Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-12, 11:59   #1141
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

mi sie wydaje, ze to skrzyp zawiera antywitaminę b1 i dlatego trzeba ją suplementować.
edit.

Edytowane przez _Sarenka_
Czas edycji: 2011-09-12 o 12:01
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 12:09   #1142
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
mi sie wydaje, ze to skrzyp zawiera antywitaminę b1 i dlatego trzeba ją suplementować.
edit.
dokładnie już mi sie zamotało
Jak piłam pokrzywe to jadłam słonecznik Kiedy dołączyłam skrzyp nie było juz takiej potrzeby Dzieki za ot
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 12:23   #1143
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
dokładnie już mi sie zamotało
Jak piłam pokrzywe to jadłam słonecznik Kiedy dołączyłam skrzyp nie było juz takiej potrzeby Dzieki za ot
hehe mozna sie zamotac ja jak piłam skrzyp i pokrzywę to jadlam taki mix siemie lniane, slonecznik, otręby, platki owsiane.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 12:39   #1144
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
hehe mozna sie zamotac ja jak piłam skrzyp i pokrzywę to jadlam taki mix siemie lniane, slonecznik, otręby, platki owsiane.
Ja na piję i cały czas wciągam ten mix
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 14:01   #1145
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Lightbulb Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Kiedy ja piłam pokrzywę dość szybko dostałam zajadów co często mi się nie zdarza. Poczytałam i jednym z objawów niedoboru wit B właśnie są zajady. Zaczęłam łykać i wszystko wróciło do normy więc chyba coś w tym jest

...A co do mydełka węglowego i z glinką mitti.. trzeba testować na sobie bo ja jestem zachwycona. Używam codziennie rano (czasami w ciągu dnia też) na zmianę węglowego i z glinką ( z przewagą glinki). Skóra zrobiła się gładsza jakaś taka zdrowsza, pory wydają się bardziej zamknięte, nie wysusza mnie takie połączenie. Mam dobrze dobrany krem nawilżający wiec może to to.

Jednak to co trzeba zaznaczyć to to ze mocno wybiela. Dotychczas chodziłam na solarium(tak raz na 2 tygodnie) i używałam podkładów mineralnych z gamy Medium. Teraz siedzę już prawie miesiąc w UK gdzie przestałam chodzić na solarium i używając tych mydełek tonacja skóry wymaga już podkładu o 2 tony jaśniejszego (tyle ze mi zawsze opalenizna szybko schodziła z twarzy)

http://everydaycosmetics.pl/blog/cat...nie-neutralne/

Jeszcze miesiąc temu Beige Neutral był ciut za jasny teraz jest już za ciemny i za bardzo wybija się żółty. Przypuszczam ze fairy light neutral za kilka dni będzie idealny

Edytowane przez CruelOrchid
Czas edycji: 2011-09-12 o 16:54
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 17:16   #1146
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez CruelOrchid Pokaż wiadomość
Kiedy ja piłam pokrzywę dość szybko dostałam zajadów co często mi się nie zdarza. Poczytałam i jednym z objawów niedoboru wit B właśnie są zajady. Zaczęłam łykać i wszystko wróciło do normy więc chyba coś w tym jest

...A co do mydełka węglowego i z glinką mitti.. trzeba testować na sobie bo ja jestem zachwycona. Używam codziennie rano (czasami w ciągu dnia też) na zmianę węglowego i z glinką ( z przewagą glinki). Skóra zrobiła się gładsza jakaś taka zdrowsza, pory wydają się bardziej zamknięte, nie wysusza mnie takie połączenie. Mam dobrze dobrany krem nawilżający wiec może to to.

Jednak to co trzeba zaznaczyć to to ze mocno wybiela. Dotychczas chodziłam na solarium(tak raz na 2 tygodnie) i używałam podkładów mineralnych z gamy Medium. Teraz siedzę już prawie miesiąc w UK gdzie przestałam chodzić na solarium i używając tych mydełek tonacja skóry wymaga już podkładu o 2 tony jaśniejszego (tyle ze mi zawsze opalenizna szybko schodziła z twarzy)

http://everydaycosmetics.pl/blog/cat...nie-neutralne/

Jeszcze miesiąc temu Beige Neutral był ciut za jasny teraz jest już za ciemny i za bardzo wybija się żółty. Przypuszczam ze fairy light neutral za kilka dni będzie idealny
Jakiego kremu używasz ?

