Cera męska zaczerwieniona z problemami trądzikowymi:/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-13, 09:33   #1
Harmonyangel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 3
Exclamation

Cera męska zaczerwieniona z problemami trądzikowymi:/


Pisze w imieniu mojego 21 letniego chłopaka. Sam nie ma czasu poczytać wiec muszę ja to zrobić. A więc problem polega na tym:
- w okolicy ust i powstają tam wągry czasem ropne, wokoło ust cera jest czerwona,
- na czole cera tłusta-też pryszcze,
- na nosie sucha,
- ma tendencje do pozostawania blizn po pryszczach lub jakiś otarciach,

Czy zaczerwienienie i wrażliwość w pewnych miejscach może być spowodowana tym że kiedyś palił papierosy?(tego go oduczyłam) Lub od tego że pije alkohol? Np. piwo o pracy?
Jest otwarty na wszelkie propozycje jest skłonny iść nawet do kosmetyczki. Używa Garniera żel 3w1. I czasem kremu Nivea...
Proszę o poradę sama nie miałam nigdy większych problemów z cerą więc nie wiem co mam mu poradzić. Z góry dziękuje.
Harmonyangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 22:40   #2
eveline_s
Raczkowanie
 
Avatar eveline_s
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Somewhere
Wiadomości: 41
Dot.: Cera męska zaczerwieniona z problemami trądzikowymi:/

Nie wiem co poradzić Pamiętam tylko, że moja kosmetyczka mi kiedyś powiedziała, że "te garniery i inne" to sama chemia;/ Niech lepiej wybierze się do jakiejś kosmetyczki, może dermatologa...
eveline_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 12:54   #3
Harmonyangel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 3
Dot.: Cera męska zaczerwieniona z problemami trądzikowymi:/

Chyba jednak będzie musiał iść nie ma wyjścia. A co do ,,garnierów i innych" To racja, że chemia ale mi służy tylko Garnier. Od kremu Nivea do ciała mam uczulenie. A o innych jakiś ,,wynalazkach" nie wspomnę
Harmonyangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 14:15   #4
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Cera męska zaczerwieniona z problemami trądzikowymi:/

Kwestia organizmu. Mnie właśnie krem do twarzy Garniera zapchał wobec czego męczę się z ubytkami w urodzie na jednym i drugim policzku.

Co do problemów TŻeta: jeśli chcesz go wysłać do dermatologa, to najpierw postarajcie sie znaleźć jakiegoś naprawdę dobrego. Mój TŻ ma podobne problemy z cerą i wizyta u dermatologa mu nie pomogła. Wręcz zaszkodziła. Specyfiki zaproponowane mu przez niego pogorszyły stan cery, a do tego usłyszał jeszcze, że generalnie nie da się z tym nic zrobić, bo taki urok jego cery. Ja słysząc to umarłam...

Aktualnie podsuwam mu żel do cery wrażliwej z Nivea [bo faktycznie ma jeszcze bardziej wrazliwą ode mnie] i tonik ogórkowy ziaji - i trochę mu lepiej. Niestety nie bardzo wiem jeszcze jaki mu krem do tego dobrać :/

Z kolei mojemu bratu [który u dermatologoa nie był ] pomogło picie bratków, zażywanie Merz Special i żel do twarzy z Perfecty No Problem dla płci męskiej.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 10:08   #5
Harmonyangel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 3
Dot.: Cera męska zaczerwieniona z problemami trądzikowymi:/

Bedę musiała poszukać jakiegoś odpowiedniego. Myślę ze wizyta u kosmetyczki może mu coś dać. Nie opiera sie przed tym. Stwierdził, że on sie na tym nie zna i jest w mich rękach. Więc mam pole do popisu.
A może wiesz ile kosztuje wizyta u dermatologa tam mniej więcej??
Harmonyangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 10:44   #6
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Cera męska zaczerwieniona z problemami trądzikowymi:/

Nie mam pojęcia...
Swojego jak chciałam wysłać do jakiegoś innego dermatologa, to kategorycznie odmówił - bo znowu będzie mu gorzej [i sie wcale nie dziwię, ze ma takie podejście], a przed kosmetyczką raczej sie wzbrania. Bo to przecież takie niemęskie

Więc próbuję coś znaleźć dla niego na własną rękę, najpierw wypróbowując na sobie
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 18:29   #7
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Exclamation Dot.: Cera męska zaczerwieniona z problemami trądzikowymi:/

zadnych wyprobowan na sobie!!
kazdy ma inna cere, i inaczej reaguje!

