Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-20, 07:36   #61
zamyslona916
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 17
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Dzięki za wszystkie rady
Niestety, jak to z forami bywa, jest dużo wyobrażeń i dopowiedzeń.
Jeśli chodzi o męża to nie jest i nigdy nie był on typem bawidamka czy loverboya. Nie chodzi z wypchanym portfelem i z drogim roleksem na ręku, a ja nie jestem kobietą z długimi tipsami i doczepianymi włosami ktora uważa ze złapała Boga za rogi bo ma takiego misia i przystojniaczka. Nie powiem, jest osobą towarzyską, ale z pewnością nie do tego stopnia aby nazwać go bawidamkiem. Jest zwyczajnym gościem i dlatego nie chcę rozmawiać z nikim bliskim na ten temat bo nikt by w to nie uwierzył.
Tak jak pisałam wcześniej, na imprezy nie wychodzi co tydzień a raz na jakiś czas.
Pisanie z dziewczyna kilka miesięcy i wzięcie telefonu od kogoś na imprezie to 2 zupełnie różne historie.
Mydlenie oczu przez plany na przyszłość - pewnie tak, ale są to rzeczy, o ktorych rozmawialiśmy jeszcze długo przed ślubem.

Jeśli chodzi o informatyków, detektywów, trzepanie telefonu i komputera. Pewnie jestem głupia ale to zupełnie nie w moim stylu. Co nie znaczy, że nie zamierzam nic z tym zrobić. Jeśli posunelabym się do takich kroków to znaczy, że bez sensu to robię bo i tak nigdy nie odbuduje zaufania i jest to strata czasu.
Za wszystkie rady dziękuję, podjęłam pewne decyzje o ktorych rzeczywiście nie będę tu pisać bo nie wiadomo kto tu zagląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zamyslona916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 08:38   #62
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez zamyslona916 Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie rady
Niestety, jak to z forami bywa, jest dużo wyobrażeń i dopowiedzeń.
Jeśli chodzi o męża to nie jest i nigdy nie był on typem bawidamka czy loverboya. Nie chodzi z wypchanym portfelem i z drogim roleksem na ręku, a ja nie jestem kobietą z długimi tipsami i doczepianymi włosami ktora uważa ze złapała Boga za rogi bo ma takiego misia i przystojniaczka. Nie powiem, jest osobą towarzyską, ale z pewnością nie do tego stopnia aby nazwać go bawidamkiem. Jest zwyczajnym gościem i dlatego nie chcę rozmawiać z nikim bliskim na ten temat bo nikt by w to nie uwierzył.
Tak jak pisałam wcześniej, na imprezy nie wychodzi co tydzień a raz na jakiś czas.
Pisanie z dziewczyna kilka miesięcy i wzięcie telefonu od kogoś na imprezie to 2 zupełnie różne historie.
Mydlenie oczu przez plany na przyszłość - pewnie tak, ale są to rzeczy, o ktorych rozmawialiśmy jeszcze długo przed ślubem.

