Wkładka wewnątrzmaciczna Nova 380T Ag - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-08, 18:11   #1
fonn
Rozeznanie
 
Avatar fonn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 814

Wkładka wewnątrzmaciczna Nova 380T Ag


Jestem "w posiadaniu" wkładki Nova 380T Ag, to wkładka niehormonalna.
Mam ją od dwóch lat i od samego początku dzieją się te same rzeczy, które moja pani doktor w sumie bagatelizuje, a ja nie mam już do nich siły.

Miałam zawsze nieregularne, mega bolesne miesiączki, mam też wielotorbielowate jajniki. Cztery lata temu urodziłam dziecko. Po założeniu wkładki o dziwo trochę podregulowały mi się cykle, miesiączki są podobne do tych sprzed czasów wkładki, nawet mniej bolesne (możliwe, że to zasługa ciąży / porodu).

Skutkiem ubocznym wkładki są krwawienia, plamienia - już nie wiem jak to nazwać. Rzecz dzieje się głównie w czasie owulacji, ale trwa nawet kilkanaście dni i najczęściej po tym czasie przeradza się w trwającą 5-7 dni miesiączkę. Są cykle, kiedy wszystko odbywa się wzorowo, bez żadnej obecności krwi między miesiączkami, a są też takie, kiedy zupełnym brakiem krwi mogę w danym cyklu cieszyć się powiedzmy tydzień. Nie umiem niczym tego wytłumaczyć, z niczym innym powiązać. Czasem krwi jest na tyle dużo, że muszę dla komfortu używać małych tamponów (lub zmieniać wkładki co max dwie godziny, ale wygodniej mi z tamponem). Czasem zaś jest to mikroplamienie, ledwo barwi śluz na bladoróżowy kolor.

Nie mam infekcji, wkładka jest na swoim miejscu, doktorka mówi, że nigdy się z czymś takim nie spotkała, ale skoro badania są ok, a mi zależy na posiadaniu wkładki (to prawda, antykoncepcji hormonalnej nie mogę stosować, a gum szczerze nienawidzę) to widać taka moja uroda i niech tak będzie.

Stan trwa dwa lata, czasem mam kilka cykli "czystych" pod rząd, a czasem kilka "krwistych", w różnym nasileniu. To jest kompletnie nieprzewidywalne, niezależne ode mnie.

Czy któraś z Was miała podobne doświadczenia? Co o tym sądzicie?
fonn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 09:32   #2
LovinLight
Zadomowienie
 
Avatar LovinLight
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 205
Dot.: Wkładka wewnątrzmaciczna Nova 380T Ag

Nie powiem Ci niestety od czego to masz, ale ja przy takich objawach poważnie bym sie zastanowiła nad wyjeciem tej wkładki, zwłaszcza jak kiedys chcesz miec drugie dziecko.

A w ogole jestes w 100% pewna ze masz PCOS? Bo przy tym schorzeniu ciezko zajść w ciaze bez leków, a napisałas ze zaszłas bez problemu..
__________________
"..would you know my name if I saw you in heaven?"

LovinLight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 12:45   #3
fonn
Rozeznanie
 
Avatar fonn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 814
Dot.: Wkładka wewnątrzmaciczna Nova 380T Ag

Cytat:
Napisane przez LovinLight Pokaż wiadomość
Nie powiem Ci niestety od czego to masz, ale ja przy takich objawach poważnie bym sie zastanowiła nad wyjeciem tej wkładki, zwłaszcza jak kiedys chcesz miec drugie dziecko.

A w ogole jestes w 100% pewna ze masz PCOS? Bo przy tym schorzeniu ciezko zajść w ciaze bez leków, a napisałas ze zaszłas bez problemu..

Nie napisałam, że zaszłam w ciążę bez problemu w ciążę zaszłam po kilku tygodniach "starań", prawie pół roku (!) po ostatniej miesiączce. Nie planuję więcej dzieci, tak mi się poukładało w życiu.
Nie napisałam też, że mam pcos mam wielotorbielowate jajniki, jako takie się ujawniają odkąd pamiętam na usg. Ale nie towarzyszą temu inne objawy pcos, wyjmując z tego cały "cyrk" z nieregularnością i bolesnością miesiączek.

