Zakupy na Ebay - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-25, 00:07   #541
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Do mnie niestety kilka przesyłek już nie doszło, teraz też na 2 czekam prawie miesiąc. Jedną spiszę na straty bo kosztowała $0,99 i naprawdę nie chce mi się o te 3 zł otwierać kolejnego sporu i czekać prawie miesiąc na rozwiązanie sprawy. Do tej pory otworzyłam 2 spory bo kwota zakupu była spora (w obu przypadkach ponad 4 dychy) i wygrałam - dostałam zwrot pieniędzy na konto.

Najpierw pisz do sprzedawcy a potem otwieraj spór.
A po angielsku nie dogadasz się ze sprzedawcą? Jakby co mogę pomóc z niemieckim

Niestety też mam wrażenie, że to w Polsce kradną i moje kilka przesyłek przywłaszczyła sobie jakaś pani z poczty.
Dziękuję, jeśli do piątku nic nie dojdzie, odezwę się z prośbą "sklecenia" kilku zdań do sprzedawcy . Tak bym chciała, aby się znalazła .
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 06:54   #542
kama150
Zadomowienie
 
Avatar kama150
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sidi Bel-Abbes
Wiadomości: 1 792
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez estera4 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Doradźcie mi co mam zrobić. Dziś założyłam sobie konto na ebayu i oczywiście jestem kompletnie zielona w tym temacie. Wcześniej założyłam już konto na paypalu. Wypatrzyłam sobie parę kosmetyków, jednakże od sprzedawcy z Korei Południowej ( ma same pozytywne opinie ) . Zadziwiło mnie to, że wysyłka do Polski na paru jego aukcjach jest bezpłatna, mimo że przedmioty kosztują 30-40 zł. To wydaje mi się troszkę podejrzane, przecież wysyłka do Polski za darmo musi być bardzo nieopłacalna. Chciałam się jeszcze spytać jak to jest z tymi cłami, vatami, akcyzami... czy ich koszty są duże ? Czego mam się spodziewać ?


Na wielu aukcjach z Chin, Japonii czy Korei wysyłki są za darmo . Widocznie cena wysyłki jest już wliczona w cenę towaru, lub wysyłki są tam bardzo tanie. Jeżeli chodzi o cło to cła na kosmetyki nie ma, akcyzy też nie. Mogą jedynie naliczyć podatek vat 23% od wartości paczki. Vat płacisz przy odbiorze paczki. Często Urząd Celny wysyła najpierw pismo żeby wysłać im jakąś fakturę oraz ksero dowodu . Co do naliczania vatu to różnie bywa, ja zamawiam dużo z USA, paczki są wartościowe i nigdy nie miałam podatku. Raz zamawiałam z Kanady trzy pędzelki i miałam naliczony vat. Może zależy to od kraju a może od szczęścia.
kama150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 11:13   #543
estera4
Raczkowanie
 
Avatar estera4
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 72
Send a message via Skype™ to estera4
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez kama150 Pokaż wiadomość
Na wielu aukcjach z Chin, Japonii czy Korei wysyłki są za darmo . Widocznie cena wysyłki jest już wliczona w cenę towaru, lub wysyłki są tam bardzo tanie. Jeżeli chodzi o cło to cła na kosmetyki nie ma, akcyzy też nie. Mogą jedynie naliczyć podatek vat 23% od wartości paczki. Vat płacisz przy odbiorze paczki. Często Urząd Celny wysyła najpierw pismo żeby wysłać im jakąś fakturę oraz ksero dowodu . Co do naliczania vatu to różnie bywa, ja zamawiam dużo z USA, paczki są wartościowe i nigdy nie miałam podatku. Raz zamawiałam z Kanady trzy pędzelki i miałam naliczony vat. Może zależy to od kraju a może od szczęścia.
Dziękuję za odpowiedź .
A właśnie, czy są jakieś ograniczenia dla nowych użytkowników na ebayu ? Czy może ktoś z Was kupił coś u rubyruby76 ?
estera4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 13:04   #544
marrlen_n
Raczkowanie
 
