Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-22, 11:29   #4891
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Już pisałam wcześniej, że nie za bardzo dobrze to wygląda. Normalnie gołym okiem widać - jak się wejdzie do sklepu - że mają braki; a to dopiero początek wyprzedaży:/
Z drugiej strony podpytywałam dziewczyny tam pracujące i nie narzekały, więc może to wszystko nic nie znaczy
mam nadzieje, że to tylko chwilowe braki i że wkrótce będzie fantastyczna obnizka cen szamponów
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 11:32   #4892
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
przede wszystkim: sciri, gratuluje prześlicznej córeczki (i imię cudowne!).

poza tym, byłam dzisiaj w Warszawie (chylę czoła przed tymi z Was, które tam mieszkają; mnie te korki po kilku godzinach mooocno zdenerwowały D). Byłam w Blue City i Tarasach, odwiedziłam Marionnaud, Phenome i Sephorę. A z racji, że ostatnio nie robiłam żadnych zakupów, to sobie pozwoliłam na trochę wklejam zdjęcia dzisiejszych łupów i angielskich zakupów. (zapomniałam zrobić zdjęcia masce regenerującej P&R, bo też kupiłam ).
Zetka piękne zakupy

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Kochane mam pytanie, czy coś wiadomo o tym kremie BB Pat&Rub? Miał zdaje się pojawić w czerwcu?
cisza Margo wciąż
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 11:35   #4893
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

a używała któraś z Was kremu tonującego P&R? mignął mi gdzieś w Seph.

prawie tydzień temu nałożyłam na włosy Amlę Khadi (tę w proszku) i jeszcze brudzę ręczniki. Mama nie jest zadowolona..
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 11:51   #4894
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
a używała któraś z Was kremu tonującego P&R? mignął mi gdzieś w Seph.
bardzo chciał mnie zapchac, więc dałam spokój.
delikatnie tonuje, ma świecące drobinki, dobrze pielęgnuje cerę. Nie jest jakis super lekki, taki troche odzywczy.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 13:01   #4895
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
oooo ciekawe kiedy u nas...
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o Lawendową Farmę już dawno zostałam wielbicielką tych mydełek. Próbuję innych, ale nie odpowiadają mi tak jak LF. Dałam ostatnio szansę Tuli i mam wrażenie, że wszystkie są takie same. Gdyby ktoś zawiązał mi oczy nie byłabym w stanie ich rozróżnić. Próbuję się też zmierzyć z mydłem Alep. Już jakbym mniej czuła ten zapach. Działa ciekawie, skóra jest miękka, szybciej schodzi opalenizna Kurcze tylko ten zapach. Czekam więc na nowe mydełka z LF mleczna droga. Widziałyście ile p.Ewa wprowadziła nowości?
ja też czekam na mleczną drogę i już przegapiłam moment kiedy były, bo wizażanki już wklejały fotki i się nimi zachwycały...teraz jakoś z początkiem lipca mają być...
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ale pamiętacie - chyba ostatnia wyprzedaz też była tylko do wyczerpania stanów sklepowych a potem i tak pojawiły się produkty z nowej linii produkcyjnej ale już w normalnych cenach? To może się nie likwidują jednak na dobre.....
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
mam nadzieje, że to tylko chwilowe braki i że wkrótce będzie fantastyczna obnizka cen szamponów
a skąd w ogóle pojawiły się te likwidacyjne plotki?
bo ja też na tą wyprz czekam.....
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 13:08   #4896
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
a skąd w ogóle pojawiły się te likwidacyjne plotki?
bo ja też na tą wyprz czekam.....
jak to plotki - nie dojdziesz gdzie się zaczęły
od jakiegos czasu pojawiają się takie informacje, ale nie są to informacje oficjalne (przynajmniej ja takich nie znam). Takie w stylu jedna pani drugiej pani.....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 13:15   #4897
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
jak to plotki - nie dojdziesz gdzie się zaczęły
od jakiegos czasu pojawiają się takie informacje, ale nie są to informacje oficjalne (przynajmniej ja takich nie znam). Takie w stylu jedna pani drugiej pani.....
no tak....
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-22, 13:59   #4898
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Trochę dumałam nad tym Phenome. W sumie to bym się nie zdziwiła, gdyby jednak wycofali się z rynku. Moim zdaniem trochę u nich marketing szwankuje. Mają zaledwie kilka punktów, większość w Warszawie. Sklep internetowy kiepski, tzn. nie odpisują na maile, nie ma jawnych promocji, nie wykorzystują mocy Facebooka, nie reklamują się, są praktycznie niewidoczni. A konkurencja rośnie. Ponadto ceny mają wysokie, a przecież trzeba na siebie zarobić. Szkoda.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 14:30   #4899
PearlDaisy
Przyczajenie
 
