PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-29, 10:56   #1
Mała Kulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dziura pod Poznaniem
Wiadomości: 114

Wibroplatforma- co to takiego i czy działa?


Właściwie temat wątku jest zawarty w jego tytule.

Obiła mi sie o uszy ta oto frapująca nazwa i zaciekawiła mnie. Podobno staje się na tym urządzeniu, to sie trzęsie i jakimś magicznym sposobem spala kalorie... Wybaczcie opis godny laika ale nie mam pojęcia, o co w tym chodzi i czy daje efekty.

Po wpisaniu nazwy w Google wyświetliło się 5 (!) stron a na żadnej nie było porządnej informacji. Co to, jakaś zmowa milczenia?

Dziewczyny, pomóżcie!
Mała Kulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 14:43   #2
angelikah
Raczkowanie
 
Avatar angelikah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 118
PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Witajcie!
Ostatnio odkryłam coś cudowneg)
Tak mi sie bynajmniej wydaje. Moze ktoras z Was miała okazje korzystac z platformy wibracyjnej i moze powiedziec cos wiecej na jej temat, a dokladnie rezultatow itp.
To urzadzenie jest puki co naprawde niesamowite. W przeciagu 15 minut pozwala na utrate do 500 kcal!! a przy tym usprawnia wszystkie partie miesni(oczywiscie w zaleznosci od tego w jakiej pozycji bedziemy znajdowac sie na platformie). Co za tym idzie masuje i ksztaltuje nam cale cialko, ktore po pewnym czasie staje sie napiete i niesamowicie jedrne i podobno znika nam tez pomaranczowa skorka(ale przy takich wibracjach, trzesieniach to wcale sie temu nie dziwie<tylko niestety jak sie przegina z predkoscia to mozna poczuc jak sie w glowie wszystko telepie-nie wiem do czego to porownac?>)
Ponadto poprawia krążenie i z cala pewnoscia ma jeszcze wiele, wiele innych zalet o ktorych nawet nie wiem.
Narazie korzystalam 4 razy, co 2 dzien zeby nie nadwyrezyc miesni, bo te oczywiscie tez daja o sobie znac jak po normalnych, bardzo intensywnych cwiczeniach. Podobno 20 minut na wibrze odpowiada intensywnemu 4 godzinnemu terningowi na silowni...
angelikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 10:37   #3
Agg77
Zadomowienie
 
Avatar Agg77
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 092
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Ja niestety nic nie wiem na ten temat...
__________________

Zmiana na lepsze.

Bo wiem, że mi się uda !


Agg77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 13:42   #4
angelikah
Raczkowanie
 
Avatar angelikah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 118
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

A moze jednak ktos sie znajdzie???
Dzisiaj spedzilam na platformie 15 minut (taki maxymalny zalecany czas) i stracilam 670 kcal!!! przy predkosci od 17-19 takze wynik calkiem niezly ))
angelikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 14:18   #5
cytrynowa88
Zadomowienie
 
Avatar cytrynowa88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 1 529
Send a message via Skype™ to cytrynowa88
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Cytat:
Napisane przez angelikah Pokaż wiadomość
A moze jednak ktos sie znajdzie???
Dzisiaj spedzilam na platformie 15 minut (taki maxymalny zalecany czas) i stracilam 670 kcal!!! przy predkosci od 17-19 takze wynik calkiem niezly ))
Co to za sciema? jak mozna tyle kcal stracic w 15 minut? No bez jaj
__________________
nie musisz być perfekcyjny na starcie, ale musisz wystartować,
by perfekcję osiągnąć kiedykolwiek

cytrynowa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 14:50   #6
angelikah
Raczkowanie
 
Avatar angelikah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 118
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

to zadna sciema!!
Na urzadzeniu znajduje sie pomiar kcal, jakie tracimy podczas "masazu". Nie wiem czy w Twoim miescie znajduje sie salon z takim sprzetem, ale jesli bedziesz miala okazje i trafisz na niego sprubuj, a przekonasz sie sama!!
Wiem,ze brzmi to nad wyraz niewiarygodnie,ale to prawda. Gdybys troszke znala mechanizm dzialania platformy zauwazylabys jak szybko sie je traci.
angelikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 19:20   #7
cytrynowa88
Zadomowienie
 
Avatar cytrynowa88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 1 529
Send a message via Skype™ to cytrynowa88
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

