Oleje i olejki do włosów część VII - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-08, 12:16   #541
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Dałam Kallosa na noc wymieszanego z Night Repair Dabur - straszne lepiszcze z tego Latte przy nakładaniu na suche włosy, ale... rano umyłam starannie, potem balsam GlissKura fioletowy i Marek Antoniusz bez spłukiwania i muszę rzec, że efekt jest bardzo przyjemny, a włosy wyglądają świetnie!
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 17:49   #542
kotka_andaluzyjska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 129
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Ja mam znowu ohydne poskręcane i poniszczone siano na całej głowie... nie wiem co tym razem zrobiłam nie tak...
__________________
Moje włosy: tleniony miodowy blond do ramion, suche, sztywne, gęste, porowate, rozdwajające się końcówki.

"Speak up, make up your mind, be brave, follow your dreams, listen to your heart, close your eyes, make a wish."

http://www.skrzydlataglowa.blogspot.com/
kotka_andaluzyjska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 12:20   #543
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

a proteinujesz włosy? siano może być efektem przetroteinowania.
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 16:23   #544
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Dobra, ja chyba próbuję arganowy+rycynowy Zobaczymy, to moje trzecie olejowanie
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 21:32   #545
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

U mnie na tapecie aktualnie odżywka AiK , Alterra GiA wymieszane z olejem lnianym i winogronowym , efekt nawilżone włosy czyli to co lubię
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 12:27   #546
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Ja ostatnio znalazłam resztkę (tak z 10-15ml) oleju z pachnotki, którego używała moja siostra do trądzikowej cery. Teraz nie bawi się już w oleje na twarz, ja za to użyłam na włosy i efekt całkiem całkiem
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 16:18   #547
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Ja nałożyłam wczoraj wieczorem lniany wymieszany z odżywką Potters. Zobaczymy, jak się będzie zmywał.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-10, 16:30   #548
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

A u mnie dziś mix : oliwa, sezam, rokitnik, oliwka BD, łyżeczka kawy wymieszane z Isaną Babassu,Garnierem AiK i spiruliną. Zobaczymy co z tego będzie
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 19:44   #549
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Wczoraj na noc nałożyłam amle, rano zmyłam i potem AiK i mam cudowne włosy Puszyste, miękkie, skręcone i błyszczące. Będę chyba zamawiać inne indyjskie oleje żeby zobaczyć czy wszystkie tak fajnie działają
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 21:15   #550
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Wczoraj na noc nałożyłam amle, rano zmyłam i potem AiK i mam cudowne włosy Puszyste, miękkie, skręcone i błyszczące. Będę chyba zamawiać inne indyjskie oleje żeby zobaczyć czy wszystkie tak fajnie działają
ja bym kupiła indyjski jakis ale przyciemnienia się boje :P
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 12:12   #551
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Ja chyba dam indyjski Brahmi Amla w skalp i czarnuszkę z rzepakiem na długość Ale to wieczorkiem
__________________
2A-3A/F/iii


blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-11, 19:14   #552
Gokaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 20
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Hej, nie chcę zaśmiecać forum nowym wątkiem i mam nadzieję, że jakaś Dobra Duszyczka pomoże mi z moim "olejowym" problemem.

W "olejowanie" bawię się od jakiegoś czasu (oliwę nakładałam, zanim poznałam wizaż, od jakiegoś roku próbuję z innymi) i przetestowałam całkiem sporo olejów: głównie kuchenne- oliwa, z pestek winogron, lniany, kokosowy, z orzechów włoskich; ale również niebieski baby dream, alterra migdał i papaja, masło shea, olej arganowy. Próbowałam na wszelkie możliwe sposoby: na całą noc, na kilka godzin, na suche włosy, mokre, na odżywkę, na mgiełkę, pod odżywkę, zmieszane z lecytyną i za każdym razem jest porażka - włosy oleju nie piją (nawet jeśli nałożę maleńką ilość to on i tak zostanie), mam problem z ich domyciem (Naturią Pokrzywową czy nawet Barwą), do następnego mycia są obciążone i nieładnie się strąkują. Kiedyś (jesienią zeszłego roku) jako-tako sprawdzał się orzech włoski na mokro, ale teraz już nawet jego nie chcą "pić". Pomogłybyście dobrać mi jakiś olej? Czy może po prostu muszę pogodzić się z tym, że olejowanie nie dla mnie? A dodam że moje włosy to średni por w kierunku niskiego.
Gokaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 19:16   #553
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Gokaja Pokaż wiadomość
Hej, nie chcę zaśmiecać forum nowym wątkiem i mam nadzieję, że jakaś Dobra Duszyczka pomoże mi z moim "olejowym" problemem.

