pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-18, 08:26   #31
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?


widzę, że nudzisz się skoro sledzisz co i gdzie piszę

albo bardzo przeszkadza Tobie moja osoba - a po mnie to spływa i tyle
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 08:29   #32
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
widzę, że nudzisz się skoro sledzisz co i gdzie piszę
Nie, nie wymaga to wiele pracy - wystarczy wejść w twoje statystyki.

Pozostaję w nieustającym stanei zdziwienia, że 31 letnia kobieta od prawie roku rozpisuje się na forum o swoim pierścionku, i w każdym możliwym temacie dot. zaręczyn. czy czytsości karatów wkleja te same, identycznie napisane słowa.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2009-03-18 o 08:30
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 08:30   #33
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie, nie wymaga to wiele pracy - wystarczy wejść w twoje statystyki.

w kwestii przypomnienia forum publiczne ma to do siebie, że każdy może pisać to co chce czy sie Tobie podoba czy nie
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 08:32   #34
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
w kwestii przypomnienia forum publiczne ma to do siebie, że każdy może pisać to co chce czy sie Tobie podoba czy nie
To prawda, jednak wkrtce wizażanki mogą zacząć reagowac dosyć "alegicznie" na Twoje pierścionkowe posty. Ale zrobisz jak chcesz.

Rozumiem, że będzie tak aż do 2010....
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 08:35   #35
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

Twoja reakcja sorry ale mnie to ... tyle obchodzi co zeszłoroczny śnieg

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
To prawda, jednak wkrtce wizażanki mogą zacząć reagowac dosyć "alegicznie" na Twoje pierścionkowe posty. Ale zrobisz jak chcesz.

Rozumiem, że będzie tak aż do 2010....

hehe nie jest powiedziane, że wtedy wezmę ślub (jak juz tak bardzo obchodzi Ciebie moje zycie prywatne) bo mnie w przeciwieństwie do wielu tu osób papierek do niczego nie jest potrzebny (i jak dobrze poszperasz to tez znajdziesz takie info w któryms poście). Ja sie nie ekscytuje bialą sukienką i sponsoringiem "czarnej mafi"

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2009-03-18 o 08:38
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 08:42   #36
madziadominik
Zadomowienie
 
Avatar madziadominik
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 066
GG do madziadominik
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

co do pierścionków. ja mam z węc. jest genialny i niepowtarzalny(poza tym nie jest z brylantami tylko z diamentaki i szafoirami). obrączki po rodzicach.

co do apartów i innych drogich sklepów. więc tak mój znajomy wyszukał pierścionek i trafił że akurat był to apart. koszt 3200zł. zaoszczędził i prawie już kupił ale po drodze wstąpił do małego jubilera. patrzy a tu indetyczny pierścionek (ta sama parametry waga,ilośc karatów i wszystkie te paramety brylancika) patrzy cena 2000zł. nic się nie zasnawiajac kupił.

a pisanie że w aparcie robią lepsze pierścionki to ...... może nie skomentuje bo nie chce się niełądnie na forum wypowiadać. zresztą jeśli pierścionek czy obrączka bedzie matowa to tak samo szybko się zetrze czy będzie kosztować 2000zł czy 1000zł.
__________________
madziadominik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 08:44   #37
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

Cytat:
Napisane przez madziadominik Pokaż wiadomość
co do pierścionków. ja mam z węc. jest genialny i niepowtarzalny(poza tym nie jest z brylantami tylko z diamentaki i szafoirami). obrączki po rodzicach.

co do apartów i innych drogich sklepów. więc tak mój znajomy wyszukał pierścionek i trafił że akurat był to apart. koszt 3200zł. zaoszczędził i prawie już kupił ale po drodze wstąpił do małego jubilera. patrzy a tu indetyczny pierścionek (ta sama parametry waga,ilośc karatów i wszystkie te paramety brylancika) patrzy cena 2000zł. nic się nie zasnawiajac kupił.

a pisanie że w aparcie robią lepsze pierścionki to ...... może nie skomentuje bo nie chce się niełądnie na forum wypowiadać. zresztą jeśli pierścionek czy obrączka bedzie matowa to tak samo szybko się zetrze czy będzie kosztować 2000zł czy 1000zł.

