Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-14, 00:06   #61
Gabaa_xD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Co zamiast podkładu??

Hej, mam problem z dobraniem podkładu i kremu BB , więc postanowiłam dać sobie z tym spokój. Przychodzę do was z pytaniem co zamiast podkładu? Jakiś krem tonujący??
Gabaa_xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-14, 16:16   #62
Lucjana19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 86
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

To teraz ja bardzo, bardzo proszę o poradę!

Mam skórę tłustą, trądzikową (więc w pakiecie z suchymi skórkami od punktowych wysuszaczy), bardzo skłonną do zapychania, z bliznami po trądziku. Dodatkowo jasna z raczej żółtym odcieniem. Wcześniej już miałam swój idealny podkład - Rimmel Lasting finish Nude w odcieniu 100 ivory - ale został własnie wycofany (i jego czerwony brat w ogóle mi nie odpowiada) I teraz w czym tkwi problem - tamten podkład był trwały i matowy, ale jednocześnie nie zastygał na skorupę, więc nie podkreślał nierówności skóry (blizny!), skórek i strupków, i po kilku godzinach dało się go odcisnąć bibułką i "przyklepać"
No i własnie typowo matujące podkłady long lasting, które tak wysychają, totalnie mi się nie sprawdzają, bo podkreślają fakturę skóry i dramatycznie warzą się w strefie T - np. Max Factor Facefinity 3in1 czy Loreal Infallible Matte (tu dodatkowo najjaśniejszy odcień jest świńsko różowy).
Równie tak jak Rimmel, odpowiadałby mi Catrice HD 010, ale ZAPYCHA
Miałam jeszcze Healthy Mix 51, i byłby cudowny, tylko po dwóch godzinach świecę się jak wysmarowana olejem
Przedział cenowy raczej drogeryjny, max do 70-80 zł mogę dać.
Ktoś coś poradzi...?
__________________
jestem dziewczynka z mandragory
robak mnie kocha, nie zjada
słońce pod ziemią lśni tak ślubnie
krecie witraże maluje

Edytowane przez Lucjana19
Czas edycji: 2017-05-14 o 17:13
Lucjana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 20:55   #63
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Mam pytanie o kolory podkładów Clinique. Używam na co dzień Revlon Colorstay 180 (mieszana/tłusta) oraz Maybelline Super Stay 24h w kolorze 21 Nude Beige. Lubię podkłady w kolorze ziemistym, naturalnym, nie za żółte i na pewno nie różowe (mam cerę naczynkową).

W podkładzie Clinique Anti-Blemish kolor 03 Fresh Neutral jest dla mnie za ciemny. Czy bliższy będzie mi 02 czy 01?
No i wersja Clinique Redness Solutions, jak tutaj wyglądają kolory?

Żeby określić jakoś bardziej swój kolor - testowałam wczoraj i dziś Lancome Teint Idole Ultra 24h i Lancome Teint Miracle w kolorze 03 Beige Diaphane i były sporo za ciemne.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 22:44   #64
roe_deer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 25
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Ja długo szukałam swojego ulubionego podkładu i wreszcie znalazłam loreal infallible golden sand. Mam cerę mieszaną, czasem pojawiają się popękane naczynka. Ten podkład doskonale wszystko kryje i praktycznie nie widać go na mojej twarzy. Obawiam się jednak czy sprawdzi się także latem. Macie jakieś doświadczenia?
roe_deer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 10:13   #65
_egejta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Dziewczyny pomóżcie. Kupiłam kiedyś na promocji podkład Maybellina SuperStay Better Skin odcien 005 Light Beige. Aktualnie już nie mogę go nigdzie dostać, więc poszukuje zamiennika. Najlepiej by był w tym samym odcieniu ale w tonach neutralnych lub lekko żółtych - ten niestety nadawał lekko różowawy odcień skóry, ale taki do przeżycia. No i żeby może mniej uwydatniał suche skórki. Tak po za tymi dwoma małymi minusami był dobry, pardo odpowiadało mi jego delikatne w dotyku wykończenie. No i żeby przedział cenowy był zbliżony.