Jeśli chodzi o informatyków, detektywów, trzepanie telefonu i komputera. Pewnie jestem głupia ale to zupełnie nie w moim stylu. Co nie znaczy, że nie zamierzam nic z tym zrobić. Jeśli posunelabym się do takich kroków to znaczy, że bez sensu to robię bo i tak nigdy nie odbuduje zaufania i jest to strata czasu.
Za wszystkie rady dziękuję, podjęłam pewne decyzje o ktorych rzeczywiście nie będę tu pisać bo nie wiadomo kto tu zagląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szkoda, ze wyobrazenia forumowiczek sie sprawdzaja. Wiele dziewczyn tutaj swoje przezyla, swoje wiemy i widzimy to bezstronnie. Ty z kolei masz klapki na oczach i wlaczony tryb ignorowania. Reke sobie dasz uciac, ze twoj maz jest wierny? Co z tego, ze nie jest typem loveboya? To tylko tacy zdradzaja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 08:52   #63
zamyslona916
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 17
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7812414 6]Szkoda, ze wyobrazenia forumowiczek sie sprawdzaja. Wiele dziewczyn tutaj swoje przezyla, swoje wiemy i widzimy to bezstronnie. Ty z kolei masz klapki na oczach i wlaczony tryb ignorowania. Reke sobie dasz uciac, ze twoj maz jest wierny? Co z tego, ze nie jest typem loveboya? To tylko tacy zdradzaja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
W żadnym ze zdań nie napisałam że jestem w 100% pewna że jest mi wierny. Absolutnie tego nie wykluczam.
Jeśli odnosisz sie do zdania o nie sprawdzaniu męża przez detektywów itd. Według mnie to strata czasu. Podjęłam decyzję o pojsciu trochę dalej i nie bawieniu sie w podchody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zamyslona916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 08:59   #64
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez zamyslona916 Pokaż wiadomość
W żadnym ze zdań nie napisałam że jestem w 100% pewna że jest mi wierny. Absolutnie tego nie wykluczam.
Jeśli odnosisz sie do zdania o nie sprawdzaniu męża przez detektywów itd. Według mnie to strata czasu. Podjęłam decyzję o pojsciu trochę dalej i nie bawieniu sie w podchody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie. Zaczelas go usprawiedliwiac, ze to nie w jego stylu. Nie zdradzaja tylko loveboye, ale nawet milutcy mezczyzni robiacy swoim zonom sniadanie do lozka i podkreślający jak bardzo kochaja. Po za tym zdrada to nie tylko seks, ale tez relacja emocjonalna i do stosunku moze nie dojsc. Ciekawe jakie macie jeszcze trupy w szafie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 09:30   #65
zamyslona916
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 17
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
No ale co miałą zrobic przed slubem? Miała go spytac "'misiu czy bedziesz mnie zdradzał?" Co "za niedojrzały facet" miałas na mysli? Autorka chciała miec rodzine to facet źle zrobił. To on nie wie czym jest rodzina i małżenstwo.
Autorko jakim typem faceta był Twoj mąż przed slubem?
Bajerant, błyszczacy w towarzystwie, flirtujacy, przebojowy ? Tacy sie nie zmieniaja.
[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7812478 6]Nie. Zaczelas go usprawiedliwiac, ze to nie w jego stylu. Nie zdradzaja tylko loveboye, ale nawet milutcy mezczyzni robiacy swoim zonom sniadanie do lozka i podkreślający jak bardzo kochaja. Po za tym zdrada to nie tylko seks, ale tez relacja emocjonalna i do stosunku moze nie dojsc. Ciekawe jakie macie jeszcze trupy w szafie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
White_Dove spytała jaki jest, więc było to do jej pytania. Post powyżej.

Czy zaczęłam go usprawiedliwiać? W mojej opinii nie, ale każdy odczyta to na swój sposób.
Co do innych trupów z szafy - pewnie coś by się znalazło

Edytowane przez zamyslona916
Czas edycji: 2017-10-20 o 09:32
zamyslona916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 11:07   #66
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 062
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Mnie jeszcze jedna rzecz wpadla w oko. Piszesz, ze jak wychodzi, to zawsze sie pyta ale nigdy tez nie zostanie, gdy Ty nie idziesz. A sprobuj powiedziec, ze chcesz, zeby nie chodzil bez Ciebie, bo jego miejsce nie jest w klubie a z Toba. I nic by sie nie stalo, gdyby zaprosil kolege na drinka do domu. Zacznij w koncu wymagac i stawiac granice.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 11:14   #67
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Mnie jeszcze jedna rzecz wpadla w oko. Piszesz, ze jak wychodzi, to zawsze sie pyta ale nigdy tez nie zostanie, gdy Ty nie idziesz. A sprobuj powiedziec, ze chcesz, zeby nie chodzil bez Ciebie, bo jego miejsce nie jest w klubie a z Toba. I nic by sie nie stalo, gdyby zaprosil kolege na drinka do domu. Zacznij w koncu wymagac i stawiac granice.
Ja proponuje założyc pas cnoty i wymagac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-20, 11:39   #68
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 062
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7812870 1]Ja proponuje założyc pas cnoty i wymagac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

dziewczyna nigdy nie powiedziala nie. Facet z tego korzysta (wiem, ze i tak to nie tak powinno wygladac) i zwyczajnie wychodzi. Ona sama nie wie, jak on by zareagowal.