Brylant – fachowa nazwa diamentu o szlifie brylantowym.
W terminologii jubilerskiej brylant to diament formy okrągłej z pełnym szlifem brylantowym. Wszystkie pozostałe rodzaje szlifu należy określać, używając ich dokładnych nazw. (CIBJO, 1991 r.).

W handlu i w języku potocznym jednak mianem brylantów określa się zwykle wszystkie oszlifowane diamenty, a nie tylko te, na które nałożono szlif brylantowy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Brylant

Diamentminerał z gromady pierwiastków rodzimych. Nazwa pochodzi od gr. ἀδάμας adamas (dopełniacz ἀδάμαντος adamantos, łac. diamentum) = "niepokonany, niezniszczalny" i nawiązuje do wyjątkowej twardości tego minerału. Jest najtwardszą znaną substancją z występujących w przyrodzie.

diament to nie oszlifowany minerał, który po oszlifowaniu staje sie brylantem (zależy od szlifu) nie wkłada się nieoszlifowanych kamieni do bizuterii

tak mówi się potocznie raz brylant a raz diament (co jest mylące)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szlif_brylantowy


co do matu na bizuterii to szybciej się ściera niż może się to wydawać i faktycznie niezależnie od ceny bizuterii

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2009-03-18 o 08:56
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-18, 10:25   #38
marcela23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 439
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

ja mam pierscionek z Apart. moja kolezanka ma od malego jubilera w malym miescie, wzor identyczny jak w apart i ku naszemu zdziwieniu kosztowal tyle samo, co w aparcie.
jesli chodzi o tych malych jubilerow, radzilabym sprawdzic, jak wygladaja warunki gwarancji, zmniejszania/powiekszania, czyszczenia itp., poniewaz czesto te sieciowe salony jubilerskie oferuja lepsze warunki w tym zakresie.
marcela23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 10:26   #39
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
jesli chodzi o loklanych jubilerów - wiadomo masz wiekszy brylant a w cenie taniej niz np. z apartu

czyli gorsza barwa i czystość
chlip chlip masz lepszy ode mnie
więc, chyba pójdę skoczyć z mostu...

Cytat:
Napisane przez madziadominik Pokaż wiadomość
co do apartów i innych drogich sklepów. więc tak mój znajomy wyszukał pierścionek i trafił że akurat był to apart. koszt 3200zł. zaoszczędził i prawie już kupił ale po drodze wstąpił do małego jubilera. patrzy a tu indetyczny pierścionek (ta sama parametry waga,ilośc karatów i wszystkie te paramety brylancika) patrzy cena 2000zł. nic się nie zasnawiajac kupił
haha, no dokładnie! To samo z obrączkami w Yes płacisz za firmę, za nazwę na opakowaniu, za to żeby mieli z czego zapłacić czynsz w galerii handlowej.... No ale jak ktoś uważa że tym samym płaci za "lepszy" towar - nie będę wyprowadzać z błedu
A tak naprawdę - jak ja bym miała się przejmować czystością mojego kamyka to chyba bym musiała mieć nierówno pod sufitem. Dla mnie to symbol. A co - że ma skazę to znaczy że nasza miłość ma skazę czy jak?? ee szkoda słów.

