stal chirurgiczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-13, 09:48   #1
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700

stal chirurgiczna


Kiedyś wyczytałam, że stal chirurgiczna świetnie nadaje się do tworzenia kolczyków, niestety nie mam żadnego protetyka w rodzinie i zastanawiam się skąd ją wziąc??? Szukałam hurtowni protetycznej, ortodontycznej, huty, która zapewniałaby tą stal i nic może macie jakies swoje źródła?
awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 10:24   #2
AneciaG
Wtajemniczenie
 
Avatar AneciaG
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 2 069
GG do AneciaG
Dot.: stal chirurgiczna

Wydaje mi się że widziałam w którymś ze sklepów internetowych drut ze stali chirurgiczne. Tylko nie pamiętam w którym. Musiałabyś przejrzeć listę sklepów i poszukać. Lista jest podana w którymś z wątków. Narazie znalazłam tylko coś takiego:

http://beadshop.pl/advanced_search_r...bbe00c72dff823

Znalazłam ten wątek z listą sklepów, więc możesz je przejrzeć: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...35&postcount=1
__________________
Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, mmm, orły, sokoły, herosy!? Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów, gdzie te chłopy!? - Jeeeee!
AneciaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 19:46   #3
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: stal chirurgiczna

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Kiedyś wyczytałam, że stal chirurgiczna świetnie nadaje się do tworzenia kolczyków, niestety nie mam żadnego protetyka w rodzinie i zastanawiam się skąd ją wziąc??? Szukałam hurtowni protetycznej, ortodontycznej, huty, która zapewniałaby tą stal i nic może macie jakies swoje źródła?
Jestem technikiem dentystycznym i mam stały dostęp do takiego drutu. Mogę podać adresy sklepów, gdzie kupisz drut bez problemu. Niestety nie jest on tani bo 30 m kosztuje 60- 68zł. Zależy jeszcze czy chcesz kupić z niklem , czy bezniklowy. Ten drugi jest droższy i może kosztować nawet 80- 90 zł za 30 m.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 22:21   #4
AneciaG
Wtajemniczenie
 
Avatar AneciaG
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 2 069
GG do AneciaG
Dot.: stal chirurgiczna

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Jestem technikiem dentystycznym i mam stały dostęp do takiego drutu. Mogę podać adresy sklepów, gdzie kupisz drut bez problemu. Niestety nie jest on tani bo 30 m kosztuje 60- 68zł. Zależy jeszcze czy chcesz kupić z niklem , czy bezniklowy. Ten drugi jest droższy i może kosztować nawet 80- 90 zł za 30 m.
Chyba lepszy bezniklowy? Bo to chyba właśnie nikile uczula czasami?
__________________
Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, mmm, orły, sokoły, herosy!? Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów, gdzie te chłopy!? - Jeeeee!
AneciaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 09:07   #5
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: stal chirurgiczna

Tak tak dokladnie. Tylko ten bezniklowy. Na nikiel jest uczulone jakies 60% spolecznosci Dziwie sie ze jeszcze w ogole tego sie uzywat jako domieszki.

Nawet jesli wyjdzie 3 zl za metr to nie tak drogo. Tylko jaka srednice ma taki drut? Czy tez sa rozne? Chyba sie musze do cioci wybrac ;D
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 18:25   #6
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: stal chirurgiczna

Nawet jesli wyjdzie 3 zl za metr to nie tak drogo. Tylko jaka srednice ma taki drut? Czy tez sa rozne? Chyba sie musze do cioci wybrac ;D[/quote]