Edytowane przez wiekanka
Czas edycji: 2017-10-20 o 12:12
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 11:40   #69
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Trzymajmy się faktów- bierze numery telefonów od kobiet poznanych na imprezach? Bierze. Spróbuj podać racjonalny powód, dla którego to robi skoro jest ci wierny. Nikt tutaj nie będzie cię przekonywał do rozwodu skoro nie chcesz, jednak bądź szczera sama ze sobą.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 12:12   #70
zamyslona916
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 17
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Dziewczyny,
Mój wątek dotyczył pytania na zasadzie: co o tym sądzicie. W pierwszej kolejności posypały się bardzo motywujące komentarze na temat tego jaka jestem głupia, nieodpowiedzialna, naiwna itd. Bardzo dużo jest w tym racji, z wieloma rzeczami się zgadzam a sama na krytykę byłam przygotowana. Jest ok.
Potem napisałam, że NIE WYKLUCZAM ZDRADY, a sypią się odpowiedzi, że jestem głupia bo nie wierzę, że mógłby mnie zdradzić.
Ktoś zadaje mi pytanie o stan faktyczny w moim związku (jego zachowanie, relacje itd.) i w momencie kiedy na to odpowiadam (coś co jest zgodne ze stanem faktycznym) i nie jest to nic "podejrzanego" sypią się komentarze, że go bronię, że idealizuje i szukam pozytywów aby nie oskarżać go o zdradę.
Potem napisałam że podjęłam już pewne decyzje i kroki z tym zwiazane i dostaję odpowiedź, że jeśli nie chce rozwodu to moja sprawa i że oczywiście mam klapki na oczach.

Dziewczyny, jeśli chcecie dac jakąś radę (o którą proszę) to przeczytajcie proszę wątek a nie wyciagajcie zdań i wniosków z jakiś kontekstów. Zaczyna się robić taki przysłowiowy "głuchy telefon", gdzie ktos przypisuje mi wnioski o których nawet nie pomyślałam.
Byłabym bardzo wdzięczna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zamyslona916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 12:22   #71
madzil
Rozeznanie
 
Avatar madzil
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 949
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez zamyslona916 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
Mój wątek dotyczył pytania na zasadzie: co o tym sądzicie. W pierwszej kolejności posypały się bardzo motywujące komentarze na temat tego jaka jestem głupia, nieodpowiedzialna, naiwna itd. Bardzo dużo jest w tym racji, z wieloma rzeczami się zgadzam a sama na krytykę byłam przygotowana. Jest ok.
Potem napisałam, że NIE WYKLUCZAM ZDRADY, a sypią się odpowiedzi, że jestem głupia bo nie wierzę, że mógłby mnie zdradzić.
Ktoś zadaje mi pytanie o stan faktyczny w moim związku (jego zachowanie, relacje itd.) i w momencie kiedy na to odpowiadam (coś co jest zgodne ze stanem faktycznym) i nie jest to nic "podejrzanego" sypią się komentarze, że go bronię, że idealizuje i szukam pozytywów aby nie oskarżać go o zdradę.
Potem napisałam że podjęłam już pewne decyzje i kroki z tym zwiazane i dostaję odpowiedź, że jeśli nie chce rozwodu to moja sprawa i że oczywiście mam klapki na oczach.

