Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-10, 11:08   #4381
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

A ja chyba wrócę do pielęgnacji made by me.
Nie wiem jedynie jaki hydrolat wybrać - szukam takiego do cery suchej
Czas wziąć się za własną robotę To było dla mojej cery najlepsze
I jaki olej waszym zdaniem warto wziąć jako nawilżacz? Chcę go stosować zamiast kremu.
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-10, 12:51   #4382
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Nie wiem, którą cytować więc odpowiem wszystkim:

- under twenty mi służył i uwielbiałam ale teraz kiedy do niego wrociłam nie dość, że zapchał to jeszcze coś mnie podrażniło w policzki (podejrzewam, że któryś z dodatków służących pachnieniu czy czymś w tym stylu...) - a uwielbiałam go!

- humektan - nie zapychał ale nie było spektkularnych efektów nawilżenia

- lirene mus lubiłam ale dziewczyny analizujące skład powiedziały, że nie ma w nim nic wartościowego. Nie chcę płacić 20 zł za "nic" poza tym mus może wysuszać bo jest matujący - używałam go na dzień, na noci tak powinnam dobrac coś innego.

Myślę o Lirene nawilżającym po prostu. TŻ używa Lirene do naczynek i mu podbieram i ani mnie nie zapycha ani nie uczula i nawilża lepiej niż humaten (nawet jeśli miałby to robić na zasadzie placebo).

A glinki ewentualnie spróbuję obok kremu. Nie wyobrażam sobie nie używać kremu
Jeśli szukasz czegoś co Cię nawilży a nie zapcha to polecam żel hialuronowy 1% w każdym sklepie z półproduktami go dostaniesz, a BU oferuje także żele z dodatkami a na mazidłach znajdują się przepisy na ekspresowe sera (HA 1% + olej)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-07-10 o 12:52
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-11, 11:56   #4383
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Mogłabym prosić o ocenę pielęgnacji Naczytałam się, naczytałam i postanowiłam zupełnie ją zmienić.
Mam 18 lat, cerę praktycznie bezproblemową oprócz świecącego nosa, i tylko nosa, nigdy nie świecą się czoło czy broda. Niespodzianek brak, wągry wykurzyłam Effaclarem, raz na miesiąc-dwa, zazwyczaj przed okresem pojawi się wielka, podskórna gula. Tak jak dwa dni temu, ale dwa razy Effaclar, wczoraj wieczorem Sudocrem i rano już praktycznie zniknęła.
Dotychczas używałam:
RANO
- żel Effaclar/Bioderma Sebium żel
- Humektan
WIECZOREM
- Bioderma Sensibio H2O na makijaż (teraz w wakacje prasowany puder Vipery góra 2-3 razy w tygodniu, na rzęsach mam hennę, wcześniej rzęsy tuszem) czyli ostatnio bardzo rzadko
- żel j.w.
- Hydrain 2 pod oczy
- Effaclar Duo (bez filtrów, wiem... i chyba już bardziej z przyzwyczajenia, "zapobiegliwie" )

Chciałabym zmieniać na:
RANO
- pianka Rossmann Rival de Loop z gingko i ogórkiem
- hydrolat, myślałam o tym z kwiatu pomarańczy...
- Humektan
- filtr, zastanawiałam się nad TYM wiadomo, boję się zapchania, a raczej nie mam możliwości dostania próbek, najwyżej zużyję na całe ciało
WIECZOREM
- micel j.w.
- hydrolat
- coś bardziej nawilżającego, chyba Physiogel; miałam kiedyś próbki z apteki internetowej i bardzo mi służył

Co o tym myślicie?
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2010-07-11 o 11:58
parodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 10:05   #4384
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Moim zdaniem w porządku Poranną piankę mogłabyś sobie nawet odpuścić i oczyszczać tylko hydrolatem. Aha i filtry są dosyć tłuste, więc ten humektan też niekoniecznie, im mniej tym lepiej
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 17:43   #4385
migotka1010
Zakorzenienie
 
Avatar migotka1010
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 456
GG do migotka1010
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny możecie mi pomóc?

