Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki. - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-04, 22:33   #601
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Wspomniałam wcześniej o poszukiwaniu skutecznej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej pod oczy.
Mogłybyście coś polecić?
Mam zmarszczki mimiczne, śmieję się mrużąc oczy, noszę okulary, bez nich mrużę oczy wytężając wzrok, dużo pracuję przed komputerem.
Używam żelu flos lek i ziaja med na opuchliznę, do tego próbuję różnych kremów, ale z żadnym nie zostałam na dłużej. Rossmannowski rival de loop jest całkiem dobry, nie podrażnia, ale jest trochę za "suchy" - szybko się wchłania niemal bez śladu i nie robi nic szczególnego ze skórą. Redermic jest fajny, może zbyt silikonowy, przez to ciężki i rano budzę się z opuchniętymi powiekami. Testuję też próbkę svr xerialine, ale to już krem do twarzy. Mam jakieś próbki kremów do wrażliwej i suchej cery, więc może wśród nich znajdę właściwy.

Który krem pod oczy daje zauważalne i trwałe efekty?
Może ystheal pod oczy, albo jakiś krem z retinolem? Ystheal nie wysuszy skóry? Skórę na twarzy mi trochę przesuszał, więc o oczy się obawiam.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 22:57   #602
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Ja jestem fanką kremu pod oczy z YR w brązowym słoiczku z serii Riche Creme. Oczywiście kupuje w promocji
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 22:29   #603
Simplysetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Elfia mam ten sam problem 30 na karku i zmarszczki od okularow, slonca i mruzenia oczu. Dotychczas moje sprawdzone typy to: Doliva - balsam pod oczy, Oeparol - zel nawilzajacy pod oczy (ciezko dostac), czasem klade Nanobase, ale jest troche za tepy, Ziaja Aretina Q pod oczy i Ava - tlusty krem pod oczy.
Dziewczyny, jakie jeszcze kremy pod oczy polecacie? I jakie preparaty do demakijazu oczu, bo to pewnie tez ma wplyw, czy trzeba mocno trzec przy zmywaniu i szarpac skore.
Simplysetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 08:06   #604
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Wy dorobilyscie sie zmarszczek od okularow? ja przeciwnie, jak ich nie nosilam to mruzylam oczy zeby cos dojrzec i od tego nabawilam sie kurzych lapek. jak zaczelam nosic okulary to problem zmalal. Zmarszczki sie wygladzily. teraz problemem je slonce , bo wade mam juz na tyle duza, ze okulary ze zwyklymi szklami to tak jak bym wogole nic na oczych nie miala i czuje sie slepa, a na optyczne i przyciemnanie szkla to mi troche drogo. Koszt bedzie ok 200€ tyle co placilam za mocniejsze szkla w zwyklych okularach, wiec mnie to powstrzymuje przed wymiana szkiel na przyciemniane i optyczne( mam okulary w ktorych potrzeba uzyc slepcjalnego tworzywa zeby szklo nagiac a to niestety kosztuje) i chodze w zwyklych optycznych okularach, co powoduje ze mrusze oczy w sloncu, ale tu znow nie mozna powiedziec ze winne sa okulry, wlasnie na odwrot , ich brak, albo brak tych wlasciwych.
Z drugiej strony przestalam sie az tak przejmowac, jestem coraz starsza, a nie mlodsza, i tak daja mi ponizej 30-tki. Czy bede nosic okulry przeciwloneczne czy tez nie to i tak lekkie zmarszczyk z wiekiem sie zrobia. Wiadomo ze moga byc plytsze niz wtedy kiedy sie przeciwslonecznych okularow nie uzywa, ale jakos pomalu zaczyna mi to zwisac ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 09:40   #605
Simplysetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Monika wlasnie podobno okularnicy maja gorzej, bo soczewska okularow a bardziej skupia swiatlo sloneczne i uwrazliwi dodatkowo oko. Mi tez bylo za drogo z Twoim patentem, choc koszt nie az taki duzy jak Twoj, bo ok 250zl. Tez musialabym miec na tzw 'bazie', zeby je wygiac troche, jak sie dowiadywalam. Ale rozwazalam jeszcze opcje - zeby na zwykle okulary uvierac wieksze p.sloneczne? co sadzisz/?
A czego uzywaz do demakijazu oczu? Ja ostatnio skusilam sie na platki beztluszczowe Rival DL i slabo niestety, w ogole nie wycieraja. W ogole mam pecha jakiegos do zakupow czy co w promocji nabylam duza butle micelu Plante System Prosensil i...beznadziejny, tepy, slabo zmywa. Nie wiem co wybrac do demakijazu? szczerze wole micele od mleczek, ale znajdz tu cos dobrego? z micelow Ziaji tez nie bylam zadowolona a szkoda mi kasy na Bioderme czy Vichy (ktore sa doskonale)

