Dziurawe stopy! POMOCY!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-18, 10:49   #1
Brazylijka
Zakorzenienie
 
Avatar Brazylijka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 106
Unhappy

Dziurawe stopy! POMOCY!!!


Ostatnio na stopach zauważyłam małe dziurki... kiedyś mi się tak zrobiło po spacerze po plaży, jakby piasek mi się wbił w stopy i zostawił ślady, ale teraz nie byłam na plaży.
Czy wiecie co to może być?

Edytowane przez Brazylijka
Czas edycji: 2012-03-12 o 16:31
Brazylijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 11:11   #2
pepitka
Raczkowanie
 
Avatar pepitka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 229
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

To, że jesteś przekonana, że to nie grzybica, nie oznacza, że nie warto byłoby wybrać się z tym do dermatologa. Od dawna masz te "dziurki"? Ktoś w twojej rodzinie miał coś podobnego? Jeśli nie wiesz, co to i jak się tego pozbyć, idź do specjalisty. Może znajdzie się na forum ktoś, kto Ci to zdiagnozuje, ale z leczeniem i tak wysle do lekarza. Nie ma na co czekać.
pepitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 12:43   #3
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

A długo moczysz nogi? Bo mi się kiedyś coś takiego zrobiło jak b.długo moczyłam nogi albo siedziałam w wannie
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 13:02   #4
maleficent
Przyczajenie
 
Avatar maleficent
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Over the hills and far away...
Wiadomości: 23
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

Wiesz co,mi takie coś kiedyś zostawało po nieleczonych odciskach...Najbardziej widać było gdy miałam przesuszone stopy...Jeśli wokół tych "dziurek" masz suchą skórę,to może być właśnie to.
__________________

maleficent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 13:23   #5
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

Może odparzyłaś sobie spody stóp?
__________________



I już

agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 13:29   #6
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

Ja mialam takie cos tylko ze mniej jak za bardzo staralam sie dbac o stopy. I to mnie az bolalo. BO po pierwsze mialam zla tarke do stop. Ona byla metalowa i bezlitosna Lepsze sa papierowe, delikatniejsze. I nie wolno nozykow uzywac. Od moczenia raczej sie tak nie zrobi. Ja radze przestac uzywac pumeksu. Kupic dobry krem np scholl na suche piety i smarowac 3 razy dziennie. Co 2 dzien moczyc stopy. Pumeksu uzywaj raz na 3 tygodnie. I moze rzeczywiscie idz do dermatologa...

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

aha...ja jeszcze robilam tak ze nakladalam gruba warstwe kremu na to skarpety i szlam spac, a to byl taki kompres nawilzajacy. Jesli masz czas, pieniadze i ochote to idz najpierw do dermatologa zeby wykluczyc grzywice a pozniej do kosmetyczki na pedicure. Wstyd by bylo isc z grzybica, wiec warto sie upewnic a kosmetyczka napewno postara sie to troche naprawic.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 13:39   #7
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

Twoje stopy wygladaja na odparzone... jakby za dlugo chodzily w nieprzewiewnych butach... albo za dlugo i za czesto je moczysz...

najlepiej to idz do dermatologa..
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 13:57   #8
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

a mnie to jednak wygląda na grzybice. koniecznie musisz udac sie do dermatologa!!
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 14:44   #9
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

Zaawansowana grzybica wyglada tak:
Jak dlugo masz juz te zmiany? Ja mam teraz chyba jedno takie po odcisku. Moze kup w aptece masc lamisilat na grzybice stop i smaruj przez tydzien. Jak zacznie ustepowac tzn ze to grzybica
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1164363403.jpg (9,8 KB, 401 załadowań)
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 15:50   #10
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

Ale tak właśnie wygląda grzybica.
Wymocz nogi i pościeraj zgrubiały naskórek TARKĄ z papierem ściernym(nie pumeksem). No i obowiązkowo dermatolog.
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 18:59   #11
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

To na 100% jest grzybica albo jakieś inne świństwo. A robiąc peelingi, używając pumeksu roznosisz ją na większy obszar. Lepiej już nie rób nic ze stopami tylko leć do lekarza.
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 19:05   #12
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

No ja tez na miejscu kolezanki bym się zgłosiła do dermatologa, bo to chyba nie chodzi o za długie moczenie stóp. moze spróbuj jakiejś maści na grzybicę lub nie mocz ich tyle i zadbaj o nawilżenie dobrym kremem do stóp np. keranormem. No ale lekarz obowiązkowo!!
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 22:46   #13
kfiatek29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

Lepiej iść do lekarza i przynajmniej zaleci od razu jakieś konkrety a nie po omacku próbować rożnych kremów które i tak nie pomagają. I nie ma co się wstydzić lekarza bo on nie takie problemy widział i w końcu od tego też jest
kfiatek29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 07:50   #14
Brazylijka
Zakorzenienie
 
Avatar Brazylijka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 106
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

Dziekuję za odpowiedzi. Tak jak pisałam- nie jest to grzybica, ponieważ używałam Lamisilatt-u i nie pomagał. Z tymi dziurkami to jest tak, że jak stopy są zaraz po kąpieli, to one "puchną" i robią się duże i widoczne, a normalnie wygląda to jak przesuszona skóra... mam twardą i zgrubiałą skórę stóp.