Ja smaruje się serum z dużą ilością kwasu hialuronowego, NMF, maceratem brzozowym i jeszcze mam suchą twarz
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 17:46   #1147
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja mam bardziej problemy z odwodnieniem niż z samą suchością. Używam Bioderma Hydrabio Legere. To jest lekki krem do skóry raczej tłustej mieszanej ale właśnie odwodnionej i u mnie zawsze się sprawdza. + w PL pod makijaż używałam frakcji sojowej(bardzo fajny mat daje co dziwne bo jest tłusta) która u mnie właśnie natłuszczała dobrze górną warstwę skóry ale jako samodzielny nawilżacz nie wystarcza. Jak tylko będa fundusze na większe zamówienie z Mazidel do kupię ponownie.

Kwas hialuronowy w różnych serach nie był w moim wypadku także wystarczający. Dawał wrażenie tylko powierzchniowego działania jednak ciut inne od frakcji bo ona jest na prawdę treściwa

Na razie mi to wystarcza chociaż z czasem chce wypróbować jeszcze chelatowane witaminy właśnie z czymś nawilżającym bo ogólnie chelatowane witaminy dobrze na mnie działają. Teraz sytuacja wygląda tak ze nawet po umyciu twarzy daje radę funkcjonować przez jakiś czas bez smarowidła, kiedyś każde mycie wiązało się z natychmiastowym smarowaniem przez saharę i masakryczne uczucie ściągnięcia skóry (a po kilku chwilach znów czułam się tłusta)

Edytowane przez CruelOrchid
Czas edycji: 2011-09-12 o 17:51
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 10:40   #1148
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
hehe mozna sie zamotac ja jak piłam skrzyp i pokrzywę to jadlam taki mix siemie lniane, slonecznik, otręby, platki owsiane.
To jest dobry pomysł A jakie ilości tej mieszanki jadłaś w ciągu dnia?

Widzę, że trochę forum ucichło... W takim razie poopisuję trochę moje wrażenia z Mydłem Kleopatry. W końcu wyciągnęłam je z mojego magicznego pudełka - kupiłam takie pudełko-szafko-organizer, gdzie są 3 szufladki i tam trzymam mydełka - i ucięłam 1/4. Myłam nic ciało, bo do twarzy mam jeszcze trochę jogurtowego, jogurtowe do ciała sprawdzało się średnio dobrze. Kleopatrowe wydaje się w porządku, nie wysusza, całkiem dobrze pachnie, według mnie trochę jak twardy balsam LF Ale i tak póki co nic nie pobije Owsianego Bobasa do mycia ciała. Po nim miałam taaaaką miękką skórę Po jogurtowym i kleopatrowym trochę mniej miękka i delikatna się wydaje. Może to przez te drobinki płatków owisianych w Bobasie.
Generalnie mydło jest w moim mniemaniu całkiem dobre. Użyłam go pierwszy raz, pewnie po dłuższym czasie pokaże, na co je stać lepiej
Niedługo też skończy mi się ucięty kawałek Rozmarynowego Twista i robię sobię przerwę, poużywam trochę szamponu (muszę w końcu zużyć te moje 2 Alterry sprzed mydłowo-włosowej manii ), niech włosy odpoczną.

A na marginesie - dostałam już trochę czasu temu moją szczotkę Khaję i jestem odrobinę zawiedziona. Choć szczotka spełnia swoje zadanie, to trochę elektryzuje mi włosy i nie podbija ich, nie odbija od skalpu. Tylko szczotce Avonu z miękkim włosiem się to udawało póki co, miałam idealnie miękkie, puszyste i objętościowe włosy...
Ale i tak nie marudzę, Khaja jest dobra, mojej mamy szczotka z naturalnym włosiem to samo robiła mi z włosami, więc to chyba cecha tych szczotek jest po prostu
Co najwyżej kupię kiedyś tą z Avonu i będę używała do układania włosów, a Khaji do czesania przed układaniem i do wieczornej czesaniny

Tom się rozpisała
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 11:06   #1149
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