Właśnie zorientowałam się ze zamiast nawilzac tłustą cere ja zwyczajnie z nią walczyłam wysuszając ja...

Zdecydowałam się na całkowita zmiane... przeczytałam wątek jednak ciągel się waham co by bylo dla mnie odpowiednie...

mam 22 lata, i cere mieszana... sfera T okropnie sie swieci (zwlaszcza przy takich upałach) a policzki sadze ze sa normalne... wydaje mi sie ze jest troche odwodniona, jednak nie odczuwam większego sciagniecia po umyciu twarzy

Moja codzienna pielegnacja wyglada tak:

rano:
żel (mozecie mi polecic jakis) + tonik (również prosze o podpowiedz) + krem (używam Olay https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...a-na-dzien.htm )

makijaż
- fluid Estee Lauder Double Wear http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...eup-SPF-10.htm,
- puder prasowany z MACa http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...er-Pressed.htm
- jakiś róż

demakijaz
- plyn miceralny z perfekty
- zel do mycia twarzy
- krem nawilzający ( poprosze o pomoc z dobraniem)

Jesli mozecie prosze o pomoc moga byc nawet i drozsze kosmetyki, oby tylko byly skuteczne...
__________________
04.07.2015

[...] i ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę [...]



Od jutra się uczę!
migotka1010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 19:49   #4386
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem w porządku Poranną piankę mogłabyś sobie nawet odpuścić i oczyszczać tylko hydrolatem. Aha i filtry są dosyć tłuste, więc ten humektan też niekoniecznie, im mniej tym lepiej
Dziękuję za zainteresowanie Moje z zamiarem z Humektanem + filtrem zweryfikowało pierwsze nałożenie
Co do filtra - w końcu kupiłam Pharmaceris 30 i jeszcze wodę termalną z Iwositinu. Więc rano woda termalna + filtr, na wieczór micel + Humektan, za to w ciągu dnia pianka + filtr/krem (wiadomo, jak z pogodą, więc twarz też myję znacznie więcej niż dwa razy dziennie...) Hydrolat muszę na dniach zamówić
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 23:40   #4387
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a ja wróciłam od dermatologa kilka dni temu, aż mnie moja cera zdenerwowała jak zawsze pełna syfów to nagle przed wizytą gładka jak pupa niemowlaka i mówie babie chciałam retinoidy a ta no ale pani ma ładną cerę - wrrrr- w końcu dostałam epiduo zobaczymy co z tego wyjdzie, przy epi trzeba stosować filtry ?
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-18, 07:57   #4388
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

trzeba,trzeba ... :P
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 10:30   #4389
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
a ja wróciłam od dermatologa kilka dni temu, aż mnie moja cera zdenerwowała jak zawsze pełna syfów to nagle przed wizytą gładka jak pupa niemowlaka i mówie babie chciałam retinoidy a ta no ale pani ma ładną cerę - wrrrr- w końcu dostałam epiduo zobaczymy co z tego wyjdzie, przy epi trzeba stosować filtry ?
mam to samo! przed kazda wizyta cera sie poprawia i derma mi nie wierzy ze mam wieksze problemy ze skora! wkurzylam sie juz i zrobilam zdjecia, we wtorek do niej ide z aparatem, bo znowu mi sie cera poprawia przed wizyta, nie wiem czemu tak, echh
filtry to koniecznosc przy retinoidach
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 10:35   #4390
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