Avatar PearlDaisy
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Ostatnio zakupiłam i tym samym odkryłam cudowną moc nierafinowanego masła Shea. Używam je jako krem do twarzy oraz na przesuszone miejsca na ciele, odżywkę na włosy i dodatek do kąpieli Jednak moja koleżanka również je zastosowała i okazało się, że jest uczulona, dlatego to według mnie jedyna wada masła Shea, bo niestety nie każdy może jest stosować.
PearlDaisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 14:49   #4900
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
fajny zbiorek
Ikarov mnie kusi olejem do włosów
Dzięki

Od nich mam tylko tą dwufazę, olejek do paznokci i miałam na początku roku hydrolat różany. Jak dla mnie za mocno pachniał, ale chyba hydrolaty różane ogólnie mają taki mocny zapach.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Cudny zbiór! Mogłabyś powiedzieć coś więcej o kosmetykach, które zacytowałam?
Te kosmetyki Pai tak ładnie wyglądają!
Przepraszam za tak długi czas odp. Musiałam trochę poogarniać, teraz odszukałam swój wpis i jestem na 141 stronie, a tu już 165 nastukane.


Hydrolat migdałowy ZSK- zapachu w nim nie wyczuwam, mogę więc napisać, że dla mojego nosa bezzapachowy. Nie ściąga mojej skóry, nie wysusza (chyba nawet lekko nawilża), nie podrażnia. Od początku przygody z hydrolatami (nie jest długa) używam ciągle migdałowego, raz skusiłam się na różany (z Ikarov). Różany mocno pachniał (trochę mnie to drażniło po krótkim czasie stosowania), był bardziej oczyszczający (?). Nie wiem jak to nazwać, chyba nie nawilżał i przez to czułam jakby cera była bardziej doczyszczona, była sucha (bez warstewki). Teraz w upały po przetarciu migdałowym mam taką lepkawą warstwę na twarzy, a chyba wolałabym efekt jak po różanym.

Olej Sliwkowy Mazidła- pięknie pachnie, jak dla mnie aromatem do makowca . Jest, z tego co pamiętam, podobny konsystencją i tłustością do oleju z orzecha laskowego (też z mazideł). Nie jest to leciutki olej (jako do twarzy). W sumie używałam rzadko (lezy zapomniany), bo w czasie, kiedy go zakupiłam, wzięłam wyżej wspomniany z orzechów laskowych i tamten używałam ciągle. Sliwkowy pięknie pachnie, ale orzechowy dobrze działał na moją skórę, wyciszał ją. Na pewno nawilża, ale używając go codziennie nie wiem, czy by nie zapchał. Ja robiłam to ok raz na tydzień, albo rzadziej. Większą ilość zużyłam na włosy, niż do twarzy Upajałam się wtedy tym zapachem (akurat była zima, Święta itd).


Kremy Pai:

Ten do cery suchej chyba najbardziej polubiłam. Nie czuję zbytnio zapachu w nim, jednak po nałożeniu na twarz czuję, że jakieś olejki eteryczne posiada. Nie wiem jak go ocenić, bo był czas, kiedy nawilżał fajnie, miałam gładziutkie policzki, a później efekt zmalał i czułam niewystarczające nawilżenie. Używam go tylko na policzki, tzn teraz mam przerwę od czerwca z nim. Jest najbardziej gęsty z tej trójki. Zostawiał tłustą warstewkę na licu.


