Jak podkreślić jasną cerę? część VIII - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-03, 19:29   #631
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Filtr SPF 30 blokuje 96,7% promieniowania a SPF 50 - 98%. Więc jeśli patrzeć na samo SPF to różnicy wielkiej nie ma, natomiast w przypadku PPD już może być większa, bo UE zaleca by jego wartość wynosiła min. 1/3 SPF
Nigdy wcześniej o tym nie wiedziałam. Myślałam, że różnica w ochronie jest większa. Dzięki za info.
__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 19:53   #632
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez NomadSoul Pokaż wiadomość
Nigdy wcześniej o tym nie wiedziałam. Myślałam, że różnica w ochronie jest większa. Dzięki za info.
Akurat przy SPF faktycznie różnica jest mała. Proszę bardzo
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 20:08   #633
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Filtr SPF 30 blokuje 96,7% promieniowania a SPF 50 - 98%. Więc jeśli patrzeć na samo SPF to różnicy wielkiej nie ma, natomiast w przypadku PPD już może być większa, bo UE zaleca by jego wartość wynosiła min. 1/3 SPF
Dzięki.
A PPD to...? Jak jest z nim w filtrach 30 a jak w 50?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 20:25   #634
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Dzięki.
A PPD to...? Jak jest z nim w filtrach 30 a jak w 50?
Zacytuję: "Faktor PPD informuje ile razy zmniejszyła się dawka promieniowania UVA absorbowana przez skórę, przykładowo PPD = 7 oznacza, że do skóry wnika 7 razy mniej energii promieniowania UVA. Faktor PPD jest obecnie najbardziej wiarygodnym współczynnikiem określającym stopień ochrony UVA." Trudno powiedzieć jaki jest w 30, a jaki w 50 bo to zależy już od konkretnego filtru, np. Anthelios XL SPF 50 ma PPD 42, a Ziaja matująca ok. 25
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 22:06   #635
blanche_
Rozeznanie
 
Avatar blanche_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 657
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Mam z Misslyn (aktualne 06, bo jest bardziej różowy i akurat u mnie lepiej zakrywają cienie pod oczami). Ładnie rozświetla (nie ma drobinek) i dobrze kryje, chociaż ja i tak potrzebuję bardzo mocnego żeby przykryć całkowicie, a jako że to ma być korektor pod oczy to chyba nigdy ich tak ładnie nie zakryję Ogółem to najlepszy jaki do tej pory miałam
Dziękuje

Sprawdzę go jak tylko będę w okolicach hebe. Recenzje ma zachęcające.

Któraś może używała korektorów mineralnych (pod oczy i w ogóle)?
__________________
“The church is close, but the road is icey. The bar is far, but I will walk carefully.”
Blog
blanche_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 22:11   #636
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez blanche_ Pokaż wiadomość
Dziękuje

Sprawdzę go jak tylko będę w okolicach hebe. Recenzje ma zachęcające.

Któraś może używała korektorów mineralnych (pod oczy i w ogóle)?
Ja cały czas używam i bardzo lubię (mocno kryją i nie wchodzą w załamania aż tak jak tradycyjne), no ale to nie dla osób, które nie lubią pudrowego efektu. Obecnie korzystam z Annabelle, mam też Amilie ale według mnie są gorsze.
Ale ja ogólnie na minerały całkowicie się przerzuciłam.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 23:24   #637
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Tak trochę z innej beczki. Mój makijaż z ostatniej imprezy.
Oczy: cienie inglot freedom system 393, 351, 434, inglot sprint shadow 99, rzęsy rimmel Scandaleyes
Usta: inglot 294
Edit: kolory są troszkę przekłamane - zdjęcia robione były przy okropnym żółtym świetle późnym wieczorem, skóra wygląda strasznie ciemno, do tego miałam wtedy jeszcze podrażnioną skórę. Dla porównania kawałek twarzy w bardziej "ludzkim" oświetleniu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN0925 oczy.jpg (79,4 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0921 oko.jpg (17,8 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0921 usta.jpg (18,0 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0288 skóra.jpg (9,4 KB, 42 załadowań)
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^