Dziewczyny, jeśli chcecie dac jakąś radę (o którą proszę) to przeczytajcie proszę wątek a nie wyciagajcie zdań i wniosków z jakiś kontekstów. Zaczyna się robić taki przysłowiowy "głuchy telefon", gdzie ktos przypisuje mi wnioski o których nawet nie pomyślałam.
Byłabym bardzo wdzięczna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co dalej chcesz z tą sytułacją zrobić? Nie jesteś ciekawa czy cie nie zdradza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madzil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-20, 12:36   #72
zamyslona916
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 17
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez madzil Pokaż wiadomość
Co dalej chcesz z tą sytułacją zrobić? Nie jesteś ciekawa czy cie nie zdradza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podjęłam już pewne decyzje i kroki, ale tak jak pisałam wcześniej nie chcę o tym pisać tutaj( nie wiadomo kto to czyta).
Napewno dam znać jak się to skończy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zamyslona916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 12:44   #73
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 062
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez madzil Pokaż wiadomość
Co dalej chcesz z tą sytułacją zrobić? Nie jesteś ciekawa czy cie nie zdradza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
juz drugi raz napisala, ze podjela odpowiednie kroki, zatem jest.

Piszesz Autorko, ze nie walczylabys o Milosc. Zgoda. Ale przekonac, to sie chyba mozesz, jak Twoja Milosc sie zachowa, gdy powiesz, ze cos Ci nie odpowiada. Probowalas w ogole?
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 13:47   #74
zamyslona916
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 17
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
juz drugi raz napisala, ze podjela odpowiednie kroki, zatem jest.

Piszesz Autorko, ze nie walczylabys o Milosc. Zgoda. Ale przekonac, to sie chyba mozesz, jak Twoja Milosc sie zachowa, gdy powiesz, ze cos Ci nie odpowiada. Probowalas w ogole?
Próbowałam przy różnych innych sytuacjach (w tym awanturze o pisanie z dziewczyna, inne zupełnie niezwiązane z innymi kobietami) i wiem jak zareaguje. To zawsze ja byłam tą osobą, której mniej zależało na tym związku i w każdej chwili byłam gotowa to skończyć. Nigdy nie chciał pozwolic mi odejść. Podejrzewam że w tej sytuacji byloby tak samo (albo bedzie tak samo).
On wie, że ja należę do osób, które sobie zawsze poradzą i nie potrzebuję za wszelką cenę ciągnąć czegoś przeciw swojej woli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zamyslona916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 14:15   #75
Delicatessen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 95
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez zamyslona916;781222 66
Dzięki za wszystkie rady

Jeśli chodzi o męża to nie jest i nigdy nie był on typem bawidamka czy loverboya. Nie chodzi z wypchanym portfelem i z drogim roleksem na ręku, . Jest zwyczajnym gościem i dlatego nie chcę rozmawiać z nikim bliskim na ten temat bo nikt by w to nie uwierzył.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zamyślona, mam silne wrażenie że możesz być w błędzie mając taki stereotyp bawidamka / loverboya.
Cóż, większość ludzi uczy się na własnych błędach. Ja też.

Widzę jaki rodzaj tańca emocjonalnego ma tu miejsce . Takie związki są niszczące dla dzieci, także dlatego ,że pokazują taki, a nie inny model związku.

Powoli zastanawiam się, po co część wątków - akurat piszę w wątku, gdzie autorka jakieś zmiany przemyśla.
Czy chodzi o zmianę sytuacji, czy o słodkie oszukiwanie samej siebie i że ktoś, kto ma inne widzenie sprawy, jest zły i niedobry. To nie o Tobie, Zamyślona, sorry, że wpisuję akurat tu.

Rozwód z orzeczeniem o winie - na forum były dezinformacje. Moim zdaniem warto się rozsądnie przygotować.
Brałabym pod uwagę to, że ten mężczyzna w przyszłości może np. zachorować na chorobę przenoszoną drogą płciową i przy polubownym orzeczeniu Zamyślona będzie musiała się nim opiekować.
Oczywiscie ten pan może mieć inne, liczne sanitariuszki

Mi chyba zelżało z chęcią pomagania i dzielenia się wiedzą oraz ostrym widzeniem. Miło mi było spotykać skład fajnych, myślących , wrażliwych, silnych dziewczyn na różnych wątkach