Krem do cery mieszanej. Używam tylko na strefę T, po nałożeniu czuję lekkie mrowienie, doczytałam, że to efekt chłodzący. Jest lekki, wchłania się dość szybko, ale później jednak widzę i tak lekką warstewkę na skórze, więc nie wiem, czy komuś z tłustą cerą się wchłonie do matu. Ja mam cerę mieszaną, ale nie mam problemu ze świeceniem jakimś nadmiernym, nie używam nic do matowienia itd. Nie przeszkadza mi to po prostu, a matu nienawidzę. Bardziej mam problemy z wysuszeniem, niż przetłuszczaniem cery. Krem ma wyczuwalny zapach po nałożeniu na skórę, dla mnie najbardziej z tej trójki.


Krem do cery normalnej. Nawilża, ale raczej nie tak mocno jak ten do suchej. Nie czułam też takiego wygładzenia. Jest w porządku, tylko znowu te olejki. Zapach bardziej wyczuwalny niż w kremie do cery suchej. Zostawia warstewkę, ale ja akurat to lubię.


Myślę, że gdyby nie olejki zapachowe, których moja cera naczynkowa nie lubi, to zagościłyby na dłużej w mojej szafce.

Osobom, które nie wystrzegają się tych składników polecam wypróbować. Można kupić próbki o poj. 5ml za 16zł z tego co kojarzę.



Balsam do ust Pai- na początku byłam trochę rozczarowana, bo liczyłam na coś gęstszego, a on zachowuje się na ustach trochę jak lekki błyszczyk. W puszcze jest coś a'la wazelinowatego, trzeba parę razy pomazać paluchem, za czym nie przepadam. Generalnie muszę pomazać tam z 4-5 razy by sobie więcej nałozyć na noc, na dzień używam jedynie przed wyjściem z domu. Pięknie pachnie, jakby herbatą Earl Grey. Jest lekki, ale rano mam usta nawilżone. Nie wiem, czy byłby wystarczający na mroźną zimę, bo nie używałam go w tym czasie wychodząc na dwór. Podsumowując: fajny produkt i nie żałuję zakupu, ale chyba więcej go nie powtórzę. Wkurza mnie mazianie paluchem, a za taką cenę mogę kupić np 2 sztyfty, które też okażą się podobne w działaniu.


Mam nadzieję, że moja skromna recenzja choć troszkę pomogła.




Jeśli ktoś pytał o coś (), a nie odpowiedziałam, to przepraszam- widocznie przeoczyłam.


Inna dziewczyna jeszcze pytała o Pai- wyżej opisałam pokrótce moje spostrzeżenia.


I zdjęcie kremików pod oczy Gaia Creams wklejam. Używam go ok 2 tyg i zauważam poprawę nawilżenia i wygładzenia skóry, moja mama również. Wygładzenie czułyśmy już po ok 2 użyciach. Po przejechaniu paluchem pod okiem skóra jest taka mięciutka po prostu.


I pozbawiona jestem aparatu, więc zdjęć ewentualnych nowych nabytków nie zrobię.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 15:06   #4901
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Bruja Pokaż wiadomość
Ja niedawno natknęłam się na Apis w sklepie stacjonarnym i kupiłam do testów to: http://www.apiscosmetics.pl/sklep/in...mart&Itemid=18 - zachwyciła mnie ilość wyciągów w składzie (w przeciwieństwie do innych tego typu kosmetyków napakowanych silikonami i parafiną ).
Te dwa składniki o które pytasz to konserwanty - na skindeep mają ocenę 5 - podobnie jak niektóre z parabenów. Ja mimo wszystko wzięłam (i już całe opakowanie zużyłam) - wrażenia jak najbardziej pozytywne .
Ale nie mam pewności, czy z tymi konserwantami te kosmetyki łapią się na ten wątek.
Nie łapią się. Ale tak jak Korah napisała składy nie są najgorsze.

Cytat:
Napisane przez PearlDaisy Pokaż wiadomość
Ostatnio zakupiłam i tym samym odkryłam cudowną moc nierafinowanego masła Shea. Używam je jako krem do twarzy oraz na przesuszone miejsca na ciele, odżywkę na włosy i dodatek do kąpieli Jednak moja koleżanka również je zastosowała i okazało się, że jest uczulona, dlatego to według mnie jedyna wada masła Shea, bo niestety nie każdy może jest stosować.
Dziękujemy za informację, ale o właściwościach masła shea wiele z nas zdążyło się przekonać w trakcie V części wątku.

