Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-23, 11:41   #1291
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Madzieńka! Mam do Ciebie pytanie. Chcę uzyskać niezbyt ciemny brązik, taki jasny kasztan z lekka czerwonawo-rudawy albo druga wersja niezbyt ciemny brąz, nie czarny. W jakiej proporcji zmieszac heenarę i kalpi tone? Czy da się to zrobić? Boję się intensywnej czerwieni, rudości i czerni. Mam jasną oprawę oczu.
Próbowałaś może produktów eld?

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------




Czy na 1 zdjęciu to Twoje nturalne włoski? Określiłabym je raczej jako blond a nie brąz.

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------




A w jakich proporcjach?
Kochanie eld uzywalam bedac nastolatka i jakos nie przypadla mi ta henna do gustu, zawsze trafialam na jakies plewy. Pozniej jak wprowadzili henne w pascie to ta w tubkach, uzywalam jej jakis czasale sporadycznie, bo odkrylam henne innej firmy wspaniala henne, nie pamietam jak sie nazywala ten producent, mial tez indygo i to bardzo dobrej jakosci tyle, ze ja pacan nie zwrocilam uwagi. Majreg nigdy nie stosowalam heenary i Kalpi tone razem jedynie Nupur i Kalpi Tone, zeby uzyskac ciemniejszy braz, wiec ci kochana nie poradze, przykro mi. Nupur mam juz sprawdzony ale nie wiem jak z Heenara by to bylo.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 12:50   #1292
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wczoraj zrobiłam test na kosmykach włosów. Trzymałam w hennie ok. 3,5 godziny. Kolor ciemny kasztan ale niestety też dużo rudego połysku
Jeśli na włosach trzymałabym z 6 godzin to pewnie jeszcze bardziej wyszłyby rude

Czy ktoś używał farbę Khadi ciemny brąz lub Sipę brąz ? Wychodzi rudawy połysk ??

Chyba sprzedam tę i kupię Sipę lub Khadi

Czy 100g wystarczy na włosy o długości przed ramiona, z tym, że mam bardzo grube i będę farbować po raz pierwszy. Czyli zawsze coś może nie wyjść
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 17:19   #1293
amber33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny, wtrace swoje trzy grosze bo od lutego tez hennuje wloski i jak wiekszosc zaczelam hennowac venita i czytaniem na forum waszych postow, potem Eld ktora sypala sie po calym domu z moich wlosow ale meczylam sie z tym nakladaniem i bajzlem bo w styczniu dwa razy dekoloryzowalam wlosy wiec niewiele braklo a by odpady.To byla ostatnia deska ratunku dla nich.W czerwcu wyjechalam na wakacje na wyspy. Pomyslalam ze tam na kazdym rogu znajde odpowiedni sklep ale nic bledniejszego. Powiem wam tylko ze dostalam mix henny z amla i shikakai a hiduska w sklepie mi powiedziala ze mam dodac tylko mocnej herbaty i sok z cytryny. Najpierw zrobilam bez herbaty i byl intensywnie miedziany kolorek a za drugim razem dodalam mocnego naparu herbaty i mam teraz ladny brazik z jasniejszymi refleksami. Najwaniejsze jednak ze im dluzej stosuje henne tym bardziej przekonuje sie ze moge miec na glowie kolor jaki sobie wymarze. I jeszcze jedno, jak ja rozrobilam to nie powstala papka ale bardziej emulsja, pieknie sie rozprowadzila i ani sladu po moich wyczynach na podlodze i kaflach. Jak ktos jest zainteresowany to piszcze mam zapasik.
amber33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 17:37   #1294
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez amber33 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wtrace swoje trzy grosze bo od lutego tez hennuje wloski i jak wiekszosc zaczelam hennowac venita i czytaniem na forum waszych postow, potem Eld ktora sypala sie po calym domu z moich wlosow ale meczylam sie z tym nakladaniem i bajzlem bo w styczniu dwa razy dekoloryzowalam wlosy wiec niewiele braklo a by odpady.To byla ostatnia deska ratunku dla nich.W czerwcu wyjechalam na wakacje na wyspy. Pomyslalam ze tam na kazdym rogu znajde odpowiedni sklep ale nic bledniejszego. Powiem wam tylko ze dostalam mix henny z amla i shikakai a hiduska w sklepie mi powiedziala ze mam dodac tylko mocnej herbaty i sok z cytryny. Najpierw zrobilam bez herbaty i byl intensywnie miedziany kolorek a za drugim razem dodalam mocnego naparu herbaty i mam teraz ladny brazik z jasniejszymi refleksami. Najwaniejsze jednak ze im dluzej stosuje henne tym bardziej przekonuje sie ze moge miec na glowie kolor jaki sobie wymarze. I jeszcze jedno, jak ja rozrobilam to nie powstala papka ale bardziej emulsja, pieknie sie rozprowadzila i ani sladu po moich wyczynach na podlodze i kaflach. Jak ktos jest zainteresowany to piszcze mam zapasik.
A możesz dołączyć zdjęcia koloru włosów? Bo mnie interesuje brąz ale bez rudości
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 17:56   #1295
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Wczoraj zrobiłam test na kosmykach włosów. Trzymałam w hennie ok. 3,5 godziny. Kolor ciemny kasztan ale niestety też dużo rudego połysku
A dodałaś amlę do tej henny?