P.S. grzybica by mnie swędziała, a to nie swędzi, nie piecze, nie jest zaczerwienione... tylko brzydko wygląda
Brazylijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 08:41   #15
leReve
Raczkowanie
 
Avatar leReve
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 40
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

Nawet jeśli to nie grzybica powinnaś iść do dermatologa. Przecież on się najlepiej na tym zna! Na pewno coś zaradzi, po co się męczyć?
leReve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 13:37   #16
KochamMichasia
Rozeznanie
 
Avatar KochamMichasia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 681
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez Brazylijka Pokaż wiadomość
Dziekuję za odpowiedzi. Tak jak pisałam- nie jest to grzybica, ponieważ używałam Lamisilatt-u i nie pomagał. Z tymi dziurkami to jest tak, że jak stopy są zaraz po kąpieli, to one "puchną" i robią się duże i widoczne, a normalnie wygląda to jak przesuszona skóra... mam twardą i zgrubiałą skórę stóp.

P.S. grzybica by mnie swędziała, a to nie swędzi, nie piecze, nie jest zaczerwienione... tylko brzydko wygląda

To, że używałaś Lamisiliattu i Ci nie pomógł nie znaczy, że to nie jest grzybica.
Zastanawiam się czemu jeszcze do tej pory nie byłaś u dermatologa?
Przecież to naprawdę wygląda kosz.....
__________________
Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
KochamMichasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 15:43   #17
malkereklam
Przyczajenie
 
Avatar malkereklam
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

I mnie sie wydaje ze to grzybica(odmiana potnicowa),Przy niej stopy maja dziurki jak po "korniku".A świąd i pieczenie nie zawsze jest objawem...Brazylijka-idź koniecznie do dermatologa!
A póki co ,kup sobie olejek z drzewa herbacianego(kosztuje pare zł w aptece) i dodawaj po kilka kropli do moczenia stóp. I powodzenia.
malkereklam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 17:33   #18
prycia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

ja miałam coś takiego ze 4 lata temu nabawiłam się tego na basenie to nie jest grzybica miało jakąś nazwę ale nie pamiętam. jak chodziłam boso to miałam wrażenie że mam piasek pod stopami, dostałam taką maść przykładałam te dziurki i po ok tygodniu zniknęły.
prycia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 18:19   #19
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

Najlepiej idź do lekarza.Im dłużej będziesz zwlekać, tym dłużej będziesz się z tym męczyć.
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-19, 18:40   #20
Honcia
Zakorzenienie
 
Avatar Honcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 705
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

Ja miałam takie w ubiegłym roku. Po prostu odparzyłam sobie stopy zbyt długo w gorące dni chodząc w pełnych butach. stopy się pociły i kisiły w tym płynie aż efekt wyglądał podobnie.
Oczywiście przerzuciłam się na klapki, regularne złuszczanie skóry (byle nie tarką metalową) i duuużo kremu nawilżającego+ skarpetki na noc
__________________







Honcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 19:51   #21
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

Mialam cos podobnego kilka lat temu. Porzucilam dlugie moczenie nog w misce, chodzenie w malo przewiewnych butach. Do tamtej pory w lato jak najwiecej chodze w klapkach , nogi myje krotko, bez zbednego moczenia i obowiazkowo kremuje stopy po myciu.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 19:59   #22
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

ja jestem jednak za tym, żebyś poszła do lekarza. Nie ma tutaj co gdybać, bo jednak on po obejrzeniu twoich stóp najlepiej powie co C jest. Na razie może naś przewiewne obuwie, nie mocz za dużo stóp i używaj odpowiednich preparatów. Ten keranorm, o którym Ci pisałam ładnie leczy stopy i jak jest wrażenie przesuszeniato doskonale sobie z tym radzi
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 17:21   #23
aniastylistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

