Alkohol w kremach z filtrami O_o - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-30, 23:25   #1
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89

Alkohol w kremach z filtrami O_o


Nastąpił w moim życiu przełom- oprócz składów leków i żarcia zaczęłam czytać składy kosmetyków.. Bo dzięki @Wam nareszcie coś w nich rozumiem
Ale nie o tym temat.
Robiłam dzisisj z mamą porządki przed wyjazdem w kremach z filtrami i jako "ekspert" (heheheh w porównaniu z mamą, która to by sie najchętniej bez żadnego kremu opalało "a bo żeby się szybciej opalić" to ekspertem się poczuć mogę) przejrzałam składy naszych kremów z filtrami. Nic ciekawego nie znalazłam, jedyny którego narazie używam to sun ozon 30, ale...
No właśnie, ale ale- w składzie "ósemki" nivei znalazłam ALKOHOL! I to bardzo wysoko w składzie!
Wydawało mi się, ze alkohol+ słońce to ósmy z siedmiu grzechów głównych, dla pewności sprawdziłam jeszcze w internecie, ale rzeczywiście tak jest.
W wątku zbiorczym z nie- aptecznymi stabilnymi filtrami jest także podanych kilka, które mają alkohol (głownie nivea, bo ona ma go dosyć sporo we wszystkich kremach)
Więc pytam- CO JEST GRANE??? Czy aj tylko niepotrzebnie panikuję, to jest inny alkohol/alkohol o innym działaniu/alkohol którego przebarwieniotwórcze działanie zostało zniszczone przez kompleks bla bla bla (ucze się dopiero, więc mogę o tym nie wiedzieć)?
Czy moze wyrzucić krem i broń Boże żeby nikt go z bliskich mych NIE używał?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 02:59   #2
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Alkohol w kremach z filtrami O_o

Hm... Dziwi mnie Twoje zszokowanie. Wiele filtrów ma alkohol w składzie, choćby LRP czy Vichy... Z tego też powodu filtry te nie są polecane wrażliwcom/naczynkowcom, o czym wielokrotnie czyta się na forum. Dzięki alkoholowi filtr lepiej się wchłania, nie ma takiej ciężkiej konsystencji. Składnik ten nie destabilizuje filtrów, a pod ich ciężarem nie działa fotouczulająco.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 09:17   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Alkohol w kremach z filtrami O_o

alkohol nie powoduje przebarwień pod wpływem słońca (bo chyba to cię martwi?)
zła opinia wzięła sie stąd, że po użyciu perfum i wyjściu na plazę powstają przebarwienia. myślano, ze to od alkoholu w perfumach, ale winnym okazały sie składniki zapachowe (np. olejek bergamotowy), a nie alkohol.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 10:20   #4
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Alkohol w kremach z filtrami O_o

Tak tak, o to mi chodziło, Justy.
Najwidoczniej moje informacje (i nie tylko moje) były przedawnione, ach, jak szybko zmienia się moda i najnowsze odkrycia nauki...
Oby za jakiś czas nie okazało się, ze filtry, którymi się smarujemy są szkodliwe
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.