Edytowane przez Amu_Ikuto
Czas edycji: 2014-05-03 o 23:34
Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-03, 23:36   #638
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Tak trochę z innej beczki. Mój makijaż z ostatniej imprezy.
Oczy: cienie inglot freedom system 393, 351, 434, inglot sprint shadow 99, rzęsy rimmel Scandaleyes
Usta: inglot 294
Edit: kolory są troszkę przekłamane - zdjęcia robione były przy okropnym żółtym świetle późnym wieczorem, skóra wygląda strasznie ciemno, do tego miałam wtedy jeszcze podrażnioną skórę. Dla porównania kawałek twarzy w bardziej "ludzkim" oświetleniu.
Takie coś to chyba na Moje Makijaże...
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 11:05   #639
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Takie coś to chyba na Moje Makijaże...
Oki, nie będę więcej wrzucać. Dzięki za link.
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 17:58   #640
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
"niusia", mam pytanie odnośnie tego kremu-żelu pod oczy, o którym pisałaś. Czy on w jakikolwiek sposób może spłycić widoczne zmarszczki? Niestety, z natury mam worki pod oczami. Ich kolor nie sprawia mi problemu, no ale takie zwisy pod okiem wyglądają niesmacznie. Korektory je rozświetlają, ale dodatkowo wchodzą w zmarszczki. No właśnie. Z jakiegoś powodu na tym "zwisie" mam trzy głębokie zmarszczki. Im bardziej danego dnia spuchnięte oko, tym mocniej widoczne zmarszczki. Strach się uśmiechać, bo wyglądam jak babcia. Niestety, mam wrażenie, że jasna cera to wszystko dodatkowo podkreśla, nie wiem czy to możliwe (w wakacje byłam lekko opalona i jakoś tak tego nie dostrzegałam).

Możecie poradzić z jakimś kremem i korektorem na to? Nie wyobrażam sobie wyjścia gdziekolwiek bez korektora, ale KAŻDY podkreśla te perfidne zmarchy.

Aktualnie używam kremu z La Roche-Posay
https://www.e-farm.pl/p/1771/La-Roch...-pod-oczy.html
Niestety nigdzie nie znalazłam jego starej wersji, wychwalanej pod niebiosa na wizażu. Nowa jak na razie nie robi nic, ale używam dopiero od tygodnia.
No wiesz,szansę ma oczywiście, ale tak po prawdzie ..trzeba spróbować. Jedną, dwie strony wcześniej wkleiłam link - cóż w porównaniu do drogeryjnych kremików skład ma naładowany po brzegi, więc myślę, że ma szansę na zadziałanie. Tak właściwie to głównym jego przeznaczeniem (jak pisze producent)jest eliminacja opuchnięć i worków pod oczami, więc może z tym sobie poradzi, i przed to zmarszczki będą mniej widoczne?
Ja stosuję go teraz cały czas i muszę przyznać, że mnie zadziwia. Zauważyłam, że gdziekolwiek go nie nałożę, powoduje natychmiastowe rozjaśnienie skóry, skóra jest po prostu bielsza, ma idealny koloryt, zero przebarwień efekt utrzymuje jakiś czas, jest chwilowy (może o to chodzi w tej nazwie 5 minute effect) - nie są to jakieś białe plamy, po prostu w miejscu nałożenia efekt rozświetlonej skóry. Moge powiedziec że wygładza skórę, odżywia bez obciążania, jest jasna, gładka - krem działa żeby więcej powiedziec muszę go trochę dłużej stosować - bądź co bądź już coś widać, jestem bardzo ciekawa długofalowych efektów. Przyznam , że zastanawia mnie jakby się zachował nakładany regularnie na twarz - pojemność ma spora więc może...?

Wszystkie kremy z tej serii sa interesujące, szkoda tylko, że liftingujące i przeciwzmarszczkowe a tylko jeden nawilżający. Z resztą z tego co pamiętam, ta seria ma też krem liftingujący pod oczy, więc może ten będzie dla Ciebie lepszy, no ale tego nie zarekomenduję już

Skoro korektory Ci nie służą, to może spróbuj podreperować skórę czymś rozjaśniającym - a może zrób jakieś serum z olejową witaminą C (chyba z mazideł?) - czytałam, że rozjaśnia i rozświetla skórę? Ja stosuje filtr SVR lysalpha i on nieco wyrównuje mi koloryt, to lekkie bielenie, ale ja mam baaardzo jasną skórę więc nie wiem jakby to wyglądało na ciemnej.