Avatar marrlen_n
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 225
Dot.: Zakupy na Ebay

Ja czasami kupuje przedmioty za 3zł i wysyłka jest bezpłatna a wszystko dochodzi. Z cłem nie miałam jeszcze doczynienia.
__________________
Arkusz
marrlen_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 14:13   #545
kama150
Zadomowienie
 
Avatar kama150
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sidi Bel-Abbes
Wiadomości: 1 792
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez estera4 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź .
A właśnie, czy są jakieś ograniczenia dla nowych użytkowników na ebayu ? Czy może ktoś z Was kupił coś u rubyruby76 ?


Nie ma żadnych ograniczeń.
kama150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 21:39   #546
estera4
Raczkowanie
 
Avatar estera4
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 72
Send a message via Skype™ to estera4
Dot.: Zakupy na Ebay

To znowu ja, tym razem mam gorszy problem. Kupiłam coś na ebayu.... chciałam zapłacić przez paypal. Kłopot się zaczął jak miałam przypisać kartę debetową lub kredytową do konta Paypal ... wpisałam 2 .. jedna mbank, druga pko ... i każda została odrzucona. Nie mogę także zapłacić bezpośrednio przez Paypal z opcją płacenia za ebay bo wszystko robi się nieaktywne i odsyła mnie na ebay .... Co byście zrobiły na moim miejscu ? Jak tu zapłacić za ten przedmiot ? ( Jedyną formą zapłaty w tej aukcji to właście Paypal) ....
estera4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 21:41   #547
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Zakupy na Ebay

wejdz na konto w mbank, ustawienia karty i zmien limit platnosci w necie bo domyslnie jest zerowy
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-25, 21:53   #548
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez estera4 Pokaż wiadomość
To znowu ja, tym razem mam gorszy problem. Kupiłam coś na ebayu.... chciałam zapłacić przez paypal. Kłopot się zaczął jak miałam przypisać kartę debetową lub kredytową do konta Paypal ... wpisałam 2 .. jedna mbank, druga pko ... i każda została odrzucona. Nie mogę także zapłacić bezpośrednio przez Paypal z opcją płacenia za ebay bo wszystko robi się nieaktywne i odsyła mnie na ebay .... Co byście zrobiły na moim miejscu ? Jak tu zapłacić za ten przedmiot ? ( Jedyną formą zapłaty w tej aukcji to właście Paypal) ....
Zweryfikowałaś już kartę? Czy dopiero dodałaś i już chciałaś zapłacić? Kiedy zakładałam konto na ebayu i dodawałam kartę weryfikacja trwała kilka dni i dopiero po tym czasie mogłam normalnie zapłacić.
A może masz ustawiony zerowy limit na transakcje internetowe?

Edit. O, Sabbatha mnie wyprzedziła
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 22:16   #549
estera4
Raczkowanie
 
Avatar estera4
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 72
Send a message via Skype™ to estera4
Dot.: Zakupy na Ebay

Dziękuję
Rzeczywiście miałam limity na transakcje internetowe. Zmieniłam je już.
Tak namieszałam z Paypalem, że mi zablokowali konto. Wcześniej próbowałam wysłać pieniądze nie w opcji ,, ebay" ale ,, za towar", wszystko powpisywałam ... gdy próbowałam wysłać wyskoczył mi jakiś błąd. Więc się poddałam. Ale po paru minutach przyszło na mail że te pieniądze zostały wysłane.... Oczywiście wpisałam tam w komentarzu jaki to nr aukcji i swój id.... Później mi zablokowali konto. Próbuje je odblokować... wpisuje nr konta i błąd ... Dzisiaj mam chyba okropnego pecha !!! Cały wieczór się użeram z tym Paypalem...
Może spróbuje jutro to jeszcze odblokować bo nie mam siły na to... zastanawiam się, czy te pieniądze rzeczywiście zostały przelane... niby mail potwierdzający jest... a saldo na koncie może być zaktualizowane nawet po paru dniach... jak jeszcze mogłam zobaczyć miałam tyle samo pieniędzy co miałam .... paypal to jakieś zło