Proszę o szybką pomoc bo jade już na jego oparach ^^
_egejta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 12:35   #66
basia0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 229
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

ja jestem zwolenniczką naturalnych podkładów ale nie trzymają się dobrze , ważą popołudniu i nie wyglądają ładnie, na wieksze wyjsci stosowałam skin 79 szary bądź colorstay , jakiś czas temu były oromocje w rosmanie i ibkupiłam się w dwa podkłady z dr ireny eris nawilzajacy i matujacy. I jestem w szkou ten nawilżający ma na samym początku w składzie olejki i same fajne składniki Nie myślałam że znajdę☠w drogeri podkład z tak fajnym składem . Próbowałam kiedys bourjous ale tam same silikony gdzien na koncu w składzie jakis wyciąg czyli jedna wielka ściem jescz ena koniec dnia brzydko wyglądał ;/ ale używam teraz cały czas z dr ireny eris i jestem pod wrażeniem są super
basia0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 16:16   #67
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-16, 18:37   #68
shukri
Raczkowanie
 
Avatar shukri
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 110
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Wiecie może, który kolor Lancome Ultra Wear będzie zbliżony najbardziej do Colorstaya nr 180?
shukri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 14:42   #69
monikajulita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 28
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Zamiast podkładu stosuje czasem baze i puder transparentny. Dobre rozwiązanie jak nie ma jeszcze właściwego odcienia po opalaniu albo chce tylko zmatowienia strefy T
monikajulita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 12:50   #70
basia0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 229
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez 4d88b8945be75952c39c61b9b 17b2a8019c982be_5fd16501d e8d4 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
z dr ireny eris sa oki ale nie są w 100% naturalne, susza z wągrami na nosie i trądzikiem grudkowo krostkowym na policzkach z którym walczę

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Cytat:
Napisane przez monikajulita Pokaż wiadomość
Zamiast podkładu stosuje czasem baze i puder transparentny. Dobre rozwiązanie jak nie ma jeszcze właściwego odcienia po opalaniu albo chce tylko zmatowienia strefy T

To fajnie tylko pozazdrościć , ja neistety mam rzyły po oczami fioletowe i trądzik na policzkach bez ich przykrycia nie ma szans
basia0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 14:31   #71
iwace
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 64
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Miała któraś z was podkład Laura Mercier Smooth Finish Flawless Fluide? Jak oceniacie jego trwałość?

Szukam lekkiego, naturalnie wyglądającego, ale TRWAŁEGO podkładu, bez filtrów i z jasnymi kolorami.

Myślałam jeszcze o MAC Nourishing Waterproof Foundation, ponoć też wygląda dosyć naturalnie.
iwace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-24, 16:41   #72
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 532
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez iwace Pokaż wiadomość
Miała któraś z was podkład Laura Mercier Smooth Finish Flawless Fluide? Jak oceniacie jego trwałość?

Szukam lekkiego, naturalnie wyglądającego, ale TRWAŁEGO podkładu, bez filtrów i z jasnymi kolorami.

Myślałam jeszcze o MAC Nourishing Waterproof Foundation, ponoć też wygląda dosyć naturalnie.
Miałam probki i za kazdym uzyciem bylam na nie. Swieciłam sie po nim i scierał mi sie. Do mieszanej cery zatem nie polecam LM.
Za to Nourishing polecam z czystym sumieniem
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 18:20   #73
iwace
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 64
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Miałam probki i za kazdym uzyciem bylam na nie. Swieciłam sie po nim i scierał mi sie. Do mieszanej cery zatem nie polecam LM.
Za to Nourishing polecam z czystym sumieniem
Okej, dzięki za odpowiedź
iwace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 20:28   #74
AlicjaWac
Przyczajenie
 