No tez zapoznalam sie z opisem na jakies stronie.. wyglada to jak przyrzad z mango czy jak to tam sie nazywa. Sory nie wierze w takie cuda. Ale zgodze sie z tym ze jakies kalorie sie tam traci, to jasne ale nie prawie 700 w 15 minut
__________________
nie musisz być perfekcyjny na starcie, ale musisz wystartować,
by perfekcję osiągnąć kiedykolwiek

cytrynowa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-02, 19:24   #8
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Urządzenie urządzeniem - jednak większość ludzi woli uprawiać normalny sport: żeby mieć z tego trochę przyjemności i poprawę zdrowia i kondycji, a nie utratę kalorii, więc platforma nie jest w stanie tego zastąpić.
Ale tak czy inaczej - skoro jest taka rewelacyjna w spalaniu kalorii, to pewnie za 3-4 tygodnie będziesz się mogła pochwalić dużymi spadkami obwodów, co będzie dla dziewczyn znacznie bardziej przekonujące niż wskazania licznika kalorii
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 08:47   #9
angelikah
Raczkowanie
 
Avatar angelikah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 118
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

"Urządzenie urządzeniem - jednak większość ludzi woli uprawiać normalny sport: żeby mieć z tego trochę przyjemności i poprawę zdrowia i kondycji, a nie utratę kalorii, więc platforma nie jest w stanie tego zastąpić."
W pelni sie z tym zgadzam, ale niestety nie mam czasu na normalny sport,a ta platforma zapewnia mi poki co dobre samopoczucie i pozwala uwierzyc, ze moje cialo stanie sie bardziej jedrne, bo to jest moj glowny cel
a co do utraty centymetrow to tez mam taka cicha nadzieje,ze troche ich zgubie )
angelikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 10:27   #10
AgnesB24
Raczkowanie
 
Avatar AgnesB24
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 472
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Jest to dosć popularne w Angli i moje szefowa takie cos sobie zafundowała, nazywa się to Power plate i tylko raz miałam okazje na tym stanąć, faktycznie, drgania są super szybkie i nie jest to az takie łatwe do 'wystania' i co chwile trzeba przestawać by nie nadwyrężyć mieśni, napewno to 'ubija' ciało ktore staje sie bardziej jędrne, i tak jak na siłowni czuć te miesnie i ma sie po tym zakwasy. Na siłowniach 15minut na tym urzedzeniu kosztuje ok. 20złotych z trenerem, osobiście chciałabym wyprobować ale chcialabym usłyszeć opinie od osob ktore juz stosują ten trening od jakiegoś czasu, slyszałam ze ma także programy masujące po 'normalnych' siłowniach. Może ktoś próbował?
Sama jestem sceptyczna do cudownych maszyn ale kosztuje ona paredziesiąt tysięcy złotych więc może coś daje
AgnesB24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 13:28   #11
angelikah
Raczkowanie
 
Avatar angelikah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 118
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Power Plate to troszke inna platforma, niz ta o ktorej pisze, ale ona rowniez dziala podobnie
-wzmacnia mase miesniowa
-spala tluszcz
-zmniejsza celullit
-spala tkanke tluszczowa
-oczyszcza organizm
-poprawia ruchomosc stawow
-poprawia nastroj
Ta platforma na ktora chodze nazywa sie BOdy SLIm i nie jest az taka droga, ale daje podobne rezultaty. Wymienie kilka z nich. Tak twierdza eksperci, wiec cos napewno w tym jest )
-pomaga pozbyc sie kilogramow z bioder, ud i posladkow
-przyspiesza metabolizm
-poprawia krazenie
-korzystnie wplywa na niestrawnosc
-zwieksza elastycznosc ciala

15 minutowe cwiczenia na jednym i drugim urzadzeniu odpowiadaja niby 1, 5 h treningowi w silowni. To byc moze jest prawda, bo wibracje sa naprawde bardzo silne a i miesnie daja o sobie znac.
Oczywiscie,ze znajda sie osoby sceptycznie nastawione do tego sprzetu, ale najwazniejsze,ze poki co jestem zadowolona z rezultatow
angelikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-04, 19:50   #12
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Cytat:
Napisane przez angelikah Pokaż wiadomość
15 minutowe cwiczenia na jednym i drugim urzadzeniu odpowiadaja niby 1, 5 h treningowi w silowni. To byc moze jest prawda, bo wibracje sa naprawde bardzo silne a i miesnie daja o sobie znac.
Oczywiscie,ze znajda sie osoby sceptycznie nastawione do tego sprzetu, ale najwazniejsze,ze poki co jestem zadowolona z rezultatow
Najważniejsze to zadowolenie z rezultatów, to powinno być główne kryterium

Myślę, że 15 minut takiego wibrowania musi być równie przyjemne, jak porządny masaż całego ciała, co uwielbiam. Może się kiedyś skuszę, widziałam gdzieś w W-wie w siłowniach power plate.