Druty z domieszką niklu są wycofane ze sprzedaży w europie, ale u nas jeszcze nie. W aparatach ortodontycznych najczęściej używane są jeszcze te z niklem (w Polsce), chyba że pacjent zgłosi że jest uczulony.
Skład drutu z domieszką niklu to: 72- 74% żelaza, 18- 20% chromu, 8-10% niklu, 0,06% węgla.
Średnicę mają od 0,5mm- 1,1mm. Te grubsze są droższe.
Najczęściej używam grubości 0,6 lub 0,7mm.
Jest jeszcze drut tytanowy i taki byłby najlepszy. Jest najbardziej biokompatybilny (czyli nie uczula i nie powoduje skutków ubocznych) z tych, które wymieniłam. Niestety do biżu się on nam nie opłaci
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 22:21   #7
patizek
Raczkowanie
 
Avatar patizek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: okolice warszawy
Wiadomości: 42
GG do patizek
Dot.: stal chirurgiczna

Na wykładach z protetyki dowiedzialam sie kiedys, ze paradoksalnie u ludzi uczulonych na nikiel(chodzi o skórę-czyli np na kolczyki) nikiel w jamie ustnej (w postaci drutu-np.klamry w protezach) potrafi odczulać. To tak w ramach ciekawostki.
Swoja droga to wydaje mi sie ze ten drut protetyczny jest po prostu za ciemny w porownaniu ze srebrnym lub posrebrzanym.
patizek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-19, 22:37   #8
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: stal chirurgiczna

Cytat:
Napisane przez patizek Pokaż wiadomość
Na wykładach z protetyki dowiedzialam sie kiedys, ze paradoksalnie u ludzi uczulonych na nikiel(chodzi o skórę-czyli np na kolczyki) nikiel w jamie ustnej (w postaci drutu-np.klamry w protezach) potrafi odczulać. To tak w ramach ciekawostki.
Swoja droga to wydaje mi sie ze ten drut protetyczny jest po prostu za ciemny w porownaniu ze srebrnym lub posrebrzanym.
Korzystam z drutu tylko jednej firmy bo inne rzeczywiście są za ciemne. Znowu srebrny był dla mnie za miękki i przyzwyczaiłam się do stalowego (zboczenie zawodowe ). Z tym drutem to chyba zależy co kto lubi i z którym wygodniej mu się pracuje.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 12:42   #9
Irrrka
Raczkowanie
 
Avatar Irrrka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszafka
Wiadomości: 228
Dot.: stal chirurgiczna

Hmmm no łasnie z tym uczuleniem ja mam problem, niestety Polska jak zwykle do tyłu a szkoda A te aparaty dentystyczne nez niklu niestety tez droższe :/
__________________
Moje Twory: Seria G&M i wcześniejsze
zapraszam do oglądania Nowości NIE BĘDZIE!

z cyklu MŻ: Najlepsza żona to taka, ktora ma cztery ręce i nie ma języka
by kobitka z bazaru

MŻ=mądrości życiowe
Irrrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 21:53   #10
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: stal chirurgiczna

a gdzie na Śląsku można kupić taki drut ze stali bezniklowej??? ostatnio źle się moja skóra czuje nawet w srebrze więc szukam..
awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 15:09   #11
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: stal chirurgiczna

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
a gdzie na Śląsku można kupić taki drut ze stali bezniklowej??? ostatnio źle się moja skóra czuje nawet w srebrze więc szukam..
Np. w Katowicach ul. Młyńska 3. Jeżeli chcesz bliżej swojego miejsca zamieszkania to podaj miasto bo mam spis sklepów.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-22, 06:48   #12
Aglaja
Przyczajenie
 
Avatar Aglaja
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 8
Dot.: stal chirurgiczna

Pacynko to może wpisz adresy tutaj coby wszystkie zainteresowane mogły przeczytac.. Mnie interesuje Warszawa. A jeszcze lepiej w necie.. Pozdrawiam
Aglaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 13:19   #13
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: stal chirurgiczna

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Np. w Katowicach ul. Młyńska 3. Jeżeli chcesz bliżej swojego miejsca zamieszkania to podaj miasto bo mam spis sklepów.
Gliwice
awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 23:02   #14
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: stal chirurgiczna

Dziewczyny podajcie swoje maile priv bo obawiam się, że mogę za takie informacje dostać bana
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:26.