Cytat:
a pisanie że w aparcie robią lepsze pierścionki to ...... może nie skomentuje bo nie chce się niełądnie na forum wypowiadać. zresztą jeśli pierścionek czy obrączka bedzie matowa to tak samo szybko się zetrze czy będzie kosztować 2000zł czy 1000zł.
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 10:48   #40
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
chlip chlip masz lepszy ode mnie
więc, chyba pójdę skoczyć z mostu...
a niby gdzie to napisalam
nie dopisuje ideologii i nie wkładaj własnych myśli w cudze usta

ja mam akurat z tzw. sieciówki "A"

i nikt tu nie pisze że czeka na brylant o większej czystości itd

tylko piszemy skąd taka róznica w cenach - co na to wpływa

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2009-03-18 o 10:55
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 11:07   #41
madziadominik
Zadomowienie
 
Avatar madziadominik
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 066
GG do madziadominik
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
Brylant – fachowa nazwa diamentu o szlifie brylantowym.
W terminologii jubilerskiej brylant to diament formy okrągłej z pełnym szlifem brylantowym. Wszystkie pozostałe rodzaje szlifu należy określać, używając ich dokładnych nazw. (CIBJO, 1991 r.).

W handlu i w języku potocznym jednak mianem brylantów określa się zwykle wszystkie oszlifowane diamenty, a nie tylko te, na które nałożono szlif brylantowy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Brylant

Diamentminerał z gromady pierwiastków rodzimych. Nazwa pochodzi od gr. ἀδάμας adamas (dopełniacz ἀδάμαντος adamantos, łac. diamentum) = "niepokonany, niezniszczalny" i nawiązuje do wyjątkowej twardości tego minerału. Jest najtwardszą znaną substancją z występujących w przyrodzie.

diament to nie oszlifowany minerał, który po oszlifowaniu staje sie brylantem (zależy od szlifu) nie wkłada się nieoszlifowanych kamieni do bizuterii

tak mówi się potocznie raz brylant a raz diament (co jest mylące)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szlif_brylantowy


co do matu na bizuterii to szybciej się ściera niż może się to wydawać i faktycznie niezależnie od ceny bizuterii
a wiedzisz może i tak jest i pewnie masz racje bo wogóle się na tym nie znam

ale ... mój pierścionek ma diamenty i szafiry (tak jest napisane w karcie ... i na gwarancji) był też model taki jak mój i był z brylantami i szafirami i kosztował dużo wiecej.

poza tym dziewczynki trzeba pamiętać o tym że to nie my kupujemy pierścionki tylko nasi panowie. i to od nich zależy gdzie kupią. czy to apart czy kruk i mały jubiler. przecież to nie jest wazne bo najwązniejsze jest co ten pierścionek oznacza dla nich i dla nas a nie z jakiej firmy pochodzi.


__________________
madziadominik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-18, 11:42   #42
srubka87
Zadomowienie
 
Avatar srubka87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 389
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

Nie było mnie od rana i widzę, że wiekie zmiany tu zaszły...Dziewczynki czy to ważne skąd jest pierścionek? Ważne, że nam się podoba. Ja akurat mam z Apartu i jest bardzo zadowolona, ale wierzę ,że pierścionki z małych salonów i mniej znanych też są śliczne i wyjątkowe dla swojej właścicielki.Bo pierścionek liczy sie jako symbol.I wiecie co... jakby mój kochany oświadczył mi sie np.na odpuście czy wesołym miasteczku i przypieczetowałby to plastikowym pierścionkiem to też bym sie cieszyła, i byłby dla mnie najcenniejszy i najśliczniejszy ze wszystkich.

Jednak z wypowiedzią o tym ,że nie ma znaczenia czy obrączka kosztuje 2000 zł. czy 1000 zł. nie mogę się zgodzić tzn. nie do końca, gyż oczywiście często można się spotkac z tym, iż w znanej firmie dany model obrączek jest droższy niż w mało znanym salonie, lub jeszcze taniej wychodzi z przetapianego złota. Jednak nie zawsze tak jest gdyż złoto tak jak inne metale szlachetne i kamienie...ma swoej właściwości..i tak samo jak liczy sie np.barwa(czy jak to sie tam nazywa) tak samo liczy sie twardość. I to lepsze gatunkowo złoto będzie się mniej ścierało.
A przynajmiej tak mi sie wydaje, nie jestem znawczynią.
srubka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 12:02   #43
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

