Poważne problemy z miesiączką a rozpoczęcie stosowania antykoncepcji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-02, 19:29   #1
Coco97
Raczkowanie
 
Avatar Coco97
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 400

Poważne problemy z miesiączką a rozpoczęcie stosowania antykoncepcji


Hej,
Mam nieregularne cykle, ostatni okres mialam pod koniec maja. Miesiac temu bylam u lekarza na badaniu i po recepte na hormony. Pani przepisala mi plastry Evra. Badanie wykazalo, ze wszystko w mojej budowie jest ok i ze mam czekac na okres i przykleic plaster.
Wczoraj myslalam, ze zaczela mi sie miesiaczka i wieczorem go przykleilam. Ale okres jest bardzo skapy, praktycznie kilka brazowych plamek. Test ciazowy robilam kilka dni temu i byla wyrazna jedna kreska.
Co zrobic w takiej sytuacji? Odkleic plaster? Czym to moze byc spowodowane? Mam zamiar isc do lekarza w przyszlym tygodniu jezeli nie dostane 'normalnego' krwawienia.
__________________
"(...)Wierzę, że śmiech jest najlepszym sposobem na spalanie kalorii. Wierzę w całowanie, dużo całowania. Wierzę w bycie silnym, gdy wszystko wydaje się być nie tak. Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny to najpiękniejsze dziewczyny. Wierzę, że jutro jest kolejny dzień i wierzę w cuda".
-Audrey Hepburn
Coco97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 19:32   #2
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Poważne problemy z miesiączką a rozpoczęcie stosowania antykoncepcji

teraz to już zostaw te plaster i przeczytaj ulotkę. Tam powinno być napisane, jaka jest skuteczność jeśli zacznie się stosowanie w innym dniu cyklu.
Zabezpieczaj się dodatkowo i stosuj plastry zgodnie z ulotką. I nie czekaj na krwawienie w terminie, teraz na hormonach nie masz cyklu, za to może się zdarzyć wszystko. Plamienia, krwawienia w dowolnym dniu lub kompletny ich brak.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 19:52   #3
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Poważne problemy z miesiączką a rozpoczęcie stosowania antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Coco97 Pokaż wiadomość
Hej,
Mam nieregularne cykle, ostatni okres mialam pod koniec maja. Miesiac temu bylam u lekarza na badaniu i po recepte na hormony. Pani przepisala mi plastry Evra. Badanie wykazalo, ze wszystko w mojej budowie jest ok i ze mam czekac na okres i przykleic plaster.
Wczoraj myslalam, ze zaczela mi sie miesiaczka i wieczorem go przykleilam. Ale okres jest bardzo skapy, praktycznie kilka brazowych plamek. Test ciazowy robilam kilka dni temu i byla wyrazna jedna kreska.
Co zrobic w takiej sytuacji? Odkleic plaster? Czym to moze byc spowodowane? Mam zamiar isc do lekarza w przyszlym tygodniu jezeli nie dostane 'normalnego' krwawienia.
Pierwszy raz Ci się zdarzyło, że nie było miesiączki przez 2 miesiące?

A co do obecnego krwawienia, to możliwe, że to skąpa miesiączka, a możliwe, że nie jest to jednak miesiączka, więc tak, jak radzi zakonna, lepiej założyć, że rozpoczęłaś stosowanie plastrów w trakcie cyklu.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 20:01   #4
Coco97
Raczkowanie
 
Avatar Coco97
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 400
Dot.: Poważne problemy z miesiączką a rozpoczęcie stosowania antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Pierwszy raz Ci się zdarzyło, że nie było miesiączki przez 2 miesiące?

A co do obecnego krwawienia, to możliwe, że to skąpa miesiączka, a możliwe, że nie jest to jednak miesiączka, więc tak, jak radzi zakonna, lepiej założyć, że rozpoczęłaś stosowanie plastrów w trakcie cyklu.
Przez 2msc chyba pierwszy raz, ale opóźnienia o miesiąc często się zdarzają, szczególnie ostatnio. W ciągu ostatnich właśnie 2 msc też dość mocno zmieniłam tryb życia, trochę podróżowałam i zmieniałam klimat, więc też może mieć to jakiś wpływ.
O wszystkim powiedziałam Pani doktor, nie potrafiła tego wyjaśnić i kazała czekać na miesiączkę.

