Czy odpowiedni zestaw na początek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-02, 00:28   #1
Lubber
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2

Czy odpowiedni zestaw na początek


Witam! chciałabym zapytać czy jest to odpowiedni zestaw startowy
http://allegro.pl/zestaw-do-paznokci...976287795.html ?
Chętnie poznam wasze opinie na ten temat oraz jestem otwarta na wszelkie rady
z góry dziękuję
Lubber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 15:42   #2
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy odpowiedni zestaw na początek

Cytat:
Napisane przez Lubber Pokaż wiadomość
Witam! chciałabym zapytać czy jest to odpowiedni zestaw startowy
http://allegro.pl/zestaw-do-paznokci...976287795.html ?
Chętnie poznam wasze opinie na ten temat oraz jestem otwarta na wszelkie rady
z góry dziękuję
...
szajcowaty zestaw,nie opłaca się.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 16:52   #3
Lubber
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Czy odpowiedni zestaw na początek

a jakieś argumenty? dlaczego? cokolwiek?
Lubber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 17:23   #4
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy odpowiedni zestaw na początek

Cytat:
Napisane przez Lubber Pokaż wiadomość
a jakieś argumenty? dlaczego? cokolwiek?
....
wiadomo,że na All..nie kupuje się zestawów,firmy która nie reprezentuje sobą żadnej jakości... nie wiem jak więcej skomentowac bo musiałabym zapytac po co sie zabierasz bez żadnego przygotowania za robinie paznokci skoro nie masz jeszcze podstawowej wiedzy w temacie branży paznokciowej....i zaraz powiesz,że się czepiam
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 22:32   #5
kasiek_771
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 34
Dot.: Czy odpowiedni zestaw na początek

Może się czepiasz, ale w dobrej wierze
Wracając do tematu, to faktycznie nie jest to super zakup Ja też napierw zakupiłam zestaw na allegro, dopiero po pół roku poszłam na kurs. I powiem Ci tak: jest to dobry zestaw do ćwiczeń. Nie na klientkach, oczywiście
Z lampy korzystam do dzisiaj, żele używałam ucząc sie budować krzywą C itd. itp Teraz pracuję na lepszych żelach, ale to wymagało więcej pieniążków. A z tego co wywnioskowałam, to dopiero zaczynasz swoja przygodę z pazurkami Do ćwiczeń jak najbardziej, ale nie ryzykowałabym budowania paznokci żelami kiepskiej jakości z allegro na klientkach
kasiek_771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 05:56   #6
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Czy odpowiedni zestaw na początek

miałam ten zestaw i oprócz żeli wszystko jest ok, żele kompletnie się nie trzymają
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 12:41   #7
lilimaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 179
Dot.: Czy odpowiedni zestaw na początek

Witam,

Ja mam podobne pytanie.
Chciałabym kupić żele do pracy domowej. Mam tu na myśli na użytek własny, bez zabawy w robienie paznokci koleżankom itd.
Kupiłam sobie małe żele 5ml tak na próbę i zrobiłam sobie paznokcie - w opinii znajomych i dziewczyny ze sklepu gdzie kupowałam żele, są całkiem zgrabne (ale to pojęcie subiektywne), wiem ze wiele mi brakuje do robienia ich na prawdę ładne i poprawnie. Lampę pozyczyłam od koleżanki, która kiedyś kupiła sobie na all.taki zestaw do paznokci ale po kilku niepowodzeniach rzuciła to w kąt.
Mój kłopot polega na tym, że nie mogę znaleźć łatwego żelu do robienia białej końcówki.
Ten, na którym pracowałam przy robieniu moich pazurków rozlewał się, tak że miałam problem z zaznaczeniem ładnego uśmiechu, musiałam nakładać na prawdę cieniutką warstewkę bo w miejscach, gdzie było go nieco więcej po prostu się nie utwardzał. Drogą przez mękę były dla mnie te pazury a i tak ciesze się że nie wyglądają jak porażka.....
Pytanie - jaki żel powinnam sobie kupić, aby było to nieco łatwiejsze?
Chciałabym popróbować na tipsie (paluchu) budowanie krzywej C i robienie uśmiechu do coveru.
Dziewczyna, która robiła mi do tej pory paznokcie miała jakiś fajny biały,który dokładała do coveru i formowała z niego ładną biała końcówkę i wystarczyła 1 warstwa, przyglądałam się dokładnie - do najcieńszych nie należała.
Radzono mi żebym kupiła żel(?)lakier do hybrydy i na nim pracowała bo i tak robię podkład z cleara żeby lepiej się reszta trzymała....
Tak jak mówię, nie zamierzam robić paznokci koleżankom, klientkom, nie jestem aż tak arogancka.
HELP!
lilimaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 17:05   #8
kasiek_771
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 34
Dot.: Czy odpowiedni zestaw na początek