A czy wlosy od mycia mydlem moga sie zmeczyc albo cus??? trzeba sobie takie przerwy robic?? Ja sie tak od kilku dni zastanawiam jak to jest z tym wypadaniem wlosow, kiedys nie zwracalam na to uwagi a ostatnio jakos zaczelam od kiedy je myje mydlem i olejuje, i jak myje i czesze wlosy no to troche ich wypada, z tym ze ja czesze wlosy tylko wtedy kiedy umyje czyli co jakies 2-3 dni a podobno norma to ok 100 wlosow dziennie to jak co 3 dni wylezie mi moze kolo 100 to chyba nie jest zle?? az je chyba policze przy nastepnym myciu )
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 11:15   #1150
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Moje włosy po myciu mydłem szybciej się przetłuszczają Może muszą się do niego przyzwyczaić ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 11:21   #1151
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
To jest dobry pomysł A jakie ilości tej mieszanki jadłaś w ciągu dnia?
raz dziennie jadłam taki mix, wszystko mieszałam w jogurcie i
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 12:05   #1152
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
A czy wlosy od mycia mydlem moga sie zmeczyc albo cus??? trzeba sobie takie przerwy robic?? Ja sie tak od kilku dni zastanawiam jak to jest z tym wypadaniem wlosow, kiedys nie zwracalam na to uwagi a ostatnio jakos zaczelam od kiedy je myje mydlem i olejuje, i jak myje i czesze wlosy no to troche ich wypada, z tym ze ja czesze wlosy tylko wtedy kiedy umyje czyli co jakies 2-3 dni a podobno norma to ok 100 wlosow dziennie to jak co 3 dni wylezie mi moze kolo 100 to chyba nie jest zle?? az je chyba policze przy nastepnym myciu )
Powiem Ci tak, że według mnie przerwa jest wskazana. Włosy się przyzwyczajają do jednego produktu i przestaje on działać tak, jak na początku.

Jak dzienna norma to 100 włosów, to tygodniowo wypada ich 700. A Tobie tylko ponad 200, więc Ty się ciesz, to dobrze! Nie martw się, problem zaczyna się wtedy, gdy wypadają Ci włosy, a nie rosną nowe. Bo wiadomo, że włosy będą wypadać, w końcu nie są przyklejone do skóry głowy. Ale zawsze w ich miejsce wyrastają nowe i jest bilans wyrównany

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Moje włosy po myciu mydłem szybciej się przetłuszczają Może muszą się do niego przyzwyczaić ?
A jakie masz włosy naturalnie? Pewnie muszą się przyzwyczaić. Choć moje właśnie dłużej pozostają świeże po mydle.

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
raz dziennie jadłam taki mix, wszystko mieszałam w jogurcie i
Omnomnom Kocham takie miksy w jogurcie! Chyba się skuszę. I piłaś do tego skrzyp, tak?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 12:17   #1153
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Hmmm ale szampon tez sie w sumie uzywa ciagle tylko rozne wiec moze mydla tez co jakis czas inne uzywac, bo ja to juz nie mam zamiaru wrocic do szamponow afuj, az sobie policze moje wypadniete wlosy jak bede myc wloski )
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 12:22   #1154
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Powiem Ci tak, że według mnie przerwa jest wskazana. Włosy się przyzwyczajają do jednego produktu i przestaje on działać tak, jak na początku.

Jak dzienna norma to 100 włosów, to tygodniowo wypada ich 700. A Tobie tylko ponad 200, więc Ty się ciesz, to dobrze! Nie martw się, problem zaczyna się wtedy, gdy wypadają Ci włosy, a nie rosną nowe. Bo wiadomo, że włosy będą wypadać, w końcu nie są przyklejone do skóry głowy. Ale zawsze w ich miejsce wyrastają nowe i jest bilans wyrównany



A jakie masz włosy naturalnie? Pewnie muszą się przyzwyczaić. Choć moje właśnie dłużej pozostają świeże po mydle.



Omnomnom Kocham takie miksy w jogurcie! Chyba się skuszę. I piłaś do tego skrzyp, tak?

Mam włosy normalne Po szamponie myłam je nawet co 4 dni, a teraz 3 dnia mam 'smalec'
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 12:30   #1155
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Omnomnom Kocham takie miksy w jogurcie! Chyba się skuszę. I piłaś do tego skrzyp, tak?
raz piłam skrzyp, raz pokrzywę, a raz bratka. Po prostu jak mi sie zachciało :P
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 12:47   #1156
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Hmmm ale szampon tez sie w sumie uzywa ciagle tylko rozne wiec moze mydla tez co jakis czas inne uzywac, bo ja to juz nie mam zamiaru wrocic do szamponow afuj, az sobie policze moje wypadniete wlosy jak bede myc wloski )
Też o tym pomyślałam, że można zmieniać po prostu mydła na inne. W końcu szampon zmienia się na kolejny, a nie zupełnie inny środek myjący Ale muszę zużyć te szampony, bo póki co nie uśmiecha mi się wracanie do nich. Jak myję mydłem to nie muszę się zastanawiać, czy moje włosy po wysuszeniu będą normalne czy nie - po szamponie różnie bywało. A jak myję mydłem, to zawsze wyglądają tak samo dobrze

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Mam włosy normalne Po szamponie myłam je nawet co 4 dni, a teraz 3 dnia mam 'smalec'
W takim wypadku może się przyzwyczają