kupiłam niedawno krem Bioderma Sebium Pore Refiner, widziałam, że ma b. dobre opinie, że zwęża pory i na długo matuje, ja używam go codziennie rano od tygodnia, na razie nie widzę, by zwężał pory czy matował na pół dnia. Dlatego chciałabym wiedzieć, jeśli któraś z forumowiczek stosowała go też, to po jakim czasie było widać efekty
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 12:07   #4391
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
a ja wróciłam od dermatologa kilka dni temu, aż mnie moja cera zdenerwowała jak zawsze pełna syfów to nagle przed wizytą gładka jak pupa niemowlaka i mówie babie chciałam retinoidy a ta no ale pani ma ładną cerę - wrrrr- w końcu dostałam epiduo zobaczymy co z tego wyjdzie, przy epi trzeba stosować filtry ?
Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
mam to samo! przed kazda wizyta cera sie poprawia i derma mi nie wierzy ze mam wieksze problemy ze skora! wkurzylam sie juz i zrobilam zdjecia, we wtorek do niej ide z aparatem, bo znowu mi sie cera poprawia przed wizyta, nie wiem czemu tak, echh
filtry to koniecznosc przy retinoidach
haha mam to samo moja zawsze mi przepisywala co chcialam, bralam zwykle isotrexin. Ale jutro ide do faceta i juz sama nie wiem, mam nadzieje ze problemow nie zrobi bo obecnie zadnej zmiany zapalnej nie mam. haha
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-20, 13:37   #4392
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez migotka1010 Pokaż wiadomość
Dziewczyny możecie mi pomóc?

Właśnie zorientowałam się ze zamiast nawilzac tłustą cere ja zwyczajnie z nią walczyłam wysuszając ja...

Zdecydowałam się na całkowita zmiane... przeczytałam wątek jednak ciągel się waham co by bylo dla mnie odpowiednie...

mam 22 lata, i cere mieszana... sfera T okropnie sie swieci (zwlaszcza przy takich upałach) a policzki sadze ze sa normalne... wydaje mi sie ze jest troche odwodniona, jednak nie odczuwam większego sciagniecia po umyciu twarzy

Moja codzienna pielegnacja wyglada tak:

rano:
żel (mozecie mi polecic jakis) + tonik (również prosze o podpowiedz) + krem (używam Olay https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...a-na-dzien.htm )

makijaż
- fluid Estee Lauder Double Wear http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...eup-SPF-10.htm,
- puder prasowany z MACa http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...er-Pressed.htm
- jakiś róż

demakijaz
- plyn miceralny z perfekty
- zel do mycia twarzy
- krem nawilzający ( poprosze o pomoc z dobraniem)

Jesli mozecie prosze o pomoc moga byc nawet i drozsze kosmetyki, oby tylko byly skuteczne...
zel polecilabym ci z ziaji med do cery tradzikowej a tonik z polleny evy z koniczyna.a sama szukam kremu na noc
__________________
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 17:38   #4393
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Boże, jestem coraz bardziej tłusta...Nie wiem, czy ja się nie kwalifikuję na jakieś leki
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 18:51   #4394
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja juz od jakiegos czasu nawilzam cere, bo stosujac inne srodki wysuszylam ja kompletnie. teraz mam od dermatologa isotrexin i uzywalam tylko kremow nawilzajacych- aktualnie humektan, ale co z tego jak sie tak strasznie swiece i mam tyle tluszczu na buzi, ze mam ochote uzyc czegos wysuszajacego :/
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 19:44   #4395
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Kobietki poratujcie..

Mam cerę mieszaną ostatnio wszystko szło ku dobremu - mniej wyprysków, mniej świecenia.. aż tu nagle koło ust po dwóch stronach wysyp czerwonych krostek. Dotykając skórę czuje, ze pod nią jest jeszcze tego więcej. Ciągnie się to aż na policzki. Nigdy nie miałam problemów z policzkami, jak coś to broda.

...no jestem załamana... w ogóle nie chce to zniknąć...
az się wstyd ludziom pokazać... do tego nie wiem skąd to się wzięło..

