3 kroki Clinique - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-25, 19:52   #1
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735

3 kroki Clinique


Na fali zimowego złuszczania i testowania co roku nowych specyfików, gdyż żaden nie przypadł mi jeszcze do gustu (tj. nie zadziałał lub nie zdziałał cudów)* otrzymałam ostatnio w Douglasie próbkę kosmetyków z serii "3 kroki" firmy Clinique

http://www.clinique.com.pl/3kroki.php

Generalnie nie chcę pisać całej litanii, gdyż jest tutuj : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-7...tonik-krem.htm, ale chciałabym wiedzieć, ale stosowałyście kiedyś te kosmetyki? Jak przyjrzałam się składowi tego toniku złuszczającego, to wydaje się być morderczy



* do wyboru
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 20:31   #2
grunge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: rzeszow
Wiadomości: 50
Dot.: 3 kroki Clinique

stosowałam. najbardziej przypadł mi do gustu właśnie ten morderczy tonik. Właściwie jest to płyn złuszczający, stad w składzie alkohol i kwas salicylowy. Po jego użyciu możesz odczuwać mrowienie skory, to znak ze się oczyszcza Nie zauważyłam tez u siebie przesuszenia skory, a jedynie znikanie ówczesnych syfków (pamiątki po grzywce).
Kremu nie polecam, chociaż najlepiej wypróbuj sama. A nuż Ci się spodoba
__________________
niemożność wyrażenia myśli.
Żyje się raz, dla zabawy.
grunge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 20:06   #3
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: 3 kroki Clinique

Nie ukrywam, że nurtuje mnie, czy tonik, o takim składzie, jak ma Clinique jest w stanie w ogóle złuszczyć naskórek na tyle, by powoli ta skóra wracała do normy (jeśli chodzi o zanieczyszczenia, oczywiście). Podam poniżej na wszelki wypadek skład, choć bynajmniej nie chodzi mi o jego analizę biochemiczną (wiem, że od tego jest inny wątek), ale o rzut okiem, czy jest w ogóle wart swojej ceny

W wersji 3 jego składzie jest: hamamelis virginiana (witch hazel), alcohol denat, water, salicylic acid, butylene glycol, disodium edta, benzalkonium chloride, red 6, orange 4, violet 2

Natomiast w wersji 2: alcohol denat, water, hamamelis virginiana (witch hazel), glycerin, menthol, sodium borate, ext. violet 2, red 33, red 6
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 21:20   #4
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 3 kroki Clinique

taki tonik tylko że chyba z 8x tańszy, bez konserwantów, barwników i alkoholu, na bazie hydrolatu rozmarynowego (woda kwiatowa) dostaniesz w Biochemii Urody. Takie mydło w sklepach z naturalnymi mydłami też kupisz za jakieś 10-15zł. nie widzę sensu w tym, żeby przepłacać.
naturalny i skuteczny 'zestaw 3 kroków' (mydło, tonik z kwasem salicylowym krem) skompletujecie już za 50zł
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 21:21   #5
palina_malina
Rozeznanie
 
Avatar palina_malina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Leeds, UK
Wiadomości: 580
Dot.: 3 kroki Clinique

Przez ponad rok używałam konsekwentnie 3 kroków w różnych kombinacjach w zależności od potrzeb mojej skóry. Ale po naprawdę długim czasie stosowania zauważyłam pewną rzecz, na którą wcześniej delikatnie próbowała mi zwrócić uwagę moja kosmetyczka, otóż 3 kroki tak naprawdę nic nie robią. Niedoskonałości żyły własnym życiem i ani nie znikały szybciej, ani nie było ich mniej. Skórę miałam przesuszoną i DDML nie dawało rady. A moja kosmetyczka sugerowała, że one to w zasadzie nie szkodzą, bo są bezzapachowe, ale są delikatne i wogóle. Ale ja byłam w nie wpatrzona i chyba dlatego nie chciała ich mocniej krytykować. Ale w końcu sama przejrzałam na oczy i tak się skończyła era trzech kroków. Przerzuciłam się na Clarins, ale szukam dalej, bo są dobre ale to jeszcze nie to. Lubie używać kosmetyków z jednej serii, bo mam wrażenie, że się uzupełniają i potęguje to ich działanie. Z 3 kroków najlepiej chyba wspominam żel do mycia twarzy. Bo tonik to z jednej strony alkoholowy, a z drugiej lepkawy i krem jeszcze bardziej lepkawy i efekt w sumie średni. Ogólnie można spróbować i ocenić, ale najlepiej zacząć od travel setu. Starcza na około 2 tygodnie i można go po tym czasie wstępnie ocenić. Może Tobie podpasuje, ale jest to raczej pielęgnacja dla cery bezproblemowej.
palina_malina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 21:52   #6
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: 3 kroki Clinique

