Infekcja pochwy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-07, 13:51   #1
malinowy_koktajl
Przyczajenie
 
Avatar malinowy_koktajl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16

Infekcja pochwy?


Cześć Dziewczyny

Mam problem, nie wiem co się dzieje. Grzybica zdarzała mi się już nie raz, więc znam bardzo dobrze jej objawy i wiem, że tym razem to nie to. Nic nie swędzi, nic nie piecze, nie ma żadnych upławów ani słodkiego zapachu. Za to jest jakiś bardzo nieprzyjemny zapach, którego nie mogę zniwelować żadnym płynem do higieny. Ba, ten zapach utrzymuje mi się jeszcze na rękach po podmyciu. Najgorsze jest to, że czytałam, że przy infekcji bakteryjnej występuje zapach rybi, którego na pewno nie pomyli się z niczym innym. A to nie jest taki. Nie umiem go określić, ale jest bardzo nieprzyjemny

Do ginekologa oczywiście się zapiszę, ale do tego czasu też minie kilka dni, a chciałabym chociaż wiedzieć co to. Aplikowałam sobie globulki propolisowe, licząc że może coś pomoże, ale wkładając palec do środka ten zapach był jeszcze gorszy. Nie wiem co się dzieje Boję się, że lekarz powie, że skoro nie mam żadnych innych objawów i skoro nie jest to zapach wskazujący na infekcję bakteryjną ani grzybiczą, to odeśle mnie z kwitkiem, twierdząc, że taka moja uroda czy coś :/
__________________
"Piękno jest tym, co czujesz wewnątrz i co odbija się w twoich oczach."
malinowy_koktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 14:47   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Infekcja pochwy?

a co to za zapach?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 16:17   #3
malinowy_koktajl
Przyczajenie
 
Avatar malinowy_koktajl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16
Dot.: Infekcja pochwy?

No właśnie nie mam pojęcia do czego mogłabym porównać ten zapach, dlatego też nie za bardzo będę w stanie określić go lekarzowi, ale jest bardzo nieprzyjemny :/ Czy może się to wiązać jeszcze z czymś innym niż infekcja?
__________________
"Piękno jest tym, co czujesz wewnątrz i co odbija się w twoich oczach."
malinowy_koktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 16:31   #4
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Infekcja pochwy?

Może niech lekarz oceni ten zapach skoro nie możesz go do niczego porównać.może Ci się wydaje?A przyjmujesz jakieś leki czy zmieniłaś dietę?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 09:48   #5
molina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 121
Dot.: Infekcja pochwy?

Cytat:
Napisane przez malinowy_koktajl Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

Mam problem, nie wiem co się dzieje. Grzybica zdarzała mi się już nie raz, więc znam bardzo dobrze jej objawy i wiem, że tym razem to nie to. Nic nie swędzi, nic nie piecze, nie ma żadnych upławów ani słodkiego zapachu. Za to jest jakiś bardzo nieprzyjemny zapach, którego nie mogę zniwelować żadnym płynem do higieny. Ba, ten zapach utrzymuje mi się jeszcze na rękach po podmyciu. Najgorsze jest to, że czytałam, że przy infekcji bakteryjnej występuje zapach rybi, którego na pewno nie pomyli się z niczym innym. A to nie jest taki. Nie umiem go określić, ale jest bardzo nieprzyjemny

Do ginekologa oczywiście się zapiszę, ale do tego czasu też minie kilka dni, a chciałabym chociaż wiedzieć co to. Aplikowałam sobie globulki propolisowe, licząc że może coś pomoże, ale wkładając palec do środka ten zapach był jeszcze gorszy. Nie wiem co się dzieje Boję się, że lekarz powie, że skoro nie mam żadnych innych objawów i skoro nie jest to zapach wskazujący na infekcję bakteryjną ani grzybiczą, to odeśle mnie z kwitkiem, twierdząc, że taka moja uroda czy coś :/
Znam takie przypadki. Tu lekarze będą ci odpowiadać, że jesteś przewrażliwiona bo oni nie wiedzą skąd się coś takiego bierze. Jest tu jakaś niewiedza w medycynie na ten temat. Bardzo niedobrze, bo niestety takie rzeczy to nie wymysły kobiet. Coś się dzieje niedobrego, a oni nie pomogą bo wyniki były dobre. Błąd! … to zapach nieokreślony, którego nie powinno być…

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Jestem ciekawa co powie lekarz na twojej wizycie.
molina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 17:21   #6
malinowy_koktajl
Przyczajenie
 
Avatar malinowy_koktajl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16
Dot.: Infekcja pochwy?

We wtorek mam wizytę u lekarza, więc wtedy się dowiem co powiedział :/ No właśnie, też się boję tego przewrażliwienia, zwłaszcza, że jak czytam na internecie to standardowa odpowiedź ludzi to 'przecież wiadomo, że tam nie pachnie fiołkami'. Przecież ja to wiem wiem, ale chodzi o to, że mam porównanie i wiem, że to co jest teraz jest ewidentnie zapachem, którego nigdy nie miałam, ale no tak jak mówię, żadnych innych objawów :/
__________________
"Piękno jest tym, co czujesz wewnątrz i co odbija się w twoich oczach."
malinowy_koktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 17:57   #7
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Infekcja pochwy?

no to zrób posiew aby sprawdzic co tam sie hoduje
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-13, 10:08   #8
molina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 121
Dot.: Infekcja pochwy?

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
no to zrób posiew aby sprawdzic co tam sie hoduje
Ja napisałam już, że może posiew wyjść prawidłowy a objawy są... nie wiem czemu, ale tak się dzieje niestety....

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Ja sama chorowałam, robiłam posiewy pod rząd w różnych laboratoriach i nic w nich nie hodowano (pod każdym kątem badania). Jednak biocenoza pochwy informowała, że są liczne bakterie.

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Była i też taka sytuacja, że biocenoza też "oszukiwała". Lekarz polecił mi jedynie, abym udała się do bardzo dobrego laboratorium. Tylko, gdzie jest najlepsze laboratorium w naszym kraju?

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Dodam jeszcze, że te do których chodziłam też nie były takie złe.

Edytowane przez molina_
Czas edycji: 2012-10-13 o 10:09
molina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 08:43   #9
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Infekcja pochwy?

ja polecam to w Wawie: http://www.badbak.pl/
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 09:52   #10
katrina44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: Infekcja pochwy?

na upławy o nieprzyjemnym zapachu brałam iladian, ale oczywiście jakby objawy się nasiliły lub nie ustąpiły wybrałabym się do lekarza, bo zdrowia nie wolno lekceważyć
katrina44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-30 10:52:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:42.