Możecie mi pomóc? Coś doradzić?
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 21:08   #4396
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja do przemywania buzi zamiast toniku używam hydrolantu z geranium (to mój pierwszy hydrolant) i chyba nigdy nie skuszę się już na żaden tonik. Hydrolant pięknie pachnie, skóra jest gładka, bez chemii. Tylko, że ja moczę wacik i trochę to nieekonomicznie. Już zużyłam 50 ml, uzależniłam się i na pewno będę się bardzo zastanawiac nad kupnem toniku ze sklepu. Polecam. Jak macie okazję zastosowac lub kupic - polecam wypróbowanie.

Oczywiście na trądzik ropny i wielkie gule mi to nie pomogło, bo z tym to już trzeba walczyć inaczej. Ale przynajmniej reszta skóry jakoś wygląda.

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2010-07-23 o 21:11
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 21:19   #4397
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a czy te krostki występują tylko na jednej części twarzy ? rób częściej maseczki oczyszczające a po nich nawilżające mi pomogło zmniejszyć błyszczenie się buźki
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 21:41   #4398
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
rób częściej maseczki oczyszczające a po nich nawilżające mi pomogło zmniejszyć błyszczenie się buźki

Ja ostatnio robiłam maseczkę z cebuli i w skład wchodziła mąka kukurydziana (innej nie miałam). Po tej maseczce - zapewne to mąka sprawiła - miałam tak matową buzię, że szok.

Może spróbuj nałożyć maseczkę z mąki kukurydzianej trochę jogurtu lub czegokolwiek. Mnie zmatowiło na długo, nie wiem - może dziwczyny się lepiej znają ale ja uważam, że taka maseczka powinna cię zmatowić.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-24, 13:09   #4399
Madzikson
Raczkowanie
 
Avatar Madzikson
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 58
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Kochane! Pisze poniewaz rowniez potrzebuje wsparcia w walce o piekna, zdrowa cere

Przeczytalam watki dotyczace przetluszczajace sie, LOJOTOKOWEJ lecz, ODWODNIONEJ skory twarzy... czyli dokladnie takiej jaka ja sama mam.

Skora ostatnio zaczela mi sie jeszcze bardziej przetluszczac, doslownie po umyciu jest od razu na niej swiecaca sie warstewka... A w ciagu dnia jest tlusta i BARDZO swiecaca.

Chce teraz , ( uswiadomiona) zaczac nowa pielegnacje

1) Zel do mycia twarzy - ZIAJA CALMA HLC
2) Do nawilzania twarzy- np. na noc ZAIAJA CALMA HLC
3) Do regulacji wydzielania sebum- LA ROCHE POSAY PITIVAL ( np.co druga noc)
4) 1-2 razy w tygodniu maseczka DERMAGLIN przeciwtradzikowa ( na mnie dziala rewelacyjnie)
5) niezmydlana frakcja oleju slojowego- produkt z mazidel, swietna baza pod makijaz i bardzo dobrze dziala na skore

Dotychczas uzywalam zelu Effaclar, tej frakcji, i np. diacneal na noc, lub effaclaru duo. Nawilzalam twarz cethapilem ale widac...niewystarczajaco. .. na letnie dni jest on ciezki ( takie mam wrazenie)

Bo produkcja sebum ruszyla pelna para...

Bardzo prosze, specjalistki co sadzicie?
Madzikson jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-24, 13:18   #4400
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

kasia9513
krostki występują po obu stronach (tak symetrycznie) w okolicach ust
mam w domu maseczke antybakteryjną Synergen i ją sie ratuję - efekty już są : krostki sa nieco bledsze, ale nie znikają
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-24, 21:58   #4401
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a jak śpisz? głowę trzymasz wtuloną w poduchę czy jakoś inaczej
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 07:31   #4402
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Kobietki poratujcie..