Kosmetyki la roche-posay bardzo sobie cenię, ale tego kremu nie stosowałam

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2014-05-06 o 18:08
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 11:58   #641
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
No wiesz,szansę ma oczywiście, ale tak po prawdzie ..trzeba spróbować. Jedną, dwie strony wcześniej wkleiłam link - cóż w porównaniu do drogeryjnych kremików skład ma naładowany po brzegi, więc myślę, że ma szansę na zadziałanie. Tak właściwie to głównym jego przeznaczeniem (jak pisze producent)jest eliminacja opuchnięć i worków pod oczami, więc może z tym sobie poradzi, i przed to zmarszczki będą mniej widoczne?
Ja stosuję go teraz cały czas i muszę przyznać, że mnie zadziwia. Zauważyłam, że gdziekolwiek go nie nałożę, powoduje natychmiastowe rozjaśnienie skóry, skóra jest po prostu bielsza, ma idealny koloryt, zero przebarwień efekt utrzymuje jakiś czas, jest chwilowy (może o to chodzi w tej nazwie 5 minute effect) - nie są to jakieś białe plamy, po prostu w miejscu nałożenia efekt rozświetlonej skóry. Moge powiedziec że wygładza skórę, odżywia bez obciążania, jest jasna, gładka - krem działa żeby więcej powiedziec muszę go trochę dłużej stosować - bądź co bądź już coś widać, jestem bardzo ciekawa długofalowych efektów. Przyznam , że zastanawia mnie jakby się zachował nakładany regularnie na twarz - pojemność ma spora więc może...?

Wszystkie kremy z tej serii sa interesujące, szkoda tylko, że liftingujące i przeciwzmarszczkowe a tylko jeden nawilżający. Z resztą z tego co pamiętam, ta seria ma też krem liftingujący pod oczy, więc może ten będzie dla Ciebie lepszy, no ale tego nie zarekomenduję już

Skoro korektory Ci nie służą, to może spróbuj podreperować skórę czymś rozjaśniającym - a może zrób jakieś serum z olejową witaminą C (chyba z mazideł?) - czytałam, że rozjaśnia i rozświetla skórę? Ja stosuje filtr SVR lysalpha i on nieco wyrównuje mi koloryt, to lekkie bielenie, ale ja mam baaardzo jasną skórę więc nie wiem jakby to wyglądało na ciemnej.

Kosmetyki la roche-posay bardzo sobie cenię, ale tego kremu nie stosowałam
jakieś 2 lata temu miałam z tej serii krem do twarzy ujędrniający ten niebieski i faktycznie w widoczny sposób napinał twarz (nawet dojrzałą 50-letnią) po kilku minutkach , efekt był fajny ale niestety doraźny, zero efektów długofalowych no i bardzo niewydajny był.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-08, 09:18   #642
blanche_
Rozeznanie
 
Avatar blanche_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 657
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Ja cały czas używam i bardzo lubię (mocno kryją i nie wchodzą w załamania aż tak jak tradycyjne), no ale to nie dla osób, które nie lubią pudrowego efektu. Obecnie korzystam z Annabelle, mam też Amilie ale według mnie są gorsze.
Ale ja ogólnie na minerały całkowicie się przerzuciłam.
Też używam minerałów, ale tylko podkład/róż/bronzer; korektory i cienie mam zwykłe.

Może któraś używa/używała Lucy Minerals Pale Olive/Creamy Olive? Potrzebne mi porównanie kolorystyczne.

Jakie filtry stosujecie do ciała/rąk latem?
__________________
“The church is close, but the road is icey. The bar is far, but I will walk carefully.”
Blog
blanche_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 09:49   #643
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez blanche_ Pokaż wiadomość
Też używam minerałów, ale tylko podkład/róż/bronzer; korektory i cienie mam zwykłe.

Może któraś używa/używała Lucy Minerals Pale Olive/Creamy Olive? Potrzebne mi porównanie kolorystyczne.