W "olejowanie" bawię się od jakiegoś czasu (oliwę nakładałam, zanim poznałam wizaż, od jakiegoś roku próbuję z innymi) i przetestowałam całkiem sporo olejów: głównie kuchenne- oliwa, z pestek winogron, lniany, kokosowy, z orzechów włoskich; ale również niebieski baby dream, alterra migdał i papaja, masło shea, olej arganowy. Próbowałam na wszelkie możliwe sposoby: na całą noc, na kilka godzin, na suche włosy, mokre, na odżywkę, na mgiełkę, pod odżywkę, zmieszane z lecytyną i za każdym razem jest porażka - włosy oleju nie piją (nawet jeśli nałożę maleńką ilość to on i tak zostanie), mam problem z ich domyciem (Naturią Pokrzywową czy nawet Barwą), do następnego mycia są obciążone i nieładnie się strąkują. Kiedyś (jesienią zeszłego roku) jako-tako sprawdzał się orzech włoski na mokro, ale teraz już nawet jego nie chcą "pić". Pomogłybyście dobrać mi jakiś olej? Czy może po prostu muszę pogodzić się z tym, że olejowanie nie dla mnie? A dodam że moje włosy to średni por w kierunku niskiego.
Nie każdy olej włosy "wypiją". Ile nakładasz tego oleju?
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 19:20   #554
Gokaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 20
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Włosy mam prawie do zapięcia stanika, nakładam ok. 1 łyżki stołowej.
Gokaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 19:30   #555
lovically
Zadomowienie
 
Avatar lovically
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Okolice niczego.
Wiadomości: 1 278
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Lana Del Rey Pokaż wiadomość
A używała któraś z Was oleju Khadi? Miałyście jakieś spektakularne efekty?
Ja używałam. Miałam tą wersje na porost włosów. Wzmacniał włosy, przyśpieszał porost, nawilżał. Niestety moje kłaki szybko się do niego przyzwyczajają, więc co miesiąc/dwa robię robię nim taką tygodniową kurację. Codziennie wieczorem na godzinę/dwie nakładam na skapl i końce olejek, później zmywam. Na serio widać efekty.
__________________
I was a heavy heart to carry
But he never let me down
When he had me in his arms
My feet never touched the ground

I'm so heavy, heavy in your arms.
lovically jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 19:47   #556
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Gokaja Pokaż wiadomość
Hej, nie chcę zaśmiecać forum nowym wątkiem i mam nadzieję, że jakaś Dobra Duszyczka pomoże mi z moim "olejowym" problemem.