Już wszystko naprawione Jeszcze raz dziękuję za cynk z tymi limitami na transakcje internetowe, sama bym na to nie wpadła i bym jeszcze dłuuuugo się męczyła

Edytowane przez estera4
Czas edycji: 2011-07-26 o 14:31
estera4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 14:22   #550
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zakupy na Ebay

Niestety, moja przesyłka nadal nie dotarła . Pisałam już do tej Pani (niemka) w tamtym tyg, kazała czekać do piątku, a jeśli nadal nie dojdzie, to prosi o kontakt. Czekałam do wtorku i napisałam, że niestety ani widu przesyłki . Pani odpisała po 2 dniach, że jest jej przykro, że rzadko giną i że zwróciła pieniądze na PP. Naskrobię jej później jakąś wiadomość, że mi również przykro, że tak to w naszej Polsce wygląda . Póki co rezygnuję z ebaya, jakoś mnie to zniechęciło. Na 5 zamówionych towarów jeden już zapierniczyli . Ja podziękuję.



Tak myślę... Ciekawe ilu nieuczciwych się znajdzie, którzy będą kłamać, że przesyłki nie dotarły, a dotarły? . Pani zwróciła pieniądze od razu, uwierzyła na słowo... Zapewne będą tacy, którzy zechcą to wykorzystać. Podobnie było chyba z EDM, cofnęli wysyłkę do Polski, bo tyle im ginęło. Albo niektórzy nieuczciwi odbiorcy kłamali i dostawali ponowną wysyłkę... Gdzieś o tym wspominali na wątku, gdy była "afera" z EDM (o zakończeniu wysyłki do Polski). Byliśmy wtedy cudownie znani...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 16:29   #551
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Ebay

Powiem Ci, że mnie na kilkanaście (góra 12-13) paczek zaginęło już 5 Szkoda mi całkowicie zrezygnować z ebaya bo można tam znaleźć bardzo fajne rzeczy i o wiele taniej niż np na allegro. Teraz jak cokolwiek zamawiam to dopłacam do przesyłki rejestrowanej, jeżeli sprzedający nie udostępnia takiej opcji (albo jest ona u niego zbyt kosztowna) to nie kupuję
Nie dam sobie ręki uciąć ale jestem prawie pewna, że to w PL tak kradną
I na pewno znajdzie się paru(nastu, dziesiąt) takich, którzy są nieuczciwi i oszukują.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-11, 16:42   #552
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że mnie na kilkanaście (góra 12-13) paczek zaginęło już 5 Szkoda mi całkowicie zrezygnować z ebaya bo można tam znaleźć bardzo fajne rzeczy i o wiele taniej niż np na allegro. Teraz jak cokolwiek zamawiam to dopłacam do przesyłki rejestrowanej, jeżeli sprzedający nie udostępnia takiej opcji (albo jest ona u niego zbyt kosztowna) to nie kupuję
Nie dam sobie ręki uciąć ale jestem prawie pewna, że to w PL tak kradną
I na pewno znajdzie się paru(nastu, dziesiąt) takich, którzy są nieuczciwi i oszukują.
Tego to ja jestem pewna.
A ile mniej więcej dopłacasz wtedy? Tzn chodzi mi o lekkie rzeczy typu własnie sztyft do ust itd - nic ciężkiego jak np balsam do ciała. I czy to jest tak, że taka przesyłka jak zaginie to dojdą do tego, gdzie została ukradziona i oni zwracają kasę? Czy takie cuda to tylko w Erze...? Swoją drogą, to dużo Ci zginęło już . Cholerne złodzieje :/. Też mi trochę szkoda rezygnować, bo cieszyłam się, że mogę kupić chociażby smackersy w smakach u nas niedostępnych - taka mała rzecz, a cieszy . Może za jakiś czas spróbuję coś kupić, droższą wysyłką... Może w przyszłym roku, bo teraz czuję wielki niesmak.