Avatar AlicjaWac
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Czy ktoś może polecić LM do cery tłustej ?
__________________
Smaczny serwis z pomysłem na obiad
http://kuchniaposasiedzku.pl/
AlicjaWac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 20:33   #75
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 532
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez AlicjaWac Pokaż wiadomość
Czy ktoś może polecić LM do cery tłustej ?
Z LM do tłustej to ja tam nic ciekawego nie widziałam. Nie moze byc inna marka?
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 21:08   #76
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez iwace Pokaż wiadomość
Miała któraś z was podkład Laura Mercier Smooth Finish Flawless Fluide? Jak oceniacie jego trwałość?

Szukam lekkiego, naturalnie wyglądającego, ale TRWAŁEGO podkładu, bez filtrów i z jasnymi kolorami.

Myślałam jeszcze o MAC Nourishing Waterproof Foundation, ponoć też wygląda dosyć naturalnie.
A ja bardzo lubię ten podkład smooth finish. Do cery suchej/normalnej wg mnie rewelacja. Obecnie mam tendencje do przetłuszczania i muszę go dobrze przypudrować (lubię puder sypki Laury, ale przy tym podkładzie lepiej się sprawdza mi np. fixer ryżowy z ecocery albo Vichy dermanlend). Sam podkład nie ma raczej przedłużonego działania itp, ale można trochę przedłużyć trwałość odpowiednią bazą i pudrem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
wymiana

Edytowane przez martuunia
Czas edycji: 2017-05-24 o 21:10
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 21:59   #77
iwace
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 64
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
A ja bardzo lubię ten podkład smooth finish. Do cery suchej/normalnej wg mnie rewelacja. Obecnie mam tendencje do przetłuszczania i muszę go dobrze przypudrować (lubię puder sypki Laury, ale przy tym podkładzie lepiej się sprawdza mi np. fixer ryżowy z ecocery albo Vichy dermanlend). Sam podkład nie ma raczej przedłużonego działania itp, ale można trochę przedłużyć trwałość odpowiednią bazą i pudrem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi się cera niestety trochę przetłuszcza, ale nie lubię efektu płaskiego matu.
Chcę podkładu samego w sobie trwałego, bo wolę lekkie, wykończeniowe pudry, a nie mocno matujące. Nie chcę, żeby efekt lekkiego, naturalnie wyglądającego podkładu został przytłumiony mocnym matem.

Myślałam jeszcze o NARS All day luminous, ktoś miał?
iwace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 10:50   #78
annakwiat1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 9
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

A próbowałyscie kremu BB z Mishy? On sie nadaje swietnie na lato, ma spf 40. Dobry dla kazdej cery i dla mieszanej i suchej. Ma nawet spoko krycie, ale nie jest taki ciezki. A kolorów tez jest kilka do wyboru
annakwiat1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 17:17   #79
shukri
Raczkowanie
 
Avatar shukri
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 110
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez annakwiat1994 Pokaż wiadomość
A próbowałyscie kremu BB z Mishy? On sie nadaje swietnie na lato, ma spf 40. Dobry dla kazdej cery i dla mieszanej i suchej. Ma nawet spoko krycie, ale nie jest taki ciezki. A kolorów tez jest kilka do wyboru
Niestety, żeby spf było na poziomie 40, trzeba dać duuużo więcej kremu, niż to potrzebne do nałożenia makijażu
shukri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-06, 12:06   #80
Frau_Nachbarin
Frau_Nachbarin
 
Avatar Frau_Nachbarin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 89
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Moja mama ukochala sobie Visionaire z Lancome. Ma bardzo suchą cerę i widoczne zwiotczenia..już niestety. Obie lubimy ten podkład.
Tez go przetestuje.