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
taki tonik tylko że chyba z 8x tańszy, bez konserwantów, barwników i alkoholu, na bazie hydrolatu rozmarynowego (woda kwiatowa) dostaniesz w Biochemii Urody. Takie mydło w sklepach z naturalnymi mydłami też kupisz za jakieś 10-15zł. nie widzę sensu w tym, żeby przepłacać.
naturalny i skuteczny 'zestaw 3 kroków' (mydło, tonik z kwasem salicylowym krem) skompletujecie już za 50zł
No niby tak, ale ja po prostu nie mam czasu, żeby się bawić w produkcję kosmetyków. Wiem, że to niby kilka minut, niby raz na jakiś czas, ale niemniej, to u mnie nie wypala i temat mam przetestowany. Robiłam już zakupy na Biochemii i Mazidłach i chyba więcej kasy wydałam na zamawianie, niż na kremy apteczne, a potem musiałam większość półproduktów i tak wyrzucić, bo się skończył termin przydatności. Niestety mam taką pracę jaką mam i z dwojga złego, to wolę mieć zaskórniki i spędzić czas z dzieckiem, niż ich nie mieć.

Poza tym przetestowałam już kwas migdałowy, azelainowy, BHA i PHA i jakoś nic na moje zaskórniki nie działa .

I wiem, że to może myślenie życzeniowe, że może rzeczywiście jestem wpatrzona w Clinique, ale qrde, po prostu szukam dla siebie ścieżki

Palina, a z Clarinsa, używasz czegoś złuszczającego, czy tylko pielęgnacyjnego?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 23:14   #7
palina_malina
Rozeznanie
 
Avatar palina_malina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Leeds, UK
Wiadomości: 580
Dot.: 3 kroki Clinique

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość

I wiem, że to może myślenie życzeniowe, że może rzeczywiście jestem wpatrzona w Clinique, ale qrde, po prostu szukam dla siebie ścieżki

Palina, a z Clarinsa, używasz czegoś złuszczającego, czy tylko pielęgnacyjnego?
Ja też byłam wpatrzona w Clinique, ale już mi dawno przeszło.

Jeżeli chodzi o mazidła i te sprawy to doskonale Cie rozumiem, bo u mnie też nie zdaje to egzaminu, nie chodzi o skuteczność, ale brak czasu na zakupienie tego wszystkiego i ukręcenie czasami destabilizował moją codzienna pielęgnację. Czasami jeszcze po coś sięgam, bo są to berdzo zdrowe kosmetyki, ale troszkę "nieporęczne".

A co do Clarinsa to ostatnimi czasy cała moja półeczka kosmetyczna była zastawiona. Typowych "złuszczaczy" nie mają, ale używałam One-Step Gentle Exfoliating Cleanser (polecam), Gentle Peeling (niepolecam - delikatniutki aż za) i tonik do skóry suchej, też w sumie wporządku.

Tylko, ze tak jak juz wcześniej pisałam jestem na etapie szukania mojej idealnej pielęgnacji i narazie przeczesuję dalekowschodni rynek kosmetyczny.
palina_malina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-28, 12:17   #8
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: 3 kroki Clinique

Ja przerobiłam zestaw nr 3 Clinique i powiem, że miałam przez konsultantkę źle dobrany. Obecnie mam miniaturki zestawu nr 1. Gdy wykończę zestaw miniatur Biotherm zabiorę się za nie i opowiem. Moja siostra, która stosuje sumiennie zestaw nr 2 (oczywiście nie Loition jako tonik naturalnie , a raz dziennie) to jest zachwycona i ma cerę zdecydowanie lepszą.
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 17:44   #9
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: 3 kroki Clinique