Monika jeszcze jedno pytanie, jestes tu dluzej, jak sobie zrobic napis Wizaz.pl na awatarze, jak maja niektore dziewczyny?

Edytowane przez Simplysetka
Czas edycji: 2010-08-06 o 09:42
Simplysetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 09:59   #606
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Simplysetka Pokaż wiadomość
Monika wlasnie podobno okularnicy maja gorzej, bo soczewska okularow a bardziej skupia swiatlo sloneczne i uwrazliwi dodatkowo oko. Mi tez bylo za drogo z Twoim patentem, choc koszt nie az taki duzy jak Twoj, bo ok 250zl. Tez musialabym miec na tzw 'bazie', zeby je wygiac troche, jak sie dowiadywalam. Ale rozwazalam jeszcze opcje - zeby na zwykle okulary uvierac wieksze p.sloneczne? co sadzisz/?
A czego uzywaz do demakijazu oczu? Ja ostatnio skusilam sie na platki beztluszczowe Rival DL i slabo niestety, w ogole nie wycieraja. W ogole mam pecha jakiegos do zakupow czy co w promocji nabylam duza butle micelu Plante System Prosensil i...beznadziejny, tepy, slabo zmywa. Nie wiem co wybrac do demakijazu? szczerze wole micele od mleczek, ale znajdz tu cos dobrego? z micelow Ziaji tez nie bylam zadowolona a szkoda mi kasy na Bioderme czy Vichy (ktore sa doskonale)

Monika jeszcze jedno pytanie, jestes tu dluzej, jak sobie zrobic napis Wizaz.pl na awatarze, jak maja niektore dziewczyny?
Witam
co do okularów, to się nie wypowiem, ale mogę polecić fajny i niedrogi płyn do demakijażu oczu: Bielenda Awokado oczy wrażliwe - dwufazowy płyn. Dobrze zmywa i nie podrażnia.
Mleczek też nie lubię, a mój ulubiony płyn do demakijażu chyba wycofują, bo nie ma go w ofercie producenta, chodzi mi o łagodzący płyn micelarny AA Intensywny lifting 50+ . Co z tego, że "trochę" brakuje mi do 50+, ale dla mnie idealny no i lipa, bo już nie ma...
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 11:06   #607
Simplysetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

dzieki Yolla poszukam tego BIELENDY. Slyszalam, ze niezly z Bielendy jest krem do twarzy Eco Care, ael nigdzie nie spotkalam.
A kremow, jakich uzywasz? Ja tu tez mam dylemat Tluste filtry apteczne mnie zapychaja, skusilam sie na Avene HOR SPF20 i szalu nie ma - cera jakas przygaszona i niezdrowa. Mam problem z kremem na dzien. Za to na noc chwale sobie Yestheal do mieszanej.
Co jeszcze radzicie?
Simplysetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-06, 12:41   #608
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Ja noszę szkła kontaktowe i okulary przeciwsłoneczne. Szkła daja mi wiekszy komfort widzenia, głównie po bokach

