Twarz idealna - jakie kosmetyki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-13, 21:03   #1
keYt
Raczkowanie
 
Avatar keYt
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 85

Twarz idealna - jakie kosmetyki?


Chcę mieć twarz jak z telewizji i jaką większość zadbanych dziewczyn potrafi sobie zrobić

Więc od początku, najbardziej podstawowej warstwy, co powinno znaleźć się twarzy, aby wyglądała pięknie? Krem jest obowiązkowy? Podkład? Filtr? Itp.
keYt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 17:54   #2
besio
Wtajemniczenie
 
Avatar besio
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Sztokholm
Wiadomości: 2 393
Dot.: Twarz idealna - jakie kosmetyki?

Witam koleżankę z Lublina Z moich informacji: to z kremem z filtrem nie rozstawaj się nigdy nawet w zimie wysokość filtra najmniej 15 no i to uzależniasz od swojego wieku. Polecam też płyny micelarne, które są delikatne dla skóry i nawet potrafią poprawić jej stan< ja mam tę z Avene i jestem bardzo zadowolona> Co do kosmetyków kolorowych to nie szalałabym, bo podkłady nawet tych dobrych firm pogarszają stan skóry, więc stosowałabym sporadycznie, jeśli na codzień to polecam pudry mineralne,które są o wiele zdrowsze dla cery. Nie tylko kremy, ale także nawilżanie skóry< 2 litry wody to dzienny mus> no i witaminy, bo my kobiety jesteśmy szczególnie narażone na ich utratę. Jeśli twoja cera jest w złym stanie to przez najbliższe 4 tygodnie powinnaś zafundować sobie kurację serum odpowiednim dla twojej cery. Dla pięknej cery nie należy też przesadzać z ilością kosmetyków i częstotliwością zabiegów. Piling owszem, ale tylko 1 w tygodniu i tylko preparatem dopasowanym do twojej cery. Polecam też raz na jakiś czas wybrać się do kosmetyczki na głębokie nawilżanie, bo samemu w domu nie jesteśmy zapewnić sobie takiego dogłębnego zabiegu. To tyle moim zadniem ja narazie, jak mi się coś przypomni to dobazgrzę
besio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 18:54   #3
wata pomidorowa
Rozeznanie
 
Avatar wata pomidorowa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 584
Dot.: Twarz idealna - jakie kosmetyki?

Mam pytanko, w sumie mogę je tu podczepić, jeżeli autorka się nie obrazi
Używam kremu z filtrem 20 Iwostin na naczynka, ale także nawilżającego. Czy w takim razie mogłabym najpierw położyć ten nawilżający potem z filtrem (lub odwrotnie), czy nie bardzo takie mieszanki
__________________
They only want you when you're seventeen!


wata pomidorowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 20:18   #4
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Twarz idealna - jakie kosmetyki?

Z tego co wiem to można mieszać kremy, które będą się uzupełniały.

Np mojej mamie kosmetyczka kazała zacząc używać kremów nawilżających bo używała tłustych bo nawilżające jej ściągały twarz.. kosmetyczka powiedziała tak: "pierw nawilżający, jak ściąga to na to tłusty za jakiś czas wklepać"

Z kolei ja w wakacje miałam jakąś maść i musiałam używać wysokich filtrów, ale kremu nawilżającego również - o ile pamiętam to tak też mówiła dermatolog, tzn nie kazała odłożyć codziennego kremu..

Nie wiem czy to Ci pomoże w rozwiązaniu Twojego problemu wata pomidorowa, tak na marginesie to też mam krem iwostinu spf 20 ale gdzieś czytałam, że Iwostin ma niestablilne filtry..
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 10:36   #5
besio
Wtajemniczenie
 
Avatar besio
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Sztokholm
Wiadomości: 2 393
Dot.: Twarz idealna - jakie kosmetyki?

Owszem można używać 2 kremów, ale nie posiadających silnych składników oraz ich składy nie powinny zawierać substancji wzajemnie wykluczających się. Ja osobiście nie używam 2 kremów na raz, tylko na dzień lekki nawilżający z filtrem, a na noc krem przeciw pierwszym oznakom starzenia się skóry. I ta różnica 12 godzin między aplikacjami jest optymalna, tak więc to sprawa indywidualna. Ale ja jestem zwolenniczką nie przesadzania z kosmetykami, bo można uzyskać przeciwny efekt od zamierzonego i nabawić się podrażnień.
besio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 12:46   #6
wata pomidorowa
Rozeznanie
 
Avatar wata pomidorowa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 584
Dot.: Twarz idealna - jakie kosmetyki?

Dzięki W takim razie nie będę nakładać tych dwóch kremów
__________________
They only want you when you're seventeen!


wata pomidorowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.