Cytat:
Napisane przez lilimaer Pokaż wiadomość
Witam,

Ja mam podobne pytanie.
Chciałabym kupić żele do pracy domowej. Mam tu na myśli na użytek własny, bez zabawy w robienie paznokci koleżankom itd.
Kupiłam sobie małe żele 5ml tak na próbę i zrobiłam sobie paznokcie - w opinii znajomych i dziewczyny ze sklepu gdzie kupowałam żele, są całkiem zgrabne (ale to pojęcie subiektywne), wiem ze wiele mi brakuje do robienia ich na prawdę ładne i poprawnie. Lampę pozyczyłam od koleżanki, która kiedyś kupiła sobie na all.taki zestaw do paznokci ale po kilku niepowodzeniach rzuciła to w kąt.
Mój kłopot polega na tym, że nie mogę znaleźć łatwego żelu do robienia białej końcówki.
Ten, na którym pracowałam przy robieniu moich pazurków rozlewał się, tak że miałam problem z zaznaczeniem ładnego uśmiechu, musiałam nakładać na prawdę cieniutką warstewkę bo w miejscach, gdzie było go nieco więcej po prostu się nie utwardzał. Drogą przez mękę były dla mnie te pazury a i tak ciesze się że nie wyglądają jak porażka.....
Pytanie - jaki żel powinnam sobie kupić, aby było to nieco łatwiejsze?
Chciałabym popróbować na tipsie (paluchu) budowanie krzywej C i robienie uśmiechu do coveru.
Dziewczyna, która robiła mi do tej pory paznokcie miała jakiś fajny biały,który dokładała do coveru i formowała z niego ładną biała końcówkę i wystarczyła 1 warstwa, przyglądałam się dokładnie - do najcieńszych nie należała.
Radzono mi żebym kupiła żel(?)lakier do hybrydy i na nim pracowała bo i tak robię podkład z cleara żeby lepiej się reszta trzymała....
Tak jak mówię, nie zamierzam robić paznokci koleżankom, klientkom, nie jestem aż tak arogancka.
HELP!

Ja osobiście polecam żel Mistero Milano Angelo Bianco. Jest gęsty i świetnie się nim pracuje
kasiek_771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 18:56   #9
lilimaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 179
Dot.: Czy odpowiedni zestaw na początek

uhuuu...w takim razie zabieram się za szukanie!

Tylko pytanie praktyczne - nie rozlewa się na płytce? trzeba lekko podpiłować podkład i zmyć tą warstwę dyspersyjną przed nałożeniem? (tak mi powiedziały dziewczyny w salonie, gdy polecały mi żel do hybrydy)... Brak mi doświadczenia ale nie chciałabym się wkurzac niepotrzebnie
lilimaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 19:34   #10
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy odpowiedni zestaw na początek

Angelo Bianco jest cudny...potwierdzam
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 20:24   #11
kasiek_771
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 34
Dot.: Czy odpowiedni zestaw na początek

Cytat:
Napisane przez lilimaer Pokaż wiadomość
uhuuu...w takim razie zabieram się za szukanie!