W ogole poszukuje podkladu/podkladow na lato i na zime dla cery dojrzalej (49 lat, po menopauzie), jasnej, suchej, jednak z tendencja do wyswiecania nosa po kilku godzinach w pracy w klimatyzowanym pomieszczeniu i wypiciu 2 kubkow kawy. Menopauza (przykre uderzenia goraca) i nadcisnienie zostawily mi pamiatke w postaci rumienia w srodkowej czesci twarzy. Nie jest zawsze widoczny i bez widocznych popekanych naczynek (pajaczkow), ale wychodzi po spozyciu cieplych posilkow, wypiciu kawy i pod wplywem wiatru, mrozu i ogolnie zimna.

Podklad powinien miec dosc mocne krycie, bez efektu maski, nie podkreslac zmarszczek mimicznych ani suchej skory. Na lato powinien byc nieco ciemniejszy, gdyz opalam sie na zloty braz. Na zime w zoltych odcieniach kosci sloniowej/jasnej moreli a nawet jasnobrzoskwiniowy. Nie rozowy i nie zimny bez!

Probowalam wielu podkladow i wszystkie byly za ciemne i/lub za rozowe/za zimne.
Moja najwieksza podkladowa porazka byl Revlon ColorStay, odcien 300 Golden beige (stara wersja bez pompki) do cery mieszanej/tlustej. Pomimo "zlotej" nazwy byl on dla mnie odrobine za ciemny i zbyt rozowy. Rozprowadzal sie trudno, tworzyl efekt maski i podkreslal zmarszczki mimiczne, ktore bez makijazu sa zupelnie niewidoczne. Do tego w miare uplywu dnia brzydko oksydowal na jakis szarawoziemisty kolor.

W styczniu, w miejscowej drogerii Matas, dobrano mi podklad Max Factor Face Finity 3 w 1, odcien 50 Natural. Zawiera on w sobie baze, korektor i podklad. Niestety, jest on zbyt rozowy i za ciemny w stosunku do skory szyi. Poza tym sprawdza sie wysmienicie.

Wciaz wiec szukam odpowiedniego... Moze znacie jakis...
__________________
"Glücklich ist, wer vergißt, was doch nicht zu ändern ist!" - Liedtext aus der Operette "Die Fladermaus" und auch gute Lebensweisheit (pol. Tekst piosenki z operetki "Zemsta Nietoperza" oraz madrosc zyciowa).
Johann Strauss (Sohn /Syn)(1825-1899).

Edytowane przez Frau_Nachbarin
Czas edycji: 2017-06-06 o 13:02
Frau_Nachbarin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 23:01   #81
blue13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Podkład - alternatywa dla Affinimat?

Cześć
Drogie Panie czytam co piszecie i nie moge wyjść z podziwu
Wychyle się i ja i zadam pytanie. Jeśli zadaje w niewłaściwym dziale to proszę usuńcie.

Szukam dobrego podkładu matująco kryjącego tak do góra 40 zł. Do tej pory używałam Maybelline AFFINIMAT 42 dark beige ale coraz trudniej go dostać. I tu moje pytanie: Co polecacie? Jaki podkład, który kryje i matuje? I jaki odcień wybrać? Prawdę mówiąc jestem zielona w te makijażowe klocki I nie raz się już naciełam.

Pomożecie?
blue13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 19:58   #82
monikajulita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 28
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

jak myślicie czy estee lauder double wear nadaje się do cery mieszanej? nie wysuszy mi za bardzo polików albo os mi się nie będzie swiecił?
monikajulita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 15:25   #83
f0e6aaecebf45b744a169ee59d849c3c50d2539b_60d902f215d71
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 493
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Hej! Postanowiłam się Was poradzić, mam bladą, bardzo wrażliwą cerę w kierunku atopii, przy czym łatwo się☠zapycha i tworzą☠się☠zaskórniki - z drugiej strony, potrafi się pojawić pogrom ze schodzącą☠skórą, więc staram się ją nawilżać.