Ja walczę z tym problemem i w pracy i na forach-NIKT JESZCZE MI NIE ODPOWIEDZIAŁ CO TO JEST! W ramach tego że zajmuje sie od wielu lat pedicurem i mam wszystko jednorazowe(myjkę też)w tym roku jest wysyp tych "dziurek" i uwierzcie mi wizyta u dermatologa nie załatwia sprawy, ponieważ rozpoznanie lekarzy po studiach to min: ciaża, tarczyca, zapocenie itd. Wszystkie te objawy na jedne dziurki u osób, które nie są ani w ciaży ani nie mają tarczycy. Znikają po stosowaniu leków antygrzybiczych a zaniedbane rozsiewają sie w dramatyczną ilość i z pewnośćia są zakaźne(po supaniu sobie na stopy pyłu z takich stóp ja i moja asystentka dostałyśmy też tych "dziórek" ponieważ nie zabezpieczyłyśmy sobie skarpetkami. Przepis mam sprawdzony bo wszyscy (konsekwentni) łącznie z nami sobie je zaleczyli. Lamsilat dawka steżona i codziennie maść terbiderm, po tygodniu nastepna dawka lamsilatu (mimo zaleceń, że można tylko 1)-w między czasie pumeksować każdorazowo jednorazowymi pumeksami, gotować,wyżucać co można i spryskiwać specjalnymi antygrzybiczymi sprejami buty i każdorazowo myć domestosem wanne i brodzik-chodzenie gdziekolwiek na bosaka odpada. Kuracja musi trwać do skutku do zaleczenia ostatniej kropki-najczęściej pomaga od 3-4 dawek lamsilatu czyli ok 1,5 miesiaca leczenia dawki w odstepach ok 1-2 tyg od poprzedniej. My i klienci-ci wytrwali już nie mają-gdyby ktokolwiek wiedział jak to sie nazywa PROSZĘ mi odpisać, w razie potrzeby mam wiele zdjeć tych "dziurek"-w sumie wszystkie wygladają tak samo...
aniastylistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 07:45   #24
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

wygląda jak choroba wirusowa. odmiana "kurzajki".
fachowo: brodawki mozaikowe stóp, verruca plantaris, mosaic warts
pumeksem i peelingiem je tylko roznosisz i problem się powiększa.
do lekarza, zanim pozarażasz innych.

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2009-09-20 o 07:47
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 20:14   #25
aniastylistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

Wiem jak wyglądają kurzajki i kurzajki nie wyglądają jak nazwa wskazuje "dziurki" poza tym widzę że wcale nie przeczytałaś tego co napisałam-ponieważ dzięki podanemu"przepisowi" zagoiło się 60%klientów(łącznie wspomniane nasze osoby)i nogi są w idealnym czyściutkim stanie> problem jest taki że faktycznie takie dziurki nie odpowiadają żadnemu opisowi grzybicy-a znam wszystkie ponieważ tego uczę...Zdjęcie na górze jest dobre (ale stan już zaawansowany)ja dodam swoje 1-stan lekki, 2 zaawansowany
aniastylistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 20:25   #26
aniastylistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

To jest kurzajka mozaikowa ma duże powierzchnie, zrogowacenia i nierówności, wspomniane "dziurki" na ogół są czyste bez zrogowaceń otoczone jak by białą błonką jak widać na wcześniejszym zd.1 teoretycznie w początkowym stadium, które może sie długo utrzymywać wyglądają nie groźnie
aniastylistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 20:31   #27
aniastylistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

Apropo palucha (tak sie przyglądam) to może być kurzajka (naczynko krwi, biała głęboka zrogowaciałość, o dużej powierzchni), dodatkowo do szczęścia ale reszta to "dziurki"
aniastylistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 21:57   #28
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez aniastylistka Pokaż wiadomość
Wiem jak wyglądają kurzajki i kurzajki nie wyglądają jak nazwa wskazuje "dziurki" poza tym widzę że wcale nie przeczytałaś tego co napisałam
to do mnie?
odpowiedź dotyczyła założycielki wątku i jej zdjęć.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 18:19   #29
aniastylistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

A, to sory, ale w każdym razie to i tak nie to-moja znajoma konsultowała się ostatnio w Finlandii z dermatologami(tak wyszło) i że to jakiś rodzaj grzybicy-nadal nie wiadomo jaki, zgłupieć można...
aniastylistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 20:46   #30
tymotynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Dziurawe stopy! POMOCY!!!

Od jakiegoś czasu i ja mam dziurki w podeszwach stóp,choć w początkowym stadium. I żadne ścieranie niczym nie działa, kremy itd. Dzisiaj byłam u dermatologa, mówi, że to zakażenie bakteryjne maczugowcem ?! Dostałam receptę i jutro kupuję,
teraz nie rozczytam nazwy leku, ale ma to być jakiś czerwony, farbujący płyn, którym przemywa się wacikiem podeszwy stóp. Zobaczymy, mam wielką nadzieję, że to już koniec walki.
Maczugowiec... Co za nazwa. Co za choroba?Matko i córko... A ja myślałam, że to odparzenia...
Jutro skrobnę nazwę leku.
tymotynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-23 11:10:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.