Farouk chi ionic hair color - farbowanie - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-04, 06:18   #181
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez angela2906 Pokaż wiadomość
Niestety woda tez powina byc farouka wtedy jest najleprzy efekt mozesz bez strachu trzymac farbe dluzej nisz 45 min poniewasz ta farba nie niszczy wlosow wiec po uplywie 45 min zaczyna ona działac jak odzywka koloryzujaca nie jak farba i wlosy maja bardziej nasycony kolor przy zwykłej wodzie niestety nieuzyskasz tego samego efektu co przy wodzie farouka ale oczywiscie nic sie niestanie jak uzyjesz innej firmy wody
co do tej wody dodawanej przy farbach musiała bym spojrzec na allegro co to jest jezeli jest to orginalnie zamkniete a nie wlewane wody do puteleczek przez sprzedajacego na allegro to raczej mozesz zaufac i sprobowac tej wody chodz wiadomo jest to najtansza woda
życze udanego farbowania

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------



wszystkie additivy dodaje sie wyłacznie do innych farb ale trzeba przy tym dobrze wazyc farbe czyli jesli kladziesz np. 8G(30 gram) to dodajesz gold additive(6gram) i 10vol(36gram) chodz uwazam ze przy tej mieszance lepiej by sie sprawdziło 18gram 10vol i 18 gram 20 vol ale to juz raczej nie mieszanka do zabaw w domu

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------



jesli chodzi o twoj problem jezeli chcesz uzyskac np 8AA to nielicz na to ze wyjdzie ci na 100% taki jak na palecie bo niejest to farba chemiczna wiec nie wszystkim wychodzi taki kolor po rozrobieniu tylko jednej farby zalerzy co masz juz na wlosach polozone czy masz siwe wlosy jaki masz kolor naturalny bardzo zadko jest tak ze jesli mi chcemy uzyskac 6rb bysmy tylko dawaly 6rb najczesciej dodajemy 50-6w bo naprzykład jest zaduzo siwych i wlosy innaczej sie niepokryja dobrze pozatym czesto na odrost i reszte daje sie dwie rozne mieszanki farby jesli sie chce uzyskac bez wzglendu na to co ma sie na glowie taki kolor jak na palecie to trzeba farbowac chemiczna farba bo innaczej trudno uzyskac taki kolor jak sie chce nie znajac tej chemi


A może wiecie gdzie jest dokładna instrukcja ile się dodaje additivu i jaką wodę do jakiego poziomu należy użyć. Są kolorki additivów ale nigdzie słowa na temat jak to użyć. I jeszcze pytanko. Żeby wyszedł odcień beżowy to w jakie odcienie należy uderzyć?
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 19:33   #182
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

niema instrukcji do uzywania additiwow przynajmniej nigdy niesprawdzałam bo mi to niebylo potrzebne tak jak juz raz pisałam na 10ml farby daje sie 2 ml additiwu i to mowie z pełną odpowiedzialnością niema innej mozliwość! bo dopiero co miałam we wtorek szkolenie z jednym z najleprzych edukatorow naszych i wlasnie z farbowania, nowych metod kladzenia farb co jest modne itp.
jezeli chodzi o bezowy kolor no to farba B numeru ci niepodam bo niewiem jaki ma to byc odcien bezu no i obowiązkowo w tym przypadku bezowy additiv
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 21:05   #183
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

angela wklejam zdjecie, robione z lampą, żeby było widać refleksy
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 01:07   #184
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

ocenianie po zdjeciu niejest latwe bo niemam szansy przyłożenia próbk do włosow i ocenieniu czy jest to kolor zblizony do naturalnego czy nie ale z tego co widze to mam 2 wersje 8N z gold additivem lub 6 G niestety niejestem w stanie powiedziec czy jest to na 100% identyczny kolor byc moze sa tu osoby umiejace perfekcyjnie oceniac wlos tylko po zdjeciu jesli tak to moze doradzi ci inne pomysl pozdrawiam
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 20:11   #185
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez angela2906 Pokaż wiadomość
ocenianie po zdjeciu niejest latwe bo niemam szansy przyłożenia próbk do włosow i ocenieniu czy jest to kolor zblizony do naturalnego czy nie ale z tego co widze to mam 2 wersje 8N z gold additivem lub 6 G niestety niejestem w stanie powiedziec czy jest to na 100% identyczny kolor byc moze sa tu osoby umiejace perfekcyjnie oceniac wlos tylko po zdjeciu jesli tak to moze doradzi ci inne pomysl pozdrawiam