Gratulacje dla szczęśliwej mamusi

Zuziu piękne zakupy! nie mogę tu wchodzić, bo co chwilę czymś mnie kuszą..

Aniu mam nadzieję, że będzie super wypasiona promocja na szampony

Korah cieszę się, że mydełko z LF przypadło Ci do gustu. Po moich zachwytach bałam się, że się rozczarujesz i pomyślisz, ze mam niezłe kuku

Margo ja też wolę mydełka z LF choć z tuli mam 2 faworytów: mydło kokosowe, które po prostu uwielbiam i myło mleko z miodem, które pachnie przecudownie! Lubię też ich balsam w kształcie różyczki. Teraz kusi mnie mydło z mlekiem kokosowym
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-22, 15:31   #4902
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Postanowiłam zaprezentować wam moją aktualną kolekcję w miarę naturalnych kosmetyków. Nie wrzucałam tych z Yves Rocher, bo chyba się nie nadają na ten wątek...
Kolekcja niestety nie jest idealna i wiele produktów chciałabym zamienić na inne, lepsze odpowiedniki, ale staram się I tak jest lepiej niż było kiedyś...
Strasznie tęsknię za odżywką John Masters Organics z gorzką pomarańczą, ale póki co muszę wykorzystać te Alterry
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg koo.jpg (93,8 KB, 96 załadowań)
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30

Edytowane przez bleedingsun
Czas edycji: 2012-06-22 o 15:33
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 15:56   #4903
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Postanowiłam zaprezentować wam moją aktualną kolekcję w miarę naturalnych kosmetyków. Nie wrzucałam tych z Yves Rocher, bo chyba się nie nadają na ten wątek...
Kolekcja niestety nie jest idealna i wiele produktów chciałabym zamienić na inne, lepsze odpowiedniki, ale staram się I tak jest lepiej niż było kiedyś...
Strasznie tęsknię za odżywką John Masters Organics z gorzką pomarańczą, ale póki co muszę wykorzystać te Alterry
Ojeeej jakie cudeńka!!

Jak oceniasz zielony balsam MOA i żel pod prysznic ( nei wiem czy dobrze widzę) cattiera oraz olejek khadi?

Masz jakiegoś kosmetycznego ulubieńca?
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 17:29   #4904
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Ojeeej jakie cudeńka!!

Jak oceniasz zielony balsam MOA i żel pod prysznic ( nei wiem czy dobrze widzę) cattiera oraz olejek khadi?

Masz jakiegoś kosmetycznego ulubieńca?
Cattier to żel do higieny intymnej, nie używałam jeszcze, bo muszę dokończyć stary

Balsam MOA jest bardzo wszechstronny, można nim smarować dosłownie wszystko! Pomógł mi niegdyś wyleczyć zajady. Zapach ma taki typowo ziołowy.

Nie zauważyłam, żeby olejek Khadi przyspieszył mi porost włosów... Stosowałam go na sam skalp i robiłam masaż. Może trzeba używać go dłużej? Nakładałam go też kiedyś na całe włosy i były super miękkie i odżywione

Oczywiście, że mam ulubieńców
Bardzo lubię szampon Alverde, ma cudowny zapach i dobrze zmywa oleje, nie trzeba nakładać go więcej niż raz.
Olej kokosowy L'Orient też jest świetny i na dodatek bardzo wydajny
Żel stylizujący John Masters Organics ze słodką pomarańczą i proteinami jedwabiu pomaga na puszące się i elektryzujące włosy, nie mogłabym już bez niego żyć Poza tym jestem maniakiem pomarańczy, uwielbiam wszystko, co z nimi związane Miałam kiedyś odżywkę JMO z gorzką pomarańczą, niestety mi się skończyła, ale na pewno wkrótce znowu ją kupię.