Właśnie to co mam teraz wygląda bardziej na plamienie niż krwawienie, więc chyba faktycznie uznam to za rozpoczęcie stosowania w trakcie cyklu.
__________________
"(...)Wierzę, że śmiech jest najlepszym sposobem na spalanie kalorii. Wierzę w całowanie, dużo całowania. Wierzę w bycie silnym, gdy wszystko wydaje się być nie tak. Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny to najpiękniejsze dziewczyny. Wierzę, że jutro jest kolejny dzień i wierzę w cuda".
-Audrey Hepburn
Coco97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 20:06   #5
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Poważne problemy z miesiączką a rozpoczęcie stosowania antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Coco97 Pokaż wiadomość
Przez 2msc chyba pierwszy raz, ale opóźnienia o miesiąc często się zdarzają, szczególnie ostatnio. W ciągu ostatnich właśnie 2 msc też dość mocno zmieniłam tryb życia, trochę podróżowałam i zmieniałam klimat, więc też może mieć to jakiś wpływ.
O wszystkim powiedziałam Pani doktor, nie potrafiła tego wyjaśnić i kazała czekać na miesiączkę.
Powiem szczerze, że dla mnie to niepokojące, że lekarz słysząc o takich problemach, których przyczyny nie udaje mu się ustalić i tak zaleca pacjentce antykoncepcyjne środki hormonalne. Czy lekarz w ogóle planuje dalej prowadzić diagnostykę? Czy też uznał, że masz stosować plastry, i tyle?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 20:35   #6
Coco97
Raczkowanie
 
Avatar Coco97
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 400
Dot.: Poważne problemy z miesiączką a rozpoczęcie stosowania antykoncepcji

Dostałam tylko skierowanie na badania krwi, ale w celu ustalenia czy mogę brać te plastry pod kątem chorób krążenia itd.

To była moja pierwsza wizyta u ginekologa i wybrałam lekarkę trochę przypadkowo kierując się opiniami w internecie. Teraz i tak planuje zmienić lekarza,bo ta wizyta była prywatna,zapłaciłam ponad 200 zł i po prostu nie stać mnie na częste wydatki tego typu. Może inny lekarz okaże się bardziej kompetentny...
__________________
"(...)Wierzę, że śmiech jest najlepszym sposobem na spalanie kalorii. Wierzę w całowanie, dużo całowania. Wierzę w bycie silnym, gdy wszystko wydaje się być nie tak. Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny to najpiękniejsze dziewczyny. Wierzę, że jutro jest kolejny dzień i wierzę w cuda".
-Audrey Hepburn
Coco97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 20:36   #7
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Poważne problemy z miesiączką a rozpoczęcie stosowania antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Coco97 Pokaż wiadomość
Dostałam tylko skierowanie na badania krwi, ale w celu ustalenia czy mogę brać te plastry pod kątem chorób krążenia itd.

To była moja pierwsza wizyta u ginekologa i wybrałam lekarkę trochę przypadkowo kierując się opiniami w internecie. Teraz i tak planuje zmienić lekarza,bo ta wizyta była prywatna,zapłaciłam ponad 200 zł i po prostu nie stać mnie na częste wydatki tego typu. Może inny lekarz okaże się bardziej kompetentny...
Koniecznie idź do kogoś innego, według mnie ten lekarz po prostu zbagatelizował Twój problem.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-03, 09:47   #8
LovinLight
Zadomowienie
 
Avatar LovinLight
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 205
Dot.: Poważne problemy z miesiączką a rozpoczęcie stosowania antykoncepcji

A miałaś robione badania hormonów? Przeraża mnie to że niektózy lekarze przepisują anty na problemy z @ ale nie ustalają przyczyny. To może być pierdoła typu za dużo stresu, ale mogą być też bardzo poważne schorzenia hormonalne, na które niekoniecznie anty są dobrym rozwiązaniem. Zmień lekarza...
__________________
"..would you know my name if I saw you in heaven?"

LovinLight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 20:19   #9
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Poważne problemy z miesiączką a rozpoczęcie stosowania antykoncepcji

Również przeraziło mnie to, że lekarz nie znalazł przyczyny i wpakował w Ciebie hormony... uważam,że powinnaś skonsultować się z innym.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 16:06   #10
Coco97
Raczkowanie
 
Avatar Coco97
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 400
Dot.: Poważne problemy z miesiączką a rozpoczęcie stosowania antykoncepcji

Juz jestem zapisana na poniedziałek do innego lekarza. Dzieki za rady
__________________
"(...)Wierzę, że śmiech jest najlepszym sposobem na spalanie kalorii. Wierzę w całowanie, dużo całowania. Wierzę w bycie silnym, gdy wszystko wydaje się być nie tak. Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny to najpiękniejsze dziewczyny. Wierzę, że jutro jest kolejny dzień i wierzę w cuda".
-Audrey Hepburn
Coco97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-04 17:06:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:42.