W "olejowanie" bawię się od jakiegoś czasu (oliwę nakładałam, zanim poznałam wizaż, od jakiegoś roku próbuję z innymi) i przetestowałam całkiem sporo olejów: głównie kuchenne- oliwa, z pestek winogron, lniany, kokosowy, z orzechów włoskich; ale również niebieski baby dream, alterra migdał i papaja, masło shea, olej arganowy. Próbowałam na wszelkie możliwe sposoby: na całą noc, na kilka godzin, na suche włosy, mokre, na odżywkę, na mgiełkę, pod odżywkę, zmieszane z lecytyną i za każdym razem jest porażka - włosy oleju nie piją (nawet jeśli nałożę maleńką ilość to on i tak zostanie), mam problem z ich domyciem (Naturią Pokrzywową czy nawet Barwą), do następnego mycia są obciążone i nieładnie się strąkują. Kiedyś (jesienią zeszłego roku) jako-tako sprawdzał się orzech włoski na mokro, ale teraz już nawet jego nie chcą "pić". Pomogłybyście dobrać mi jakiś olej? Czy może po prostu muszę pogodzić się z tym, że olejowanie nie dla mnie? A dodam że moje włosy to średni por w kierunku niskiego.
1. Używałam prawie wszystkich olejów, o których piszesz, a włosy mam wysokoporowate.
2. Łyżka to, moim zdaniem, za dużo. Na nalewam trochę na dłoń rozcieram i wcieram we włosy i potem powtórka i jeszcze czesanie. Włosy mam jakieś 4cm za zapięcie stanika.
3. Spróbuj mieszać olej z odżywką bez silikonów, łatwiej się wtedy domywa.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 20:36   #557
kotka_andaluzyjska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 129
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez biia Pokaż wiadomość
a proteinujesz włosy? siano może być efektem przetroteinowania.
Nie wiem, bo jestem początkująca i jeszcze nie ogarnęłam składów do tego stopnia żeby wiedzieć. Doinformuje się.

Po ostatniej próbie z maską henna wax zakończonej megasianem doszłam do wniosku, że może to wina alkoholu w niej zawartego i szamponu z SLS. Kupiłam więc i dziś zastosowałam oliwa na noc, potem szampon babydream i odżywka z Alterry z granatem. Efekt: jeszcze gorzej. Mam wrażenie, że całe to moje dbanie o włosy przynosi skutek odwrotny do zamierzonego: odkąd olejuję i testuję różne maski i szampony włosy zaczęły mi bardziej wypadać i robią mi się takie okropne poskręcane włosy (gdy są mokre po myciu to dosłownie widzę jak się skręcają na takie masakryczne siano, potem po paru godzinach się prostują i wracają do normy. Ale to chyba nie jest normalne.) Nie wiem co robić, nie chcę im zaszkodzić zamiast poprawić ich stan... Bardzo Was proszę dziewczyny o jakieś rady, bo już jestem podłamana. Wcześniej myłam byle czym, w ogóle nie odżywiałam i nie miałam z nimi problemów. A teraz wygląda to tak:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0622.jpg (63,8 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0621.jpg (67,6 KB, 50 załadowań)
__________________
Moje włosy: tleniony miodowy blond do ramion, suche, sztywne, gęste, porowate, rozdwajające się końcówki.

"Speak up, make up your mind, be brave, follow your dreams, listen to your heart, close your eyes, make a wish."

http://www.skrzydlataglowa.blogspot.com/
kotka_andaluzyjska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 20:42   #558
Gokaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 20
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
1. Używałam prawie wszystkich olejów, o których piszesz, a włosy mam wysokoporowate.
2. Łyżka to, moim zdaniem, za dużo. Na nalewam trochę na dłoń rozcieram i wcieram we włosy i potem powtórka i jeszcze czesanie. Włosy mam jakieś 4cm za zapięcie stanika.
3. Spróbuj mieszać olej z odżywką bez silikonów, łatwiej się wtedy domywa.
Nakładałam na lub pod odżywkę, najczęściej naturvital aloesową, bo ona mnie nie obciąża. Rano spróbuję wymieszać kokosa z różową Artiste, może to pomoże
Gokaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 21:36   #559
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez kotka_andaluzyjska Pokaż wiadomość
Nie wiem, bo jestem początkująca i jeszcze nie ogarnęłam składów do tego stopnia żeby wiedzieć. Doinformuje się.
Napisz, czego używasz.


Cytat:
Napisane przez kotka_andaluzyjska Pokaż wiadomość
Po ostatniej próbie z maską henna wax zakończonej megasianem doszłam do wniosku, że może to wina alkoholu w niej zawartego i szamponu z SLS.
Henna Wax Richards & Appleby zdaje się nie ma alkoholu.