Nie testowałam jeszcze mleczka Logony, hydrolatu z kwiatu pomarańczy i balsamu do ciała Sanoflore.
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 17:30   #4905
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Doszły moje kosmetyki, więc pokażę zdjęcie
Masło do ust Korres kupiłam wczoraj w Sephorze, bardzo je lubię chociaż nie wiem, czy jej skład jest do końca naturalny
Czekam jeszcze na intensywny krem wzmacniający dr. Scheller.
Cudenka, daj znać, jak spisuje się Logona Pur, a zapomniałam jeszcze napisać, żebyś koniecznie w drogerii np w rossie dokupiła sobie do niego gąbeczki celulozowe 2 szt w opakowaniu, takie nie duże, do twarzy, porowate Calypso Więcej o nich i ich dobroczynnym działaniu dowiesz się tu: http://ekokosmetyczka.blogspot.com/2...-prosta-i.html

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
no tak, o ich zarobkach nie pomyślałam.. ale mnie te ceny zabijały na każdym kroku (za bilet na samolot w 2 strony zapłaciłam 40 zł, a za bilet na pociąg jadący 50minut ponad 100zł w jedną ).
Tam jest najdrożej w Europie, ale i zarobki najwyższe.

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Trochę dumałam nad tym Phenome. W sumie to bym się nie zdziwiła, gdyby jednak wycofali się z rynku. Moim zdaniem trochę u nich marketing szwankuje. Mają zaledwie kilka punktów, większość w Warszawie. Sklep internetowy kiepski, tzn. nie odpisują na maile, nie ma jawnych promocji, nie wykorzystują mocy Facebooka, nie reklamują się, są praktycznie niewidoczni. A konkurencja rośnie. Ponadto ceny mają wysokie, a przecież trzeba na siebie zarobić. Szkoda.
Mam podobne odczucia, coś im nie idzie, brakuje im serca do tego biznesu, zdecydowanie albo mają jakieś kłopoty i nie wyrabiają, albo zabrakło chęci.

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;34867509]I zdjęcie kremików pod oczy Gaia Creams wklejam. Używam go ok 2 tyg i zauważam poprawę nawilżenia i wygładzenia skóry, moja mama również. Wygładzenie czułyśmy już po ok 2 użyciach. Po przejechaniu paluchem pod okiem skóra jest taka mięciutka po prostu.

I pozbawiona jestem aparatu, więc zdjęć ewentualnych nowych nabytków nie zrobię.[/QUOTE]

Śliczności

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Korah cieszę się, że mydełko z LF przypadło Ci do gustu. Po moich zachwytach bałam się, że się rozczarujesz i pomyślisz, ze mam niezłe kuku


Jak już ktoś tu kiedyś napisał, bez ryzyka nie ma zabawy A nie tylko Ty zachwalasz, więc wina w razie mojego niezadowolenia spadłaby na wszystkich Poza tym tym jakaś niewidzialna ręka w ostatnich miesiącach uszczupliła znacznie mój portfel i uzbroiła mnie w cały asortyment kosmetyków. Jak myślisz, kogo obwiniam, bo przecież sama dobrowolnie bym takiego glupstwa na pewno nie popełniła

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Postanowiłam zaprezentować wam moją aktualną kolekcję w miarę naturalnych kosmetyków. Nie wrzucałam tych z Yves Rocher, bo chyba się nie nadają na ten wątek...
Kolekcja niestety nie jest idealna i wiele produktów chciałabym zamienić na inne, lepsze odpowiedniki, ale staram się I tak jest lepiej niż było kiedyś...
Strasznie tęsknię za odżywką John Masters Organics z gorzką pomarańczą, ale póki co muszę wykorzystać te Alterry
Ale cuda, jak dla mnie to Ty już wpadłaś po uszy i bez tego wątku w maniactwo naturalno-kosmetyczne. Powypytywała się dla zmyłki, żeby teraz pięknym wejściem nas kusić
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 17:32   #4906
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ale cuda, jak dla mnie to Ty już wpadłaś po uszy i bez tego wątku w maniactwo naturalno-kosmetyczne. Powypytywała się dla zmyłki, żeby teraz pięknym wejściem nas kusić
Przez ten wątek nie będę mogła spać po nocach... Już sobie zrobiłam listę kosmetyków, które muszę mieć. Zbankrutuję, to pewne
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 17:48   #4907
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
poza tym, byłam dzisiaj w Warszawie (chylę czoła przed tymi z Was, które tam mieszkają; mnie te korki po kilku godzinach mooocno zdenerwowały D). Byłam w Blue City i Tarasach, odwiedziłam Marionnaud, Phenome i Sephorę. A z racji, że ostatnio nie robiłam żadnych zakupów, to sobie pozwoliłam na trochę wklejam zdjęcia dzisiejszych łupów i angielskich zakupów. (zapomniałam zrobić zdjęcia masce regenerującej P&R, bo też kupiłam ).
Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Doszły moje kosmetyki, więc pokażę zdjęcie
Masło do ust Korres kupiłam wczoraj w Sephorze, bardzo je lubię chociaż nie wiem, czy jej skład jest do końca naturalny
Czekam jeszcze na intensywny krem wzmacniający dr. Scheller.
[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;34867509]I zdjęcie kremików pod oczy Gaia Creams wklejam. Używam go ok 2 tyg i zauważam poprawę nawilżenia i wygładzenia skóry, moja mama również. Wygładzenie czułyśmy już po ok 2 użyciach. Po przejechaniu paluchem pod okiem skóra jest taka mięciutka po prostu.
[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Postanowiłam zaprezentować wam moją aktualną kolekcję w miarę naturalnych kosmetyków. Nie wrzucałam tych z Yves Rocher, bo chyba się nie nadają na ten wątek...
Kolekcja niestety nie jest idealna i wiele produktów chciałabym zamienić na inne, lepsze odpowiedniki, ale staram się I tak jest lepiej niż było kiedyś...
Strasznie tęsknię za odżywką John Masters Organics z gorzką pomarańczą, ale póki co muszę wykorzystać te Alterry
Dziewczyny, piękne zdobycze. I Bleeding - wspaniała kolekcja. Jak lubisz pomarańcze, to musisz skołować próbkę balsamu JMO. No i słynny koncentrat AMB też jest pomarańczowy.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 18:14   #4908
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;34867509]Dzięki