Jakie filtry stosujecie do ciała/rąk latem?
W tamtym roku miałam jeszcze ten:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rsja-2011.html

teraz jest już odświeżona wersja z tym samym składem (ale czy tym samym działaniem to nie wiem):
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...na.html&next=1

Na chłopski rozum skoro inne jest tylko opakowanie to nic nie powinni zepsuć ale dla mnie to nie jest takie oczywiste bo już używałam/ porównywałam różne kosmetyki starsze i nowsze wersje i działały inaczej mimo identycznego składu
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 10:50   #644
blanche_
Rozeznanie
 
Avatar blanche_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 657
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Nieźle się prezentuje , a gdzie można ją stacjonarnie dostać?
__________________
“The church is close, but the road is icey. The bar is far, but I will walk carefully.”
Blog
blanche_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 13:23   #645
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez blanche_ Pokaż wiadomość
Nieźle się prezentuje , a gdzie można ją stacjonarnie dostać?
z dostępnością był problem ale w Rossmanach zwykle była ta lirenka w Naturach czy marketach niekoniecznie choć wiadomo że w każdym mieście i tych samych sklepach asortyment się różni. Nie wiem niestety czy w chwili obecnej już jest w Rossie na półkach
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 15:30   #646
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
W tamtym roku miałam jeszcze ten:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rsja-2011.html

teraz jest już odświeżona wersja z tym samym składem (ale czy tym samym działaniem to nie wiem):
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...na.html&next=1

Na chłopski rozum skoro inne jest tylko opakowanie to nic nie powinni zepsuć ale dla mnie to nie jest takie oczywiste bo już używałam/ porównywałam różne kosmetyki starsze i nowsze wersje i działały inaczej mimo identycznego składu
też go używam, w wersji spf 30 i 50. Jak na ten faktor przy całkiem przystępnej cenie jest naprawdę godny polecenia
Nie dostrzegam różnicy w działaniu między wersją w niebieskim a pomarańczowym opakowaniu
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 16:53   #647
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
też go używam, w wersji spf 30 i 50. Jak na ten faktor przy całkiem przystępnej cenie jest naprawdę godny polecenia
Nie dostrzegam różnicy w działaniu między wersją w niebieskim a pomarańczowym opakowaniu
cieszy mnie to bo jak skończy mi sie zapas niebieskiej to na pewno kolejny raz kupię Lirene z tanich drogeryjnych filtrów zdecydowanie wygrywa-składem/brakiem parafiny i nie cuchnie tak jak np. Kolastyny czy inne Eveliny no i chroni Jak próbowałam Iwostinu(małej ilości bo to próbka była) a mimo to miałam całe ręce w białych smugach, lepkie, zwarzony krem z zgięciach-ohydztwo
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 14:15   #648
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Potrzebuję porady w sprawie koretkora Mam mocno czerwone policzki, w bardzo brzydki sposób, mianowicie robią mi się na kości dziwne, czerwone plamy widoczne i pod koretkorem, i pod pokładem.
Każdy który kupuje robi mi niespodzianki, takie jak okropne podkreślanie suchych skórek, wałkowanie się pod podkładem lub nawet ścieranie się, gdy nakładam podkład i róż lub po prostu nie zakrywanie. Jak tre policzki palcami robi się czerwona masakra.
Dlatego potrzebuję takiego, który byłby odpowiedni do cery suchej, mógłby byc nakładany na śliską bazę silikonową, gdyż inaczej dostaję uczulenia i musi nie ścierac się podczas nakładania podkładu i dobrze kryc zaczerwienienie. Studiowanie KWC raczej nie dało mi dużej wiedzy, bo zdania podzielone. Możecie coś poradzic? Do 70zł myślę. Pod kolor CS 150 lub Healthy mix 51, zielony niekoniecznie, bo słabo u mnie działa.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 14:39   #649
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Szukam pudru naturalnego. Do tej pory miałam puder ryżowy (uczulił mnie i zapchał), jedwab mikronizowany (całkiem dobry, ale ta cena...), glinka biała (świetna, ale jak raz złapał mnie większy deszcz bez czapki i parasola to zrobiła mi się maseczka na twarzy ), puder bambusowy (dobry, ale ściągał mi cerę). Polecicie coś w miarę sensownej cenie, wydajnego i żeby nie ściągał cery? Interesują mnie tylko rzeczy naturalne nie gryzące się z filtrami (więc minerały odpadają). Miał ktoś puder diamentowy? Albo może ktoś wie, co dodać do pudru bambusowego, żeby przestał być ściągający? Próbowałam z alantoiną i niacynamidem, ale nie zadziałało.
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-11, 14:51   #650
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Szukam pudru naturalnego. Do tej pory miałam puder ryżowy (uczulił mnie i zapchał), jedwab mikronizowany (całkiem dobry, ale ta cena...), glinka biała (świetna, ale jak raz złapał mnie większy deszcz bez czapki i parasola to zrobiła mi się maseczka na twarzy ), puder bambusowy (dobry, ale ściągał mi cerę). Polecicie coś w miarę sensownej cenie, wydajnego i żeby nie ściągał cery? Interesują mnie tylko rzeczy naturalne nie gryzące się z filtrami (więc minerały odpadają). Miał ktoś puder diamentowy? Albo może ktoś wie, co dodać do pudru bambusowego, żeby przestał być ściągający? Próbowałam z alantoiną i niacynamidem, ale nie zadziałało.
A sama skrobia bądź z czymś wymieszana? Ja używam mieszanki skrobi i jedwabiu
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 15:45   #651
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
A sama skrobia bądź z czymś wymieszana? Ja używam mieszanki skrobi i jedwabiu
Nawet nie próbuję. Jestem uczulona i na ziemniaki i na kukurydzę
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 15:51   #652
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Nawet nie próbuję. Jestem uczulona i na ziemniaki i na kukurydzę
No to lepiej nie ryzykować ...
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 17:12   #653
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Może puder perłowy?
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 18:07   #654
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Może puder perłowy?
Nawet o nim myślałam, ale raz miałam odzywkę z pyłem perłowym(?), wyciągiem z pereł? czymś z pereł w każdym bądź razie i dostałam wysypki na plecach. A składowo niby odzywka miała mnie nie uczulić
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 21:19   #655
pierniczek_
Rozeznanie
 