Zamyślona, to Twoja sprawa, rzecz jasna, ale jeśli urodzi Ci się (tfu tfu) chore dziecko? Albo potem jakieś nieszczęście się przytrafi?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-10-22 o 13:30 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
Delicatessen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 14:38   #76
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 062
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez zamyslona916 Pokaż wiadomość
Próbowałam przy różnych innych sytuacjach (w tym awanturze o pisanie z dziewczyna, inne zupełnie niezwiązane z innymi kobietami) i wiem jak zareaguje. To zawsze ja byłam tą osobą, której mniej zależało na tym związku i w każdej chwili byłam gotowa to skończyć. Nigdy nie chciał pozwolic mi odejść. Podejrzewam że w tej sytuacji byloby tak samo (albo bedzie tak samo).
On wie, że ja należę do osób, które sobie zawsze poradzą i nie potrzebuję za wszelką cenę ciągnąć czegoś przeciw swojej woli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mysle, ze jemu wygodniej od czasu do czasu sobie poplakac, odstawic teatr, niz sluchac i robic to, co moglabys wymagac.
Skad wiesz, ze on wie, jaka jestes osoba? Skad wiesz, jak sie zachowa, skoro tylko podejrzewasz?
Mysle, ze masz okazje sie przekonac. Sprobuj a nie podejrzewaj.

ps dobry manipulant.

Edytowane przez wiekanka
Czas edycji: 2017-10-20 o 14:43
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 14:55   #77
zamyslona916
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 17
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Mysle, ze jemu wygodniej od czasu do czasu sobie poplakac, odstawic teatr, niz sluchac i robic to, co moglabys wymagac.
Skad wiesz, ze on wie, jaka jestes osoba? Skad wiesz, jak sie zachowa, skoro tylko podejrzewasz?
Mysle, ze masz okazje sie przekonac. Sprobuj a nie podejrzewaj.

ps dobry manipulant.
Przerabialiśmy kilka razy większe awantury. Nie sądzę żeby tym razem miało być inaczej.
zamyslona916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 15:03   #78
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

zamyslona916 myślę, że masz w głowie sporo mitów na swój i jego temat. "Zawsze sobie poradzę"... Odważnie, jak na osobę, która niedługo rodzi. Z niemowlakiem przy piersi nawet proste rzeczy potrafią zrobić się skomplikowane i okazuje się, że bez pomocy drugiej osoby nawet zakupy trudno zrobić.

Ludzie piszą te posty na forum prawdopodobnie dlatego, że chcą zobaczyć, jak ich sytuacja wygląda z perspektywy całkiem obcej osoby. A potem czują się dotknięte i odrzucają te opinie, bo nie są to zdania zgodne z ich obrazem własnej osoby.

My widzimy Twojego męża jako osobę, która pozwala sobie na więcej niż mąż powinien sobie pozwalać (choć nie wiemy, czy doszło do fizycznej zdrady, czy tylko do flirtów) i których nie zaakceptowałaby większość kobiet, bo wie, że Ty je zaakceptujesz albo po prostu nie zareagujesz.

Ty widzisz siebie jako osobę zaradną, otwartą, niezależną, będącą ponad to. My widzimy Ciebie jako osobę bierną, która nie potrafi stawiać granic, nawet kiedy jakieś zachowanie ją krzywdzi. I która brnie w możliwe że nieciekawą sytuację bez zbadania gruntu pod nogami, która może nawet nie zauważyć, że zabrnęła tak głęboko, że już nie tak łatwo jej się wyplątać, i która może przy okazji skrzywdzić dziecko.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 17:15   #79
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 062
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez zamyslona916 Pokaż wiadomość
Przerabialiśmy kilka razy większe awantury. Nie sądzę żeby tym razem miało być inaczej.
no i co daly awantury? Czy czujesz, ze idziesz do przodu, ze sie docieracie, rozumiecie?
Gratuluje pewnosci, ze bedzie dobrym ojcem, skoro juz mezem nie potrafi.

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez zamyslona916 Pokaż wiadomość
To zawsze ja byłam tą osobą, której mniej zależało na tym związku i w każdej chwili byłam gotowa to skończyć.
Tak, tylko, ze teraz jestes w ciazy a pan Maz w klubie, jak mu sie zechce i z innymi powymienia sie chetnie telefonami, bo to nic takiego a jak sie urodzi dziecko, to na pewno bedzie siedzial przy Tobie, jak pies. A Ty dalej myslisz, ze cos w kazdej chwili mozesz.