Kremy Pai:

Ten do cery suchej chyba najbardziej polubiłam. Nie czuję zbytnio zapachu w nim, jednak po nałożeniu na twarz czuję, że jakieś olejki eteryczne posiada. Nie wiem jak go ocenić, bo był czas, kiedy nawilżał fajnie, miałam gładziutkie policzki, a później efekt zmalał i czułam niewystarczające nawilżenie. Używam go tylko na policzki, tzn teraz mam przerwę od czerwca z nim. Jest najbardziej gęsty z tej trójki. Zostawiał tłustą warstewkę na licu.


Krem do cery mieszanej. Używam tylko na strefę T, po nałożeniu czuję lekkie mrowienie, doczytałam, że to efekt chłodzący. Jest lekki, wchłania się dość szybko, ale później jednak widzę i tak lekką warstewkę na skórze, więc nie wiem, czy komuś z tłustą cerą się wchłonie do matu. Ja mam cerę mieszaną, ale nie mam problemu ze świeceniem jakimś nadmiernym, nie używam nic do matowienia itd. Nie przeszkadza mi to po prostu, a matu nienawidzę. Bardziej mam problemy z wysuszeniem, niż przetłuszczaniem cery. Krem ma wyczuwalny zapach po nałożeniu na skórę, dla mnie najbardziej z tej trójki.


Krem do cery normalnej. Nawilża, ale raczej nie tak mocno jak ten do suchej. Nie czułam też takiego wygładzenia. Jest w porządku, tylko znowu te olejki. Zapach bardziej wyczuwalny niż w kremie do cery suchej. Zostawia warstewkę, ale ja akurat to lubię.


Myślę, że gdyby nie olejki zapachowe, których moja cera naczynkowa nie lubi, to zagościłyby na dłużej w mojej szafce.

Osobom, które nie wystrzegają się tych składników polecam wypróbować. Można kupić próbki o poj. 5ml za 16zł z tego co kojarzę.



Balsam do ust Pai- na początku byłam trochę rozczarowana, bo liczyłam na coś gęstszego, a on zachowuje się na ustach trochę jak lekki błyszczyk. W puszcze jest coś a'la wazelinowatego, trzeba parę razy pomazać paluchem, za czym nie przepadam. Generalnie muszę pomazać tam z 4-5 razy by sobie więcej nałozyć na noc, na dzień używam jedynie przed wyjściem z domu. Pięknie pachnie, jakby herbatą Earl Grey. Jest lekki, ale rano mam usta nawilżone. Nie wiem, czy byłby wystarczający na mroźną zimę, bo nie używałam go w tym czasie wychodząc na dwór. Podsumowując: fajny produkt i nie żałuję zakupu, ale chyba więcej go nie powtórzę. Wkurza mnie mazianie paluchem, a za taką cenę mogę kupić np 2 sztyfty, które też okażą się podobne w działaniu.