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
odkrylam henne innej firmy wspaniala henne, nie pamietam jak sie nazywala ten producent, mial tez indygo i to bardzo dobrej jakosci tyle
W PL była ta henna?
W torebce jakaś?
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 19:12   #1296
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
A dodałaś amlę do tej henny?
Nie dodawałam amly. Miałam hennę supreme ciemny brąz.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 20:01   #1297
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
Kochanie eld uzywalam bedac nastolatka i jakos nie przypadla mi ta henna do gustu, zawsze trafialam na jakies plewy. Pozniej jak wprowadzili henne w pascie to ta w tubkach, uzywalam jej jakis czasale sporadycznie, bo odkrylam henne innej firmy wspaniala henne, nie pamietam jak sie nazywala ten producent, mial tez indygo i to bardzo dobrej jakosci tyle, ze ja pacan nie zwrocilam uwagi. Majreg nigdy nie stosowalam heenary i Kalpi tone razem jedynie Nupur i Kalpi Tone, zeby uzyskac ciemniejszy braz, wiec ci kochana nie poradze, przykro mi. Nupur mam juz sprawdzony ale nie wiem jak z Heenara by to bylo.

Ok słoneczko. Nie pozostaje mi nic więcej, tylko eksperymentować.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-23, 20:11   #1298
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agnb Pokaż wiadomość
Nazwa Sesa rzeczywiście pochodzi od olejku sezamowego W składzie jest "Til Oil (Sesamum indicum) 25% (olejek sezamowy)". Na razie użyłam go tylko raz, więc ciężko mi ocenić działanie. Zauważyłam tylko, że po nałożeniu go na całą noc na skórę i końcówki miałam rano delikatniejsze włosy - nawet po dwukrotnym myciu włosów szamponem ziołowym nie były wysuszone. Działa głównie na cebulki, powstrzymuje wypadanie włosów, odżywia zniszczone końcówki. Pewnie już widziałaś ten opis, ale na wszelki wypadek podam linka do sklepu, gdzie go kupiłam, są tam opinie i dokładny skład. http://www.helfy.pl/sesa-olejek-wypa...pecia-lysienie
Dzięki za pomoc - Kalpi Tone nałożę na włosy bez obaw
Widzialam go na helfach juz pare miesiecy temu i tyle samo szukam go tutaj w hinduskich sklepach i bez skutku. Jak narazie uzywam czegos co rownie dobrze wplywa na moje wlosy wiec juz tak nie szaleje z poszukiwaniami ale dziwi mnie, ze jest tak trudno dostepny w Londynie. Mnie ciekawi czy odrastaja po nim wlosy bo to jest to na co zwracam uwage przy zakupie tego rodzaju produktow.

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
A dodałaś amlę do tej henny?