Ja to mam dziwne włosy. Po umyciu mam kudły sucho-normalne plus sucha skóra głowy. Dzień po - również w takim samym stanie. 2 dni po myciu - już trochę nieświeże, lekko tłustawe, ale skóra głowy wciąż sucha Więc myję co 2 dni. Po umyciu znów mam suche. Sama nie wiem co o nich myśleć.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 13:12   #1157
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

A ja pozwolcie, ze wroce do temato octu jablkowego. Ja co prawda nie myje wlosow mydlem, za bardzo mam zniszczone, moze za jakies dwa lata pomysle o tym. Ale zaczelam uzywac octu jako toniku po umyciu buzi mydelkiem i musze przyznac, ze super sie sprawdza! Pory sa zwezone, zaskornikow mniej. Cera czysta i matowa.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 13:17   #1158
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

W jakim stężeniu go używasz?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 13:54   #1159
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
A ja pozwolcie, ze wroce do temato octu jablkowego. Ja co prawda nie myje wlosow mydlem, za bardzo mam zniszczone, moze za jakies dwa lata pomysle o tym. Ale zaczelam uzywac octu jako toniku po umyciu buzi mydelkiem i musze przyznac, ze super sie sprawdza! Pory sa zwezone, zaskornikow mniej. Cera czysta i matowa.
Jaką masz cerę ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 14:47   #1160
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
A ja pozwolcie, ze wroce do temato octu jablkowego. Ja co prawda nie myje wlosow mydlem, za bardzo mam zniszczone, moze za jakies dwa lata pomysle o tym. Ale zaczelam uzywac octu jako toniku po umyciu buzi mydelkiem i musze przyznac, ze super sie sprawdza! Pory sa zwezone, zaskornikow mniej. Cera czysta i matowa.
Też zapytam o to jaką masz cerę, czy do suchej i wrażliwej się nada? Chciałabym poużywać jako właśnie wyrównanie ph po mydle. Choć może sam hydrolat wystarczy? Jak myślicie?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 15:17   #1161
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

cera trudna... tlusta, ale odwodniona. ostatni rok po ciazy zaniedbana az tu nagly wysyp pryszczy, i tak od kilku miesiecy, takze dodac musze, ze znow tradzikowa. najgorzej jest tydzien po okresie. teraz wszystko jakby uspokojone.
octu uzywam czystego, chociaz na watku o toniku z octu jest przepis na 5-10% roztwor, to jednak doczytalam, ze niektorzy uzywaja czystego i jest ok. u mnie lekko szczypie, na poczatku mialam lekko zaczerwieniona twarz, teraz znacznie lepiej reaguje. pozniej nakladam oczar to calkiem lagodzi. uzywam dopiero od tygodnia i naprawde jest roznica w wielkosci porow. napisze jeszcze za jakis czas czy to sie utrzymuje (boje sie co bedzie po okresie...)

mysle, ze do suchej sam ocet moze byc za mocny, ale takie male stezenie czemu nie, ale trzeba poczytac chyba ten watek, moze cos tam pisza na temat suchej cery
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=72028
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015

Edytowane przez olasia
Czas edycji: 2011-09-15 o 15:21
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 15:32   #1162
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
cera trudna... tlusta, ale odwodniona. ostatni rok po ciazy zaniedbana az tu nagly wysyp pryszczy, i tak od kilku miesiecy, takze dodac musze, ze znow tradzikowa. najgorzej jest tydzien po okresie. teraz wszystko jakby uspokojone.
octu uzywam czystego, chociaz na watku o toniku z octu jest przepis na 5-10% roztwor, to jednak doczytalam, ze niektorzy uzywaja czystego i jest ok. u mnie lekko szczypie, na poczatku mialam lekko zaczerwieniona twarz, teraz znacznie lepiej reaguje. pozniej nakladam oczar to calkiem lagodzi. uzywam dopiero od tygodnia i naprawde jest roznica w wielkosci porow. napisze jeszcze za jakis czas czy to sie utrzymuje (boje sie co bedzie po okresie...)

mysle, ze do suchej sam ocet moze byc za mocny, ale takie male stezenie czemu nie, ale trzeba poczytac chyba ten watek, moze cos tam pisza na temat suchej cery
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=72028
Zacznę chyba robić taki tonik i przemywać nim buzię po myciu. Dla testu małą ilość, tak na 20 ml wody plus 1 ml octu Zobaczę, jak moja cera zareaguje na to. Później, opcjonalnie, co najwyżej własnie hydrolatem przemyć dla złagodzenia. Muszę w końcu zrobić zakupy na mazidłach, kilka rzeczy by się przydało