pozdrawiam i życzę samych dostarczonych przesyłek
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 16:47   #553
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Ebay

Zazwyczaj sprzedający ma napisane w aukcji albo w opcji dostawy ile wynosi dopłata za przesyłkę rejestrowaną - u mnie to było z reguły $2,5. Mówię "zazwyczaj" bo zdarzają się też tacy, u których ta przesyłka jest dużo droższa, czasami kosztuje więcej niż kupiony przedmiot i u takich raczej nie kupuję.
Wydaje mi się, że przesyłki rejestrowane z reguły nie giną, przynajmniej te z zagranicy
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 17:02   #554
zygmus
Wtajemniczenie
 
Avatar zygmus
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 843
GG do zygmus
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Zazwyczaj sprzedający ma napisane w aukcji albo w opcji dostawy ile wynosi dopłata za przesyłkę rejestrowaną - u mnie to było z reguły $2,5. Mówię "zazwyczaj" bo zdarzają się też tacy, u których ta przesyłka jest dużo droższa, czasami kosztuje więcej niż kupiony przedmiot i u takich raczej nie kupuję.
Wydaje mi się, że przesyłki rejestrowane z reguły nie giną, przynajmniej te z zagranicy
Niestety giną... mam takie dwie, które w śledzeniu mają napisane "wejście na polski obszar celny" i nikt nie wiem gdzie teraz są.
zygmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 17:04   #555
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez zygmus Pokaż wiadomość
Niestety giną... mam takie dwie, które w śledzeniu mają napisane "wejście na polski obszar celny" i nikt nie wiem gdzie teraz są.
Ehh, a myślałam, że chociaż przed kradzieżą tych z zagranicy mają jakieś opory...
I co w takiej sytuacji? Kto za to odpowiada?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 17:27   #556
zygmus
Wtajemniczenie
 
Avatar zygmus
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 843
GG do zygmus
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ehh, a myślałam, że chociaż przed kradzieżą tych z zagranicy mają jakieś opory...
I co w takiej sytuacji? Kto za to odpowiada?
W jednym przypadku sprzedawca wysłał jeszcze raz produkt, w drugim czekam o odpowiedź ze strony poczty, udało mi się złożyć reklamacje.
zygmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 17:40   #557
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Zazwyczaj sprzedający ma napisane w aukcji albo w opcji dostawy ile wynosi dopłata za przesyłkę rejestrowaną - u mnie to było z reguły $2,5. Mówię "zazwyczaj" bo zdarzają się też tacy, u których ta przesyłka jest dużo droższa, czasami kosztuje więcej niż kupiony przedmiot i u takich raczej nie kupuję.
Wydaje mi się, że przesyłki rejestrowane z reguły nie giną, przynajmniej te z zagranicy
To tylko taka różnica cen? Ehhh Gdybym wiedziała, wzięłabym za dopłatą, może wtedy by kogoś ręce nie świerzbiły . Chociaż, jak widzimy przypadek Zygmus...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 17:48   #558
zygmus
Wtajemniczenie
 
Avatar zygmus
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 843
GG do zygmus
Dot.: Zakupy na Ebay

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;28701516]To tylko taka różnica cen? Ehhh Gdybym wiedziała, wzięłabym za dopłatą, może wtedy by kogoś ręce nie świerzbiły . Chociaż, jak widzimy przypadek Zygmus...[/QUOTE]

W przypadku przesyłek z Azji, to taka mała różnica, większość sprzedawców wysyła przesyłkę rejestrowaną po dopłacie 2-2,5$.