Mam cerę mieszaną ostatnio wszystko szło ku dobremu - mniej wyprysków, mniej świecenia.. aż tu nagle koło ust po dwóch stronach wysyp czerwonych krostek. Dotykając skórę czuje, ze pod nią jest jeszcze tego więcej. Ciągnie się to aż na policzki. Nigdy nie miałam problemów z policzkami, jak coś to broda.

...no jestem załamana... w ogóle nie chce to zniknąć...
az się wstyd ludziom pokazać... do tego nie wiem skąd to się wzięło..

Możecie mi pomóc? Coś doradzić?
A nie wygląda Ci to na uczulenie?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 10:46   #4403
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hm.. śpie zwyczajnie tzn. pół nocy na plecach, reszte na boku - zmienię poszewkę moze to tu lezy problem...

hm... uczulenie, a jak mam to rozróżnić? to nie jest taka wysypka, tylko porządne krostki, a pod skóra jeszcze tego więcej

Maseczka przestała pomagac - chyba pozostaje mi wizyta u dermatologa
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 10:52   #4404
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a nawilżasz te miejsca w których są krostki?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 12:05   #4405
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Madzikson Pokaż wiadomość
Kochane! Pisze poniewaz rowniez potrzebuje wsparcia w walce o piekna, zdrowa cere

Przeczytalam watki dotyczace przetluszczajace sie, LOJOTOKOWEJ lecz, ODWODNIONEJ skory twarzy... czyli dokladnie takiej jaka ja sama mam.

Skora ostatnio zaczela mi sie jeszcze bardziej przetluszczac, doslownie po umyciu jest od razu na niej swiecaca sie warstewka... A w ciagu dnia jest tlusta i BARDZO swiecaca.

Chce teraz , ( uswiadomiona) zaczac nowa pielegnacje

1) Zel do mycia twarzy - ZIAJA CALMA HLC
2) Do nawilzania twarzy- np. na noc ZAIAJA CALMA HLC
3) Do regulacji wydzielania sebum- LA ROCHE POSAY PITIVAL ( np.co druga noc)
4) 1-2 razy w tygodniu maseczka DERMAGLIN przeciwtradzikowa ( na mnie dziala rewelacyjnie)
5) niezmydlana frakcja oleju slojowego- produkt z mazidel, swietna baza pod makijaz i bardzo dobrze dziala na skore

Dotychczas uzywalam zelu Effaclar, tej frakcji, i np. diacneal na noc, lub effaclaru duo. Nawilzalam twarz cethapilem ale widac...niewystarczajaco. .. na letnie dni jest on ciezki ( takie mam wrazenie)

Bo produkcja sebum ruszyla pelna para...

Bardzo prosze, specjalistki co sadzicie?
bardzo fajny plan pielegnacji, tylko zel hmm ja odstawilam zele do mycia jakies 3 lata temu i to byla świetna decyzja obecnie myje twarz olejkiem z BU lub metoda OCM. Jest fajnie

krem ziai bardzo lubie, i wroce do niego jak skoncze obecny. Maski z glinki tez robie, tylko ja kupuje glinke w aptece,isama robie (glinka, woda, olej ze slodkich migdalow) dobrze oczyszcza i nie wysusza

nie wiem co Ci poradzić bo sama mam problem z zanieczyszczona iodwodniona cera,tradzik pogonilam jakis czas temu, teraz zskorniki i stany zapalne na brodzie zostaly. mimo łagodnej pielegnacji nie jest tak jakbym chciala (tonik z PHA 6%, olejek z BHA 2%, olej do mycia, tonik ziaja, krem flos lek nawilzajacy z zelem hialuronowym, maska z glinki)

a dodatk ze robilam mocne peelingi salicylowe (20-30%) wiec ta pielegnacja na lato jest light ale kupilam isotrexin bo to za malo zeby oczyscic skore

