Czy to wolna przemiana materii? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-05, 19:00   #1
Juliaa215
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2

Czy to wolna przemiana materii?


Witam, założyłam tu konto, bo zauważyłam, ze kiedyś został juz tu poruszony podobny wątek, a mam istotne pytanie.
Może to dość wstydliwy temat, ale łatwiej mi zapytać osób, które mnie nie znają
Mam 14 lat, wyprozniam sie kilka razy dziennie 2-3 razy, czasami zdarza sie jeden raz albo przy stresujacych sytuacjach wiecej niż 4, a mimo to tyje.. Moja mama sama sie dziwi, bo ona wyproznia sie raz dziennie, a jest chuda jak patyk, a ja kilka i jestem typem "pączusia", mam lekką nadwagę, bo mam około 156 cm wzrostu, a ważę 50 kg! Moja mama ma 162 i waży 49kg...
Moje pytanie brzmi następująco, na czym polega ta "wspaniała przemiana materii"? I co zrobić, żeby nie tyc, chciałabym ważyć jakieś 46kg...
Jem dość sporo, do 6 posiłków dziennie, takie mam zapotrzebowanie, w końcu 7 godzin w szkole, nauka tego wymaga. Ale najważniejsze, odżywiam sie zdrowo, nie jem "smieciowego" jedzenia (czasami zdarza sie zjeść tyle pizzę bez żadnego mc ani kfc) jem mało słodyczy, mało mięsa (nie przepadam za mięsem), dużo owoców, ostatni posilek najpozniej jem do 18/19, więc nie rozumiem. Proszę doradźcie mi coś. Juz źle sie czuje w swoim ciele, ważąc wiecej niż mama. A jeśli chodzi o uprawianie dodatkowego sportu, to raczej odpada, bo mój czas po szkole jest bardzo ograniczony..
Z góry dziękuje za każdą sugestię!
Juliaa215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 19:23   #2
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Czy to wolna przemiana materii?

Cytat:
Napisane przez Juliaa215 Pokaż wiadomość
Witam, założyłam tu konto, bo zauważyłam, ze kiedyś został juz tu poruszony podobny wątek, a mam istotne pytanie.
Może to dość wstydliwy temat, ale łatwiej mi zapytać osób, które mnie nie znają
Mam 14 lat, wyprozniam sie kilka razy dziennie 2-3 razy, czasami zdarza sie jeden raz albo przy stresujacych sytuacjach wiecej niż 4, a mimo to tyje.. Moja mama sama sie dziwi, bo ona wyproznia sie raz dziennie, a jest chuda jak patyk, a ja kilka i jestem typem "pączusia", mam lekką nadwagę, bo mam około 156 cm wzrostu, a ważę 50 kg! Moja mama ma 162 i waży 49kg...
Moje pytanie brzmi następująco, na czym polega ta "wspaniała przemiana materii"? I co zrobić, żeby nie tyc, chciałabym ważyć jakieś 46kg...
Jem dość sporo, do 6 posiłków dziennie, takie mam zapotrzebowanie, w końcu 7 godzin w szkole, nauka tego wymaga. Ale najważniejsze, odżywiam sie zdrowo, nie jem "smieciowego" jedzenia (czasami zdarza sie zjeść tyle pizzę bez żadnego mc ani kfc) jem mało słodyczy, mało mięsa (nie przepadam za mięsem), dużo owoców, ostatni posilek najpozniej jem do 18/19, więc nie rozumiem. Proszę doradźcie mi coś. Juz źle sie czuje w swoim ciele, ważąc wiecej niż mama. A jeśli chodzi o uprawianie dodatkowego sportu, to raczej odpada, bo mój czas po szkole jest bardzo ograniczony..
Z góry dziękuje za każdą sugestię!
Twoja waga jest tak najbardziej w porządku. Nie sugeruj się wagą Twojej mamy, bo Ty ważysz w porządku.
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 19:25   #3
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Czy to wolna przemiana materii?

Ruszasz się? Ćwiczysz coś?
Jesz zdrowo, ale to nie znaczy, że dobrze. Można jeść zdrowe rzeczy i jeść 3000kcal dziennie.
Policz kaloryczność swoich posiłków.
Ostatni posiłek o 18, rozumiem,że chodzisz spać o 21? W przeciwnym wypadku nie ma to sensu. Kolacja 3h przed snem, a lekka i bialkowa, nawet 1h przed snem.

Przemiana materii nie ma nic wspólnego z wypróżnianiem

Zamiast się skupiać na odchudzaniu, wyjdź więcej z domu, poćwicz, zapisz się na basen, idź na rower i na pewno poczujesz się lepiej ze sobą

Edytowane przez Dotka90
Czas edycji: 2014-03-05 o 19:26
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 19:34   #4
Juliaa215
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Czy to wolna przemiana materii?

Chodzę spać o 23, niestety na sport nie mam czasu, wracam do domu o 17(mieszkam daleko od mojej szkoly), po powrocie nauka, nadchodzi 20/21 i mam iść na rower? Po szkole jade na zajecia dodatkowe, a pozniej prosto do domu, 25 km od miejscowosci, gdzie znajduje sie moja szkola.. a z tego co czytałam to przemiana materii polega na rozkładaniu spożytego jedzenia na czynniki pierwsze, składniki odżywcze dostarczane są do krwioobiegu, a reszta wyrzucana z organizmu w postaci kału
Juliaa215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 19:38   #5
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Czy to wolna przemiana materii?

Weekendy też masz zajęte?
Poza tym można i o 20 poćwiczyć, jest mnóstwo treningów w necie, 40 minut i z głowy.
Nie musisz ćwiczyć codziennie przecież, ze 3 razy w tygodniu już będą sukcesem.

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Skoro chodzisz spać o 23, to jedz kolację o 20, a nie 18, bo sama sobie krzywdę robisz.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 10:59   #6
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Czy to wolna przemiana materii?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość

Przemiana materii nie ma nic wspólnego z wypróżnianiem
dokładnie tak.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-06 11:59:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:57.