Krem Eco Care z Bielendy jest tłusty i ja go stosuję na noc. od czasu do czasu i na szyję, w Realu jest.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 14:17   #609
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Simplysetka Pokaż wiadomość
dzieki Yolla poszukam tego BIELENDY. Slyszalam, ze niezly z Bielendy jest krem do twarzy Eco Care, ael nigdzie nie spotkalam.
A kremow, jakich uzywasz? Ja tu tez mam dylemat Tluste filtry apteczne mnie zapychaja, skusilam sie na Avene HOR SPF20 i szalu nie ma - cera jakas przygaszona i niezdrowa. Mam problem z kremem na dzien. Za to na noc chwale sobie Yestheal do mieszanej.
Co jeszcze radzicie?
Tego Awokado z Bielendy poszukaj, myślę, ze warto https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...ijazu-oczu.htm
A co do twarzy, to od zawsze miałam problem z doborem kremu, bo nic mi się nie wchłaniało. Filtrów na co dzień nie używam, jedynie w podkładzie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...acy-SPF-20.htm
Nie znalazłam takiego, który by mi pasował i "spasowałam" ;-) Chociaż... ostatnio kupiłam krem do twarzy z Avonu Sun+ spf 30 i był nawet ok, nie mazał się, nie rolował, ładnie się wchłonął i po dniu na plaży reszta mnie się opaliła, a twarz nie ;-)
Na dzień używam obecnie Nivea z Q10 do skóry mieszanej, a wcześniej Effaclar Duo LRP.
Pod oczy ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...y-pod-oczy.htm i z całego serca polecam, jest super
A na noc właśnie szukam, ostatnio nic mi nie pasuje przez te upały...

Eco Care nie używałam, ale słyszałam wiele pozytywnych opinii, m in. mojej mamy, która ten krem bardzo lubi, ale ostatnio nigdzie go nie ma. Mam wrażenie, ze Bielenda niektóre swoje kosmetyki wycofuje i nie wiem, czy nie Eco Care również. Z Eco care był również płyn micelarny, nawet ok, ale chyba już też nie ma.
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 15:01   #610
Simplysetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

dzieki Yolla no to bede buszowac za Bielenda i Kod Mlodosci pod oczy tez obadam.
z kremami generalnie jest problem - na dzien wiadomo filtry, ale wez tu znajdz idealnie wygladajacy, uwzglenij na nim podklad (mi w sumie wystarczy puder sypki i brazer, ale czasem podczas okresu wyskakuja mi czerwone krostki do zamaskowania, albo po prostu chce nalozyc fluid), niezapychanie itp.
Na noc dobrze sie sprawuje ten Yestheal i mialam tez RoC Retin-OX na noc, tez super. To z takich specjalistycznych no i kupe zwyklych przetestowalam, ale zwykle kula w plot i zuzywalam na piety.

Yolla mam wielka prosbe - mozole sie i nie moge zczaic jak wstawic taki napis jak Ty masz w avatarku - wizaz.pl? mozesz podszepnac? od czego to zalezy?

Iwona ja z tych, co sobie nie wloza nic do oka , niestety hehe, soczewki odpadaja, choc na pewno wygodne.

Edytowane przez Simplysetka
Czas edycji: 2010-08-06 o 15:04
Simplysetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 15:09   #611
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Simplysetka Pokaż wiadomość
Iwona ja z tych, co sobie nie wloza nic do oka , niestety hehe, soczewki odpadaja, choc na pewno wygodne.
Tez tak myślałam ale od 13 lat mam szkła i nie wyobrażam sobie zycia bez nich
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-06, 15:16   #612
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Simplysetka Pokaż wiadomość
Yolla mam wielka prosbe - mozole sie i nie moge zczaic jak wstawic taki napis jak Ty masz w avatarku - wizaz.pl? mozesz podszepnac? od czego to zalezy?
hmm.. wiesz co, ja tam sie z tym specjalnie nie bawiłam, samo wskoczyło
Miałam kiedyś inny avek, jakiś czas temu sobie zmieniłam i ten napis już się pojawił.
Usuń może swój obecny avatar i wstaw jeszcze raz (ustawienia -> edytuj avatar) może się uda. A jak się nie uda, to zadaj to pytanie na technicznym, tam pewnie pomogą.
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 15:33   #613
Simplysetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

zrobilam tak, ale sie nie udalo, jestem beztalenciem zapytalam na technicznym moze ktos odpowie.

a jak z witaminka c, jakims serum itp. Ja tylko raz zamowilam samorobne serum antyoksydacyjne i bylo ok. Macie jakies sprawdzone z gotowcow?

