Małe nic a wielki problem.. obrzęk na twarzy, co robić ? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-04, 16:47   #1
Nowa0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 6

Małe nic a wielki problem.. obrzęk na twarzy, co robić ? :(


Hej wszystkim!
Piszę, bo może któraś z was miała podobny problem. Mianowicie, po "usunięciu" pryszcza powstał czerwony obrzęk wokół... juz sama krostka w krostce, że tak to ujmę nie jest problemem, da się ją w razie konieczności delikatnie przypudrować.. ale obrzęk ? Już nie bardzo... Taak, mam wielkiego pecha bo problem jest mega widoczny a ja w ten weekend musze dobrze wyglądać, a wręcz olśniewać.. Zdaje sobie sprawę, że ktoś pomysli ze cos ze mną nie tak, bo chce powstrzymać trądzik a to nie możliwe... wiem, że to nie do końca możliwe, ale da się złagodzić delikatnie te objawy (np. maści lub plasterki!!! Mnie bardzo pomogły!) Także chciałabym sie dopytac czy da się cos z tym zrobić :/ Chore miejsce jest bardzo widoczne i przez to wglądam po prostu brzydko.. mam też problem z zaskórnikami i wągrami w okolicach nosa, brody... i właśnie przez to mam ten problem.. zatkane pory i bam.. koniec względnie czystej buzi. Smarowałam róznymi maściami wysuszjącymi, ale pomogło na ile się dało, na noc plasterki... wysuszyło mi to miejsce, łoju się pozbyłam, a teraz powstała mała ranka z czerwonym obrzękiem dookoła.. jestem zmartwiona bo mam góra dzień na pozbycie się lub względne zakrycie tego dziadostwa. Nie da się nijak tego zakryć, puder nie podoła zadaniu, a na nosku widac wszystko Macie pomysł co z tym zrobić? A zaskórniki/ wągry? Macie jakies domowe sposoby ? Za każdą pomoc będę wdzięczna
Nowa0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-04, 17:07   #2
Nowa0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 6
Małe nic a wielki problem..

Hej wszystkim!
Piszę, bo może któraś z was miała podobny problem. Mianowicie, po "usunięciu" pryszcza powstał czerwony obrzęk wokół... juz sama krostka w krostce, że tak to ujmę nie jest problemem, da się ją w razie konieczności delikatnie przypudrować.. ale obrzęk ? Już nie bardzo... Taak, mam wielkiego pecha bo problem jest mega widoczny a ja w ten weekend musze dobrze wyglądać, a wręcz olśniewać.. Zdaje sobie sprawę, że ktoś pomysli ze cos ze mną nie tak, bo chce powstrzymać trądzik a to nie możliwe... wiem, że to nie do końca możliwe, ale da się złagodzić delikatnie te objawy (np. maści lub plasterki!!! Mnie bardzo pomogły!) Także chciałabym sie dopytac czy da się cos z tym zrobić :/ Chore miejsce jest bardzo widoczne i przez to wglądam po prostu brzydko.. mam też problem z zaskórnikami i wągrami w okolicach nosa, brody... i właśnie przez to mam ten problem.. zatkane pory i bam.. koniec względnie czystej buzi. Smarowałam róznymi maściami wysuszjącymi, ale pomogło na ile się dało, na noc plasterki... wysuszyło mi to miejsce, łoju się pozbyłam, a teraz powstała mała ranka z czerwonym obrzękiem dookoła.. jestem zmartwiona bo mam góra dzień na pozbycie się lub względne zakrycie tego dziadostwa. Nie da się nijak tego zakryć, puder nie podoła zadaniu, a na nosku widac wszystko Macie pomysł co z tym zrobić? A zaskórniki/ wągry? Macie jakies domowe sposoby ? Za każdą pomoc będę wdzięczna


Napisałam na forum "Dermatologia", ale odpowiedzi nie uzyskałam.:/.
Nowa0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-05, 01:15   #3
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: Małe nic a wielki problem.. obrzęk na twarzy, co robić ? :(

na obrzeki mogą pomoc oklady z lodu.
za dużo nie zdziałasz w jeden dzien
__________________
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 11:18   #4
ona2646
Zakorzenienie
 
Avatar ona2646
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: ♥mojegoTŻ
Wiadomości: 62 234
Dot.: Małe nic a wielki problem..

Taki obrzęk to jak rana, kilka dni upłynie zanim się zagoi, jeśli uszkodzisz skore właściwą to pozostanie blizna, więc radzę darować sobie wyciskanie. Wyciskanie to żadne leczenie lecz pogłębianie choroby. Trądzik zaskórnikowy to jednej z najtrudniejszych do wyleczenia i moim zdaniem domowych sposób nie ma. Wizyta u dermatologa to konieczność, a przy tym włączenie maści i leków na receptę. Na ten moment możesz odstawić wszystkie kremy i podkłady, które zapychają Ci cerę, a zainwestować w krem i podkład do twarzy z apteki który wyraźnie na opakowaniu ma informację o tym, ze "nie powoduje powstawania zaskórników" lub "nie zatyka porów".
__________________
...Moje ramię będzie zawsze przy tobie, jeśli kiedykolwiek zechcesz płakać, wszystko będzie dobrze, bo zawsze będę cię kochać, aż do dnia, w którym umrę.


Szczęśliwa mama i żona

Edytowane przez ona2646
Czas edycji: 2016-11-11 o 11:19
ona2646 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-11 12:18:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.