Cytat:
Napisane przez kotka_andaluzyjska Pokaż wiadomość
Kupiłam więc i dziś zastosowałam oliwa na noc, potem szampon babydream i odżywka z Alterry z granatem. Efekt: jeszcze gorzej. Mam wrażenie, że całe to moje dbanie o włosy przynosi skutek odwrotny do zamierzonego: odkąd olejuję i testuję różne maski i szampony włosy zaczęły mi bardziej wypadać i robią mi się takie okropne poskręcane włosy (gdy są mokre po myciu to dosłownie widzę jak się skręcają na takie masakryczne siano, potem po paru godzinach się prostują i wracają do normy. Ale to chyba nie jest normalne.) Nie wiem co robić, nie chcę im zaszkodzić zamiast poprawić ich stan... Bardzo Was proszę dziewczyny o jakieś rady, bo już jestem podłamana. Wcześniej myłam byle czym, w ogóle nie odżywiałam i nie miałam z nimi problemów. A teraz wygląda to tak:
A czego używałaś wcześniej i było lepiej? Może nie musisz rezygnować ze wszystkiego np dawnego szamponu, jeśli nie robił krzywdy?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-11, 22:22   #560
kotka_andaluzyjska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 129
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Napisz, czego używasz.

Henna Wax Richards & Appleby zdaje się nie ma alkoholu.


A czego używałaś wcześniej i było lepiej? Może nie musisz rezygnować ze wszystkiego np dawnego szamponu, jeśli nie robił krzywdy?
Opiszę wszystko, czego spróbowałam przez ostatni miesiąc.
Może Wam bardziej doświadczonym i kumatym coś te informacje powiedzą...

olej kokosowy-efekt siana
oliwa z oliwek-efekt znośny więc zastosowałam kilkakrotnie
olej lniany-sama nie wiem, nie powtarzałam na razie.

szampony:
tatarako-chmielowy z Barwy
fructis siła i blask 2w1 do włosów normalnych (miłe sypkie włosy się po nim zrobiły, ale tylko jak myłam nim samym, bez oleju i odżywek.
babydream (dziś)

maski:
Gliss Kur ekspresowa maska regeneracyjna pomarańczowa
Henna Wax Pilomwax (ma Cetearyl Alkohol na drugim miejscu w składzie, to to się nie liczy jako alkohol? Bo naprawdę nie wiem...)
Odżywka Joanna b/s Balsam nawilżająco-regenerujący do suchych i zniszczonych z miodem i proteinami mlecznym (użyłam go może ze dwa razy w przeciągu roku)
odżywka Organix Moroccan Argan oil - po niej raz jeden nie było siana, tylko w miarę ładne niepomierzwione włosy. Płukałam też wtedy zimną wodą z cytryną, ale następnym razem jak powtórzyłam ten trik to nic nie zmienił...

Wcześniej używałam szamponu Isana połysk jedwabiu przez jakiś rok, ale postanowiłam przestać jak włosy trochę podrosły i były tak suche, że nie mogłam ich rozczesać. Wcześniej mogłam stosować cokolwiek, bo miałam bardzo bardzo krótkie włosy. W sensie wygolone maszynką krótkie Takim włosom było wszystko jedno co z nimi robię. Problem się zaczął jak je parę razy utleniłam w domu (silly me) a potem postanowiłam zapuszczać... Żeby zapuszczanie miało jakikolwiek sens muszę je trochę odratować, stąd moja desperacja, żeby jak najszybciej nauczyć się o nie dbać odpowiednio
__________________
Moje włosy: tleniony miodowy blond do ramion, suche, sztywne, gęste, porowate, rozdwajające się końcówki.

