Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-25, 12:32   #1
Nicolaax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 4

Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?


Witajcie,
Na początku przedstawię moją sytuację:
Otóż mam aktualnie 25 lat, 2 letnie doświadczenie w pracy której nie chcę dalej kontynuować (jest zupełnie pozbawiona możliwości rozwoju), skończyłam również studia- jednak okazały się one totalnym nieporozumieniem. Zastanawiam się co dalej.. otóż w mojej głowie świtają dwa pomysły:

1. Chciałabym podjąć studia medyczne (kierunek lekarski), tak naprawdę od zawsze gdzieś tam w głowie istniał taki pomysł. Jednak jeśli rozpoczełabym ten kierunek będę już miała 26 lat... jeśli chodzi o sprawy finansowe- nic nie stoi na przeszkodzie (mogę pozwolić sobie również na studia medyczne płatne w Polsce jak i poza granicami kraju tj. Słowacja, Ukraina), jak i na pełne utrzymanie w ciągu tych 6 lat. Nie mam żadnych zobowiązań typu: dzieci.
Jedyna trapiąca mnie kwestia to wiek oraz być może dyskryminacja w pózniejszej pracy (przy podjeciu specjalizacji).
Powiedzcie mi znacie lekarza który jest bezrobotny?

2. Rozważam również wyjazd za granice- Anglia badz Niemcy. Język angielski jest u mnie na poziomie zaawansowanym, zarówno w mowie i rozumieniu, natomiast niemiecki to poziom b1/b2.
Jest plan aby poczatkowo zaczepic się w jakiejkolwiek pracy a następnie szukać czegoś zwiazanego z pracą w biurze, moze jakieś kursy/szkolenia. Jednak obowiam się ze mogłabym utknąc na dobre np na produkcji... nigdy nic nie wiadomo.

Tak więc patrząc na te 2 opcje którą byście wybrały/li?
Mogę jeszcze dodać, że gdybym zdecydowała sie na opcje 1, czas studiowania chciałabym przeznaczyć na rozwijanie znajomości języków i inne aktywności typu wolontariaty, praktyki w wakacje, aby być jak najbardziej aktrakcyjnym dla potencjalnego pracodawcy.
Nicolaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 12:38   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

ja bym wybrała opcję 1, bo zawsze chciałam skończyć medycynę. nie polecam jednak studiów na ukrainie czy słowacji, bo później jest spory problem z nostryfikacją dyplomu. zorientuj się tylko w wymaganiach na studia, bo co roku coś się zmienia. no chyba, że nie celujesz w konkretną uczelnię.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 12:43   #3
Nicolaax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 4
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

Jeśli o Słowacje chodzi, nie ma problemu z nostryfikacją, dużo czytałam na ten temat.
Nicolaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 12:56   #4
LovinLight
Zadomowienie
 
Avatar LovinLight
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 205
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

hej, moj Tz jest lekarzem, ma kolezanke z roku która zaczeła studia wlasnie w wieku 26 lat, obecnie konczy specjalizacje z ginekologii i jest super lekarzem
opcja 1 zdecydowanie!
LovinLight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 13:05   #5
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

Ja bym powiedziała, że akurat na medycynie jest MNÓSTWO osób starszych niż te 'maturalne 19tki', bo wiele osób podchodzi po kilka razy do matury, żeby się na medycynę dostać. Więc nie martwiłabym się dyskryminacją

Jak tylko masz kasę, możliwości i się dostaniesz, to pewnie że próbuj
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 13:08   #6
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