W PL była ta henna?
W torebce jakaś?
Tak w takich torebkach jak ma Eld, pamietam, ze na jednej z torebek, w ktorej bylo indygo, byla taka pani z pieknymi kreconymi wlosami w niebieskim kolorze (moj ukochany) te indygo i henne kupowalam w 1996 roku az do 1999, byla praktycznie dostepna na kazdym bazarku, lezala sobie przewaznie w koszyczkach na ladzie, ja osobiscie kupowalam ja w malym kaciku drogeryjnym sklepiku wiejskiego bo tam zawsze bylo indygo. Jakosc byla tak doskonala, ze z przyjemnoscia uzywalam tej henny i indygo, rzadko cos sie sypalo z wlosow czy splywalo w nadmiarze, duzo osob nie wierzylo, ze moj kolor wlosow zawdzieczam farbom roslinnym. Moj pierwszy chlopak do dzis wspomina, ze wlosy mialam takie czarne jak wegiel z granatowym odcieniem i bardzo sie jemu podobaly.
Beatko nie wiem czy sie orientujesz ale czy Venita nie miala kiedys henny do wlosow w takich zielonych kartonikach? Pamietam, ze te kartoniki wisialy prawie w kazdym sklepie zielarskim w Wawie . Na jakosc tez nie moglam narzekac.

Edytowane przez madzienka79
Czas edycji: 2009-08-23 o 20:22
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 20:17   #1299
amber33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
A możesz dołączyć zdjęcia koloru włosów? Bo mnie interesuje brąz ale bez rudości
To moje pierwsze kroki, chyba uda mi sie te fotke wstawic Tak wygladam po dodaniu herbaty(tylko zwykla, taka najtansza bo parzy sie na intensywny ciemny kolor)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia-0028.jpg (99,1 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia-0029.jpg (104,0 KB, 69 załadowań)
amber33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 20:27   #1300
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

pomniejszone O TO JA) 014.jpg

pomniejszone O TO JA) 018.jpg

Wlosy na powyzszym zdjeciu sa po farbowaniu heenara i Nupurem oczywiscie kolor jest juz sprany, a tak wychodzi po nalozeniu Kalpi Tone (drugie zdjecie) w zasadzie wlosy nie sa czarne, to efekt oswietlenia, jednak po jakims czasie kolor sie splukuje rowniez i w zaleznosci od swiatla moje wlosy "lapia" inny kolor. Szczerze mowiac czas na farbowanie).

Edytowane przez madzienka79
Czas edycji: 2009-08-23 o 21:44
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 21:42   #1301
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez amber33 Pokaż wiadomość
To moje pierwsze kroki, chyba uda mi sie te fotke wstawic Tak wygladam po dodaniu herbaty(tylko zwykla, taka najtansza bo parzy sie na intensywny ciemny kolor)
Bardzo ładny kolorek

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
Załącznik 2463722

Załącznik 2463723

Wlosy na powyzszym zdjeciu sa po farbowaniu heehara i Nupurem oczywiscie kolor jest juz sprany, a tak wychodzi po nalozeniu Kalpi Tone (drugie zdjecie) w zasadzie wlosy nie sa czarne, to efekt oswietlenia, jednak po jakims czasie kolor sie splukuje rowniez i w zaleznosci od swiatla moje wlosy "lapia" inny kolor. Szczerze mowiac czas na farbowanie).

Piękny W Polsce pewnie ta henna jest niedostępna
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-23, 21:50   #1302
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Bardzo ładny kolorek



Piękny W Polsce pewnie ta henna jest niedostępna
Nupur juz jakis czas temu widzialam na allegro, i wieki temu pisalam majreg o tej mieszance, jest to henna w polaczeniu z innymi ziolami, w zasadzie jest rowniez produktem leczniczym i wspomaga porost wlosow. To co widac na moich wlosach to juz sprane kolory. O efekcie koloru pisalam we wczesniejszych watkach.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 21:56   #1303
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
Nupur juz jakis czas temu widzialam na allegro, i wieki temu pisalam majreg o tej mieszance, jest to henna w polaczeniu z innymi ziolami, w zasadzie jest rowniez produktem leczniczym i wspomaga porost wlosow. To co widac na moich wlosach to juz sprane kolory. O efekcie koloru pisalam we wczesniejszych watkach.
Jeżeli użyję tylko nupur bez dodatkowych mieszanek to otrzymam rudy kolor?
To Ta ?
http://ecx.images-amazon.com/images/...500_AA224_.jpg