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

moze trzeba dluzej pobyc na forum, i wtedy samo wskakuje?
Simplysetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 15:37   #614
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Simplysetka Pokaż wiadomość
zrobilam tak, ale sie nie udalo, jestem beztalenciem zapytalam na technicznym moze ktos odpowie.
no właśnie widzę, ze się nie udało. To ja takie samo "talencie" ;-)

Cytat:
Napisane przez Simplysetka Pokaż wiadomość
a jak z witaminka c, jakims serum itp. Ja tylko raz zamowilam samorobne serum antyoksydacyjne i bylo ok. Macie jakies sprawdzone z gotowcow?
z gotowców używałam Falvo-c Aurigi, było ok, zarówno te w buteleczce (ale nie 15%, te zwykłe) jak i skoncentrowane w małych buteleczkach, nie wiem czy jeszcze jest.
Teraz mam z Biochemii Urody ukręcone i jest tez w miarę ok, ale musiałam przerwać, bo samo serum to za mało, ściąga mi skórę, a krem na to, to juz za dużo dobrodziejstwa dla mnie, bo z kolei sie nie wchłania - ale to wina pogody, musiałam przez te upały ograniczyć kosmetyki do minimum.

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Simplysetka Pokaż wiadomość
moze trzeba dluzej pobyc na forum, i wtedy samo wskakuje?
a moze był tylko jakiś okres, kiedy avatary same się oznaczały firmowym logo, a teraz ta funkcja nie działa?
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 15:50   #615
Simplysetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

moze masz racje. w sumie to sie nie upieram, po prostu bylam ciekawa.

Tez zamawialam serum z biochemii urody i tez musialam na nie cos klasc najczesciej byl to filtr.

Teraz w ogole obrazilam sie na filtry, denerwuje mnie klejaca papucha i rolujacy puder na tym, przyklejajce sie wlosy itp.

Zeby jeszcze to serum z Aurigii nie bylo tak drogie.
Simplysetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 15:58   #616
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Simplysetka Pokaż wiadomość
moze masz racje. w sumie to sie nie upieram, po prostu bylam ciekawa.

Tez zamawialam serum z biochemii urody i tez musialam na nie cos klasc najczesciej byl to filtr.

Teraz w ogole obrazilam sie na filtry, denerwuje mnie klejaca papucha i rolujacy puder na tym, przyklejajce sie wlosy itp.

Zeby jeszcze to serum z Aurigii nie bylo tak drogie.
właśnie przez to lepiszcze na twarzy nie używam filtrów, trudno, najwyżej sie pomarszczę wcześniej niż inni ;-) póki co i tak mi odejmują latka ;-) więc może nie będzie tak źle...
A Auriga droga, to fakt... ja zawsze poluję na promocje w Cefarm24 lub Superfarmie chociaż pewnie na razie nie kupię, bo z BU tańsze, a jak skończą sie upały, to może do tego wrócę.
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 16:13   #617
Simplysetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Ja tylko mam w uzyciu grube filtry 50+ jak robie kuracje Retinem-a, smaruje co dwa, trzy dni. A teraz, na co dzien, mam takie zwykle w kremach 'miejskich' 15-20 spf, albo wcale, albo w podkladzie. Cere (oprocz trudnych dni) mam w porzadku. Jedynie te zmarchy od smiechu i mruzenia mnie mecza
Simplysetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 18:30   #618
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Oj ja tez z tych co nie chca sobie nic w oko wpychac. do tego mam astygmatyzm wiec soczewki drozsze tak samo jak szkla okularowe przez cylinder drozsze. taniej wychodza okulary. Do tego biore pod uwage ze trzeba zachowac wieksza czystosc niz przy okularach, bo przy kontaktach latwiej o zapalenia itp. A i jeszcze dobor kolorowki. matko raz mi sie tusz Manhattanu opsypal, wpadla mi calkiem spora grudka, albo mnie sie zdawalo ze spora. Jesusie, jak oko boli, no i jak sobie pomyslalam, ze mialabym kontakty ... nie dziekuje. Mnie sie okulary podobaja i mimo ze droszej mnie wychodza niz u innych to i tak wychodzi to taniej niz kontakty, ktore tez mialabym drozsze niz u innych.
Rok temu wstawilam sobie w okulary soczewki Transitions. fakt calkiem okularow przeciwslonecznych onie nie zastapily, bo nie sa tak zabudowane jak w przeciwslonecznych, ale ze mi sie sie oczy ostatnio szybko oslabialy, to jak bylam zdaje sie w kwietniu czy maju u mnie u optyka i sie okazalo ze nie minal caly rok,a ja potrzebuje juz o -0,5 drioptri mocniejsze szkla, to wymianilam na nowe ale juz zwykle , nawet podbarwianych nie chcialam bo to juz wiekszy koszt by byl. ja mam okulary bezoprawkowe, a to tez podnosi koszt szkiel, wiec placilam za same szkla i robocizne prawie 200€( mialam mala znizke bo otworzylam sobie ubezpieczenie w Fielmannie, wiec odrazu mnie znizka obejmnela). wymiana szkiel przeciwslonecznych w okularach byla by tansza gdybym miala zwykle przeciwsloneczne , wiecie takie zwykle ze nie sa dobrze zabudowane, ale to slonce tez by mi z kazdej strony swiecilo w oczy. No i tak na razie sie powstrzymuje.