Opcja pierwsza. Moja znajoma z roku zaczęła lekarski w wieku 33 lat, mając już dziecko, jest bardzo dobrą studentką, nikt na nią dziwnie z prowadzących nie patrzy, żadnych przykrych komentarzy nie słucha. Ale to też wyjątkowa osoba, która nigdy się nie zasłania tym, że ma więcej od nas obowiązków, nie oczekuje specjalnego traktowania, a to budzi sympatię. Nikt Cię ze względu na wiek nie będzie mógł dyskryminować, bo o naborze na specjalizacje decyduje wynik LEKu - jak się dostaniesz, to szpital z miejscami rezydenckimi nie może Ci odmówić możliwości robienia wybranej specki.
Nie, nie znam lekarza, który byłby bezrobotny inaczej niż z wyboru (jedna dziewczyna, która woli się realizować jako pani domu) lub np. z powodu choroby psychicznej. Ale odpuść sobie Ukrainę, mam znajomych na roku, którzy się stamtąd przenieśli i ich zdaniem poziom tam jest po prostu żenujący na studiach dla obcokrajowców. Śmiali się, że u nas w tydzień się uczyli więcej, niż tam przez cały rok.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 13:32   #7
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

Nie ma znaczenia wiek, jeśli masz możliwości finansowe na nie zarabianie przez kolejnych kilka lat.. Ze mną studia zaczynało mnóstwo osób po juz jednych skończonych studiach, dziewczyny z doktoratami. Rekordzistka - bodajże 36 lat. Wszyscy miewają się dobrze, nikt nikogo nie dyskryminuje (ze względu na wiek).
Nie znam bezrobotnego lekarza.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2015-09-25 o 13:33
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-25, 13:37   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

nostryfikacja dyplomu w Polsce to problem. poza tym na Ukrainie to chyba średnio spokojnie jest teraz, więc tym bardziej odradzam.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 13:52   #9
Nicolaax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 4
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

Myślę o Bratysławie, raczej Ukrainę usunę z ewentualnych planów.
Przepraszam zle się wyraziłam, chodziło mi o to, że kończąc studia na Słowacji nie ma potrzeby nostryfikacji dyplomu.
Nicolaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 14:32   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

ja bym wolała studiować w kraju.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 14:55   #11
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

Cytat:
Napisane przez Nicolaax Pokaż wiadomość
Mogę jeszcze dodać, że gdybym zdecydowała sie na opcje 1, czas studiowania chciałabym przeznaczyć na rozwijanie znajomości języków i inne aktywności typu wolontariaty, praktyki w wakacje, aby być jak najbardziej aktrakcyjnym dla potencjalnego pracodawcy.
Wolontariaty i rozwijanie znajomości języków na studiach medycznych, które zaczniesz w hmm.. trochę późniejszym niż reszta wieku, kiedy efektywność nauki spada.. Śmiałe plany.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-25, 15:08   #12
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

bez przesady. jestem prawie w wieku autorki, studiuję kierunek, który wymaga sporej ilości nauki i jakoś nie zauważyłam u siebie zmniejszenia efektywności nauki. powiedziałabym, że wręcz przeciwnie- mam ścisk tyłka, żeby zaliczać kolejne rzeczy bez potknięć.
__________________
-27,9 kg


Edytowane przez skazana_na_bluesa
Czas edycji: 2015-09-25 o 15:26
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 15:28   #13
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
Wolontariaty i rozwijanie znajomości języków na studiach medycznych, które zaczniesz w hmm.. trochę późniejszym niż reszta wieku, kiedy efektywność nauki spada.. Śmiałe plany.
Głupoty opowiadasz.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 15:33   #14
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

Bo łączenie studiowania medycyny z wolontariatem i rozwijaniem umiejętności języków obcych to nie głupota. Faktycznie, to wizjonerstwo.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 15:35   #15
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
Bo łączenie studiowania medycyny z wolontariatem i rozwijaniem umiejętności języków obcych to nie głupota. Faktycznie, to wizjonerstwo.
Studiowałaś medycynę?
Kurczę, to są ciężkie studia, ale nie przesadzajmy. Serio. Może pierwsze dwa lata są dość absorbujące, ale potem naprawdę czas na rzeczy inne niż studia da się znaleźć przy dobrej organizacji. I wiem co piszę.