a nie wydaje CI sie że moj kolor jest na poziomie 6 z palety farouka???
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 22:03   #186
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

jesli chodzi o to by kolor był w odcieniu i jak najbardziej zblizonym poziomie koloru naturalnego to tak zgadzam sie z toba ze jest to kolor 6B ale koniecznie z bezowym additivem bo samo 6 B niebedzie fajnie wygladac takie jest moje zdanie
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 21:22   #187
justy81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

angela2906 mam do ciebie pytanie.mam teraz rozjasnione wloski,bardzo jasne,z odrostem sredni blad.chcialabym uzyc farby farouk,kiedys w salonie mialam zrobione mieszanka odcieni 4A i 5A,ale byly prawie czarne i bylo niestety troche widac odrost,ale byly tez super fajne w dotyku,aksamitne i blyszczace.dlatego chcialabym znow uzyc tej firmy tylko innych odcieni.nie lubie cieplych przeblyskow w kolorze,dlatego zastanawiam sie nad odcieniem6A lub 7A,ewentualnie moze jeszcze5A.chcialabym osiagnac naturalny sredni szatyn,albo cos w tym rodzaju.moj poprzedni kolor wogole sie nie wymywal,ale zastanawiam sie jesli teraz bedzie jasniejsza farba niz tamten ciemny braz,czy nie wyjda zbyt ""sprane"?
justy81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-08, 21:56   #188
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

ja bym ci radziła użyć farby 6A lub 5A bo na rozjaśnionych włosach i tak ten kolor wyjdzie jak 7A lub 6A pozatym musisz byc przygotowana na to ze kolor niestety bedzie szybko sie wypłukiwał bo włosy sa przetrawione wiec nim sie napigmentuja moze to potrfać tak gdzieś do 3 farbowan radziła bym też uzyć niebieskiego additivu ale to nie jest konieczne additiv dodaj tylko jesli chcesz nadać głebi kolorowi

Edytowane przez angela2906
Czas edycji: 2009-12-08 o 23:38
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 13:14   #189
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez angela2906 Pokaż wiadomość
ja bym ci radziła użyć farby 6A lub 5A bo na rozjaśnionych włosach i tak ten kolor wyjdzie jak 7A lub 6A pozatym musisz byc przygotowana na to ze kolor niestety bedzie szybko sie wypłukiwał bo włosy sa przetrawione wiec nim sie napigmentuja moze to potrfać tak gdzieś do 3 farbowan radziła bym też uzyć niebieskiego additivu ale to nie jest konieczne additiv dodaj tylko jesli chcesz nadać głebi kolorowi
Popielate na żótych wyjdą zielone.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 14:23   #190
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

ale ona nie pisala ze ma żółte (chyba) ? :P tylko że rozjaśnione, i byc moze maja popielaty odcien
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 16:23   #191
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Popielate na żótych wyjdą zielone.
wszystkie prawie popiele wychodzą zielone na jasnych włosach ale to w przypadku gdy farbujesz włosy na jasny popiel tak gdzies od 8 poziomu a ona chce dosc ciemny poziom pozatym radziłam jej uzyc additiwu niebieskiego by ta zielen tak niewybiła bo gdyby uzyła podwujnego ash additiwu to by były zielone na 100% bo kiedys miałyśmy w salonie taka przygode z edukatorem to był prawdziwy szok naszczescie kolor bez problemu dało sie zdjac. Ogulnie wszyscy którzy sie decyduja na popiele musza zdawac sobie sprawe z tego ze moze wyjsc odcien zielony zwłaszcza jak sie samemu robi my w salonie nawet popiele bojimy sie kłasc i najpierw robimy probe na psemku jak niewyszły zielone to dopiero kładziemy farbe na całość

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

a teraz mi sie przypomniało droga yes i co robiłaś sobie kolor ??
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-25, 16:32   #192
taOLA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 10
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