Bezskutecznie poszukuję podkładu, który będzie w miarę☠dobrze krył, nie wysuszając cery ale też przy tym nie robiąc ze mnie świecącej żarówki, co niestety mam miejsce przy obecnie używanym nawilżającym fludiem Pharmaceris

Z kolei jak użyję przez parę dni innego podkładu, np. do cery mieszanej znowu zaczyna mi się za mocno przesuszać.

Czy któraś wizażanka ma podobne problemy i trafiła na ten jeden, idealny podkład? Byłabym super wdzięczna za polecenie, mogą☠być☠wysokopółkowe :rozA:
f0e6aaecebf45b744a169ee59d849c3c50d2539b_60d902f215d71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 18:57   #84
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Podkład - alternatywa dla Affinimat?

Cytat:
Napisane przez blue13 Pokaż wiadomość
Cześć
Drogie Panie czytam co piszecie i nie moge wyjść z podziwu
Wychyle się i ja i zadam pytanie. Jeśli zadaje w niewłaściwym dziale to proszę usuńcie.

Szukam dobrego podkładu matująco kryjącego tak do góra 40 zł. Do tej pory używałam Maybelline AFFINIMAT 42 dark beige ale coraz trudniej go dostać. I tu moje pytanie: Co polecacie? Jaki podkład, który kryje i matuje? I jaki odcień wybrać? Prawdę mówiąc jestem zielona w te makijażowe klocki I nie raz się już naciełam.

Pomożecie?
Matowac powinien puder, nie podkład.
Ja lubię maybelline fit me matt&poreless, ale on jest delikatnie kryjący. Sprawdź może revlon, rimmel wake me up i zaiwestuj w dobry puder (np. Bambusowy lub ryżowy), ale przede wszystkim ogarnij dlaczego Twoja cera się przetłuszcza i zmień pielęgnację

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 19:20   #85
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

[1=f0e6aaecebf45b744a169ee 59d849c3c50d2539b_60d902f 215d71;74502446]Hej! Postanowiłam się Was poradzić, mam bladą, bardzo wrażliwą cerę w kierunku atopii, przy czym łatwo się☠zapycha i tworzą☠się☠zaskórniki - z drugiej strony, potrafi się pojawić pogrom ze schodzącą☠skórą, więc staram się ją nawilżać.

Bezskutecznie poszukuję podkładu, który będzie w miarę☠dobrze krył, nie wysuszając cery ale też przy tym nie robiąc ze mnie świecącej żarówki, co niestety mam miejsce przy obecnie używanym nawilżającym fludiem Pharmaceris

Z kolei jak użyję przez parę dni innego podkładu, np. do cery mieszanej znowu zaczyna mi się za mocno przesuszać.

Czy któraś wizażanka ma podobne problemy i trafiła na ten jeden, idealny podkład? Byłabym super wdzięczna za polecenie, mogą☠być☠wysokopółkowe :rozA:[/QUOTE]
Ja mam bardzo podobną cerę. Też używam Pharmaceris ale wersję kryjącą. Tej nawilżającej nigdy nie miałam, więc nie mam porównania.

Też się świecę, ale ja się świecę po każdym podkładzie... Po niektórych po prostu bardziej, po innych mniej. Im bardziej wysuszający, tym bardziej.

Niedawno kupiłam Max Factor Colour Adapt kierując się dobrymi opiniami i póki co jestem z niego bardzo zadwolona, ale nie chcę jeszcze chwalić, bo za krótko używam (dopiero kilka razy, raz na kilka dni, bo po tym co mi fluid matujący Bielendy urządził na twarzy bardzo ostrożnie podchodzę do nowych kosmetyków). Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne - bardzo lekki, nie czuć go na twarzy, pięknie się wtapia i ma bardzo fajną konsystencję, lekką, jakby śliską, nie podkreśla porów. Niby lekko matowi, ale wyraźnie czuje, że nawilża (nie natłuszcza). Czuję po nim taki przyjemny komfort na twarzy . Na wiem tylko czy Tobie odpowiadałoby krycie, bo do mocnych nie należy. Ja przy nim pewnie zostanę, jeśli nadal będę zadowolona, bo naprawdę bardzo ciężko mi ostatnio znaleźć coś co moja skóra toleruje. A w lecie lepiej się go nosi niż Pharmaceris.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez ally5
Czas edycji: 2017-06-08 o 19:24
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 21:38   #86
f0e6aaecebf45b744a169ee59d849c3c50d2539b_60d902f215d71
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 493
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo podobną cerę. Też używam Pharmaceris ale wersję kryjącą. Tej nawilżającej nigdy nie miałam, więc nie mam porównania.