Edytowane przez 201605300922
Czas edycji: 2015-09-25 o 15:37
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 15:36   #16
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

nikt nie powiedział, że będzie codziennie chodzić na wolontariat czy do szkoły językowej. więc tak, jest to jak najbardziej realne. mam na pęczki znajomych na medycynie, którzy robią coś więcej poza ryciem na studia. ludzie dobrze zorganizowani potrafią się nauczyć i zrobić coś poza. zobacz sobie zresztą siatkę zajęć na medycynie, może ci to trochę rozjaśni sprawę. na wolontariat można chodzić też w weekendy. dla własnego zdrowia psychicznego odskocznia od takich studiów jest bardziej niż wskazana.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 15:37   #17
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
Bo łączenie studiowania medycyny z wolontariatem i rozwijaniem umiejętności języków obcych to nie głupota. Faktycznie, to wizjonerstwo.

Ja to łączyłam jeszcze z pracą (korepetycje).
Kwestia dobrej organizacji czasu. Mam mnóstwo znajomych którzy na studiach uczyli się języków (np. kolega - japońskiego od 0) i chodzili na dyżury.
A dzięki wolontariatowi (w zasadzie licznym wolontariatom + pracy w kole naukowym) po 5 roku studiów zaproponowano mi moją aktualną pracę.

Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy medycyny nie studiowali.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 16:10   #18
AshaL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 363
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

Cytat:
Napisane przez Nicolaax Pokaż wiadomość
Witajcie,
Na początku przedstawię moją sytuację:
Otóż mam aktualnie 25 lat, 2 letnie doświadczenie w pracy której nie chcę dalej kontynuować (jest zupełnie pozbawiona możliwości rozwoju), skończyłam również studia- jednak okazały się one totalnym nieporozumieniem. Zastanawiam się co dalej.. otóż w mojej głowie świtają dwa pomysły:

1. Chciałabym podjąć studia medyczne (kierunek lekarski), tak naprawdę od zawsze gdzieś tam w głowie istniał taki pomysł. Jednak jeśli rozpoczełabym ten kierunek będę już miała 26 lat... jeśli chodzi o sprawy finansowe- nic nie stoi na przeszkodzie (mogę pozwolić sobie również na studia medyczne płatne w Polsce jak i poza granicami kraju tj. Słowacja, Ukraina), jak i na pełne utrzymanie w ciągu tych 6 lat. Nie mam żadnych zobowiązań typu: dzieci.
Jedyna trapiąca mnie kwestia to wiek oraz być może dyskryminacja w pózniejszej pracy (przy podjeciu specjalizacji).
Powiedzcie mi znacie lekarza który jest bezrobotny?

2. Rozważam również wyjazd za granice- Anglia badz Niemcy. Język angielski jest u mnie na poziomie zaawansowanym, zarówno w mowie i rozumieniu, natomiast niemiecki to poziom b1/b2.
Jest plan aby poczatkowo zaczepic się w jakiejkolwiek pracy a następnie szukać czegoś zwiazanego z pracą w biurze, moze jakieś kursy/szkolenia. Jednak obowiam się ze mogłabym utknąc na dobre np na produkcji... nigdy nic nie wiadomo.

Tak więc patrząc na te 2 opcje którą byście wybrały/li?
Mogę jeszcze dodać, że gdybym zdecydowała sie na opcje 1, czas studiowania chciałabym przeznaczyć na rozwijanie znajomości języków i inne aktywności typu wolontariaty, praktyki w wakacje, aby być jak najbardziej aktrakcyjnym dla potencjalnego pracodawcy.
E tam dyskryminacja. Że niby za późno się za zawód wziąłeś. Że inni będą mieli już w Twoim wieku 5 lat doświadczenia a Ty zerowego? A kogo to obchodzi. Ważne żebyś Ty czuł się w tym dobrze, a doświadczenia nabierzesz z wiekiem. Jak masz na to pieniądze to ja bym bez wahania szła na studia.
AshaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 17:23   #19
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
Wolontariaty i rozwijanie znajomości języków na studiach medycznych, które zaczniesz w hmm.. trochę późniejszym niż reszta wieku, kiedy efektywność nauki spada.. Śmiałe plany.
No to muszę powiedzieć mężowi, że specjalizacji to on nie zrobi, jest już za stary i nie przyswoi wiedzy. Bo wiesz, skończenie studiów to nie jest koniec edukacji lekarza i muszą sobie, biedacy, radzić z nauką nawet w wieku, w którym im mózg już szwankuje.

