nieregularny okres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-17, 23:43   #1
asia_ostrow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 20

nieregularny okres


mam problem z miesiaczkowaniem , minelo 5lat odkad dostalam okres i miesiaczki sa strasznie nieregularnie , na poczatkku zdarzalo sie ze nie mialam przez 3 miesiace , a pozniej normalnie , teraz jest zazwyczaj tak ze okres dostaje co 1,5 miesiaca i trwwa on jakies 8 dni ,czy tabletki antykoncepcyjne pomogą go uregulowac??
asia_ostrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 07:48   #2
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: nieregularny okres

Najpierw trzeba zbadać przyczynę nieregularności a potem decydować o leczeniu. Ale tabletki Ci uregulują krwawienia podczas ich brania. Co bedzie jak odstawisz - nie wiadomo.wiadomo.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 10:24   #3
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: nieregularny okres

No okej miesiączkujesz od lat 5, ale ile masz lat? Gospodarka hormonalna kobiety może się kształtować do 18/19 roku życia, jeśli jesteś młodsza to daj sobie spokój na razie. Poza tym, masz regularny okres skoro piszesz, że dostajesz co 1,5 miesiąca, po prostu masz długi cykl - ale regularny. Widać taka Twoja uroda.
Jeśli jednak Cie to niepokoi to możesz oczywiście iść do ginekologa na badania, ale tabletki antykoncepcyjne pomogą tylko doraźnie.
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 22:22   #4
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: nieregularny okres

Dobrze, że trafiłam na ten wątek bo też mam wątpliwości względem swojego okresu. Mam 20 lat i od 14 roku życia miesiączkuję. Okres zawsze pojawiał się każdego miesiąca ale nigdy nie był "jak w zegarku". W sumie nie martwiłam się o to bo nie miałam żadnych innych dolegliwości. Teraz rozważam rozpoczęcie brania tabletek antykoncepcyjnych i chcę sprawy ginekologiczne mieć ściśle pod kontrolą. Od prawie roku regularnie notuję moje okresy w kalendarzyku. Napiszę wam ile trwał po kolei każdego miesiąca i powiedzcie, czy to jest w normie i nie muszę zawracać głowy lekarzowi, czy jednak o to zapytać. Jeśli chodzi o to "zawracanie głowy" lekarzowi to kiedyś jak byłam całkiem młoda zapytałam się go, czy pokazać mu kalendarzyk na co on się na mnie wydarł żebym nie była śmieszna i od tego czasu zakończyłam ten temat. Teraz zmieniłam lekarza i mam wątpliwości co do tego cyklu.
Oto moje notowania od lutego 2011 i dalej co miesiąc, aż do września:
34,29,31,30,28,38,27.

Teraz zaczął mi się kolejny okres, a cykl tym razem trwał wyjątkowo krótko bo tylko 18 dni(pojawił się 2 razy w jednym miesiącu, a nigdy tak nie miałam). Nie wiem czy to wszystko jeszcze mieści się w normie i powinnam przestać się martwić, czy jednak wspomnieć o tym lekarzowi? Proszę o rady.

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2011-09-24 o 22:26
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 08:16   #5
sagi85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: nieregularny okres

nikt nie powiedział, że okres powinien być jak w zegarku. Wg mnie Twoje cykle są regularne i nie masz się czym przejmować. Co do ginekologa... dobrze, że zmieniłaś. Każdy ma prawo mieć wątpliwości a dobry ginekolog jest od tego żeby je rozwiać nawet jeśli wydają mu się błahe. co do tego 18 dniowego cyklu... powiedz o tym lekarzowi, na pewno coś zaradzi.
Jeśli zaczniesz brać tabl. ant cykle raczej będziesz miała jak w zegarku, pod warunkiem że tabletki zostały odpowiednio dobrane.
nie wiem czy powinnam coś sugerować ale może przejrzyj sobie forum, ile kobiet ma problemy ze zdrowiem po odstawieniu tabl anty.. niestety jestem jedną z nich. pozdrawiam
sagi85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 15:43   #6
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: nieregularny okres

Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o tą antykoncepcję to nie mam zamiaru brać jej dłużej niż rok i już skompletowałam całą listę potrzebnych badań, które określą, czy mogę ją brać czy nie.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:00.