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

I wcale sie nie dziwie, ze maz nie chce rozstania. Przeciez jemu jest bardzo dobrze i nie ma powodu. To Ty cos chcesz, nie on.

Edytowane przez wiekanka
Czas edycji: 2017-10-20 o 16:52
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-20, 17:48   #80
Delicatessen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 95
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
zamyslona916 myślę, że masz w głowie sporo mitów na swój i jego temat. "Zawsze sobie poradzę"... Odważnie, jak na osobę, która niedługo rodzi. Z niemowlakiem przy piersi nawet proste rzeczy potrafią zrobić się skomplikowane i okazuje się, że bez pomocy drugiej osoby nawet zakupy trudno zrobić.

Ty widzisz siebie jako osobę zaradną, otwartą, niezależną, będącą ponad to. My widzimy Ciebie jako osobę bierną, która nie potrafi stawiać granic, nawet kiedy jakieś zachowanie ją krzywdzi. I która brnie w możliwe że nieciekawą sytuację bez zbadania gruntu pod nogami, która może nawet nie zauważyć, że zabrnęła tak głęboko, że już nie tak łatwo jej się wyplątać, i która może przy okazji skrzywdzić dziecko.
@megamag - Fajną masz stopkę Bardziej jestem zadowolona z fortuny jako losu (nie chodzi o pieniądze, tak?) niż ze swego rozumu.
Spotykam jednak ludzi ogromnie zadowolonych sobą, swoim rozumem.

Widzę nieco fałszywe poczucie siły u autorki. Nie, Zamyślona, nie chcę Ci wmawiać niczego, przecież Cię nie znam .
Tyle że po co wytrzymywać imprezy, obfity katalog kontaktów z nieznanymi Ci kobietami?
Mi byłoby mnie na to szkoda.
Zawsze sobie poradzisz. Naprawdę trzeba mieć tego typu wyzwania? Nie jesteś warta wierności, szacunku, spędzania nocy z Tobą, a nie na pijaństwach i imprezach?

Poza tym przez ostatnie dwa tygodnie napatrzyłam się na takie zachowania ludzkie, że , do tego jeszcze podziw przez innych tzw. mężczyzn, bo ten jest super samcem, który wiele kobiet przeleciał, doprawdy powinien taki miszczu sobie kreski na fiucie robić :P


Mi mnie byłoby szkoda.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-10-22 o 13:04 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
Delicatessen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 20:47   #81
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Tak sobie myślę, że gdybym zdradzała męża, to nie byłabym taka głupia, by mieć jakieś pogrążające mnie rzeczy w telefonie czy laptopie.
Dokładnie. Mój mąż używał drugiego telefonu, o którym nikt nie wiedział.

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Spanish_Girl Pokaż wiadomość
Orzeczenie o winie jest przydatne w 1 tylko sytuacji. Gdy osoba pokrzywdzony znajduje się przez rozwód w niedostatku. Moze wtedy przez 5 lat dostawać alimenty. ALE! Orzeczenie o winie trudno uzyskać, nawet przy dowodach zdrady. Alimenty na współmałżonka trudno uzyskać, bo musiałby pozostawać w skrajnym niedostatku.

Na resztę spraw wina NIE MA WPŁYWU.

A z doświadczenia - rozwód polubowny jest bezcenny.
Całe życie można wystąpić o alimenty, jeśli druga strona w sądzie jest jedynie winna. Trudno winę uzyskać? Chyba kpisz. Wystarczy powiedzieć mężowi, że jeśli całej winy nie weźmie na siebie, to się mu na rozwód nie zgodzi. I wtedy sprawa ciągnąć się będzie latami. A nie każdy tak chce.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 22:20   #82
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Całe życie można wystąpić o alimenty, jeśli druga strona w sądzie jest jedynie winna. .
Bzdura !
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 22:51   #83
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
Bzdura !
Przedstawiasz się?
Przeczytaj. Jeśli jeden z małżonków został uznany za jedynego winnego, to druga strona DO KOŃCA ŻYCIA ma prawo upomnieć się o alimenty, jeśli żyje w niedostatku, chyba że zawrze kolejne małżeństwo.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-21, 07:26   #84
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
Bzdura !
Na jakiej podstawie tak sądzisz?