Mam nadzieję, że moja skromna recenzja choć troszkę pomogła.




Jeśli ktoś pytał o coś (), a nie odpowiedziałam, to przepraszam- widocznie przeoczyłam.


Inna dziewczyna jeszcze pytała o Pai- wyżej opisałam pokrótce moje spostrzeżenia.



I pozbawiona jestem aparatu, więc zdjęć ewentualnych nowych nabytków nie zrobię.[/QUOTE]

ja natomiast zPai nabylam sciereczke muslinowa, i owe probki z tymze dostalam jeszcze w gratisie oprocz mleczka do demakijazu kamelia i roza , i kremu do mieszanej to jeszcze nowa emulsje rozjasniajaca z jojoba i kukui ( to jest jakies drzewo, wyczytalam z duza iloscia kwasow tluszczowych).
Emulsja posiada drobinki
no i jestem bardzo zadowolona z probek , zwlaszcza z polaczenia szmatki ze zmywaczem- skora miekka, czysta, i mam wrazenie ze moje hormonalne bomby sie wyciszyly
chyba zakupie 100 ml ale wydaje mi sie ze to jest tez dosc niewydajne.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 18:42   #4909
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Aniu mam nadzieję, że będzie super wypasiona promocja na szampony
oj ja tez, ja też...............
Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Postanowiłam zaprezentować wam moją aktualną kolekcję w miarę naturalnych kosmetyków. Nie wrzucałam tych z Yves Rocher, bo chyba się nie nadają na ten wątek...
Kolekcja niestety nie jest idealna i wiele produktów chciałabym zamienić na inne, lepsze odpowiedniki, ale staram się I tak jest lepiej niż było kiedyś...
Strasznie tęsknię za odżywką John Masters Organics z gorzką pomarańczą, ale póki co muszę wykorzystać te Alterry
bardzo mi sie podoba, bardzo!
[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;34867509]

I zdjęcie kremików pod oczy Gaia Creams wklejam. Używam go ok 2 tyg i zauważam poprawę nawilżenia i wygładzenia skóry, moja mama również. Wygładzenie czułyśmy już po ok 2 użyciach. Po przejechaniu paluchem pod okiem skóra jest taka mięciutka po prostu.


I pozbawiona jestem aparatu, więc zdjęć ewentualnych nowych nabytków nie zrobię.[/QUOTE]
przepięknie sie prezentują i jak czytam krem działa tak samo cudnie jak wygląda - bardzo sie cieszę znalezienie dla siebie super kremu pod oczy jest niezłym wyzwaniem......
Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Przez ten wątek nie będę mogła spać po nocach... Już sobie zrobiłam listę kosmetyków, które muszę mieć. Zbankrutuję, to pewne

a to dopiero początek........
będzie gorzej
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-22, 18:50   #4910
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

A ja nabyłam aloes w superpharm cały litr!

eeeee........ nie miał być post pod postem..... sorki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wymiana 120.jpg (96,1 KB, 23 załadowań)
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-06-22 o 18:52
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 18:55   #4911
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
A ja nabyłam aloes w superpharm cały litr!

eeeee........ nie miał być post pod postem..... sorki
Cudeńko, sama się zastanawiałam nad takim aloesem spożywczym, czy byłby dobry też do pielęgnacji twarzy, sa też takie z certyfikowanych ekologicznych upraw, ale co spoglądam na oferty, to nigdzie nie jest napisane z czego ten sok jest konkretnie wyciskany, czy z całego liścia, czy tylko sam soczek z jego wnętrza
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 18:57   #4912
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
A ja nabyłam aloes w superpharm cały litr!
A do czego będziesz go używać???
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 19:01   #4913
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Cudeńko, sama się zastanawiałam nad takim aloesem spożywczym, czy byłby dobry też do pielęgnacji twarzy, sa też takie z certyfikowanych ekologicznych upraw, ale co spoglądam na oferty, to nigdzie nie jest napisane z czego ten sok jest konkretnie wyciskany, czy z całego liścia, czy tylko sam soczek z jego wnętrza
staranne obieranie lisci przed wyciskaniem soku pozbawia go obecności gorzkiej i niekorzystnie działającej aloiny
na tym tyle znalazłam w temacie.