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
I wiem, że to może myślenie życzeniowe, że może rzeczywiście jestem wpatrzona w Clinique, ale qrde, po prostu szukam dla siebie ścieżki
Też tak miałam
Pokrótce powiem,że moim problemem nigdy nie był jakiś duży trądzik - cerę miałam/mam raczej suchawą (teraz to już jeszcze dodatkowo dojrzałą ze sporymi skłonnościami do powierzchownego zanieczyszczania się,czyli zaskórników w strefie T
Spowodowane to było po części niewłaściwą pielęgnacją - u zarania mojej pamięci - wczesne lata 80te - jako toniku używało się spirytusu salicylowego (właśnie ;póżniej u kosmetyczki standardowo wiele lat oczyszczałam skórę mechanicznie - i niestety,zaskórniki miałam okropne
Jakieś 2-3 lata temu przeszłam ciężką fazę klinikową;teraz już mi przeszło.
Mogę Ci polecić ze swej strony:
1) pozbycie się powiększającego lustra i nie dotykanie/nie oczyszczanie twarzy
2) kuracje złuszczające + adekwatne nawilżanie
3)jakiś preparacik typu pore minimizer (u mnie ten z Clinique się nie sprawdził; u mnie sprawdziła się Bioderma
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 19:36   #10
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: 3 kroki Clinique

szkoda pieniędzy, sam spirytus i śmierdzące szare mydło, bleh. Taki zestaw mogę sama zrobić za niewielkie pieniądze
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 08:11   #11
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 3 kroki Clinique

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
szkoda pieniędzy, sam spirytus i śmierdzące szare mydło, bleh. Taki zestaw mogę sama zrobić za niewielkie pieniądze
jednak przyznasz że siła reklamy jest niesamowita
ale cóż - każdy sam dokonuje wyboru
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-02, 08:56   #12
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: 3 kroki Clinique

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
taki tonik tylko że chyba z 8x tańszy, bez konserwantów, barwników i alkoholu, na bazie hydrolatu rozmarynowego (woda kwiatowa) dostaniesz w Biochemii Urody. Takie mydło w sklepach z naturalnymi mydłami też kupisz za jakieś 10-15zł. nie widzę sensu w tym, żeby przepłacać.
naturalny i skuteczny 'zestaw 3 kroków' (mydło, tonik z kwasem salicylowym krem) skompletujecie już za 50zł
Czy mogłabyś mi podać linka do tego toniku? Albo dokladne proporcje, jeśli sama mam go ukręcić?
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 11:14   #13
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 3 kroki Clinique

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś mi podać linka do tego toniku? Albo dokladne proporcje, jeśli sama mam go ukręcić?
najłatwiej jest na Biochemii Urody, bo masz tu zestaw z wyliczonymi i zważonymi już porcjami poszczególnych składników:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha-bha.html
musisz tylko zmieszać wszystko wg kolejności umieszczonej w instrukcji wykonania, tutaj:
http://www.biochemiaurody.com/vademe...20AHA-BHA.html
aha - i musisz kupić jeszcze alkohol rektyfikowany, w którym rozpuszcza się kwas salicylowy, a którego nie ma w zestawie. 200 ml takiego alkoholu kosztuje ok 16 zł dostaniesz go w sklepie monopolowym
i właśnie odkryłam błąd w swoim pierwszym poście - w toniku z kwasem salicylowym z BU oczywiście też jest alkohol, ale jest to alkohol rektyfikowany i w dużo mniejszym stężeniu - takim, by mógł rozpuścić się kwas salicylowy.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl

Edytowane przez loss_lauri
Czas edycji: 2010-12-02 o 11:16
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 18:37   #14
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: 3 kroki Clinique

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
najłatwiej jest na Biochemii Urody, bo masz tu zestaw z wyliczonymi i zważonymi już porcjami poszczególnych składników:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha-bha.html
musisz tylko zmieszać wszystko wg kolejności umieszczonej w instrukcji wykonania, tutaj:
http://www.biochemiaurody.com/vademe...20AHA-BHA.html
aha - i musisz kupić jeszcze alkohol rektyfikowany, w którym rozpuszcza się kwas salicylowy, a którego nie ma w zestawie. 200 ml takiego alkoholu kosztuje ok 16 zł dostaniesz go w sklepie monopolowym
i właśnie odkryłam błąd w swoim pierwszym poście - w toniku z kwasem salicylowym z BU oczywiście też jest alkohol, ale jest to alkohol rektyfikowany i w dużo mniejszym stężeniu - takim, by mógł rozpuścić się kwas salicylowy.
Dziękuję przy okazji zamawiania z BU (robię je na spółkę z przyjaciółką) obie zaopatrzymy się w ten tonik
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 21:05   #15
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 3 kroki Clinique

