Kosmetyki Guerlain a Chanel - porównanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-11-05, 13:45   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Kosmetyki Guerlain a Chanel - porównanie


Cześć Dziewczyny!

Chciałabym porównać te dwie marki kosmetyków. Zamierzam zdecydować się na jedną z nich. Jak na razie używałam kremu Issima Matiday Guerlain, ale o niebo lepszy okazał się Chanel Precision nawilżający dla młodej skóry. Testowałam kosmetyki kolorowe Chanel i jestem zachwycona, ale nie wiem nic na tem kolorowych Guerain. Na KW widziałam, że uznanie zyskał puder Guerlain, a także podkład. Jeśli możecie to dajcie kilka porad. Z góry dziękuję.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-05, 14:01   #2
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Kosmetyki Guerlain a Chanel - porównanie

Nie dawno przewinął się ten wątek jeśli chodzi o porównanie podkładów. Bardzo ładnie napisała AgnieszkaS. Pozwole sobie tutaj ją zacytowac : "Witajcie!!!
Trochę późno wyrywam się ze swoimi spostrzeżeniami, ale długo mnie nie było, a myślę, że wciąż jeszcze może się to komuś przydać.
Używałam Divinory, a teraz kupiłam sobie DP. Oba są znakomite, ale różnią się od siebie. Moim zdaniem Divinora jest bardziej uniwersalnym podkładem, kryje rzeczywiście nieco lepiej niż DP, ma prześliczny zapach i wygodne opakowanie z dozownikiem. Nie chcę nikogo wprowadzić w bląd, ale wydaje mi się, że nadaje się do każdego rodzaju cery, a w każdym razie do normalnej, mieszanej i tłustej. Jej właściwości matujące producent określił jako "semi-matt". Efekt tego matowania jest bardzo naturalny, chyba bardziej niż w przypadku Chanel, ale jest też bardziej krótkotrwały. To znaczy po użyciu DP moja buzia trwa w niezmienionym stanie od świtu do późnej nocy, Divinora wymagała poprawki po jakichś 8-9 godzinach. Do Chanel nie używam pudru - po prostu wydaje mi się, że to już za wiele i mam na twarzy zbyt grubą maskę. Divinorę musiałam dodatkowo musnąć Meteorytami i dopiero wtedy wyglądała świetnie.
Oba podkłady bardzo ładnie "wtapiają się" w cerę (ale na ten efekt trzeba jakieś 5 minutek poczekać, przed upływem tego czasu wyglądają "pudrowo"). Plusem obu firm są też bardzo ładne kolory, w Chanel mają one leciutko beżową tonację (mówię o tych jasnych, bo tylko te wypróbowałam), w Divinorze są albo złociste, albo wpadające w róż, ale wszystkie są bardzo ładne.
Do minusów Chanel DP zaliczam opakowanie: brakuje mu dozownika, podkład wylewa się przez niewielki otwór - dla mnie to nie jest aż tak uciążliwe, ale oczywiści porównanie wypada tu na korzyść Divinory. Drugim minusem Chanel jest trochę chemiczny zapach, Divinora delikatnie pachnie marokańską różą.

Przeczytałam wszystko raz jeszcze i wyszło mi, że obiektywnie rzecz biorąc plusów Divinory jest więcej. Ale tak jak powiedziałam na początku: jest podkładem bardziej uniwersalnym.Double Perfection bardzo polecam dziewczynom, które mają cerę przetłuszczającą się, ale bez problemów trądzikowych i znacznych przebarwień. Wtedy jest idealny, u mnie bardzo się jak na razie sprawdza (ale mam go dopiero 2 tygodnie, wcześniej zużyłam 2 próbki z Sephory). Matuje doskonale i na długo, jest bardzo trwały, nie brudzi ubrań. Divinora chyba lepiej sprawdzi się w przypadku cer mieszanych, a już z całą pewnością lepsza jest dla cery normalnej.
Co jeszcze? Aha, oba podkłady kosztują w polskich sklepach tyle samo (161 zł) z tym, że Chanel ma pojemność 30 ml, a Guerlain 25. "

Moja opinia natomiast jest taka, że obie te firmy mają produkty lepsze i gorsze. Na przykład bezkonkurencyjny moim zdaniem jest puder Meteoryty Guerlaina, natomiast Chanel'a lubię cienie i błyszczyki.
Także chyba robisz błąd nastawiając się wyłącznie na jedną firmę. Lepiej mieszać firmy i wybierać produkty te najlepsze z serii.

Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-05, 15:16   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Kosmetyki Guerlain a Chanel - porównanie

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Dużo racji jest w tym, iż dana firma specjalizuje się w określonych kosmetykach. Mój kolega jest pewnie teraz w strefie wolnocłowej kupując zgodnie z moją listą pomadkę, tusz i konturówke Chanel (to dobry wybór) i niestety również puder sypki. Gdybym mogła zmienic zamówienie to puder sypki Chanel zamieniłabym na Meteorites Guerlain! Modlę się, żeby jednak pudru nie dostał [img]icons/icon7.gif[/img] Cienie zamierzam kupi Les 4 Ombres Chanel, bo jeśli chodzi o cienie to Chanel jest doskonała.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-05, 15:35   #4
Wioletta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 652
Re: Kosmetyki Guerlain a Chanel -DO MONISI C !!!

Czesc MONISIU,
chcialam zapytac, jesli oczywiscie nie klopot...
czy bylaby mozliwosc przez tego kolege, a potem Ciebie
kupna dla mnie (ale namieszlam) paru rzeczy na wolnoclowym.
Nie mam mozliwosci praktycznie zadnej aby na wolnoclowce kupic taniej,b bym chciala te Mtereoryty i yen slynny podklad Guerlana, moze nawet maskare....
Jest mi troche niezrecznie o to prosic - bo sie nawet nie znamy, ale nie ukrywam ze kupowanie w Sephorze to jednak wydatek na 2 czy 3 markowe rzecy.
wszytskie namairy na mnie moge wyslac Ci.
Oczywiscie z marza dla Ciebie , i koszty przesylki pokrywam ja.

Jak zapatrywalabys sie na to ?
Wioletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-05, 15:54   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Kosmetyki Guerlain a Chanel -DO MONISI C !!!

Kochana z przyjemnością to dla Ciebie zrobię, ale nie jestem w stanie powiedzieć Ci kiedy [img]icons/icon9.gif[/img] Kolega wraca z podróży służbowej i postanowiłam wykorzystać sytuację. Nie wiem kiedy znowu będzie jechał [img]icons/icon9.gif[/img] Ja sama jeżdżę niestety bardzo rzadko. Ale zostaw mi swoje namiary, bo różnie w życiu bywa. Może będzie jechał za tydzień [img]icons/icon7.gif[/img] Możesz wysłać kontakt na mojego e-maila: monisia_c@yahoo.com Dam Ci znać jak tylko coś się ruszy w tej sprawie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-06, 07:31   #6
Wioletta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 652
Re: Kosmetyki Guerlain a Chanel -DO MONISI C !!!

MONISIO [img]icons/icon20.gif[/img]
bardzo sie ciesze [img]icons/icon7.gif[/img]
Odpisze Ci dzisiaj jak zefa nie bedzie
POZDRAWIAM MOCNO
Wiola
Wioletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:34.