Na wkładce mi zależy, bo to jedyna dla mnie alternatywa dla prezerwatyw. Oczywiście nie chcę używać jej kosztem problemów zdrowotnych, zastanawiam się więc, co może być ewentualnym następstwem bieżących objawów. Przy każdej wizycie kontrolnej lekarz mówi, że wkładka jest w dobrym miejscu, że wszystko z nią w porządku.

Ale, tak na zdrowy rozum - czy tak częste krwawienie to nie jest to samo, co regularne podrażnienie błony śluzowej? Czy to jest na pewno dla mnie bez znaczenia? (tu się nijak nie znam, ale to, czego się obawiam to ewentualne zmiany nowotworowe - wstyd pytać, ale nie wiem, czy takie regularne podrażnienie, powodujące krwawienie nie może przyczynić się do czegoś niebezpiecznego?)
fonn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 19:25   #4
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Wkładka wewnątrzmaciczna Nova 380T Ag

Cytat:
Napisane przez fonn Pokaż wiadomość
Jestem "w posiadaniu" wkładki Nova 380T Ag, to wkładka niehormonalna.
Mam ją od dwóch lat i od samego początku dzieją się te same rzeczy, które moja pani doktor w sumie bagatelizuje, a ja nie mam już do nich siły.

Miałam zawsze nieregularne, mega bolesne miesiączki, mam też wielotorbielowate jajniki. Cztery lata temu urodziłam dziecko. Po założeniu wkładki o dziwo trochę podregulowały mi się cykle, miesiączki są podobne do tych sprzed czasów wkładki, nawet mniej bolesne (możliwe, że to zasługa ciąży / porodu).

Skutkiem ubocznym wkładki są krwawienia, plamienia - już nie wiem jak to nazwać. Rzecz dzieje się głównie w czasie owulacji, ale trwa nawet kilkanaście dni i najczęściej po tym czasie przeradza się w trwającą 5-7 dni miesiączkę. Są cykle, kiedy wszystko odbywa się wzorowo, bez żadnej obecności krwi między miesiączkami, a są też takie, kiedy zupełnym brakiem krwi mogę w danym cyklu cieszyć się powiedzmy tydzień. Nie umiem niczym tego wytłumaczyć, z niczym innym powiązać. Czasem krwi jest na tyle dużo, że muszę dla komfortu używać małych tamponów (lub zmieniać wkładki co max dwie godziny, ale wygodniej mi z tamponem). Czasem zaś jest to mikroplamienie, ledwo barwi śluz na bladoróżowy kolor.

Nie mam infekcji, wkładka jest na swoim miejscu, doktorka mówi, że nigdy się z czymś takim nie spotkała, ale skoro badania są ok, a mi zależy na posiadaniu wkładki (to prawda, antykoncepcji hormonalnej nie mogę stosować, a gum szczerze nienawidzę) to widać taka moja uroda i niech tak będzie.

Stan trwa dwa lata, czasem mam kilka cykli "czystych" pod rząd, a czasem kilka "krwistych", w różnym nasileniu. To jest kompletnie nieprzewidywalne, niezależne ode mnie.

Czy któraś z Was miała podobne doświadczenia? Co o tym sądzicie?
Mam tą samą wkładke od 20 miesiecy i mam to samo! Czasami nic sie nie dzieje, a czasami mam czesto plamienia, szczegolnie podczas dni plodnych i przed miesiaczka. Nie trwaja one dlugo.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 20:20   #5
fonn
Rozeznanie
 
Avatar fonn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 814
Dot.: Wkładka wewnątrzmaciczna Nova 380T Ag

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Mam tą samą wkładke od 20 miesiecy i mam to samo! Czasami nic sie nie dzieje, a czasami mam czesto plamienia, szczegolnie podczas dni plodnych i przed miesiaczka. Nie trwaja one dlugo.
Mimo wszystko pocieszyła mnie Twoja odpowiedź
Może faktycznie tak już "musi" być. Moja gin mówi że to jest wyłącznie kwestia "estetyki", badania mam ok.

Podczas płodnych mam prawie zawsze :/
fonn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 08:33   #6
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Wkładka wewnątrzmaciczna Nova 380T Ag

Cytat:
Napisane przez fonn Pokaż wiadomość
Mimo wszystko pocieszyła mnie Twoja odpowiedź
Może faktycznie tak już "musi" być. Moja gin mówi że to jest wyłącznie kwestia "estetyki", badania mam ok.

Podczas płodnych mam prawie zawsze :/
Widocznie taki urok.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-10 09:33:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.