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Dziękuję przy okazji zamawiania z BU (robię je na spółkę z przyjaciółką) obie zaopatrzymy się w ten tonik
nie ma za co
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 23:21   #16
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: 3 kroki Clinique

Ja zaczęłam niedawno używać zestawu 2 i jestem póki co bardzo zadowolona. Duży plus za to jaka mięciutka jest później skóra w dotyku .
Ale to dopiero moje początki z tą serią, czy pomogła wypowiem się jak skończę ten miniaturowy zestaw.
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 21:21   #17
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: 3 kroki Clinique

Ja do Clinique jakoś nie am przekonania. Kiedyś wiele lat temu miałam ich podkład (nie pamiętam dokładnie nazwy, ale taki w zakręcanej butelce, chyba balansujący) i byłam delikatnie mówiąc rozczarowana. Miałam też próbkę kremu pod oczy - do zakupu mnie nie zachęciła. Kiedyś w rozmowie ze znajomą kosmetyczką usłyszałam pogląd, że płyny do oczyszczania tej firmy to w składzie niemal to samo co biały jeleń, tylko cena wyższa (nie wiem na ile to prawda, ale z takim poglądem się spotkałam). Osobiście nie mam czasu na własnoręczne "kręcenie" kosmetyków, pod tym względem ufam bardziej zaawansowanym technologicznie laboratoriom, dlatego używam kosmetyków z dobrymi składami, a dziś na szczęście coraz więcej takich też już w Polsce można kupić.
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 22:06   #18
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: 3 kroki Clinique

Cytat:
Napisane przez tequilla78 Pokaż wiadomość
Ja do Clinique jakoś nie am przekonania. Kiedyś wiele lat temu miałam ich podkład (nie pamiętam dokładnie nazwy, ale taki w zakręcanej butelce, chyba balansujący) i byłam delikatnie mówiąc rozczarowana. Miałam też próbkę kremu pod oczy - do zakupu mnie nie zachęciła. Kiedyś w rozmowie ze znajomą kosmetyczką usłyszałam pogląd, że płyny do oczyszczania tej firmy to w składzie niemal to samo co biały jeleń, tylko cena wyższa (nie wiem na ile to prawda, ale z takim poglądem się spotkałam). Osobiście nie mam czasu na własnoręczne "kręcenie" kosmetyków, pod tym względem ufam bardziej zaawansowanym technologicznie laboratoriom, dlatego używam kosmetyków z dobrymi składami, a dziś na szczęście coraz więcej takich też już w Polsce można kupić.
Ja też byłam bardzo niezadowolona z podkładu clinique. Przede wszystkim nawet najjaśniejsze odcienie są za ciemne, mają kiepską konsystencję ... w efekcie wydałam ok. 100zł i mam całą buteleczkę podkładu anti-blemish i nie mam co z nim zrobić.

Ale z 3 kroków coraz bardziej jestem zadowolona .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 21:47   #19
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: 3 kroki Clinique

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Na fali zimowego złuszczania i testowania co roku nowych specyfików, gdyż żaden nie przypadł mi jeszcze do gustu (tj. nie zadziałał lub nie zdziałał cudów)* otrzymałam ostatnio w Douglasie próbkę kosmetyków z serii "3 kroki" firmy Clinique

http://www.clinique.com.pl/3kroki.php

Generalnie nie chcę pisać całej litanii, gdyż jest tutuj : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-7...tonik-krem.htm, ale chciałabym wiedzieć, ale stosowałyście kiedyś te kosmetyki? Jak przyjrzałam się składowi tego toniku złuszczającego, to wydaje się być morderczy



* do wyboru
Stosowałam najpierw zestaw mini produktów żel+tonik+ lotion, a potem kupiłam zestaw pełnowymiarowy mydełko+tonik+lotion typ 2 i polecam! Mydełka skończyć nie mogę, a mam je od stycznia i już mi się nudzi. Nie przesusza, ładnie oczyszcza. Tonik fakt mocny, ale dobrze na mnie działał i nie podrażniał.
Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
taki tonik tylko że chyba z 8x tańszy, bez konserwantów, barwników i alkoholu, na bazie hydrolatu rozmarynowego (woda kwiatowa) dostaniesz w Biochemii Urody. Takie mydło w sklepach z naturalnymi mydłami też kupisz za jakieś 10-15zł. nie widzę sensu w tym, żeby przepłacać.
naturalny i skuteczny 'zestaw 3 kroków' (mydło, tonik z kwasem salicylowym krem) skompletujecie już za 50zł
A może jakieś konkretne propozycje, bo szczerze mówiąc przeglądałam oferty,ale nie wydaje mi się by takie zapachowe mydełka były dobre do twarzy.