dermatolog, ktory/a stwierdza, ze generalnie nie da się z tym nic zrobić, bo taki urok jego cery... jest niekompetentny! polecam szukac dalej i zapytac o antybiotyki, to powinno zalatwic sprawe jasniej

wizyta mysle, ze bedzie sie miescila w zaleznosci w jakiej miejscowosci i miescie od 70 - 150 zl, lepiej raz a dobrze.
odradzam pochopne pojscie do kosmetyczki, ktora nie wyleczy naszej skory.

wszelkie garniery dla osob z tradzikiem jest absolutnie niedobre, jeden wielki wysuszacz.

alkohol, papierosy... pewnie... jest takie powiedzenie "jestes tym czym jesz i pijesz", wiec warto zadbac o to co sie je, pije, z tego co pamietam od papierosow to szybciej zmarszczki se robia.

na wizazu, znajdziesz kilka wskazowek dotyczacej podstawy pielegnacji skory twarzy tj. zel do mycia twarzy, tonik, krem nawilzajacy i wiele innych w zaleznosci od stanu cery i jej zapotrzebowania, ale najpierw niech sie wybierze do dermatologa
pzdr

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2010-12-15 o 18:31
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-15, 19:11   #8
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Cera męska zaczerwieniona z problemami trądzikowymi:/

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
zadnych wyprobowan na sobie!!
kazdy ma inna cere, i inaczej reaguje!
Chodziło mi o to, że jeśli mnie coś zapycha lub podrażnia, to znaczy, ze jego będzie tym bardziej. Wiem jak bardzo ma wrażliwą skórę i jak się kończyły jego własne eksperymenty. Ponieważ sama dość często wypróbowuję takie rzeczy jak toniki i żele do mycia twarzy - wiem co mniej więcej mogę mu polecić.
Do tej pory jednak nie dobrałam mu kremu - właśnie dlatego, że nie bardzo wiem jak jego cera zareaguje. Zresztą jeśli widzę u siebie najmniejszy problem to już wiem, że u niego będzie to produkt chybiony.


Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
dermatolog, ktory/a stwierdza, ze generalnie nie da się z tym nic zrobić, bo taki urok jego cery... jest niekompetentny! polecam szukac dalej i zapytac o antybiotyki, to powinno zalatwic sprawe jasniej
Proponuję, żebyś sama z nim na ten temat porozmawiała. Bo mnie nie słucha w tej kwestii. Zraził się i koniec. A nie ma 5 lat, żebym go zaciągała do dermatologa siłą.
Zresztą... Ja mu się wcale nie dziwię. Każda osoba, z którą rozmawiam o wizytach u dermatologów psioczy na nich niesamowicie, ze zamiast być lepiej - jest gorzej.

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
alkohol, papierosy... pewnie... jest takie powiedzenie "jestes tym czym jesz i pijesz", wiec warto zadbac o to co sie je, pije, z tego co pamietam od papierosow to szybciej zmarszczki se robia.
Taaa... To też przerabiam. Namówić faceta do rzucenia palenia i zdrowego odżywiania [szczególnie jeśli nie mieszkamy razem i nie mam za bardzo wpływu na to co je] jest ciut ciężko. A ja nie jestem typem osoby, która będzie go zmuszać, wymagać i takie tam, bo uważam, ze to musi być jego postanowienie - nie moje

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
na wizazu, znajdziesz kilka wskazowek dotyczacej podstawy pielegnacji skory twarzy tj. zel do mycia twarzy, tonik, krem nawilzajacy i wiele innych w zaleznosci od stanu cery i jej zapotrzebowania, ale najpierw niech sie wybierze do dermatologa
pzdr
Zawsze mnie zastanawiało po co na wizażu jest tyle wskazówek, a do tego KWC skoro jak powiedziałaś na wstępie - dermatolog powinien rozpoznać potrzeby skóry i przepisać odpowiednią kurację, a każda cera jest inna i inaczej reaguje. Po co się wymieniać w takim razie doświadczeniami? Skoro tylko dermatolog i tylko przepisane, apteczne kosmetyki?

Ale to takie moje luźne przemyślenia, tym bardziej, ze sama ze wskazówek wyczytanych na wizażu korzystam i posiłkuję sie KWC

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2010-12-15 o 19:15
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 10:42   #9
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Cera męska zaczerwieniona z problemami trądzikowymi:/

Twoja sprawa, moje rady... po to w koncu zalozylas ten watek

co to ostatniego, po co apteczne kosmetyki i tylko dermatolog? bo to jest lekarz do takich przypadkow, do lekarza rodzinnego z tym nie pojdziesz co nie?

skoro wyczytujesz wskazowek na wizazu, to co drugi pisze "idz do dermatologa"

co do Twojego TŻ, jak nie chce zmian na dobre, to po co te slowa ?

i bardzo sie mylisz, testujac najpierw kosmetyki na sobie, a pozniej na nim... kazdy Ci to powie pzdr

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2010-12-17 o 10:47
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:21.