A co do demiakijazu oczu to wam kochane nie pomoge bo ja nic osobnego nie uzywam. Zmywam buzie mleczkiem , albo zelem czy naturalnym mydlem ( w tej chwili poworocilam do mleczka) i traktuje przy okazji tez oczy. ja nie uzywam platkow, wkurza mnie to wiec nic specjalnego do czu tez nie uzywam bo tylko na platek moglabym uzywac. Biore mleczko wylewam na dlon, nakladam na twarz i masuje, razem z oczami. jak wszystko sie rozpusci to zmywam mleczko woda, tak jak bym zel zmywala.
No i teraz dodam troche prywaty... znajoma wizazanka mnie ostatnio odwiedzila i przywiozla z Pl kilka rzeczy min saszetke mleczka Bielendy do cery naczynkowej. Dziewczyny cudo. Stare mleczko bylo paskudne, zapach nijaki, zadkie i przeciekajace przez place, do tego szczypalo, a to nowe kasztanowe... gesciutkie, nic przez palce nie przecieka, ladnie pachnie, dobrze rozpuszcza makijaz, filtry i wszystko co sie uzbierala przez caly dzien na buzi. Dobrze zmywa sie woda, dobrze oczyszcza, Moja male zaskorniki na nosie oczyscily sie, a jednoczesnie mleczko jest tak lagodne. lagodzilo juz w trakcie uzywania, buzia czula sie odprezona. Po zmyciu go woda zero rumienia, no cudenko. Uzywalam bardzo oszczednie i starczyla mi ta saszetka na 3 dni, mimo ze tak malo bralam cala tapeta sie rozpuscila. Juz sie doecvzakac nie moge bo w drugiej polowe wrzesnia bede w Pl, to sobie kupie cala butle, a moze i dwie ;o)
Na KWC to mleczko tez zbiera same zachwyty, a ze robia je tez w saszetce to polecam wyprobowac, tym co lubia mleczka. mala strata gdy jednak nie podeszlo.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 19:33   #619
Simplysetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

w takim razie tym bardziej jutro zasuwam do Rossmana i zaopatrze sie w to mleczko, plyn do dem. oczu i krem zwykly. Juz wkurza mnie ten Plante System, drogi a beznadziejny.

Dziewczyny a znacie Hauschke? Mialam kiedys taki tonik w sprayu odswiezajacy i zwezajacy pory (chyba taka nazwa?) i emulsje nawilzajaca, bardzo dobre, taki zestaw dawal odpoczac cerze od parabenow i innych konserwantow.

Jeszcze sie pozale, ze mnie dobjaja ceny kosmetykow, np chcialabym zaopatrywac sie w kremiszcza i do demakijazu w aptekach ale majatek bym tam musiala zostawic. Z kolei wiem, ze jak uzyje takiej Celii, Delii czy Ziaji to mam sam syf w skladzie, ktory mnie na dluzsza mete podraznia i powoduje krostki i co robic? jak to jakos madrze wyposrodkowac? Pewnie samorobne kosmetyki ulatwiaja sprawe, ale ja mam malo czasu na takie zabawy z zamawianiem i kreceniem, potem pilnowaniem daty itp wole gotowce. wiem, leniuch ze mnie