Tylko pytanie praktyczne - nie rozlewa się na płytce? trzeba lekko podpiłować podkład i zmyć tą warstwę dyspersyjną przed nałożeniem? (tak mi powiedziały dziewczyny w salonie, gdy polecały mi żel do hybrydy)... Brak mi doświadczenia ale nie chciałabym się wkurzac niepotrzebnie
Ja nie przecieram warstwy dyspersyjnej i żel mi się nie rozlewa
kasiek_771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 23:08   #12
lilimaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 179
Dot.: Czy odpowiedni zestaw na początek

ja też nie przecierałam, ale mój sie rozlewał.... powtarzam to, co babeczka w sklepie mi podpowiedziała.
Dziewczyny piszą,że na tym AB robia sie "bułeczki" takie nierówne fałdki...prawda to?
lilimaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 10:12   #13
kasiek_771
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 34
Dot.: Czy odpowiedni zestaw na początek

Cytat:
Napisane przez lilimaer Pokaż wiadomość
ja też nie przecierałam, ale mój sie rozlewał.... powtarzam to, co babeczka w sklepie mi podpowiedziała.
Dziewczyny piszą,że na tym AB robia sie "bułeczki" takie nierówne fałdki...prawda to?
Zależy od tego jak go nakładasz. Na początku faktycznie robiły mi się takie grudki, ale wtedy zawsze przecierałam ceanerem i wyrównywałam bloczkiem. Teraz już nie muszę, myślę że to kwestia wprawy ;]
kasiek_771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 09:39   #14
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: Czy odpowiedni zestaw na początek

Ja osobiście nie używałam żelu o którym piszą dziewczyny, ale słyszałam też że jest ok, natomiast ja używam http://zakupymjasionowska1.sklepna5....e=soft%20white

nakładam i rozprowadzam kulkę sondą, ewentualnie jak zachodzi potrzeba przecieram pędzelkiem uśmiech

zajrzyj do mojej galerii, praktycznie wszystkie białe frenche nim robię
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 08:48   #15
lilimaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 179
Dot.: Czy odpowiedni zestaw na początek

Hah!!!!
Tez go kupiłam, bo ten który dziewczyny polecały jest niedostepny (obecnie) na stronce MMilano.
Kupiłam ten soft white - jest moim zdaniem cudowny, nie rozlewa się, super się utwardza i ma fajny kolork, kupiłam Extreme White - super krycie ale też ma tendencje do nieutwardzania się równomiernie (przypuszczam że może być to wina lampy - później o tym napiszę),
Masked - średnio się nim pracuje, to pewnie wina mojego braku wprawy, ale gdy chcę go równomiernie rozprowadzic to "wędruje" z pędzelkiem nie pozostawiając za soba warstwy koloru (łopatologicznie piszę)
Builder Brick o odcieniu różowym(przeźroczysty) - na stronie piszą, że doskonale się samopoziomuje....to muszę mieć jakiś felerny, bo nie samopoziomuje się wogóle. Jest mega sztywny, nie ma szans na samoistne utworzenie, lub choć zbliżenie się kształtem do krzywej C
pazur wygląda po nim jak pole bitwy.
Ćwiczyłam do tej pory na tipsach, kupiłam sobie takie małe op.po 5g i generalnie ładnie wychodzą te pazurki ale ten Builder Brick to jakis koszmar....wcześniej miałam kupiony żel jednofazowy samopoziomujacy w jakimś osiedlowym sklepiku, marki Dolce i świetnie sie zachowywał!!!wystarczyła jedna warstwa, żeby idealnie się ułożył, wymagał niewielkiej pracy pilnikiem...a ten? jak go położę tak leży.

Mangdzia - widziałam Twoje prace na YT i kursy - bardzo fajne i mega pomocne. Czy możesz poratowac mnie radą w kwestii tego Builder Bricka?
Mam jeszcze pytanko odnośnie lampy. Otóż jej historia jest następująca - 3-4 lata temu moja kumpela chciała sobie robić paznokcie (na użytek domowy ) więc kupiła cały zestaw lampa+żele, pilniki itp,nie wiem czy po kursie była-jeśli tak, to pewnie po bardzo pobieznym; lampy użyła może 3-4 razy i od tej pory leżała u niej w szafie do czasu, gdy poprosiłam ja o pożyczenie żarówki świeca dobrze -na oko, nie mrugaja i dobrze utwardzaj żel. Pytanie - czy powinnam wymienić te żarówki? bo jakby nie było mają juz kilka lat, co prawda w spoczynku, ale zawsze.....