moje drogie.
mam takie pytanie do was: otóż do tej pory farbowałam włosy na czarno lub na bardzo ciemny brąz, no nawet teraz to sie sprały do takiego ciemnego brązu. Ponieważ wątek dotyczy odcieni popielatych o czym marze juz od dawna potrzebuje rady kogos kto mieszał kolory. Zauważyłam że w większości palet popiele występują na niższych poziomach i wychodzi w zasadzie brąz do jasnego brązu. ostatnio znalazłam fajne kolory Farouka z serii AA ale najciemniejszy to 5AA i dla mnie chyba bedzie za jasny. ale w seri A jest juz poziom wyższy czyli 4A, myślicie że warto zmieszać obie te farby tak aby przyciemnić kolor a zarazem maksymalnie je wychłodzić??
czy moze powinnam do tego 5AA dodac jakis inny bardzo ciemny nawet 3 z serii neutralnych. a moze któraś zna 5AA i wcale nie wychodzi jasny?
POMOCY, bo już nie mam siły do tych farb
taOLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 22:53   #193
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez taOLA Pokaż wiadomość
moje drogie.
mam takie pytanie do was: otóż do tej pory farbowałam włosy na czarno lub na bardzo ciemny brąz, no nawet teraz to sie sprały do takiego ciemnego brązu. Ponieważ wątek dotyczy odcieni popielatych o czym marze juz od dawna potrzebuje rady kogos kto mieszał kolory. Zauważyłam że w większości palet popiele występują na niższych poziomach i wychodzi w zasadzie brąz do jasnego brązu. ostatnio znalazłam fajne kolory Farouka z serii AA ale najciemniejszy to 5AA i dla mnie chyba bedzie za jasny. ale w seri A jest juz poziom wyższy czyli 4A, myślicie że warto zmieszać obie te farby tak aby przyciemnić kolor a zarazem maksymalnie je wychłodzić??
czy moze powinnam do tego 5AA dodac jakis inny bardzo ciemny nawet 3 z serii neutralnych. a moze któraś zna 5AA i wcale nie wychodzi jasny?
POMOCY, bo już nie mam siły do tych farb

witaj co do twojego pytania jesli farbowałaś wlosy na czorno np 1N to nieuzyskasz koloru z poziomu 5 i radziła bym zrobic dekoloryzacje i na to dopiero polozyc 5AA lub 4A i dodaj najlepiej niebieski addictiv by dodac glembi ciemnym włosą i zakcentowac ton popielaty ale to jaka mieszanke zrobisz juz zalezy jak ciemne chcesz miec wlosy sadze ze jesli mialas czarne włosy i zrobisz dekoloryzacje to te wlosy i tak wyjda ciemniejsze nisz na palecie 5 AA tyle ze odrost moze w swietle miec jasniejszy odcien nisz konce
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 22:13   #194
taOLA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 10
Question Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez angela2906 Pokaż wiadomość
witaj co do twojego pytania jesli farbowałaś wlosy na czorno np 1N to nieuzyskasz koloru z poziomu 5 i radziła bym zrobic dekoloryzacje i na to dopiero polozyc 5AA lub 4A i dodaj najlepiej niebieski addictiv by dodac glembi ciemnym włosą i zakcentowac ton popielaty ale to jaka mieszanke zrobisz juz zalezy jak ciemne chcesz miec wlosy sadze ze jesli mialas czarne włosy i zrobisz dekoloryzacje to te wlosy i tak wyjda ciemniejsze nisz na palecie 5 AA tyle ze odrost moze w swietle miec jasniejszy odcien nisz konce
dzięki za odp.
generalnie to wyglada tak ze mam teraz calkiem duzy odrost takiego redniego brązu czyli moje naturalne o raz majirel 4.71 ktory wyszedl duzo jasneij niz na próbniku(a myslalam ze to bedzie ciemny brąz),reszta jest bardzo ciemno brązowa i koncówki tylko czarne ale w zasadzie juz sprane.[COLOR="rgb(154, 205, 50)"]i ja chcialam na ten odrost nalozyc ten 5AA i chce wiedziec czy on jest wystarczająco ciemny zeby choc troche dorównac reszcie długosci.[/COLOR]ciekawi mnie tez czy ktos moze robil wlosy tym kolorem i moze wstawil by zdjecie tak dla orientacji.
ale mam tez inny pomysl np matrix 4A + 5AV, któras zna?są bardzo ciemne?tego mi trzeba IM CIEMNIEJ TYM LEPIEJ,POMÓŻCIE,jka narazie w tym watku o popielach i o farouku tylko mowa o jasnym brązie az na poziomie 7 a ja chce CIEMNY...CIEMNY...
taOLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 23:59   #195
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

hmm staram sobie wyobrazic twoje włosy i sadze ze konce dobrze moga koloru niechwycic jesli sa bardzo ciemne wiec w tym wypadku radziła bym polozyc 4A z niebieskim addictivem bo te 5AA watpie by zakryło twoje końcówki radziła bym najpierw wyrownac kolor a potem dopiero myslec o 5AA zdjecia ci niestety zadnego niezaprezentuje bo jestem fryzjerka i nieposiadam takich zdjec co do matrixa nieznam tej firmy zbyd dobrze poniewasz od samego poczatku pracuje tylko na farouku i raczej to sie nigdy niezmieni nawet majac własny zakład bo jestem zakochana w karzdym kosmetyku z tej firmy nawet w lakierach do paznokci ale z tego co wiem matrix to niezbyd trafny pomysł bo to duzo gorsza wersja l'oreala wiec jak juz to wybierz l'oreal