A seria Nivea Visage jest w miare ok? mialyscie?
Simplysetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-06, 23:37   #620
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Oj ja tez z tych co nie chca sobie nic w oko wpychac. do tego mam astygmatyzm wiec soczewki drozsze tak samo jak szkla okularowe przez cylinder drozsze. taniej wychodza okulary. Do tego biore pod uwage ze trzeba zachowac wieksza czystosc niz przy okularach, bo przy kontaktach latwiej o zapalenia itp. A i jeszcze dobor kolorowki. matko raz mi sie tusz Manhattanu opsypal, wpadla mi calkiem spora grudka, albo mnie sie zdawalo ze spora. Jesusie, jak oko boli, no i jak sobie pomyslalam, ze mialabym kontakty ... nie dziekuje. Mnie sie okulary podobaja i mimo ze droszej mnie wychodza niz u innych to i tak wychodzi to taniej niz kontakty, ktore tez mialabym drozsze niz u innych.
Rok temu wstawilam sobie w okulary soczewki Transitions. fakt calkiem okularow przeciwslonecznych onie nie zastapily, bo nie sa tak zabudowane jak w przeciwslonecznych, ale ze mi sie sie oczy ostatnio szybko oslabialy, to jak bylam zdaje sie w kwietniu czy maju u mnie u optyka i sie okazalo ze nie minal caly rok,a ja potrzebuje juz o -0,5 drioptri mocniejsze szkla, to wymianilam na nowe ale juz zwykle , nawet podbarwianych nie chcialam bo to juz wiekszy koszt by byl. ja mam okulary bezoprawkowe, a to tez podnosi koszt szkiel, wiec placilam za same szkla i robocizne prawie 200€( mialam mala znizke bo otworzylam sobie ubezpieczenie w Fielmannie, wiec odrazu mnie znizka obejmnela). wymiana szkiel przeciwslonecznych w okularach byla by tansza gdybym miala zwykle przeciwsloneczne , wiecie takie zwykle ze nie sa dobrze zabudowane, ale to slonce tez by mi z kazdej strony swiecilo w oczy. No i tak na razie sie powstrzymuje.

A co do demiakijazu oczu to wam kochane nie pomoge bo ja nic osobnego nie uzywam. Zmywam buzie mleczkiem , albo zelem czy naturalnym mydlem ( w tej chwili poworocilam do mleczka) i traktuje przy okazji tez oczy. ja nie uzywam platkow, wkurza mnie to wiec nic specjalnego do czu tez nie uzywam bo tylko na platek moglabym uzywac. Biore mleczko wylewam na dlon, nakladam na twarz i masuje, razem z oczami. jak wszystko sie rozpusci to zmywam mleczko woda, tak jak bym zel zmywala.
No i teraz dodam troche prywaty... znajoma wizazanka mnie ostatnio odwiedzila i przywiozla z Pl kilka rzeczy min saszetke mleczka Bielendy do cery naczynkowej. Dziewczyny cudo. Stare mleczko bylo paskudne, zapach nijaki, zadkie i przeciekajace przez place, do tego szczypalo, a to nowe kasztanowe... gesciutkie, nic przez palce nie przecieka, ladnie pachnie, dobrze rozpuszcza makijaz, filtry i wszystko co sie uzbierala przez caly dzien na buzi. Dobrze zmywa sie woda, dobrze oczyszcza, Moja male zaskorniki na nosie oczyscily sie, a jednoczesnie mleczko jest tak lagodne. lagodzilo juz w trakcie uzywania, buzia czula sie odprezona. Po zmyciu go woda zero rumienia, no cudenko. Uzywalam bardzo oszczednie i starczyla mi ta saszetka na 3 dni, mimo ze tak malo bralam cala tapeta sie rozpuscila. Juz sie doecvzakac nie moge bo w drugiej polowe wrzesnia bede w Pl, to sobie kupie cala butle, a moze i dwie ;o)
Na KWC to mleczko tez zbiera same zachwyty, a ze robia je tez w saszetce to polecam wyprobowac, tym co lubia mleczka. mala strata gdy jednak nie podeszlo.
Moniko ja przesadnie o kolorówke nie dbam fakt, ze wrazliwcem nie jestem, ale nigdy nie mialam problemow z oczami z tego powodu.

Podasz linka do tego cuda na naczynka?
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 09:44   #621
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Syplisetka ano ja kiedys uzywalam i hauschki i aptecznych kosmetykow, ale jak pisalas majatek by trzeba bylo zostawic , albo nie dzialaly tak jak bym sobie zyczyla, nie zawsze, ale sie zdarzalo. Potem jakos cera zaczela szalec ze musialam zaprzestac ciagle skakanie, testowanie czegos nowego i co sie okazalo? ze nagle znow mi drogeryjne rzeczy napakowane olejem mineralnym pasuja. Zupelnie mam inne potrzeby po 30-tce i Ziaja oliwkowa... cudenko, szkoda ze nie maja mleczka do demakijazu, bo zel mnie odsuszyl, ale moze zrobia, pisalam do nich w tej sprawie, napuscilam jeszcze jedna dziewczyne ktora ta serie sobie ceni i tez ma problemy z odwadnianiem sie cery i tez marzy o mleczku do demakijazu z tej serii. Dostalysmy odpowiedze ze moze ale to dopiero w 2011-2012 roku by sie ukazalo na rynku.