Znalazłam na allegro w cenie 40zł a na amazonie za 3$ Tylko jeszcze nie sprawdziłam czy do Polski wysyłają

Mam mydełko do włosów z tej firmy i jestem bardzo zadowolona
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 22:23   #1304
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Jeżeli użyję tylko nupur bez dodatkowych mieszanek to otrzymam rudy kolor?
To Ta ?
http://ecx.images-amazon.com/images/...500_AA224_.jpg

Znalazłam na allegro w cenie 40zł a na amazonie za 3$ Tylko jeszcze nie sprawdziłam czy do Polski wysyłają

Mam mydełko do włosów z tej firmy i jestem bardzo zadowolona
Te 40 zl to razem z przesylka, tutaj nie watpie, ze za przesylke przyjdzie ci wiecej zaplacic niz za produkt jezeli jest on wysylany ze Stanow to na przesylce zarabiaja i wydaje sie nam, ze to taniej, ale sprobuj sie dowiedziec. Mi ostatnio na mazidlach wyszlo za przesylke 130 zl do londynu plus ponad 80zl za produkt a dokladnie indygo ale prawie pol kilo bo mniej mi sie nie oplaca zamowic. Moj nupur jest w innym opakowaniu takim jak na allegro, moze na USA produkuja inne opakowania.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 01:20   #1305
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Nie dodawałam amly. Miałam hennę supreme ciemny brąz.
Niestety nie znam tej henny.
Zobacz co ma w składzie.
Sama henna daje zawsze rudy, żeby oziębić kolor trzeba dodać innych ziół .

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość

Tak w takich torebkach jak ma Eld, pamietam, ze na jednej z torebek, w ktorej bylo indygo, byla taka pani z pieknymi kreconymi wlosami w niebieskim kolorze (moj ukochany) te indygo i henne kupowalam w 1996 roku az do 1999, byla praktycznie dostepna na kazdym bazarku, lezala sobie przewaznie w koszyczkach na ladzie, ja osobiscie kupowalam ja w malym kaciku drogeryjnym sklepiku wiejskiego bo tam zawsze bylo indygo. Jakosc byla tak doskonala, ze z przyjemnoscia uzywalam tej henny i indygo, rzadko cos sie sypalo z wlosow czy splywalo w nadmiarze, duzo osob nie wierzylo, ze moj kolor wlosow zawdzieczam farbom roslinnym. Moj pierwszy chlopak do dzis wspomina, ze wlosy mialam takie czarne jak wegiel z granatowym odcieniem i bardzo sie jemu podobaly.
Beatko nie wiem czy sie orientujesz ale czy Venita nie miala kiedys henny do wlosow w takich zielonych kartonikach? Pamietam, ze te kartoniki wisialy prawie w kazdym sklepie zielarskim w Wawie . Na jakosc tez nie moglam narzekac.
Nie o tą chodzi?
(znalazłam takie wykopalisko sprzed wieków i użyłam zresztą
czym się nie omieszkałam pochwalić parę postów wcześniej)
Na zdjęciu nie widac kolorów, ale pani ma faktycznie bardzo ciemno niebieskie włosy.

Venita w zielonych kartonikach była, ale pytałam jakiś czas temu w sklepie, gdzie znajoma kupowała - pani z obsługi powiedziała, że już ze dwa lata nie mieli tej henny.
Zwrócę uwagę, gdybym gdzieś zobaczyła.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG000007.jpg (35,0 KB, 22 załadowań)

Edytowane przez beata11
Czas edycji: 2009-08-24 o 01:24 Powód: dopisek
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 01:35   #1306
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
Niestety nie znam tej henny.
Zobacz co ma w składzie.
Sama henna daje zawsze rudy, żeby oziębić kolor trzeba dodać innych ziół .