Mi zaginęły te dwie w kraju, ale do mnie przychodzi bardzo dużo przesyłek (nawet nie liczę już ile) i z rejestrowanymi zazwyczaj nie ma problemu, jedyny minus takich paczek - idą dłużej niż zwykłe.
W przypadku takich rejestrowanych nie ma problemu z odzyskaniem pieniędzy za nie.
zygmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 08:19   #559
ssue
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 662
Dot.: Zakupy na Ebay

A ja mam pytanie co do samej płatności kartą na ebayu. Nie mam karty kredytowej ale siostra zaoferowała, się że uzyczy swojej. Czy nie bedzie problemu aby zapłacić jej kartą tzn. z jej danymi osobowymi?
ssue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-13, 10:20   #560
asshley
Raczkowanie
 
Avatar asshley
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 499
Dot.: Zakupy na Ebay

dziewczyny czy myslicie, ze kosmetyki tego sprzedawcy to podrobki?

http://www.ebay.co.uk/sch/serendipit...id=p4340.l2562


i jesli chodzi o przedmioty z chin to czy te same zasady i problemy z clem o ktorych piszecie dotycza wysylki do uk?

Edytowane przez asshley
Czas edycji: 2011-09-13 o 10:23
asshley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 12:48   #561
small
Raczkowanie
 
Avatar small
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 210
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez ssue Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie co do samej płatności kartą na ebayu. Nie mam karty kredytowej ale siostra zaoferowała, się że uzyczy swojej. Czy nie bedzie problemu aby zapłacić jej kartą tzn. z jej danymi osobowymi?
Może być problem z płatnością, bo niektórzy sprzedawcy nie uznają płatności jeśli dane na karcie są inne niż właściciela konta na eBay.
__________________
03.01.2013 10:19 - Oliver
51cm, 3.9kg

Insanity - in progress
small jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 15:37   #562
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Zakupy na Ebay

Też miewałam przeboje z ebayem.

Pamiętam, że jedna przesyłka nie doszła (stanik), napisałam do babki. Powiedziała, że tych samych już nie ma, ale mam wybrac inny na jej aukcjach i ona wysle ponownie. Więc wybrałam. I do dziś nic nie dostałam, a było to z rok temu Przypuszcam, że nie wysłała tego drugiego. Choć nie wiem. W sumie stwierdziłam ze to 40zł jest niewarte tej całej szarpaniny i odpuściłam.

Kidedyś miałam gorszą akcję, kupiłam buty za ok 200zl, przesylka byla ok 80zl. Zapłaciłam od razu PayPalem. Po kilku dniach Sprzedawca napisał, że nie ma tych butów, i zwróci mi kasę. Zgodziłam się. A on... zwrócił mi kasę tylko za buty, a za wysyłkę już nie. Próbowałam z nim walczyć, zwłaszcza że to było chyba z 10 lat temu jak byłam w liceum i to 80zł wydawało mi się horrendalną kwotą Niestety, nic nie udało mi się uzyskać, bo zwrócił mi pieniądze za towar.

Tak poza tym, to odpukać, ale wszystko dochodziło, i to bardzo szybko, np po tygodniu Nigdy nie miałam żadnych dodatkowych opłat. Kupowałam najróżniejsze rzeczy, zarówno perfumy, jak i pudry, BB creamy, płyty z muzyką, bieliznę, biżuterię i inne drobiazgi
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 15:19   #563
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: Zakupy na Ebay

Witajcie, moze umiecie mi pomoc. Z ostatnich zakupow na Ebay poginely niemal wszystkie paczki. Sprzedawca ma swietne opinie, podejrzewam, ze ukradzione zostaly zatem w Polsce.
Zaplacilam za pomoca PayPal (ochrona zakupow), wszczelam spor... sprzedawca prosi o poczekanie jeszcze paru dni, za kilka dni spor wygasa.
Co mam zrobic by odzyskac pieniadze, bo paypalowe instrukcje sa dla mnie nader niejasne?
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 21:55   #564
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Zakupy na Ebay

ja stale cos kupuje, ostatnio zaczelam wystawiac

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

nigdy nie mialam problemow zawsze wszystko mi doszlo a juz 200 rzeczy kupilam
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 13:01   #565
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez Kachaaa Pokaż wiadomość