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
A do czego będziesz go używać???
Do paszczy!
Napewno nie wypiję
Podzielić się z Tobą Małgosiu????
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 19:02   #4914
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
staranne obieranie lisci przed wyciskaniem soku pozbawia go obecności gorzkiej i niekorzystnie działającej aloiny
na tym tyle znalazłam w temacie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 19:05   #4915
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
tylko, zeby nie było na mnie
nic więcej nie jest napisane, ale chyba by nie kłamali.........

a! jest konserwowany sorbinianem potasu i benzoensanem sodu........ no ale oba w łącznej ilosci 0,3% chyba da rade znieść
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-06-22 o 19:10
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 19:17   #4916
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
A do czego będziesz go używać???
Małgosiu posiadam ten sam aloes i używam:

Do picia codziennie na czczo mieszam z wodą, nie jest gorzki czy niedobry w smaku- dla mnie raczej neutralny. Oczyszcza organizm, poprawia przemianę materii, wzmacnia odporność.

Dodaję do maseczek glinkowych zamiast wody, dodaje do masek do włosów i szamponów ( są nawilżone i mięciutkie włoski potem) tylko trzeba wybrać właśnie taki sok jak na zdjęciu, żeby nie zawierał cukru!

Robię płukanki do włosów z dodatkiem aloesu, trzeba uważać, żeby nie dodać za dużo bo usztywnia włosy lekko. Można zrobić z niego nawilżającą mgiełkę do włosów/ pod oleje.

Można zrobić tonik dodając wodę destylowaną i np. olejek albo ekstrakt albo sam sok. Ja przemywam buzię czystym sokiem- nawilża, odświeża, tonizuje, goją się nieprzyjaciele
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 19:17   #4917
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Dziewczyny, piękne zdobycze. I Bleeding - wspaniała kolekcja. Jak lubisz pomarańcze, to musisz skołować próbkę balsamu JMO. No i słynny koncentrat AMB też jest pomarańczowy.
No nie... po prostu no nie!!! Koncentrat ląduje na mojej liście
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 19:22   #4918
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Małgosiu posiadam ten sam aloes i używam:

Do picia codziennie na czczo mieszam z wodą, nie jest gorzki czy niedobry w smaku- dla mnie raczej neutralny. Oczyszcza organizm, poprawia przemianę materii, wzmacnia odporność.

Dodaję do maseczek glinkowych zamiast wody, dodaje do masek do włosów i szamponów ( są nawilżone i mięciutkie włoski potem) tylko trzeba wybrać właśnie taki sok jak na zdjęciu, żeby nie zawierał cukru!

Robię płukanki do włosów z dodatkiem aloesu, trzeba uważać, żeby nie dodać za dużo bo usztywnia włosy lekko. Można zrobić z niego nawilżającą mgiełkę do włosów/ pod oleje.

Można zrobić tonik dodając wodę destylowaną i np. olejek albo ekstrakt albo sam sok. Ja przemywam buzię czystym sokiem- nawilża, odświeża, tonizuje, goją się nieprzyjaciele
Kochana ile dajesz soku do szamponu?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 19:26   #4919
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Kochana ile dajesz soku do szamponu?
Mniej więcej małą łyżeczkę na porcyjkę mieszam sobie w buteleczce i siup na główkę Najlepiej u mnie się sprawdza z takimi oczyszczającymi szamponami
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 19:38   #4920
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Mniej więcej małą łyżeczkę na porcyjkę mieszam sobie w buteleczce i siup na główkę Najlepiej u mnie się sprawdza z takimi oczyszczającymi szamponami
no ja własnie chciałam sobie w takiej buteleczce 50ml rozrobic troche szamponu z aloesem, tak na 5-6 myć może.
dziękuje Ci kochana moja
kiedyś dodawałam do szamponu sok otrzymany z rozcieńczenia koncentratu aloesowego z zsk i całkiem to było fajne podejrzewam, że ten sok będzie dużo lepiej działał.
No a jako tonik do twarzy to myślę, że będzie cud, miód! No i do maseczek oczywiscie
a nie lepi sie paszcza po nim?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:29.