Edytowane przez lilimaer
Czas edycji: 2014-03-19 o 08:54
lilimaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 14:48   #16
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: Czy odpowiedni zestaw na początek

Cytat:
Napisane przez lilimaer Pokaż wiadomość
Hah!!!!
Tez go kupiłam, bo ten który dziewczyny polecały jest niedostepny (obecnie) na stronce MMilano.
Kupiłam ten soft white - jest moim zdaniem cudowny, nie rozlewa się, super się utwardza i ma fajny kolork, kupiłam Extreme White - super krycie ale też ma tendencje do nieutwardzania się równomiernie (przypuszczam że może być to wina lampy - później o tym napiszę),
Masked - średnio się nim pracuje, to pewnie wina mojego braku wprawy, ale gdy chcę go równomiernie rozprowadzic to "wędruje" z pędzelkiem nie pozostawiając za soba warstwy koloru (łopatologicznie piszę)
Builder Brick o odcieniu różowym(przeźroczysty) - na stronie piszą, że doskonale się samopoziomuje....to muszę mieć jakiś felerny, bo nie samopoziomuje się wogóle. Jest mega sztywny, nie ma szans na samoistne utworzenie, lub choć zbliżenie się kształtem do krzywej C
pazur wygląda po nim jak pole bitwy.
Ćwiczyłam do tej pory na tipsach, kupiłam sobie takie małe op.po 5g i generalnie ładnie wychodzą te pazurki ale ten Builder Brick to jakis koszmar....wcześniej miałam kupiony żel jednofazowy samopoziomujacy w jakimś osiedlowym sklepiku, marki Dolce i świetnie sie zachowywał!!!wystarczyła jedna warstwa, żeby idealnie się ułożył, wymagał niewielkiej pracy pilnikiem...a ten? jak go położę tak leży.

Mangdzia - widziałam Twoje prace na YT i kursy - bardzo fajne i mega pomocne. Czy możesz poratowac mnie radą w kwestii tego Builder Bricka?
Mam jeszcze pytanko odnośnie lampy. Otóż jej historia jest następująca - 3-4 lata temu moja kumpela chciała sobie robić paznokcie (na użytek domowy ) więc kupiła cały zestaw lampa+żele, pilniki itp,nie wiem czy po kursie była-jeśli tak, to pewnie po bardzo pobieznym; lampy użyła może 3-4 razy i od tej pory leżała u niej w szafie do czasu, gdy poprosiłam ja o pożyczenie żarówki świeca dobrze -na oko, nie mrugaja i dobrze utwardzaj żel. Pytanie - czy powinnam wymienić te żarówki? bo jakby nie było mają juz kilka lat, co prawda w spoczynku, ale zawsze.....


Jeśli chodzi najpierw o extreme white to rzeczywiście ma tendencje do nieutwardzania się, trzeba dawac go mega mega cieniutko, ale i tak moze robic problemy, za to ma extra biel

jesli chodzi o bricka
czyli tego
http://zakupymjasionowska1.sklepna5....yrazenie=brick
to ma on delikatne właściwości samopoziomujące się, ale nie rewelacyjne, i ja osobiście polecam go jako podkład - jest rewelacyjny, pracuję nim na co dzień, oraz do krzywej c, ale na długim pazurku, a potem na niego po pierwszej kulce krzywe c kolejny budujący, a mianowicie Klar przezroczysty budujący:
http://zakupymjasionowska1.sklepna5....wyrazenie=klar

a jeśli chodzi o lampę to żarówki się utleniają po około dwóch latach życia, więc żarówki do wymiany,
oczywiście będzie ci się wydawało że żel jest utwardzony z tymi żarówkami, ale swiatło uv nie dotrze wszędzie jeśli chodzi o stare żarówki i może być poważny problem, którego nie życzę, bo nie dość że pazurki mogą odpadać to co gorsza nieutwardzony żel w środku może doprowadzić do rozwoju mikroorganizmów, a więc żarówki do wymiany


acha, jeszcze pisałaś o masked żel cover
tutaj w opisie zobacz nagrany przeze mnie filmik króciutki jak nakładać maskeda
http://zakupymjasionowska1.sklepna5....sked-15ml.html
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska

Edytowane przez Mangdzia23
Czas edycji: 2014-03-27 o 14:50 Powód: dopisek
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-27 15:48:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:40.