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Przedstawiasz się?
Przeczytaj. Jeśli jeden z małżonków został uznany za jedynego winnego, to druga strona DO KOŃCA ŻYCIA ma prawo upomnieć się o alimenty, jeśli żyje w niedostatku, chyba że zawrze kolejne małżeństwo.
Posunęłabym się nawet dalej. Eksmałżonek nie musi znajdować się w niedostatku, jeśli żąda alimentów od strony wyłącznie winnej rozpadu małżeństwa. Wystarczy pogorszenie jego sytuacji majątkowej w stosunku do czasu trwania małżeństwa.
__________________
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-21, 07:34   #85
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez mellitus Pokaż wiadomość
Na jakiej podstawie tak sądzisz?

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------



Posunęłabym się nawet dalej. Eksmałżonek nie musi znajdować się w niedostatku, jeśli żąda alimentów od strony wyłącznie winnej rozpadu małżeństwa. Wystarczy pogorszenie jego sytuacji majątkowej w stosunku do czasu trwania małżeństwa.
Tak. Ale to już kwestia słownictwa. Sedno to samo. Wyłączna wina jednej strony, daje drugiej prawo do alimentów do końca życia. W razie potrzeby. Nie warto pisać bzdur, gdy się czegoś nie doczytało , jak ta wizażanka, która mi tu z bzdurą wyjechała.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-21, 08:28   #86
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Tak. Ale to już kwestia słownictwa. Sedno to samo. Wyłączna wina jednej strony, daje drugiej prawo do alimentów do końca życia. W razie potrzeby. Nie warto pisać bzdur, gdy się czegoś nie doczytało , jak ta wizażanka, która mi tu z bzdurą wyjechała.
Z pogrubionym się całkowicie zgadzam. CO do reszty- to nie kwestia słownictwa. Niedostatek= niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb. Pogorszenie sytuacji majątkowej= np. konieczność przerzucenia się z Porsche na BMW
__________________
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-21, 08:58   #87
ptasie__mleczko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 527
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Wiesz co a dla mnie to dziwne. Mój mąż np nie chce i nie lubi kiedy ja wychodzę sama na imprezy. Więc w miarę możliwości wychodzę ale wracam wcześniej, albo wychodzę ale np nie idziemy do klubu tylko siedzimy całą noc w domu z koleżankami. A robię to dla niego bo wiem że inaczej będzie mu przykro. Jesteście małżeństwem, on też powinien zrobić coś dla Ciebie. Niech nie wychodzi sam do klubu albo niech idzie na piwko ale potem niech wróci wcześniej a nie nad ranem. A wymienianie się numerami w klubie świadczy niestety o jednym - o rozglądaniu się na boki. Można pójść potańczyć ale po co numer tel od obcej laski? Ja nigdy nie dałam numeru tel w klubie jak byłam z moim facetem, pomysł czy Ty byś dała? No nie bo po co. Jak dla mnie gość rozgląda się mega na boki.
Dziwię się trochę że dowiadujesz się o takiej wymianie numerów i dla Ciebie to jest ok. Powinnaś zrobić awanturę i wymusic na nim obietnice ze nie będzie już więcej brał numerów albo że nie będzie więcej sam wychodził do klubów. Ja bym tak zrobiła, jeśli bym chciała być dłużej z tym panem. I szczerze? Wali mnie opinia innych że zabraniam facetowi czegoś tam itp. Chce być ze mną to niech się zachowuje jakby miał żonę a nie jakby był wolny. A w związku - są pewne ograniczenia które Twój mąż ewidentnie przekracza. A potem rozmawiam z kolesiami żonatymi którzy by chcieli coś więcej w klubie i nóż mi się w kieszeni otwiera. Jakbym miała takie wiadomości od innych osób ze koleś zbiera numery od dziewczyn to nie miałabym wyrzutów sumienia żeby przejrzeć mu fb i telefon. Chcesz żyć w nieświadomości byleby tylko nie odejść? Tutaj jest problem z Twoim zaufaniem przez to jak on się zachowuje. Czasem trzeba postawić granice jeśli widzimy że ta druga osoba je przesuwa zbyt daleko. Wiem że tu dziewczyny się że mną nie zgodzą pewnie. Ale ja bym tak zrobiła na Twoim miejscu tym bardziej że sytuacja się ciągle powtarza. Potem się dowiesz że się tylko całował bo był pijany bo to nic takiego.

