Przygotowanie do rozszerzonego angielskiego :]

nelciak - Longmana przerabiam, jednak tylko słownictwo, te ćwiczenia są raczej beznadziejne.

Emocja20- chyba wybiorę tego Macmillana, skoro mówisz że warto, też słyszałam o nim wiele pozytywnych opinii, acz myślałam, że jest tylko do podstawy, teraz znalazłam Revise for matura
Anisia5554 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 20:36   #7
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Przygotowanie do rozszerzonego angielskiego :]

Cytat:
Napisane przez Anisia5554 Pokaż wiadomość
nelciak - Longmana przerabiam, jednak tylko słownictwo, te ćwiczenia są raczej beznadziejne.
To jeszcze polecam słowniki tematyczne lub 3 części repetytorium tematyczno-leksykalne, For&Against L.G.Alexander (przydaje się do rozprawek i matury ustnej) i książki Misztala: Thematic Vocabulary i Word Formation. Wszystkie te które dzisiaj wymieniłam mogę przesłać na maila, ale chyba pdf dalej nie chcesz? :P
__________________


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2011-10-22 o 20:38
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-22, 20:55   #8
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Przygotowanie do rozszerzonego angielskiego :]

Anisia - szkoda, że Ci się longman nie podobał, ja słyszałam głównie pozytywy, w mojej grupie byly tylko xerowki, ale inni realizowali go w maturalnej po skonczeniu podrecznika i slyszalam glownie dobre opinie

Zgadzam sie monika_sonia, 3czesciowe repetytorium jest bardzo fajne, duzy przekrój tematów. Książka Misztala to właśnie te Tests o których pisałam. Wszystkie te książeczki są bardzo tanie. Word formation nie znałam, ale chyba się sama zaopatrzę. Fajne jest też do słownictwa Repetytorium interaktywne z LektorKletta, nie są to może jakieś superambitne słówka, ale wygodnie się pracuje na komputerze
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 21:24   #9
Anisia5554
Raczkowanie
 
Avatar Anisia5554
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Przygotowanie do rozszerzonego angielskiego :]

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
To jeszcze polecam słowniki tematyczne lub 3 części repetytorium tematyczno-leksykalne, For&Against L.G.Alexander (przydaje się do rozprawek i matury ustnej) i książki Misztala: Thematic Vocabulary i Word Formation. Wszystkie te które dzisiaj wymieniłam mogę przesłać na maila, ale chyba pdf dalej nie chcesz? :P
No ja właśnie w pdf nie chcę, muszę mieć książkę, nie potrafię się uczyć "internetowo", poza tym lubię mieć wszystko w jednym miejscu a tak bym musiała drukować, nie, jednak wolę książkę
Oglądałam te ksiązki Misztala i chyba są to jakieś ćwiczeniówki bardziej?
A ta książka For&Against ile mniej więcej kosztuje, bo nigdzie ceny nie umiem znaleźć?

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Anisia - szkoda, że Ci się longman nie podobał, ja słyszałam głównie pozytywy, w mojej grupie byly tylko xerowki, ale inni realizowali go w maturalnej po skonczeniu podrecznika i slyszalam glownie dobre opinie

Zgadzam sie monika_sonia, 3czesciowe repetytorium jest bardzo fajne, duzy przekrój tematów. Książka Misztala to właśnie te Tests o których pisałam. Wszystkie te książeczki są bardzo tanie. Word formation nie znałam, ale chyba się sama zaopatrzę. Fajne jest też do słownictwa Repetytorium interaktywne z LektorKletta, nie są to może jakieś superambitne słówka, ale wygodnie się pracuje na komputerze
z Lektorkletta mam repetytorium gramatyczne, faktycznie słabe, więc nie sądzę, żeby to repetytorium było lepsze Co do Longmana, ja po prostu uważam, że te ćwiczenia zawarte tam są średniej ,,jakości''
Anisia5554 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:51.