Czy autorka wątku musi od razu zdecydować się na wolontariaty? Może to zrobić, gdy już będzie miała już zaliczone np: pierwsze dwa lata. Może też zrezygnować, jeśli poczuje, że wzięła na siebie za dużo. W zasadzie nawet nie musi zaczynać, bo się do tego nie przyzbiera, albo zmieni zdanie, jak to studentka to nie jest tak, że jak napisała coś na wizażu, to musi się tego trzymać pod groźbą dekapitacji. Trzonem są tutaj studia, inne formy aktywności byłyby ewentualnym dodatkiem.
Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Ja to łączyłam jeszcze z pracą (korepetycje).
Kwestia dobrej organizacji czasu. Mam mnóstwo znajomych którzy na studiach uczyli się języków (np. kolega - japońskiego od 0) i chodzili na dyżury.
A dzięki wolontariatowi (w zasadzie licznym wolontariatom + pracy w kole naukowym) po 5 roku studiów zaproponowano mi moją aktualną pracę.

Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy medycyny nie studiowali.
Ale ty byłaś młoda, więc nie było problemu. Gorzej mają się 26-letni staruszkowie. Jakbyś się zastanawiała, czemu teraz skrócili lekarski do 5 lat, to masz odpowiedź- na szóstym roku studenci byli już za starzy, żeby wynieść coś ze studiów.

Wracając do tematu wątku- nie widzę żadnych przeciwwskazań. Z moim TŻ studiowali ludzie, którzy zaczęli studia z pewnym poślizgiem i nikogo to nie dziwiło. Mój kolega studiował stomatologię i też było to częstym zjawiskiem.

Dodam, że nie słyszałam nigdy o bezrobotnym lekarzu, a pracuję w szpitalu.

Edytowane przez Fleur_D
Czas edycji: 2015-09-25 o 17:25
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-25, 17:35   #20
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Ale ty byłaś młoda, więc nie było problemu. Gorzej mają się 26-letni staruszkowie. Jakbyś się zastanawiała, czemu teraz skrócili lekarski do 5 lat, to masz odpowiedź- na szóstym roku studenci byli już za starzy, żeby wynieść coś ze studiów.

Wracając do tematu wątku- nie widzę żadnych przeciwwskazań. Z moim TŻ studiowali ludzie, którzy zaczęli studia z pewnym poślizgiem i nikogo to nie dziwiło. Mój kolega studiował stomatologię i też było to częstym zjawiskiem.

Dodam, że nie słyszałam nigdy o bezrobotnym lekarzu, a pracuję w szpitalu.

Zgadza się
Teraz jestem 27-letnią staruszką i ledwo jestem w stanie zapamiętać listę zakupów... Dobrze że w pracy mam samych starszych ode mnie, przynajmniej nie wpadnę w kompleksy - zawsze mogę sobie pomyśleć, ze w końcu dr T już nie pamięta jak sie zapina guziki...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 20:54   #21
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

Moja znajoma studiuje medycynę, trenuje taniec towarzyski, prowadzi szkołę tańca, dodatkowo brała udział w wyborach Miss, i jeszcze udziela się w jakiejś organizacji na swojej uczelni. I ciągnie tak to już czwarty rok, więc nikt mi nie powie że się nie da. Jak się chce to wszystko można.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 14:20   #22
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Pomóżcie mi podjąć decyzje (studia medyczne/praca)?

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Teraz jestem 27-letnią staruszką
i ledwo jestem w stanie zapamiętać listę zakupów...
Dlatego doktoraty proponuje się max. gimnazjalistom. Starsi już z siebie nic nie wycisną.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-26 15:20:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.