Nie o tą chodzi?
(znalazłam takie wykopalisko sprzed wieków i użyłam zresztą
czym się nie omieszkałam pochwalić parę postów wcześniej)
Na zdjęciu nie widac kolorów, ale pani ma faktycznie bardzo ciemno niebieskie włosy.

Venita w zielonych kartonikach była, ale pytałam jakiś czas temu w sklepie, gdzie znajoma kupowała - pani z obsługi powiedziała, że już ze dwa lata nie mieli tej henny.
Zwrócę uwagę, gdybym gdzieś zobaczyła.
Matko przenajswietsza wlasnie takiej uzywalam z Venity rowniez wieki temu, Beatko skad ty te cudo wzielas?. Jednak tamta pani byla inna, wygladala jak Arabka i miala krecone wlosy, i wygladala jakby zdjecie robiono jej od tylu a ona odwraca glowe w danym momencie.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 02:36   #1307
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
Matko przenajswietsza wlasnie takiej uzywalam z Venity rowniez wieki temu, Beatko skad ty te cudo wzielas?.
Z szafki z różniastymi rzeczami których "absolutnie wyrzucać nie wolno"
Długo tam kwitła, bo datę ważności miała do 2001r
aha, i włoski ona ma też mocno kręcone tylko na tym zdjęciu mało co widać.
Poza tym dałabym sobie głowę urwać, że widziałam taką całkiem niedawno w kiosku w moim rodzinnym mieście.

Cytat:
Jednak tamta pani byla inna, wygladala jak Arabka i miala krecone wlosy, i wygladala jakby zdjecie robiono jej od tylu a ona odwraca glowe w danym momencie.
ha! to teraz muszę wyśledzić która to była.
Na pewno też jej używałam (bo wszystkich używałam, a były wtedy pewnie ze trzy rodzaje na rynku)
a taką jak piszesz też pamiętam
( ta pani to było raczej zdjęcie czy rysunek?)
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 10:39   #1308
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
Z szafki z różniastymi rzeczami których "absolutnie wyrzucać nie wolno"
Długo tam kwitła, bo datę ważności miała do 2001r
aha, i włoski ona ma też mocno kręcone tylko na tym zdjęciu mało co widać.
Poza tym dałabym sobie głowę urwać, że widziałam taką całkiem niedawno w kiosku w moim rodzinnym mieście.



ha! to teraz muszę wyśledzić która to była.
Na pewno też jej używałam (bo wszystkich używałam, a były wtedy pewnie ze trzy rodzaje na rynku)
a taką jak piszesz też pamiętam
( ta pani to było raczej zdjęcie czy rysunek?)
Baetko to bylo zdjecie, pani byla taka ladna i wlosy miala piekne. Czy te indygo z Venity nadawalo sie jeszcze do farbowania?. Uwazam, ze te farby roslinne sprzedawane w sklepikach czy w zielarskich kiedys byly lepszej jakosci. Nie pamietam aby jakakolwiek henna przesuszyla mi wlosy itp.
I ten zapach... Najlepiej gdyby ktos zamknal mnie na caly dzien w magazynie z henna i indygo moglabym wachac, dotykac i glaskac worki z tymi "farbkami", takiego mam bzika.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 12:53   #1309
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
Niestety nie znam tej henny.
Zobacz co ma w składzie.
Sama henna daje zawsze rudy, żeby oziębić kolor trzeba dodać innych ziół ..
Taką mam
http://www.allegro.pl/item700987892_...osy_indie.html
Tylko ciemny brąz.