O przypomniała mi się historia mojego kolegi który poszedł na kawalerski swojego przyjaciela, poznali jakieś 2 panny i się zbawiali z nimi pod prysznicem (pan młody również), a potem swojej przyszłej żonie łaskawie "przyznał się" że źle zrobił bo całował się po pijaku... No i niestety tacy potrafią być faceci i żona wzięła ślub niczego nie świadoma, bo przecież co tam pocałunek, skoro on ją tak kocha... I do dziś nie wie a fajna dziewczyna, bardzo za nim.

Reasumując: ja bym zrobiła tak. Przejrzała fb i telefon, a potem postawiła jasno granice (typu nie wychodzisz beze mnie do klubow/na imprezy jak się nie umiesz zachować i jak zawiodłeś moje zaufanie). Bo pamiętaj to niejest tak że darzymy kogoś zaufaniem a on może robić co chce no bo przecież mu ufam. Jak raz zawiódł i kolejny i kolejny to zaufanie się kończy i wtedy trzeba sprawdzać. Albo się rozstać. Ja bym się bała co on tam w delegacji robi na przykład.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
to jest MOJE zdanie. Nikt Ci nie każe się z nim zgadzać! Szanujmy odmienne poglądy
ptasie__mleczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-21, 08:58   #88
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Ok.Zgadzam się. Już czekam, aż była mojego męża przejdzie na emeryturę. Obstawiam, że wniosek o alimenty szybko przyjdzie.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-21, 09:04   #89
ptasie__mleczko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 527
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Poczytaj sobie słynny wątek biedronki. Ona też nic nie podejrzewała do czasu aż chłop został przymuszony do powiedzenia prawdy. A i nawet wtedy tej prawdy nie powiedział. A było to chyba 3 miesiące przed ślubem. I w jego zachowaniu nic a nic się nie zmieniło. Ona jeszcze pisała że wrócił z delegacji stęskniony jak zwykle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
to jest MOJE zdanie. Nikt Ci nie każe się z nim zgadzać! Szanujmy odmienne poglądy
ptasie__mleczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-21, 09:22   #90
Fioletto
Rozeznanie
 
Avatar Fioletto
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 869
Dot.: Czy jeśli myślę o rozwodzie to znak że czas na rozwód?

Dziecko scementuje dobry związek, ale bezlitośnie obnaży bolączki słabego. Dlatego proponuję w pierwszej kolejności (najwyższy czas!) skierować uwagę małżonka na to, co czeka Was w najbliższym czasie, czyli powiększenie rodziny. Czy mąż w jakiś sposób uczestniczy w przygotowaniach? Miał w ręce body, śpiochy? Jeśli nie to pora zaprzęgnąć chłopa do roboty, niech wybiera i skręca łóżeczko, wyszuka fotelik. To dobry moment na przyjrzenie mu się w tych sytuacjach. Czy będzie potrafił się zaangażować, zainteresować, pomóc? Naprawdę to najwyższy czas, żeby odpuścić balangi, wyjścia z kolegami i dziwne znajomości. On ma co teraz robić. Jeśli i na tym polu zawiedzie, to trzeba będzie jednak podjąć bardziej zdecydowane kroki.
__________________
..nie ma mnie, więc nie wątpię.



.... Das also war des Pudels Kern!








Fioletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-23 22:11:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:57.