Ale jednak zastępowanie treningu siłowego wibracjami jakoś trudno mi sobie wyobrazić, bo przecież ćwiczenia siłowe polegają na uszkadzaniu mięśni po to, żeby w procesie regeneracji mikrourazów dały przyrost. Nie wyobrażam sobie, jak skóra mogłaby znosić wibracje o amplitudzie i sile uszkadzającej mięśnie. Nie mówiąc o tym, że 1,5 godz. treningu siłowego to jakaś pomyłka - nie ćwiczy się tyle czasu jednorazowo.

Co do uprawiania sportu, to na to nie potrzeba dużo czasu - jak ktoś chce, to go znajdzie, kwestia określenia priorytetów i wybrania odpowiedniej do możliwości dyscypliny. Ja w swojej nieograniczonej naiwności do niedawna myślałam, że poza skrajnymi przypadkami wszyscy ludzie uprawiają jakiś sport, bo nie mieściło mi się w głowie, że można inaczej
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 23:09   #13
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Na mej silowni cos takiego bylo, ale za duzo ludzi z tego nie korzystalo, a ci, co korzystali to mowili, ze szalu nie ma...

U mnie to sie Vibra-Line nazywa.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 00:51   #14
SailorMoon
Zadomowienie
 
Avatar SailorMoon
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 1 779
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

W zwiazku z tym watkiem skojarzylo mi sie, ze chodzilam kiedys na solarium stojace, ktore zamiast "zwyklej podlogi" mialo podobną platformę. Różnica byla taka, ze mozna bylo przyjac jedynie pozycje stojaca, bezlitosnie wytrzasalo uda i posladki ;d Rzeczywiscie momentami trudno bylo ustac ;p Ja stojac tam, nie bralam pod uwage, ze mozna przy tym spalac specjalnie duzo kalorii, raczej myslalam jedynie o ujedrnieniu skory, ale oczyiwscie mowa jest o 2 roznych urzadzeniach, jedynie dzialajacych na podobnej zasadzie.
Co do 600 kcal ja raczej podchodze sceptycznie, ale nie upieram sie, bo nie jestem ekspertem lecz musze to powiedziec:
buty do biegania - 200 zl, dres z allegro ;d -40 zl, satysfakacja, ze przebieglam 10 km po lesie - bezcenne
__________________
62-60-54
SailorMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 11:28   #15
morgan2005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Thumbs up Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

spam

Edytowane przez vadi
Czas edycji: 2009-05-11 o 07:41
morgan2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 06:52   #16
3345e377b5e4f12f71691e182a1acdc753f18a83_62c2224350409
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 295
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Cytat:
Napisane przez SailorMoon Pokaż wiadomość
buty do biegania - 200 zl, dres z allegro ;d -40 zl, satysfakacja, ze przebieglam 10 km po lesie - bezcenne
Jeszcze nie przebiegłam 10 km za jednym razem, ale popieram Cię w 100%!!!
3345e377b5e4f12f71691e182a1acdc753f18a83_62c2224350409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 22:33   #17
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

byłam na tym i na masażu rolletic w fitness klubie hm przyjemne ale nie wiem czy daje jakieś efekty na dłużej
jakoś ciężko
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 09:53   #18
morgan2005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

reklama

Edytowane przez vadi
Czas edycji: 2009-05-11 o 07:42
morgan2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 11:37   #19
martappp
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 15
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

ostatnio bardzo zastanawiałam się nad zakupem masażera z 6 pasami lub wibromasażera czy jak inaczej mówią platformie wibracyjnej.Przekopalam prawie cały internet w celu dowiedzenia jakiś informacji na temat działania wibromas. i tak : ten sprzęt działa napewno ale musi on spełniać pewne warunki tzn. częstotliwość w jakiej nadaje czyli Hz i jaki rodzaj fali emituje poziome czy pionowe uwieżcie mi na podstawie badań przeprowadzanych przez różnych naukowców, lekarzy stwierdzono , że nie wolno stosować wibracji poniżej 20Hz
martappp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-21, 11:43   #20
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