Edytowane przez angela2906
Czas edycji: 2009-12-27 o 01:48
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 09:03   #196
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez angela2906 Pokaż wiadomość
hmm staram sobie wyobrazic twoje włosy i sadze ze konce dobrze moga koloru niechwycic jesli sa bardzo ciemne wiec w tym wypadku radziła bym polozyc 4A z niebieskim addictivem bo te 5AA watpie by zakryło twoje końcówki radziła bym najpierw wyrownac kolor a potem dopiero myslec o 5AA zdjecia ci niestety zadnego niezaprezentuje bo jestem fryzjerka i nieposiadam takich zdjec co do matrixa nieznam tej firmy zbyd dobrze poniewasz od samego poczatku pracuje tylko na farouku i raczej to sie nigdy niezmieni nawet majac własny zakład bo jestem zakochana w karzdym kosmetyku z tej firmy nawet w lakierach do paznokci ale z tego co wiem matrix to niezbyd trafny pomysł bo to duzo gorsza wersja l'oreala wiec jak juz to wybierz l'oreal
Angela! Czy te jasne odcienie farouka są w stanie rozjaśnić ciemne włosy?
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 13:59   #197
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Angela! Czy te jasne odcienie farouka są w stanie rozjaśnić ciemne włosy?

zalezy o jakich odcieniach mowimy napisz jaki masz kolor włosów a jaki chcesz osiagnac?? farouk mocno nieda rady rozjasnic ciemnych włosów bo jak wiesz farba niejest mocno chemiczna wiec niema tak silnego działania.
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 14:13   #198
taOLA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 10
Smile Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez angela2906 Pokaż wiadomość
hmm staram sobie wyobrazic twoje włosy i sadze ze konce dobrze moga koloru niechwycic jesli sa bardzo ciemne wiec w tym wypadku radziła bym polozyc 4A z niebieskim addictivem bo te 5AA watpie by zakryło twoje końcówki radziła bym najpierw wyrownac kolor a potem dopiero myslec o 5AA zdjecia ci niestety zadnego niezaprezentuje bo jestem fryzjerka i nieposiadam takich zdjec co do matrixa nieznam tej firmy zbyd dobrze poniewasz od samego poczatku pracuje tylko na farouku i raczej to sie nigdy niezmieni nawet majac własny zakład bo jestem zakochana w karzdym kosmetyku z tej firmy nawet w lakierach do paznokci ale z tego co wiem matrix to niezbyd trafny pomysł bo to duzo gorsza wersja l'oreala wiec jak juz to wybierz l'oreal
angela dzieki, bardzo mi pomoglas.tak tez zrobie bo jednak ten 5aa jest duzo jasniejszy. a wjakich proporcjach nalezy zmieszac ten 4A z addictivem.nie zabardzo tez wiem jak to polaczyc z oxydantem. mam w domu subrine 6%, moze byc? nie chcialabym jeszcze wydawac kasy na oxydant,rozumiesz...prosz e Cie o podanie proporcji farba+oxydant+addictive.jeszcze tylko musze znalezc sklep w wawie gdzie mi ten addictive sprzedadzą bo jak narazie tylko farby mają, nawet na allegro sparwdzalam i nie mają tych dodatków. Z GÓRY DZIEKUJE ZA SZYBKĄ ODPOWIEDŹ
taOLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 15:31   #199
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez taOLA Pokaż wiadomość
angela dzieki, bardzo mi pomoglas.tak tez zrobie bo jednak ten 5aa jest duzo jasniejszy. a wjakich proporcjach nalezy zmieszac ten 4A z addictivem.nie zabardzo tez wiem jak to polaczyc z oxydantem. mam w domu subrine 6%, moze byc? nie chcialabym jeszcze wydawac kasy na oxydant,rozumiesz...prosz e Cie o podanie proporcji farba+oxydant+addictive.jeszcze tylko musze znalezc sklep w wawie gdzie mi ten addictive sprzedadzą bo jak narazie tylko farby mają, nawet na allegro sparwdzalam i nie mają tych dodatków. Z GÓRY DZIEKUJE ZA SZYBKĄ ODPOWIEDŹ