Avatar pierniczek_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 911
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
W tamtym roku miałam jeszcze ten:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rsja-2011.html

teraz jest już odświeżona wersja z tym samym składem (ale czy tym samym działaniem to nie wiem):
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...na.html&next=1

Na chłopski rozum skoro inne jest tylko opakowanie to nic nie powinni zepsuć ale dla mnie to nie jest takie oczywiste bo już używałam/ porównywałam różne kosmetyki starsze i nowsze wersje i działały inaczej mimo identycznego składu
To ja dorzucę jeszcze od siebie wersję dla dzieci - bezzapachową, której używałam w zeszłym roku:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...rsja-2013.html
pierniczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 13:33   #656
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

No nic, będę jakoś kombinować z tym pudrem.
A tak z innej beczki. Właśnie wróciłam z inglota (próbuję sobie dobrać kasetkę cieni do oczu) i jestem trochę wkurzona. Kasetkę chcę sobie zrobić uniwersalną, taką że będę mogła sobie zrobić i makijaż na dzień i wieczorowy i co mi tam głupiego strzeli do głowy Bardzo ładnie jest mi np.: w intensywnym żółtym, pomarańczowym (czystym), czerwonym, turkusowym, lazurowym itd. A cieni szarych i brązowych nie mogę dobrać. Wszystkie mnie tak jakby "rozmywały i wyglądam bardzo byle jak w nich. Jedyny szary jaki udało mi się dobrać to taki grafit złamany fioletem. Co jest?! Wydawało mi się, że takie "neutralne" kolory pasują wszystkim...
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 14:55   #657
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Nooo niekoniecznie... dużo zależy od typu urody. Niektórym pasują przydymione/rozmyte kolory, innym wyraziste
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 11:00   #658
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Wypróbowałam ostatnio korektor Nyx porcelain magic wand. Kolor świetny - krycie żadne. Jakieś propozycje? (w kolorze nyxa czegoś szukam, tylko o większym kryciu)
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 11:02   #659
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Wypróbowałam ostatnio korektor Nyx porcelain magic wand. Kolor świetny - krycie żadne. Jakieś propozycje? (w kolorze nyxa czegoś szukam, tylko o większym kryciu)
może nyx HD?
__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 14:37   #660
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VIII

Mówisz o tym?
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...tart=0&ndsp=11
ten właśnie próbowałam, widocznie pokręciłam coś z nazwą...

Wiem, że offtop totalny, ale temu wątkowi ufam najbardziej. Jakiego lakieru używacie? Chcę żeby mocno utrwalał i nie sklejał włosów. Miałam niveę i wellaton i były do bani. Macie jakieś swoje faworyty?
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-23 16:12:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.