niesamowicie wyczerpujące, czuć każdy mięsień nóg, po paru minutach wibracji nie ma u mnie mowy o pełnym treningu siłowym
o skuteczności nie moge nic powiedziec, bo stawiam na trening silowy i aeroby a platforma to malutki dodatek do tego
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 12:12   #21
martappp
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 15
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

cd. ale tylko wtedy gdy są emitowane przez fale poziome - zagrażają one prawidłowym funkcją życia - bardzo grożne . Najlepsze efekty przy takich falach to częstotliwość powyżej 20Hz-39Hz nie więcej ponieważ niewiem czy kojażycie chorobę ludzi którzy używają młotów pnęmatycznych? no więc częstotliwość powyżej 40Hz jest bardzo grożna.
Ale jest jeszcze jeden warunek skuteczności takich urządzeń czas!!! na tym urządzeniu nie można ćwiczyć aż do uzyskania zmęczenia ponieważ skutki będą odwrotne czyli spadek siły.
JEŻELI TE WSZYSTKIE WARUNKI ZOSTANĄ SPELNIONE TO UDOWODNIONO, ŻE OSIĄGNIEMY SUPER REZULTATY

---------- Napisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Ale są sprzęty, które mają fale pionowe i w tedy mogą być mniejsze częstotliwości poniżej 20Hz
Tak więc ostrożnie !!! nie jest to do końca zbadane więc trzymajci się tych bezpiecznych częstotliwości przy danym rodzaju fal. A przy falach poziomych nalezy pamiętać o lekko ugiętych nogach ( w innym przypadku zagrożone są miednica i kolana) i tu należy odpowiednio się ustawiać w zależności co chcemy ćwiczyć natomiast przy falach pionowych możemy stać normalnie fale te przechodzą przez całe cialo.
I czas nie dlużej niż 15min- 20min ale uzależnione od naszej wydolności
najłatwiejszy poziom -1min ćwiczenia na jedną partię, 60 sek przerwy i następna min treningu.
trudniejszy 2min ćwiczeń, 60sek przerwa
naj 3min 60 sekund przerwa
przed 60min nie jeść i po 60 min nie jeśc chyba że dla wzrostu mięśni ale to po 40 min bialko
Bądzcie ostrożni a będziecie zadowoleni z efektów i bez okropnych konsekwencji po paru latach

---------- Napisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Jeżeli będziecie korzystać z takiego sprzętu pytajcie o ilość częstotliwości i rodzaj fal. I zanic nie skuście się na 60Hz ani na długi czas treningu na siłowniach często płaci się za czas no cóż im dłużej tym więcej zarobią a jak wam się coś póżniej stanie to oni nie będą odpowiadać poniweaż nie zostali poinformowani przez sprzedających im ten sprzęt i koło się zamyka uważajcie proszę zal by mi bylo gdyby ludzie z braku wiedzy wyrządzali sobie tak poważną krzywdę . Wpiszcie w google platforma wibracyjna i pojawią się teksty w pdf są to opracowania madrych ludzi a nie ulotki reklamowe danego sprzętu na to się nie nabierajcie i mam jeszcze ostatnią prosbę przekazujcie te info na innych forach
Pozdrawiam
i życzę powodzenia na super maszynie!
martappp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 10:15   #22
WINCCENT
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Smile Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

nieopłacona reklama

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2009-05-12 o 18:02
WINCCENT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 02:32   #23
jb84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 12
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Powielam swoj post z innego watku dotyczacego urzadzen typu Vacu Well, jednak sadze, ze zanim ktos zacznie uzywac platformy powinien co niego wiedziec...