Też się świecę, ale ja się świecę po każdym podkładzie... Po niektórych po prostu bardziej, po innych mniej. Im bardziej wysuszający, tym bardziej.

Niedawno kupiłam Max Factor Colour Adapt kierując się dobrymi opiniami i póki co jestem z niego bardzo zadwolona, ale nie chcę jeszcze chwalić, bo za krótko używam (dopiero kilka razy, raz na kilka dni, bo po tym co mi fluid matujący Bielendy urządził na twarzy bardzo ostrożnie podchodzę do nowych kosmetyków). Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne - bardzo lekki, nie czuć go na twarzy, pięknie się wtapia i ma bardzo fajną konsystencję, lekką, jakby śliską, nie podkreśla porów. Niby lekko matowi, ale wyraźnie czuje, że nawilża (nie natłuszcza). Czuję po nim taki przyjemny komfort na twarzy . Na wiem tylko czy Tobie odpowiadałoby krycie, bo do mocnych nie należy. Ja przy nim pewnie zostanę, jeśli nadal będę zadowolona, bo naprawdę bardzo ciężko mi ostatnio znaleźć coś co moja skóra toleruje. A w lecie lepiej się go nosi niż Pharmaceris.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pięknie dziękuję! Może się☠skuszę na MF
f0e6aaecebf45b744a169ee59d849c3c50d2539b_60d902f215d71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 17:23   #87
misandey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1
Question zamiennik no7 stay perfect

Czeesc, będąc w Anglii, a dokładniej w drogerii boots, jedna z pracujących tam pań doradzała mi jaki podkład bedzie dla mnie najbardziej odpowiedni (pod względem koloru). Sprawdziła taka maszynka mój odcien skóry i polecila mi podkład no7 stay perfect o kolorze calico. Ten kolor wygladał idealnie na mojej twarzy, w Polsce jednak nie moge go nigdzie dostac, a panie w drogeriach czesto proponuja mi za żółte lub za pomarańczowe odcienie. Czy miałyście kiedys ten podkład i czy znacie moze jakis jego zamiennik ?
misandey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 17:33   #88
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Dziewczyny, prosiłabym o polecenie podkladu o naturalnym skladzie, interesuje mnie taki w plynie do bardzo jasnej cery. Obecnie uzywam True Match N1 (i taki odcien by mnie interesowal mniej wiecej lub ciut jasniejszy, na pewno nie ciemniejszy). Chcialabym zeby kryl co najmniej srednio. Myslalam nad kupnem np. Lavera Trend Sensitiv Natural Liquid Foundation 01 Light Ivory, niestety nie mam u siebie stacjonarnie ani tej marki ani zadnej innej produkujacej kolorowe kosmetyki naturalne, wiec moge zapomniec o przetestowaniu przed zakupem. Poleci mi ktos cos, bo nie chcialabym zamawiac w ciemno? Zwlaszcza zalezy mi na odpowiednim odcieniu i co najmniej srednim kryciu no i oczywiscie zeby nie zapychal, nie schodzil z twarzy po chwili itd. No i cena tak max 60/ 70 zl.