Wydaje mi się, że np. do farb Khadi z helfy.pl nie trzeba dodawać już innych składników, bo mają w sobie różne mieszanki. Ale może się mylę, jestem dopiero nowicjuszką jeśli chodzi o hennę

Cytat:
madzienka79
Te 40 zl to razem z przesylka, tutaj nie watpie, ze za przesylke przyjdzie ci wiecej zaplacic niz za produkt jezeli jest on wysylany ze Stanow to na przesylce zarabiaja i wydaje sie nam, ze to taniej, ale sprobuj sie dowiedziec. Mi ostatnio na mazidlach wyszlo za przesylke 130 zl do londynu plus ponad 80zl za produkt a dokladnie indygo ale prawie pol kilo bo mniej mi sie nie oplaca zamowic. Moj nupur jest w innym opakowaniu takim jak na allegro, moze na USA produkuja inne opakowania.
Tak muszę sprawdzić. Tylko od razu przerzuca mnie do zapłaty a nie pokazuje ile wynosi przesyłka. Dlatego boję się podawać numer karty a później może wyskoczyć mi np. 100zł przesyłka

Z allegro płacę tylko za produkt Pytałam się faceta.

madzienka79 Powiedz mi tylko czy to jest czysta henna, żeby uzyskać brąz musiałabym dodawać inne składniki ?


Hehe ale Was męczę pytaniami tylko naprawdę boję się, że będę marchewką
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-24, 17:32   #1310
amber33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziekuje, jeszcze testuje kolorki i rudosci mi nie przeszkadazaja ale przypominam sobie ze czytalam , ze aby ich nie bylo nalezy"zabic" kolor henny wrzaca woda ale tez nie trzymac jej na włosach dluzej niz dwie godziny po rozmieszaniu. Henna przez dwie pierwsze godziny dziala jak odzywaka a dopiero po tym czasie wydziela czerwony barwnik. Dlatego jesli chcece miec zimy kolor w brązie to mieszankę trzeba nałożyć od razu po przygotowaniu i trzymac max 2 godziny. Jeszcze nie probowałąm ale do tego tez dojde
amber33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 18:16   #1311
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Taką mam
http://www.allegro.pl/item700987892_...osy_indie.html
Tylko ciemny brąz.

Wydaje mi się, że np. do farb Khadi z helfy.pl nie trzeba dodawać już innych składników, bo mają w sobie różne mieszanki. Ale może się mylę, jestem dopiero nowicjuszką jeśli chodzi o hennę



Tak muszę sprawdzić. Tylko od razu przerzuca mnie do zapłaty a nie pokazuje ile wynosi przesyłka. Dlatego boję się podawać numer karty a później może wyskoczyć mi np. 100zł przesyłka

Z allegro płacę tylko za produkt Pytałam się faceta.

madzienka79 Powiedz mi tylko czy to jest czysta henna, żeby uzyskać brąz musiałabym dodawać inne składniki ?


Hehe ale Was męczę pytaniami tylko naprawdę boję się, że będę marchewką
Si. Ta henna jest "czysta" a dokladnie 100% naturalna czyli bez zadnych domieszek chemicznych itp, zawiera kompozycje najlepszych ziol do pielegnacji wlosow. W skladzie masz rowniez amle wiec w polaczeniu z henna da ci raczej braz. Jak juz wspominalam nakladalam Nupur na wlosy wczesniej robione hennara, po heenarze wyszedl mi wtedy ni to rudy ni to zloty kasztan, Nupur zafarbowal wlosy na braz, zadnych rudosci nie otrzymalam, dopiero jak dodalam do niego czerwona papryke w proszku na wlosach dodatkowo otrzymalam odcien w poswiacie czerwonego wina cos jak braz z czerwienia, mialam rowniez miedziano-czerwone refleksy, ale po miesiacu to sie spralo i zostalam z brazem na wlosach, a ze marzyly mi sie ciemniejsze wlosy nalozylam Kalpi Tone.

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Cytat:
Napisane przez amber33 Pokaż wiadomość
Dziekuje, jeszcze testuje kolorki i rudosci mi nie przeszkadazaja ale przypominam sobie ze czytalam , ze aby ich nie bylo nalezy"zabic" kolor henny wrzaca woda ale tez nie trzymac jej na włosach dluzej niz dwie godziny po rozmieszaniu. Henna przez dwie pierwsze godziny dziala jak odzywaka a dopiero po tym czasie wydziela czerwony barwnik. Dlatego jesli chcece miec zimy kolor w brązie to mieszankę trzeba nałożyć od razu po przygotowaniu i trzymac max 2 godziny. Jeszcze nie probowałąm ale do tego tez dojde
Kiedys tez tak robilam, henne nakladalam odrazu i trzymalam 2-2.5 godziny , rude mi nie wychodzily.