Co do platformy wibracyjnej Standingmate czy tez Turbosonic -> urzadzenie reklamowane jest jako jedyne takie, ktore potrafi osiagac wibracje infradzwiekowe czyli ponizej 20Hz, co ciekawe takie wybracje oddzialowuja na narzady wewnetrze (uszkadzajac je a w przypadku gdyby zostal osiagniety rezonans... podejrzewam, ze byloby male bum!!! ), nie znalazlam jak do tej pory zrodel mowiacych, aby miale one korzystny wplyw na miesnie czy tkanke tluszczowa. Co gorsze nie wiadomo tak do konca jakie beda efekty uzywania tego urzadzenia przy czestotliwosciach ponizej 20Hz! Dlatego radze uwazac, poniewaz efektem ubocznym moga byc pozniejsze klopoty z watroba, sercem czy wzrokiem...
Za to korzystnie wyglada to (jak na razie ), ze fale sa calkowicie pionowe (poziome fale oslabiaja miesnie!) i nie trzeba przyjmowac fikusnych pozycji, jak na urzadzeniach z mechaniczym silnikiem. Poza tym platformy soniczne sa bardziej ciche.

Opracowanie z 2004 roku, niestety nie udalo mi sie znalezc nic rownie wartosciowego i pozniejszego, jednak prawa fizyki przeciez sa niezmienne. (co innego ich interpretacja )
http://www.cos.pl/sw/56_04/8.pdf

Artykul z 2006, bardziej ogolny (ale mamy tu przykladzik z okiem i 15Hz )
http://mleko.ar.lublin.pl/pdf/wibracje_09.pdf

Edytowane przez jb84
Czas edycji: 2009-04-24 o 02:33
jb84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 13:06   #24
wiedzmilka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Witam Kobietki mam takie ogromne pytanie... przymierzam sie do kupna platformy wibracyjnej i powiem szczerze ze bardzo mnie zastanawia jak korzystanie w domu z takiej platformy przełozy sie na rachunek za prad? moze ktoras z was moze mi cos ta ten temat powiedziec??? platforma ktora zamierzam kupic ma zasilanie 220V a moc 200W, bardzo was prosze o jakies informacje
wiedzmilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 07:31   #25
morgan2005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Witam
zużycie prądu można prosto policzyć 200watt na godzinę czyli aby zużyć 1 kilowatt należy 5x200watt = pięć godzin trenningu kosztuje 40groszy
ale nie polecam takich platform o mocy 120 czy 200 watt znajoma kupiła taką na allegro i nie jest zadowolona maszyna pracuje głośno i zwalnia przy wiekszym obciążeniu (mąż ma 110 kg wagi ).
Pozdrawiam
Ola
morgan2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 18:28   #26
misia00
Zakorzenienie
 
Avatar misia00
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: ♥♥♥♥♥
Wiadomości: 3 600
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Ja na silowni korzystam z platforma fajna sprawa tzn sie okaze.
Macie jakies doswiadczenie z nia???widzicie efekty??
__________________
<ciach_reklama>
misia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 11:17   #27
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

tez jestem ciekawa jak tam efekty ?
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 10:20   #28
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

odkopuje wątek myślę, że założycielka tego wątku jeżeli korzystała przez ten czas z tej platformy, może już się wypowiedzieć o efektach
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 17:03   #29
nitrogliceryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8
Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

Witam.
Platforma wibrująca to moim zdaniem jedna wielka ściema,wiem to z własnego doświadczenia. Kupiłam ją dwa miesiące temu, "ćwiczyłam" na niej kilka razy dziennie,super trzęsło,ale niestety żadnych rezultatów nie ma. Nic a nic. Strata pieniędzy i tyle.To było za piękne żeby mogło być prawdziwe. Odstawiłam w kąt i zaczynam z cross trainerem.
nitrogliceryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 11:20   #30
Karoluszia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Smile Dot.: PLATFORMA WIBRACYJNA i jej skutecznoś

A ja się nie zgadzam z tym że to ściema:P Mam takie cudeńko w domu jednakże nie w tym w którym obecnie mieszkam tylko po przeciwnej stronie ulicy, a moje lenistwo jest tak wielkie że mi sie nie chce tam chodzic :/ale muszę sobie przenieśc do tego domu...
Moja koleżanka jednak chodziła 2 razy dziennie na owe urządzonko, nie jadła słodyczy i po godzinie 18 i w ciągu dwóch tygodni schudła 7 kg:p to chyba całkiem dobry wynik jak na praktycznie brak jakiegokolwiek wysiłku:p
tylko te słodycze...uff...odmówien ie sobie ich jest najtrudniejsze ;/
__________________
teraz:65
mój cel:55

trzymajcie kciuki...
ja też za was trzymam...
Karoluszia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-02 21:20:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.