Iwona a to cudo to to
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...demakijazu.htm

tak wyglada teraz ta nowa seria. ze starej mialam tylko polowe mleczka i serum w tubce, jakos nie zdarzylam wziasc sie za wyprobowanie kremow.
tu krem
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...m-dziennoc.htm
i maseczka-serum ( mam ale jeszcze nie wyprobowalam, czaje sie jak dzikus hihihi)
http://bielenda.pl/kasztan-serum-usz...zka-lagodzaca/
na KWC tez znalazlam
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-lagodzaca.htm

Ciekawa jestem jak te produkty razem sie sprawdza. oczywiscie ja zwykle kreym uzywam tylko na noc na dzien filtry, a w zimie pod filtr jeszcze ten sam krem co na noc

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2010-08-07 o 09:45
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 12:48   #622
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Iwona a to cudo to to
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...demakijazu.htm

tak wyglada teraz ta nowa seria. ze starej mialam tylko polowe mleczka i serum w tubce, jakos nie zdarzylam wziasc sie za wyprobowanie kremow.
tu krem
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...m-dziennoc.htm
i maseczka-serum ( mam ale jeszcze nie wyprobowalam, czaje sie jak dzikus hihihi)
http://bielenda.pl/kasztan-serum-usz...zka-lagodzaca/
na KWC tez znalazlam
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-lagodzaca.htm

Ciekawa jestem jak te produkty razem sie sprawdza. oczywiscie ja zwykle kreym uzywam tylko na noc na dzien filtry, a w zimie pod filtr jeszcze ten sam krem co na noc
Dziękuję Moniko!

Znam tę serię, ale nigdy nie kupiłam, kiedys rzeczywiście inne opakowanie kojarzę.
I jakie ma dobre oceny na KWC! Oj musze kupić ten tonik z mleczkiem i to serum

Ja na dzien serum z wit.C plus filtry, więc wszelkie inne produkty uzywam albo na noc albo jak dotrę do domu i zmywam buzię po południu to czasem eksperymentalnie sie smaruję
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 12:51   #623
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Dziewczyny czy nie wiecie po jakim czasie od zakończenia kuracji Izotekiem można zacząć używać kremów z retinolem?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 15:06   #624
kropeczka27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 105
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Witam serdecznie
Jestem nowa na tym forum,od kilku dni czytam o pielęgnacji cery około 30 roku życia,filtrach, kwasach...chciałambym prosić o pomoc w doborze odpowienich dla mnie kosmetyków.
Mam 28 lat, skóra mieszana,rozszerzone pory i zaskórniki głównie na nosie,czasem pojawi sie jakis proszcz. Do tej pory używałam kremu Dermiki nawilżająco-matującego na dzien i Retinol 2010 Dermiki na noc.Do tego mleczko do demakiażu i tonik.
Po przeczytaniu forum widze,ze to niewiele...dlatego prosze o pomoc
Myślę żeby zacząć stosować:
Rano Activ C lub Redermic
A na noc myślę o Effaclar K i do tego 2,3 x tygodniu Ystheal+ lub diroseal.\Czy mogę łączyć kwasy(Effaclar K ) z Ystheal+ lub dirosealem?
Będę bardzo wdzięczna za podpowidz
Pozdrawia Ania
kropeczka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 17:32   #625
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Mozesz kwasy wzmacniaja dzialanie retinaldehydu
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 19:35   #626
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Dzięki za podpowiedzi dotyczące kremów pod oczy. Przyjrzę się im bliżej, kiedy obecne kremy będą na wykończeniu.
Przez ostatnie dni używałam na noc dirosealu. Odstawiłam na ten czas differin.
Efekt jest bardzo pozytywny. Krem wcale nie jest taki tłusty jak czytałam w recenzjach. Za to skóra po nim jest rano rozjaśniona, bez podrażnień czy zaczerwienionych krostek. Co najlepsze krem w ogóle nie zapycha, ale jednocześnie nie przesusza tak jak kremy dla trądzikowców. To tylko kilka dni, a moja skóra już polubiła ten krem. Chyba rozejrzę się za pełnowymiarowym opakowaniem. Byłby to pierwszy krem działający jednocześnie na trądzik, naczynka i zmarszczki