Edytowane przez madzienka79
Czas edycji: 2009-08-24 o 18:14
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 18:33   #1312
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

madzienka79
Dzięki za informacje. Na amazon.com za 2 sztuki + przesyłka zapłacę tylko 35zł

Czyli jeśli chcę uzyskać brąz to dla pewności lepiej dodać amlę i od razu nakładać na głowę
A indygo też mogę dodać?

Coś myślę, że zrobię wybuchową mieszankę
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 19:06   #1313
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
madzienka79
Dzięki za informacje. Na amazon.com za 2 sztuki + przesyłka zapłacę tylko 35zł

Czyli jeśli chcę uzyskać brąz to dla pewności lepiej dodać amlę i od razu nakładać na głowę
A indygo też mogę dodać?

Coś myślę, że zrobię wybuchową mieszankę
Na amazonie tak tanio licza sobie za przesylke z USA do Polski??? Paczka tej henny wazy 170 gram? czyli razem 340gram, to tanio jak za przesylke za taka ilosc, to dlaczego mi wiecej policzyli za przesylke do Londynu? Buuuu, przeciez to blizej.
Ta henna ma juz w skladzie amle. Mowie o tej co ja mam bo dodatkowo na opakowaniu jest napisane, ze zawiera 9 ziol w skladzie a na tej z USA to nie wiem co pisza?

Edytowane przez madzienka79
Czas edycji: 2009-08-24 o 19:12
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 20:39   #1314
vinyl
Raczkowanie
 
Avatar vinyl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 56
Send a message via Skype™ to vinyl
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny, czy któraś z was miała może okazję korzystać z balsamu Venity o barwie 'kasztan'? Bo moim marzeniem jest lekkie przyciemnienie włosów z barwy..brązowej, w lato niestety popielatej do ciemnej czekolady. Zdjęcia w załączniku.
Dziś w drogerii spędziłam z pół godziny przy stoisku z henną, kolor 'orzech laskowy' wydawał mi się identyczny z tym, który mam na głowie, reszta z opakowań prezentowała po prostu czarne włosy. .stąd ten nieszczęsny kasztan i moje pytanie..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oo.jpg (71,0 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg h.jpg (7,2 KB, 29 załadowań)
__________________
only vinyl is real.
vinyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 16:37   #1315
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny mam kryzys jeśli chodzi o chne...
Ten kolor jest już zbyt ciemny...walcze i walcze zeby byl bardziej pomaranczowy a on caly czas taki ciemny, pod kasztan...

Już zaczynam myslec o powrocie do chemii...
Nie chce tego robić bo musze farbować srednio co dwa tyg. tak mi wlosy szybko rosna...a musze miec jasniejszy odcien...Czy wszystkie pomysły już sie wyczerpały, czy może któras jeszcze cos poradzi...
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 17:21   #1316
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nerla Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam kryzys jeśli chodzi o chne...
Ten kolor jest już zbyt ciemny...walcze i walcze zeby byl bardziej pomaranczowy a on caly czas taki ciemny, pod kasztan...

Już zaczynam myslec o powrocie do chemii...
Nie chce tego robić bo musze farbować srednio co dwa tyg. tak mi wlosy szybko rosna...a musze miec jasniejszy odcien...Czy wszystkie pomysły już sie wyczerpały, czy może któras jeszcze cos poradzi...
Stosowalas Heenare? Mi ciemne wlosy wyrudzila potem stonowala sie do zlotego kasztana z rudymi refleksami. Moze trzymaj dluzej henne na wlosach i ogrzewaj co jakis czas goracym strumieniem powietrza z suszarki. wlosy tez mi szybko rosna dlatego dzisiaj znowu siedze z henna na wlosach tyle, ze ja daze do odcienia jak najciemniejszego.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 19:53   #1317
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez vinyl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z was miała może okazję korzystać z balsamu Venity o barwie 'kasztan'? Bo moim marzeniem jest lekkie przyciemnienie włosów z barwy..brązowej, w lato niestety popielatej do ciemnej czekolady. Zdjęcia w załączniku.
Dziś w drogerii spędziłam z pół godziny przy stoisku z henną, kolor 'orzech laskowy' wydawał mi się identyczny z tym, który mam na głowie, reszta z opakowań prezentowała po prostu czarne włosy. .stąd ten nieszczęsny kasztan i moje pytanie..
Venita zawiera full chemii. Szkoda Twoich włosów.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 22:26   #1318
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nerla Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam kryzys jeśli chodzi o chne...
Ten kolor jest już zbyt ciemny...walcze i walcze zeby byl bardziej pomaranczowy a on caly czas taki ciemny, pod kasztan...