Lotion z 3 kroków trudno czymkolwiek zastąpić. Nic tak dobrze mnie nie nawilża.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-19, 10:50   #20
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 3 kroki Clinique

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Stosowałam najpierw zestaw mini produktów żel+tonik+ lotion, a potem kupiłam zestaw pełnowymiarowy mydełko+tonik+lotion typ 2 i polecam! Mydełka skończyć nie mogę, a mam je od stycznia i już mi się nudzi. Nie przesusza, ładnie oczyszcza. Tonik fakt mocny, ale dobrze na mnie działał i nie podrażniał.


A może jakieś konkretne propozycje, bo szczerze mówiąc przeglądałam oferty,ale nie wydaje mi się by takie zapachowe mydełka były dobre do twarzy.

Lotion z 3 kroków trudno czymkolwiek zastąpić. Nic tak dobrze mnie nie nawilża.
moja koleżanka używała do mycia twarzy gotowych mydeł ze ZSK lub Naturalnego Piekna (nie jestem pewna, skąd dokładnie). w NP znalazłam takie:
http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100084
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 10:34   #21
Eshi
Zadomowienie
 
Avatar Eshi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 765
Dot.: 3 kroki Clinique

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
jednak przyznasz że siła reklamy jest niesamowita
ale cóż - każdy sam dokonuje wyboru
u mnie to nie była kwestia siły reklamy
osobiście jestem całkowicie odporna na tą całą marketingową manipulację, uff, nawet jak miałam pełno próbek tych 3kroków w domu to je po prostu wyrzucałam, bo nie lubię na sobie eksperymentować, a nie znałam nikogo kto używał tych kosmetyków.
Pierwszy praktyczny raz miałam styczność z 3krokami u kuzynki, która miała już połówki zestawu nr 2.
Mocno mnie przekonywała do nich, przynajmniej żebym spróbowała te paręnaście dni póki jestem u niej i sprawdziła po prostu ich działanie. I szczerze to zaskoczyłam się niespodziewanie i to w pozytywnym znaczeniu.
Nigdy nie używałam toników/płynów złuszczających ani kremów do twarzy, bo miałam po nich totalną masakrę na twarzy. Twarz przemywałam lekkim płynem do demakijażu.
Ale przyznam, że 3 kroki w moim przypadku się sprawdziło, normalnie czuję, że moja skóra jest czysta i odświeżona, na pewno jest jaśniejsza i jakby to ująć promienna, poznikały plamki, skóra jest gładka i matowa. Oczywiście to przy dłuższym stosowaniu już mojego zestawu stwierdziłam, że skoro przez 2tyg mi nie zaszkodziło to warto spróbować, pomijając już moją wrażliwą i alergiczną skórę.

Być może jest tak jak piszą dziewczyny, sprawdza się, ale bez żadnej rewelacji. Dla mnie rewelacją jest to, że skóra mi się po tym nie przetłuszcza, jak po innych kremach i tonikach, miałam wtedy dosłownie z 2mm błyszczącej warstwy na twarzy, która była szaro-czerwona, więc dla dziewczyn, które nie mają takich problemów, mogą używać innych kosmetyków, może faktycznie lepiej kupić coś tańszego.

Mi podobny efekt daje maseczka z Garniera 3w1, z tą różnicą, że skórę miałam mocno przesuszoną i normalnie schodziła z nosa i okolic ale efekt zmatowienia ekstra zadowalający. Dlatego rano używam maseczki, a wieczorem 3 kroków, aby nawilżyć
__________________
"W nocy, gdy cały dom już śpi. Stukostrachy, Stukostrachy pukają do drzwi. Chciałbym stąd uciec, lecz boję się, że Stukostrach zabierze mnie."

www.pustamiska.pl

www.karmimypsiaki.pl
Eshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 17:06   #22
nowaKasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Dot.: 3 kroki Clinique

Witam
Jestem nowa na tym forum.
Chciałam Was zapytać jak myślicie jaaki numer zestawu Clinique 3 kroki byłby odpowiedni do cery trądzikowej? Czy ktoś z Was używał tego zestawu?
nowaKasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-22 18:06:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:59.