Cytat:
Napisane przez srubka87 Pokaż wiadomość
Jednak z wypowiedzią o tym ,że nie ma znaczenia czy obrączka kosztuje 2000 zł. czy 1000 zł. nie mogę się zgodzić tzn. nie do końca, gyż oczywiście często można się spotkac z tym, iż w znanej firmie dany model obrączek jest droższy niż w mało znanym salonie, lub jeszcze taniej wychodzi z przetapianego złota. Jednak nie zawsze tak jest gdyż złoto tak jak inne metale szlachetne i kamienie...ma swoej właściwości..i tak samo jak liczy sie np.barwa(czy jak to sie tam nazywa) tak samo liczy sie twardość. I to lepsze gatunkowo złoto będzie się mniej ścierało.
A przynajmiej tak mi sie wydaje, nie jestem znawczynią.
dokładnie chodzi o dodatek innych stopów do zlota

samo złoto jest miękkie

Mieszaniny złota
Często zawiera izostrukturalne domieszki:Złote ozdoby różnią się między sobą nie tylko kształtem czy przeznaczeniem, ale różni je odcień, a nawet barwa. Kolor złota zależy od zawartości i rodzaju innych metali w stopie. Powstają w ten sposób różne zabarwienia złota: białe (powstaje ze stopu złota z niklem i palladem), czerwone i zielonkawe (stop złota ze srebrem i miedzią), rzadkie złoto zielone i niebieskie, liczne stopy żółtego złota.
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 12:51   #44
AgaR_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 51
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
hmmm ja mój mam z białego złota z brylantem, błyszczy się pięknie,nic się nie dzieje mimo że nie jest z żadnej z "wysokopółkowych" firm. Ja sądzę że te wszystkie Yes, Aparty, Kruki to mają tak drogo bo:
a) mają salony w wypasionych centrach handlowych gdzie sam wynajem powierzchni wymaga od nich ceny wyższej na dzień dobry o te 100 czy 200 zł.
b) tracą kupę kasy na reklamę, w czasopismach, w TV itp.
Nie będę dawać komuś 100-200zł za to, że na pudełku będę miała napisane Apart, skoro jakością to nie odbiega od tych produktów w "niezrzeszonych" sklepikach jubilerskich. Myślę, że mówienie, że coś jest lepszej jakości bo jest z Yes to tak jak upieranie się że błyszczyk z Diora jest lepszy niż np. z Clinique, bo ten pierwszy jest o 30 zł droższy. BS moim zdaniem .
Zrobię lekki Offtop - ale tylko lekki:
Niedawno szukałam obrączek. Jakiś miesiąc temu weszłam do Yes. Mają tam takie zwykłe, typowe, proste obrączki, takie jak mi się podobają. No więc kosztowały 540zł za sztukę. Jakoś tak, dokładnie nie pamiętam, jeszcze miał być rabacik jakiś, myślę sobie - git, ładne, zwykłe, pokazuję TŻtowi i zamawiamy. W sobotę tą mieliśmy zamówić. W tygodniu poprzedzającym poszłam kolezance pokazać jakie mi się podobają - pokazuję, mówimy "no, ładne, fajne" - patrzę na cenę - 899zł. Myślę sobie - ŚWIETNIE, potaniały i pytam pani "to cena za obie tak? ". Jakież było moje zdziwienie, gdy Pani ze stoickim spokojem i usmiechem odparowała: "Nie, za sztukę. Złoto poszło w górę." . Myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok. Koleżanka mnie uspokoiła, wyszłyśmy, załamka. Mówię sobie - ślubu nie będzie, koniec nie dam 1800zł za dwie najzwyklejsze obrączki. No ale po drodze weszłyśmy do normalnego salonu jubilerskiego - panie mi zrobiły wycenę i wyszło MAX 1200zł za dwie,może nawet 1050zł, w zależności ile wagowo wyjdzie. I dowiedziałam się, że owszem, złoto podrożało, ale nie aż o 100% litości... Panie w sklepie stwierdziły, że tym lepiej dla nich bo przynajmniej klienci się zlecą!
Bedziemy mieli piękne obrączki z białego złota za NORMALNĄ cenę, z grawerem wliczonym.
jestem jak najbardziej za niefirmową biżuterią.
pozwólcie, że i ja dołaczę do dyskusji zgadzam się z KasiąJ -ja też przeżyłam szok kiedy weszliśmy do Kruka zamawiać obrączki widziane jakieś 2 miesiące wcześniej, których cena była wuższa o ok. 1000zł. szooook!! ale tak było we wszytskich salonach typu Yes i Apart.. złotodrożeje z każdym dniem. Tego samego dnai poszliśmy więc do złotnika, który robi nam obrączki za 1500zł - wzór który wybraliśmy w Kruku , kosztujący obecnie 2400zł.