Już zaczynam myslec o powrocie do chemii...
Nie chce tego robić bo musze farbować srednio co dwa tyg. tak mi wlosy szybko rosna...a musze miec jasniejszy odcien...Czy wszystkie pomysły już sie wyczerpały, czy może któras jeszcze cos poradzi...
Nerla zrobilo mi sie tak samo wlosy ciemny kasztan , do slonca tylko cos tam rudosci .. no ja sposobu nie znalazlam tylko.. dalam rozjasniacz na 10 min. ..
wlosy mi nie ucierpialy w ogole , pisalam juz na innym watku - no ale moje wlosy sa olejowane juz bardzooo dlugo i zauwazylam ze nic sie z nimi nie dzieje po jakis eksperymentach ( jak nakladalam kilka miesiecy wczesniej chne to tez rozjasnialam z ciemnych braz do niej) Na razie sa sliczne , taki jasniutki rudy . Pewnie jak zaczna odrastac to znowu walne chne
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2009-08-25 o 22:31
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 17:40   #1319
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wczoraj zrobilam wlosy mieszanka Nupur nie odstawiajac jej na kilka godzin i trzymalam krocej niz zaleca producent i wyszedl mi kolor brazu jakby czekolady z pralina a na zdjeciach wyglada on za zupelnie inaczej tak w zaleznosci od swiatla, raz bordo, raz jakbym miala pasemka.[ATTACH]MOJE WLOSY )) 015.jpg

MOJE WLOSY )) 016.jpg

MOJE WLOSY )) 026.jpg

MOJE WLOSY )) 038.jpg

MOJE WLOSY )) 031.jpg[/ATTACH]
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 19:41   #1320
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
Stosowalas Heenare? Mi ciemne wlosy wyrudzila potem stonowala sie do zlotego kasztana z rudymi refleksami. Moze trzymaj dluzej henne na wlosach i ogrzewaj co jakis czas goracym strumieniem powietrza z suszarki. wlosy tez mi szybko rosna dlatego dzisiaj znowu siedze z henna na wlosach tyle, ze ja daze do odcienia jak najciemniejszego.
No właśnie ja mam taki kasztan złoto-rudy...i nie chce takiego. Trzymam chne ok 2h a im dluzej trzymam tym bardziej czarwonawy i ciemny odcien jest, co mi już wogole nie odpowiada...

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
Nerla zrobilo mi sie tak samo wlosy ciemny kasztan , do slonca tylko cos tam rudosci .. no ja sposobu nie znalazlam tylko.. dalam rozjasniacz na 10 min. ..
wlosy mi nie ucierpialy w ogole , pisalam juz na innym watku - no ale moje wlosy sa olejowane juz bardzooo dlugo i zauwazylam ze nic sie z nimi nie dzieje po jakis eksperymentach ( jak nakladalam kilka miesiecy wczesniej chne to tez rozjasnialam z ciemnych braz do niej) Na razie sa sliczne , taki jasniutki rudy . Pewnie jak zaczna odrastac to znowu walne chne
hmm rozjaśniacz to dla mnie ostateczność..skoro nic nie poradzicie kochane dziewczęta, to chyba wypiore je ostro z mojej ukochanej chny i siegne po jasniejszy odcien farby...a tak bardzo nie chce tego robić...
No ale dziekuje wam za odpowiedź
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.