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2017-06-13 o 18:29
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-15, 13:33   #89
ansiia
Przyczajenie
 
Avatar ansiia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cześć Dziewczyny
Zastanawiam się właśnie, czy jest szansa dostać w Polsce podkład dla jasno oliwkowej karnacji? Jest lato, już się trochę opaliłam i najbardziej pasuje mi podkład Revlon 180 dla cery tłustej i mieszanej, z dość dużą domieszką zielonego color blendu Spotkałyście się może z czymś takim?
__________________
Dream it
Plan it
Do it
ansiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-15, 17:59   #90
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Frau_Nachbarin Pokaż wiadomość
Tez go przetestuje.

W ogole poszukuje podkladu/podkladow na lato i na zime dla cery dojrzalej (49 lat, po menopauzie), jasnej, suchej, jednak z tendencja do wyswiecania nosa po kilku godzinach w pracy w klimatyzowanym pomieszczeniu i wypiciu 2 kubkow kawy. Menopauza (przykre uderzenia goraca) i nadcisnienie zostawily mi pamiatke w postaci rumienia w srodkowej czesci twarzy. Nie jest zawsze widoczny i bez widocznych popekanych naczynek (pajaczkow), ale wychodzi po spozyciu cieplych posilkow, wypiciu kawy i pod wplywem wiatru, mrozu i ogolnie zimna.

Podklad powinien miec dosc mocne krycie, bez efektu maski, nie podkreslac zmarszczek mimicznych ani suchej skory. Na lato powinien byc nieco ciemniejszy, gdyz opalam sie na zloty braz. Na zime w zoltych odcieniach kosci sloniowej/jasnej moreli a nawet jasnobrzoskwiniowy. Nie rozowy i nie zimny bez!

Probowalam wielu podkladow i wszystkie byly za ciemne i/lub za rozowe/za zimne.
Moja najwieksza podkladowa porazka byl Revlon ColorStay, odcien 300 Golden beige (stara wersja bez pompki) do cery mieszanej/tlustej. Pomimo "zlotej" nazwy byl on dla mnie odrobine za ciemny i zbyt rozowy. Rozprowadzal sie trudno, tworzyl efekt maski i podkreslal zmarszczki mimiczne, ktore bez makijazu sa zupelnie niewidoczne. Do tego w miare uplywu dnia brzydko oksydowal na jakis szarawoziemisty kolor.

W styczniu, w miejscowej drogerii Matas, dobrano mi podklad Max Factor Face Finity 3 w 1, odcien 50 Natural. Zawiera on w sobie baze, korektor i podklad. Niestety, jest on zbyt rozowy i za ciemny w stosunku do skory szyi. Poza tym sprawdza sie wysmienicie.

Wciaz wiec szukam odpowiedniego... Moze znacie jakis...
Spróbowałabym z nim... Ma korektor, owszem korektor dość zbity ale daje radę i posiłkując się nim możena budować krycie do naprawdę niezłego, bardzo fajnym podkładem dla cery suchej o nieco lepszym kryciu jest też extra firming od Clarins , choć Visionaire jest trwalszy.

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Cytat:
Napisane przez monikajulita Pokaż wiadomość
jak myślicie czy estee lauder double wear nadaje się do cery mieszanej? nie wysuszy mi za bardzo polików albo os mi się nie będzie swiecił?
Double wear jest podkładem dość ciężkim, ja o używanie go codziennie bym się nie pokusiła, choć sięgam po niego czasami.

Suche poliki może wysuszyć, ale też nie demonizowałabym go bo KAŻDY podkład który ma wysoko w składzie alkohol będzie przesuszal nawet jeśli ma w nazwie nude ( np dior nude) czy lumiere.

Ja pod double wear kładę zawsze olejek w chojnej ilości.
To dobry podkład ale polecam raczej jako uzupełniający kolekcję /toaletkę jak mała czarna , niż jako codzienny podkład po który sięgamy rano. Może się sprawdzić ale raczej nie sprawdzi chyba że przy bardzo tłustej i dobrze nawilżanej cerze, choć i przy takich odchodzi się już od ciężkich formuł bo powodują czesto nadprodukcje sebum dodatkowo.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-23 03:37:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:51.