Salony firmowe obiecują pełny serwis po zakupie- zmniejszanie, powiększanie, czyszczenie... ale prawda jest taka, że z obrączkami dwukolorowymi, tytanowymi, itp. nie da się później nic zrobić, bo ciężko byłoby komukolwiek zmienić och rozmiar. tytanowe są np. nie do ruszenia, a dwukolorowe przez to że występują łączenia -również.

Nie wiem w jakim celu w salonach mówią co innego. Powiększyć zwykłą, klasyczną obrączkę bez diamentów, łączeń, cyrkoni, itp. potrafi każdy złotnik - więc nie uważam, żeby musiało być to cechą dla której warto kupić obrączki czy pierścionki firmowe.
__________________
agucha
AgaR_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 12:55   #45
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

a ja Was zaskoczę szukamy obrączek byliśmy u kilku zwykły jubilerów cena za parę ok 1600zł i wykonanie marne(byłam u kilku złotników-proszę pamiętać) a w kruku takie obrączki tylko wyglądające na porządniejsze 1000zł za parę i co Wy na to?
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 12:59   #46
AgaR_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 51
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

to niemożliwe- chyba, że mówisz o klasycznych, prostych obrączkach.. ale nigdy nie będzie tak, że w Kruk będą tańsze niż u złotnika.
__________________
agucha
AgaR_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 13:00   #47
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

Cytat:
Napisane przez AgaR_20 Pokaż wiadomość
to niemożliwe- chyba, że mówisz o klasycznych, prostych obrączkach.. ale nigdy nie będzie tak, że w Kruk będą tańsze niż u złotnika.
jak możesz tak pisać skoro byłam i widziałam były to obrączki złote z białym paseczkiem 4mm zaokrąglone
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 13:01   #48
AgaR_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 51
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

http://wkruk.pl/bizuteria/show/input...=6_pgkomplet=1
__________________
agucha
AgaR_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 13:02   #49
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

nie ma ich w necie

aha! a odnośnie tych na stronce obrączek to cena odnosi się do jednej tak?
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-18, 13:04   #50
AgaR_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 51
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

na 100% nie była to cena za parę,ale za sztukę. w Kruku nie ma już obrączek za 1000 zł za parę. Zerknij na stronę - cena min za 1 sztukę to 649 zł

a, i tak przy okazji - salony firmowe mają to do siebie, że ceny podają za sztuki, a nie za gramy nieważne, że męska jest najczęściej większa i waży więcej niż damska płacisz tyle samo za obie

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

tak, w salonach i na stronie są ceny za sztukę.
__________________
agucha

Edytowane przez AgaR_20
Czas edycji: 2009-03-18 o 13:07
AgaR_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 13:05   #51
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