"Speak up, make up your mind, be brave, follow your dreams, listen to your heart, close your eyes, make a wish."

http://www.skrzydlataglowa.blogspot.com/
kotka_andaluzyjska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 23:08   #561
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

A ja dzisiaj poszalałam: arganowy+sezamowy+rycynow y+ryżowy
Wciągnęłam się
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 08:55   #562
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

moja mama dzisiaj testuje oilmedicę, zapytam potem o wrażenia :P
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 11:22   #563
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Ja muszę odebrać moje olejki zamówione w aptece. Jeden ze słodkich migdałów, drugi z pestek winogron.
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 11:47   #564
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez kotka_andaluzyjska Pokaż wiadomość
Opiszę wszystko, czego spróbowałam przez ostatni miesiąc.
Może Wam bardziej doświadczonym i kumatym coś te informacje powiedzą...

olej kokosowy-efekt siana
Kokos często puszy zniszczone włosy.

Cytat:
Napisane przez kotka_andaluzyjska Pokaż wiadomość
oliwa z oliwek-efekt znośny więc zastosowałam kilkakrotnie
olej lniany-sama nie wiem, nie powtarzałam na razie.
Możesz spróbować innego oleju, ale jest możliwe, że po żadnym nie zobaczysz specjalnego efektu. Ewentualnie spróbuj mieszać z odżywką, nakładać na mokre włosy, więcej, mniej, kombinować po prostu.

Cytat:
Napisane przez kotka_andaluzyjska Pokaż wiadomość
szampony:
tatarako-chmielowy z Barwy
fructis siła i blask 2w1 do włosów normalnych (miłe sypkie włosy się po nim zrobiły, ale tylko jak myłam nim samym, bez oleju i odżywek.
babydream (dziś)
Skoro masz bardzo zniszczone włosy, to może akurat rezygnacja z silikonowych szamponów wcale Ci nie pomoże. Sprawdź czy ten Fructis ma silikon, bo bardzo możliwe, że ma skoro to 2w1.
Moje sztywne włosy po szamponach typu Barwa są jeszcze sztywniejsze a po dłuższym używaniu suche. Ziołowe i dziecięce szampony nie są dla każdego.

Cytat:
Napisane przez kotka_andaluzyjska Pokaż wiadomość
maski:
Gliss Kur ekspresowa maska regeneracyjna pomarańczowa
Nie widzę nigdzie składu tej maski, ale skoro to Gliss Kur, to obstawiam na 95%, że ma keratynę. Która nie każdemu służy, może wysuszać i usztywniać.

Cytat:
Napisane przez kotka_andaluzyjska Pokaż wiadomość
Henna Wax Pilomwax (ma Cetearyl Alkohol na drugim miejscu w składzie, to to się nie liczy jako alkohol? Bo naprawdę nie wiem...)
To alkohol tłuszczowy, emolient, podstawowy składnik masek i odżywek.

Cytat:
Napisane przez kotka_andaluzyjska Pokaż wiadomość
Odżywka Joanna b/s Balsam nawilżająco-regenerujący do suchych i zniszczonych z miodem i proteinami mlecznym (użyłam go może ze dwa razy w przeciągu roku)
Ma Isopropyl Alcohol, to akurat składnik z tych "złych" alkoholo. Może wysuszać zniszczone włosy.

Cytat:
Napisane przez kotka_andaluzyjska Pokaż wiadomość
odżywka Organix Moroccan Argan oil - po niej raz jeden nie było siana, tylko w miarę ładne niepomierzwione włosy. Płukałam też wtedy zimną wodą z cytryną, ale następnym razem jak powtórzyłam ten trik to nic nie zmienił...
Cytryna na dłuższą metę może wysuszać.