jesli chodzi o proporcje farba i woda 1:1 czyli np 4A 30g +niebieski addictive 6g+36g wody 6% jak masz w domu wage to koniecznie rob to z waga radziła bym uzyc wody 3% ale jesli masz 6% to ok moga poprostu wyjsc troche jasniejsze aha i jesli masz siwe wlosy radziła bym na 36g farby dac 26g wody jesli niedostaniesz addictivu to trudno nic sie niestanie bo to ma za zadanie tylko dodac glembi kolorowi zeby wydawał sie intensywniejszy. napisz jak ci wyszły wloski bo jestem ciekawa czy te czarne konce to chwyca dobrze
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-27, 15:40   #200
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez angela2906 Pokaż wiadomość
zalezy o jakich odcieniach mowimy napisz jaki masz kolor włosów a jaki chcesz osiagnac?? farouk mocno nieda rady rozjasnic ciemnych włosów bo jak wiesz farba niejest mocno chemiczna wiec niema tak silnego działania.
Mam poziom 7. Mimo,że robię 8 z wodą 2,7% do 3%, wychodzą ciemne zwłaszcza na końcach. Nie chcę dekoloryzować lecz stopniowo przechodzić na jasne i nie wiem jak się do tego zabrać.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 16:13   #201
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Mam poziom 7. Mimo,że robię 8 z wodą 2,7% do 3%, wychodzą ciemne zwłaszcza na końcach. Nie chcę dekoloryzować lecz stopniowo przechodzić na jasne i nie wiem jak się do tego zabrać.

jezeli chcesz miec poziom 8 to rob z woda 6% bo 3% jest zasłaba bo 8 to dosc juz jasny kolor. Ja radze ci tak zrobic teraz poziom8 z woda 6% jesli kolor wyjdzie taki jak chciałas to wtedy jesli bedziesz chciała jeszcze jasniejsze to poluz 9 z woda 6% chodz za pierwszym razem moga tak jasne niewyjsc jesli bedziesz chciala jeszcze jasniejsze no to juz potrzebna bedzie dlusza rozmowa bo jasniejszy kolor samemu uzyskac bedzie ciezko bo moze wyjsc zółty.
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 17:19   #202
taOLA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 10
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez angela2906 Pokaż wiadomość
jesli chodzi o proporcje farba i woda 1:1 czyli np 4A 30g +niebieski addictive 6g+36g wody 6% jak masz w domu wage to koniecznie rob to z waga radziła bym uzyc wody 3% ale jesli masz 6% to ok moga poprostu wyjsc troche jasniejsze aha i jesli masz siwe wlosy radziła bym na 36g farby dac 26g wody jesli niedostaniesz addictivu to trudno nic sie niestanie bo to ma za zadanie tylko dodac glembi kolorowi zeby wydawał sie intensywniejszy. napisz jak ci wyszły wloski bo jestem ciekawa czy te czarne konce to chwyca dobrze
dziekuje Ci bardzo. zabieram sie do dzieła i odezwę sie po...
taOLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 19:06   #203
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

ok w takim razie czekam na relacje
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 19:29   #204
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez angela2906 Pokaż wiadomość
jezeli chcesz miec poziom 8 to rob z woda 6% bo 3% jest zasłaba bo 8 to dosc juz jasny kolor. Ja radze ci tak zrobic teraz poziom8 z woda 6% jesli kolor wyjdzie taki jak chciałas to wtedy jesli bedziesz chciała jeszcze jasniejsze to poluz 9 z woda 6% chodz za pierwszym razem moga tak jasne niewyjsc jesli bedziesz chciala jeszcze jasniejsze no to juz potrzebna bedzie dlusza rozmowa bo jasniejszy kolor samemu uzyskac bedzie ciezko bo moze wyjsc zółty.