nigdy nie mialam problemow zawsze wszystko mi doszlo a juz 200 rzeczy kupilam
Mieszkasz w UK, pewnie dlatego
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 13:21   #566
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Tez możliwe nasza royal mail szybka i jeszcze nic nie zgubili mi a może mam fuksa
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 14:23   #567
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez Kachaaa Pokaż wiadomość
Tez możliwe nasza royal mail szybka i jeszcze nic nie zgubili mi a może mam fuksa
albo w UK tak nie kradną jak u nas

z rejestrowanymi nie miałam kłopotu, dochodzą zazwyczaj po 7-8 dniach. Nierejestrowane też czasem dochodzą nawet szybciej niż rejestrowane.
Mi kilka (chyba 4) przesyłek zaginęło. I jestem pewna że to lepkie ręce pań z poczty. Może na fali popularnosci bb kremów z Korei widząc tyle paczek z tego kraju chapnęły- a że nierejestrowane to nikt im nie udowodni ja dopłacam za przesyłkę gdy kupuje coś za 20zł np. po jak zamawiam drobiazg za 7zł a przesyłka kosztuje 8-9zł to mi się nie opłaca wtedy ryzykuję.

Co do sporów na paypalu, otwierałam dwa, sam spór od otwarcia trwa zdaje się 20dni(w tym czasie piszemy do sprzedawcy i czekamy na zwrot kasy), jeżeli do tego czasu sprzedawca nie zwróci nam pieniędzy trzeba koniecznie przekształcić spór w roszczenie(najlepiej 19 dnia żeby nie czekać do ostatniej chwili). Inaczej spór wygaśnie i sprawa się zakończy bez możliwości ponownego otwarcia.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 15:31   #568
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
albo w UK tak nie kradną jak u nas
To właśnie miałam na myśli
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 14:52   #569
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Zakupy na Ebay

a co kupujecie na ebay? co się Waszym zdaniem opłaca, co nie? może sobie coś popolecamy?

1) kolczyki - piercing. mam kolczyk w wardze i na PL rynku mało jest ciekawych kolczyków (jeśli już, to drogie a i tak mały wybór). nic mnie nie uczula, więc kupuję takie za np 2,99 EUR z gratisową wysyłką np http://www.ebay.pl/itm/130591802613

2) biżuteria z korei, Hong Kongu i z Chin. pierścionki fajnie wykonane (niestety, giną te darmowe przesyłki. Co prawda człowiek nie zbankrutuje, jak mu zginie wisiorek za 2,99$, ale niefajnie)
http://www.ebay.pl/itm/ws/eBayISAPI....E:L:OC:PL:1123 tego nie polecam, jakość tragiczna
http://www.ebay.com/itm/-/2608239766...E:L:OC:PL:3160 rewelacja!
http://www.ebay.pl/itm/ws/eBayISAPI....EOIBSA:PL:1123 polecam
http://www.ebay.pl/itm/ws/eBayISAPI....EOIBSA:PL:1123 nie polecam, bardzo marna jakość
http://www.ebay.pl/itm/ws/eBayISAPI....EOIBSA:PL:1123 ładna

3) staniki. Tu ciężko z rozmiarem, ja kupiłam chyba z 5 a trafiłam rozmiar tylko 1

4) BB creamy ja gustuję w skinfood, 10,99$, wysyłka bezpłatnie. Błyszczyki Bigelow
kupowałam też takie zestawy mini BB:
http://www.ebay.com/itm/SKIN79-Mini-...p2047675.l2557

5) lakiery do paznokci cięzko dostępne w PL - ja np kupiłam China Glaze, raz kupiłam z 2 lata temu za 4,99$ + 2,99$ i było super, a teraz ostatnio inny za 5,50$ + 1,5$ wysyłka i chyba był podróbą albo coś z nim było nie tak.
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 15:49   #570
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Ja bieliznę, kosmetyki książki czasem jakiś ciuch zabiduje
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-12 18:03:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:02.