Jeśli chodzi o wspomnianą serię na naczynka z bielendy, to ze skarbów urody mam saszetkę kremu do twarzy i kremu do ciała. W takim razie muszę je również wypróbować.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2010-08-12 o 19:38
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 22:27   #627
dero92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
atrhron complex

witam. Mam 17 lat i biorę po operacji kolana i kilku jego urazach lek, który nazywa się arthron complex. chciałbym zapytać się o jego skutki uboczne. Czy coś dzieje się z wątrobą lub żołądkiem? jakieś inne komplikacje po braniu tego leku? biorę 1 tabletkę rano i 1 wieczorem, tak jak zalecił mi lekarz. proszę o pilną odpowiedź najlepiej na e-mail KACPER170@onet.pl
dero92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 22:36   #628
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: atrhron complex

Cytat:
Napisane przez dero92 Pokaż wiadomość
witam. Mam 17 lat i biorę po operacji kolana i kilku jego urazach lek, który nazywa się arthron complex. chciałbym zapytać się o jego skutki uboczne. Czy coś dzieje się z wątrobą lub żołądkiem? jakieś inne komplikacje po braniu tego leku? biorę 1 tabletkę rano i 1 wieczorem, tak jak zalecił mi lekarz. proszę o pilną odpowiedź najlepiej na e-mail KACPER170@onet.pl
Po pierwsze to nie to forum.
Po drugie skoro masz brac, to chyba nie ma wyjścia?
Po trzecie tego typu pytania to zadaje się lekarzowi prowadzacemu.
Po czwarte, w ostateczności przy lekach jest cos takiego, jak ulotka. Może zamiast pytać warto ja przeczytać?

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 07:05   #629
dero92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

no cóż...tu było już o arthronie wspomniane a ja pytam gdzie mogę, po drugie wyjście jest zawsze, po co byśmy szukali wyjścia gdyby go nie było? dla zabicia czasu i podsycenia nadziei?:P. Jest wiele leków o podobnym działaniu choćby 4flex. Po trzecie kontakt z lekarzem prowadzącym będę miał dopiero za 2 w porywach do 3 miesięcy i dopiero w tedy będę mógł z nim skonsultować ewentualną zmianę leku. po czwarte w tym leku ulotki nie było. było pudełko, które nieopatrznie wyrzuciłem, a na samym opakowaniu nic nie ma o skutkach ubocznych. no i po piąte nadal serdecznie proszę o odpowiedź na mój post na wyżej wymieniony adres poczty lub na forum
dero92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 07:34   #630
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez dero92 Pokaż wiadomość
no cóż...tu było już o arthronie wspomniane a ja pytam gdzie mogę, po drugie wyjście jest zawsze, po co byśmy szukali wyjścia gdyby go nie było? dla zabicia czasu i podsycenia nadziei?:P. Jest wiele leków o podobnym działaniu choćby 4flex. Po trzecie kontakt z lekarzem prowadzącym będę miał dopiero za 2 w porywach do 3 miesięcy i dopiero w tedy będę mógł z nim skonsultować ewentualną zmianę leku. po czwarte w tym leku ulotki nie było. było pudełko, które nieopatrznie wyrzuciłem, a na samym opakowaniu nic nie ma o skutkach ubocznych. no i po piąte nadal serdecznie proszę o odpowiedź na mój post na wyżej wymieniony adres poczty lub na forum
O Arthronie pisałam ja w związku z zawartością MSM, czego efektem ubocznym jest poprawa stanu cery i tyle tu mądrości na ten temat
Nie wiem, dlaczego upierasz się na to forum. No chyba, że my tu już podeszłym wieku i Arthron łykamy garściami
Najprostsza droga to zapytaj farmaceuty, nawet mailowo. Ja zaopatruję się w Cefarm24 i tam zawsze uzyskam pomoc, jak mam wątpliwości.
No i poszukaj forum o tematyce medycznej, myślę, że tam szybciej coś znajdziesz.

Pozdrawiam
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-15 22:08:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.