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
kasia9513
krostki występują po obu stronach (tak symetrycznie) w okolicach ust
mam w domu maseczke antybakteryjną Synergen i ją sie ratuję - efekty już są : krostki sa nieco bledsze, ale nie znikają
oj mialam to samo... jakies 3 tygodnie, krostki w okolicy ust, pod nosem, po obydwoch stronach. ja u siebie podejrzewalam zapchanie primer pixie. W upaly bylo jeszcze gorzej, skora swedziala... Staralam sie wysuszyc to miejsce, zadzialac antybakteryjnie (pasta cynkowa, glinka biala, zielona) i ladnie zeszlo, potem zostaly zaskorniki ktore umiejetnie usunelam

im wiecej nakladalam korektora tym gorzej bylo. jesli masz mozliwosc idź do dermatologa, ale duzoosob sie skarzylo na taka wysypke podczas upalow, nie wiem dlaczego
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 13:12   #4406
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
bardzo fajny plan pielegnacji, tylko zel hmm ja odstawilam zele do mycia jakies 3 lata temu i to byla świetna decyzja obecnie myje twarz olejkiem z BU lub metoda OCM. Jest fajnie

krem ziai bardzo lubie, i wroce do niego jak skoncze obecny. Maski z glinki tez robie, tylko ja kupuje glinke w aptece,isama robie (glinka, woda, olej ze slodkich migdalow) dobrze oczyszcza i nie wysusza

nie wiem co Ci poradzić bo sama mam problem z zanieczyszczona iodwodniona cera,tradzik pogonilam jakis czas temu, teraz zskorniki i stany zapalne na brodzie zostaly. mimo łagodnej pielegnacji nie jest tak jakbym chciala (tonik z PHA 6%, olejek z BHA 2%, olej do mycia, tonik ziaja, krem flos lek nawilzajacy z zelem hialuronowym, maska z glinki)

a dodatk ze robilam mocne peelingi salicylowe (20-30%) wiec ta pielegnacja na lato jest light ale kupilam isotrexin bo to za malo zeby oczyscic skore



oj mialam to samo... jakies 3 tygodnie, krostki w okolicy ust, pod nosem, po obydwoch stronach. ja u siebie podejrzewalam zapchanie primer pixie. W upaly bylo jeszcze gorzej, skora swedziala... Staralam sie wysuszyc to miejsce, zadzialac antybakteryjnie (pasta cynkowa, glinka biala, zielona) i ladnie zeszlo, potem zostaly zaskorniki ktore umiejetnie usunelam

im wiecej nakladalam korektora tym gorzej bylo. jesli masz mozliwosc idź do dermatologa, ale duzoosob sie skarzylo na taka wysypke podczas upalow, nie wiem dlaczego
o a co to za metoda OCM ?
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 13:37   #4407
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

jest o niej cały wątek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=19942389
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 18:26   #4408
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

_Ewelka___ i kasia9513
dziękuje wam dziewczyny za zainteresowanie! ;*

...ale jest jeszcze gorzej i to z dnia na dzień;
Teraz ograniczyłam się do żelu antybakteryjnego z AA, kremu ochronnego z Bambino oraz maseczki Synergen. No ale to wcale nie pomaga, a co gorsza pojawiły mi się nowe krostki: pod nosem, nad brwią, i sporo zaskórników na czole
Pewnie strasznie "jęczę', ale to do mojej cery nie podobne. Dotąd nie musiałam się malować, bo cera była ok - a tu taki psikus

Cóż muszę wytrzymać - do środy do 12 Dam znać, jak mi pójdzie


Swoją drogą, jak sądzicie, czy lepiej teraz używać codziennie żelu antybakteryjnego czy może delikatnej pianki myjącej?
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 04:57   #4409
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ciekawe to mycie buźki olejkiem muszę spróbować, ale wieczorem myjecie olejem a rano co zwykłym żelem ?
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 10:04   #4410
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

biala a to może nie jest sprawka kremu Bambino ?
to zależy który z żeli ma SLS-ja wybrałabym ten bez
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.