Cytat:
Napisane przez AgaR_20 Pokaż wiadomość
na 100% nie była to cena za parę,ale za sztukę. w Kruku nie ma już obrączek za 1000 zł za parę. Zerknij na stronę - cena min za 1 sztukę to 1000zł.
chyba tłumaczyc Ci się nie będę bo nie ma sensu ja mówię co widziałam a Ty na mnie krzyczysz, że niemozliwe byłam widziałam mierzyłam sztuka 499zł
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 13:09   #52
AgaR_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 51
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

no coś Ty, ja nie krzyczę
tylko nie wydaje mi się kurczę, żeby tak było, bo też byłam i widziałam... niedawno wybieraliśmy też obrączki....
__________________
agucha
AgaR_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 13:10   #53
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

Cytat:
Napisane przez AgaR_20 Pokaż wiadomość
no coś Ty, ja nie krzyczę
tylko nie wydaje mi się kurczę, żeby tak było, bo też byłam i widziałam... niedawno wybieraliśmy też obrączki....
po co bym miała ściemniać jak je kupimy to wkleje fotkę i ich cenę z paragonu
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 13:23   #54
AgaR_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 51
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

no ok, rozumiem, może i tak jest jak mówisz.. chociaż też byłam niedawno i nie widziałam.. a może takich nie było ..?
__________________
agucha
AgaR_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 13:31   #55
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

Ja mam no name i polecam no name - zwykłego jubilera, albo robione na zamówienia u złotnika
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 13:33   #56
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

często poszczególne salony należące do dużych firm mają spore promocje i upusty. Czasami dla konkretnego klienta a czasami ogólna wyprzedaż.

Jeżeli chodzi o to wybór, to ja nie wiem jakich wy macie jubilerów, ale ja u tych mniejszych nie widziałam tylu modeli w przedziale cenowym powyżej 3000zł. W aparcie było z czego wybierać- różna czystość brylantów, próba złota itp, a u małych jubileów były zazwyczaj cztery droższe pierścionki i tyle. Mój narzeczony długo rozglądał się za pierścionkami. Przeglądał net i łaził po salonach. On twierdzi, że jakość się jednak różni. W bardziej znanych salonach dużo łatwiej było spotkać drobne, misternie zdobione pierścionki niż w malutkich, osiedlowych zakładach. Więc jeśłi chodzi wam o pierścionki ok 1000-2000zł to chyba dużej różnicy nie ma, ale przy tych droższych już można zauważyć.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 13:35   #57
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
a ja Was zaskoczę szukamy obrączek byliśmy u kilku zwykły jubilerów cena za parę ok 1600zł i wykonanie marne(byłam u kilku złotników-proszę pamiętać) a w kruku takie obrączki tylko wyglądające na porządniejsze 1000zł za parę i co Wy na to?
Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
chyba tłumaczyc Ci się nie będę bo nie ma sensu ja mówię co widziałam a Ty na mnie krzyczysz, że niemozliwe byłam widziałam mierzyłam sztuka 499zł
Potwierdzam. Sama widziałm coś takiego i moja koleżanka z pracy też. Chciała przetopić złoto u jubilera typy no-name, a w Kruku nawet bez własnego złota wychodzi jej taniej. Mi zretsza też.

Poza tym bardzo konkurencyjnej wypada sieć Arena Art.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2009-03-18 o 13:46
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 13:43   #58
AgaR_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 51
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

no to wychodzi na to, że tylko w moim mieście były podwyżki
__________________
agucha
AgaR_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 13:47   #59
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

Cytat:
Napisane przez AgaR_20 Pokaż wiadomość
no to wychodzi na to, że tylko w moim mieście były podwyżki
Ceny nie sa takie same w całej PL, są zróznicowane regionalnie. W Wawie jest salon na salonie, w centrum nahdlowym masz ich z 5, więc musza kusić klienta przecenami, upominkami, brylantami gratis.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 13:49   #60
AgaR_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 51
Dot.: pierścionki zaręczynowe Yes, Apart, Kruk czy inne?

no i chyba w tym rzecz... u nas w Bydgoszczy ceny są bardzo wysokie.. w ciągu ostatniego pół roku były chyba 2 podwyżki we wszystkich firmowych salonach drożały w oczach :/
__________________
agucha
AgaR_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-29 12:18:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:40.