Cytat:
Napisane przez kotka_andaluzyjska Pokaż wiadomość
Wcześniej używałam szamponu Isana połysk jedwabiu przez jakiś rok, ale postanowiłam przestać jak włosy trochę podrosły i były tak suche, że nie mogłam ich rozczesać. Wcześniej mogłam stosować cokolwiek, bo miałam bardzo bardzo krótkie włosy. W sensie wygolone maszynką krótkie Takim włosom było wszystko jedno co z nimi robię. Problem się zaczął jak je parę razy utleniłam w domu (silly me) a potem postanowiłam zapuszczać... Żeby zapuszczanie miało jakikolwiek sens muszę je trochę odratować, stąd moja desperacja, żeby jak najszybciej nauczyć się o nie dbać odpowiednio
Przydałyby się inne kosmetyki i niekoniecznie typowo ekologiczne.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-05-12 o 11:48
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 13:35   #565
kotka_andaluzyjska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 129
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kokos często puszy zniszczone włosy.



Możesz spróbować innego oleju, ale jest możliwe, że po żadnym nie zobaczysz specjalnego efektu. Ewentualnie spróbuj mieszać z odżywką, nakładać na mokre włosy, więcej, mniej, kombinować po prostu.



Skoro masz bardzo zniszczone włosy, to może akurat rezygnacja z silikonowych szamponów wcale Ci nie pomoże. Sprawdź czy ten Fructis ma silikon, bo bardzo możliwe, że ma skoro to 2w1.
Moje sztywne włosy po szamponach typu Barwa są jeszcze sztywniejsze a po dłuższym używaniu suche. Ziołowe i dziecięce szampony nie są dla każdego.



Nie widzę nigdzie składu tej maski, ale skoro to Gliss Kur, to obstawiam na 95%, że ma keratynę. Która nie każdemu służy, może wysuszać i usztywniać.



To alkohol tłuszczowy, emolient, podstawowy składnik masek i odżywek.



Ma Isopropyl Alcohol, to akurat składnik z tych "złych" alkoholo. Może wysuszać zniszczone włosy.



Cytryna na dłuższą metę może wysuszać.





Przydałyby się inne kosmetyki i niekoniecznie typowo ekologiczne.
Alkohol tłuszczowy, ciekawe, nie wiedziałam, ze coś takiego istnieje, muszę więcej poczytać na ten temat. Bardzo Ci dziękuję za taką obszerną analizę. Wydałam już tyle kasy w tym miesiącu na kosmetyki do włosów, że chyba muszę się przyłożyć do czytania składów, zanim kupię coś następnego, żeby nie wyrzucać kolejnych pieniędzy w błoto. Dimethicone jest w Fruscisie, więc chyba faktycznie potrzeba mi silikonów. Będę wypróbowywała różne połączenia tych kosmetyków które mam i robiła notatki jaki jest efekt, bo może nie wszystkie są dla mnie złe, tylko stosuję je w takich miksach, że nie mogę stwierdzić, który mi zaszkodził. Np Organix był dla mnie dobry, a ma keratynę w składzie. Albo spróbuje też nakładać olej na krócej, albo mniej może, może będzie lepiej.
__________________
Moje włosy: tleniony miodowy blond do ramion, suche, sztywne, gęste, porowate, rozdwajające się końcówki.

"Speak up, make up your mind, be brave, follow your dreams, listen to your heart, close your eyes, make a wish."

http://www.skrzydlataglowa.blogspot.com/
kotka_andaluzyjska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 19:38   #566
anima_vilis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 57
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Myślicie, że olejowanie włosów może wpływać na rozprostowywanie włosów, które się kręcą i falują?
anima_vilis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 20:03   #567
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez anima_vilis Pokaż wiadomość
Myślicie, że olejowanie włosów może wpływać na rozprostowywanie włosów, które się kręcą i falują?
Niektóre oleje mogą rozprostowywać włosy.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 20:11   #568
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

ja jak zwykle od jakiegoś czasu amla na skalp a na długość orzech
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 20:13   #569
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Niektóre oleje mogą rozprostowywać włosy.
O, to ja jestem chętna
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 21:22   #570
violetdaisy
Raczkowanie
 
Avatar violetdaisy
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kolorowoo ;)
Wiadomości: 55
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

A stosowała któraś w was olejki z green pharmacy? Bo się nad nimi zastanawiam.
violetdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-24 23:57:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:56.