Dziękuję Ci bardzo Tak zrobię i zdam relację czy nie wyszedł pomarańcz.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 20:11   #205
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo Tak zrobię i zdam relację czy nie wyszedł pomarańcz.
Niesądze by wyszedł pomarańcz to jest bardzo mało prawdo podobne ale na relację i tak czekam z niecierpliwością gdyż jestem ciekawa czy kolor jest zadowalający
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 20:56   #206
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Angela! Ostatnie pytanie i już nie będę zawracać Ci głowy. Żeby uzyskać taki odcień blondu jakiego numerku najlepiej użyć? Na wszelki wypadek zamieszczam link do palety odcieni.

http://www.allegro.pl/item814127487_...ant_120ml.html

Będę naprawdę baaaardzo wdzięczna za pomoc.
Czy to jest beżowy czy naturalny odcień? Poziom 8 czy 9?

Mam podobny koloryt cery i niebieskie oczy. W takim byłoby mi dobrze, tak myślę. I nie jest zbyt jasny więć może nie zniszczy tak mocno.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-12-27 o 20:59
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 22:38   #207
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Angela! Ostatnie pytanie i już nie będę zawracać Ci głowy. Żeby uzyskać taki odcień blondu jakiego numerku najlepiej użyć? Na wszelki wypadek zamieszczam link do palety odcieni.

http://www.allegro.pl/item814127487_...ant_120ml.html

Będę naprawdę baaaardzo wdzięczna za pomoc.
Czy to jest beżowy czy naturalny odcień? Poziom 8 czy 9?

Mam podobny koloryt cery i niebieskie oczy. W takim byłoby mi dobrze, tak myślę. I nie jest zbyt jasny więć może nie zniszczy tak mocno.

ten kolor na zdjeciu jest na poziomie 9 dlamnie to jest bez tyle ze w farouku niema takiego odcieniu wiec musiała bys zrobic mieszanke sama wiec niewiem czy to ma sens hmmmm chyba ze zrobic 9N z bezowym addictivem albo zmieszac 9N z 8B i dac bezowy addictiv
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 11:44   #208
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez angela2906 Pokaż wiadomość
ten kolor na zdjeciu jest na poziomie 9 dlamnie to jest bez tyle ze w farouku niema takiego odcieniu wiec musiała bys zrobic mieszanke sama wiec niewiem czy to ma sens hmmmm chyba ze zrobic 9N z bezowym addictivem albo zmieszac 9N z 8B i dac bezowy addictiv

Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Szkoda,że nie mieszkasz w Bialymstoku. Mialabyś jedną klientkę więcej.
No i powinnaś mieć nick Angel, a nie Angela.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 12:27   #209
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Szkoda,że nie mieszkasz w Bialymstoku. Mialabyś jedną klientkę więcej.
No i powinnaś mieć nick Angel, a nie Angela.

Bardzo dziekuje ale ja nic wielkiego nierobie jak karzdy człowiek to w czym jestem dobra w tym moge pomoc i przekazać swoją
wiedze by wam było łatwiej włoski farbowac
pamietaj zdaj mi relacje po farbowaniu co zdecydowałas sie położyć i jak wyszły włoski
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 23:50   #210
taOLA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 10
Cool Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez angela2906 Pokaż wiadomość
jesli chodzi o proporcje farba i woda 1:1 czyli np 4A 30g +niebieski addictive 6g+36g wody 6% jak masz w domu wage to koniecznie rob to z waga radziła bym uzyc wody 3% ale jesli masz 6% to ok moga poprostu wyjsc troche jasniejsze aha i jesli masz siwe wlosy radziła bym na 36g farby dac 26g wody jesli niedostaniesz addictivu to trudno nic sie niestanie bo to ma za zadanie tylko dodac glembi kolorowi zeby wydawał sie intensywniejszy. napisz jak ci wyszły wloski bo jestem ciekawa czy te czarne konce to chwyca dobrze
hej angela zrobilam całość tym 4A. niestety nie udało mi sie zdobyc additiva wiec zrobilam tylko farbe z oxydantem 6%. odrosty wyszły ok o dosc popielatym odcieniu jednak mają taką dziwną jakby zieloną czy żołtą poświate. cała reszta aż po końcówki jakby złapała troche tego popielu ale jenak czerwień z pozostałych farb przebija nadal. w sumie kolor mógłby jednak być jeszcze ciemniejszy, taki bardzo ciemny brąz. gdyby farouk miał w palecie popieli 3A to juz by było super.a tak musze sobie radzic inaczej.moze do następnego farbowania uda mi się juz zdobyć tenn niebeiski additive oraz użyję oxydantu 3% zamiast 6% tak jak pisałaś zeby ten kolor wyszedł ciemniejszy. a moze masz jeszcze jakiś pomysł jak je przyciemnić?

Edytowane przez taOLA
Czas edycji: 2009-12-29 o 23:48
taOLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.