A masz wrażliwą cerę, że reagowała zaczerwienieniem i szczypaniem?
I jakiej wody użyć? Takiej z kranu normalnie? Czy może z filtra?
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-09-15 o 15:35
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 15:52   #1163
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Zacznę chyba robić taki tonik i przemywać nim buzię po myciu. Dla testu małą ilość, tak na 20 ml wody plus 1 ml octu Zobaczę, jak moja cera zareaguje na to. Później, opcjonalnie, co najwyżej własnie hydrolatem przemyć dla złagodzenia. Muszę w końcu zrobić zakupy na mazidłach, kilka rzeczy by się przydało

A masz wrażliwą cerę, że reagowała zaczerwienieniem i szczypaniem?
I jakiej wody użyć? Takiej z kranu normalnie? Czy może z filtra?
W takim razie dzisiaj zrobię tonik Ja użyję wody destylowanej
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 16:36   #1164
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
W takim razie dzisiaj zrobię tonik Ja użyję wody destylowanej
Też zrobię Będziesz wieczorem używać?
Ja za to użyję wody przegotowanej, na jakiejś stronie wyczytałam, że taka może być. No i gdzie w ogóle trzymać taki tonik? W łazience normalnie?

Myślisz, że mydło dla alergików z Tuli nadawałoby się do mycia włosów? Widziałam Twoją recenzję w KWC i nie sposobało Ci się najwidoczniej. Też kupiłam, małą wersję i kiedyś zacznę używać, a zamówiłam ze względu, żeby je brać ze sobą na wyjazdy (np. do domu na weekend czy coś) jako ogólny myjacz - do włosów, do twarzy i do ciała. Nada się?
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-09-15 o 16:41
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 17:29   #1165
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Też o tym pomyślałam, że można zmieniać po prostu mydła na inne. W końcu szampon zmienia się na kolejny, a nie zupełnie inny środek myjący Ale muszę zużyć te szampony, bo póki co nie uśmiecha mi się wracanie do nich. Jak myję mydłem to nie muszę się zastanawiać, czy moje włosy po wysuszeniu będą normalne czy nie - po szamponie różnie bywało. A jak myję mydłem, to zawsze wyglądają tak samo dobrze

Ja to mam dziwne włosy. Po umyciu mam kudły sucho-normalne plus sucha skóra głowy. Dzień po - również w takim samym stanie. 2 dni po myciu - już trochę nieświeże, lekko tłustawe, ale skóra głowy wciąż sucha Więc myję co 2 dni. Po umyciu znów mam suche. Sama nie wiem co o nich myśleć.
Ja mylam wczesniej wieloma szamponami ale od jakiegos czasu przed mydelkiem mylam tylko hippem albo liliputzem, zostalo mi ich troche ale myje nimi pedzle wiec sa przydatne i nie musze na szczescie wracac do szamponow bo mam tak samo jak Ty ja mam znowu straszny problem ze skora glowy ciagle swedzi, jak stwierdzilam ze chyba mam lupiez i zaczelam uzywac tych clearow i headnshouldersow to mnie po nich tak strasznie zaczela swedziec skora glowy ze juz nie wiedzialam czy to zwiekszony lupiez czy co, nic nie przechodzilo, potem zaczelam uzywac szampony dla dzieci bez sls juz bylo troche lepiej, teraz przy mydelkach tez jest lepiej ale ciagle jednak skora glowy jest swedzaca nie wiem czy ona taka wrazliwa sie czy co, chyba bede musiala pojsc do dermatologa
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 17:30   #1166
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Też zrobię Będziesz wieczorem używać?
Ja za to użyję wody przegotowanej, na jakiejś stronie wyczytałam, że taka może być. No i gdzie w ogóle trzymać taki tonik? W łazience normalnie?

Myślisz, że mydło dla alergików z Tuli nadawałoby się do mycia włosów? Widziałam Twoją recenzję w KWC i nie sposobało Ci się najwidoczniej. Też kupiłam, małą wersję i kiedyś zacznę używać, a zamówiłam ze względu, żeby je brać ze sobą na wyjazdy (np. do domu na weekend czy coś) jako ogólny myjacz - do włosów, do twarzy i do ciała. Nada się?
Wieczorem
Nie mam pojęcia gdzie przechowywać, ale myślę, że to bez różnicy. W końcu ocet jabłkowy w sklepie przechowywany jest na półkach nie w lodówce.
Myślę, że mydło dla alergików jest na tyle uniwersalne, że nada się również do włosów

Ksenka może zrób macerat z czosnku i smaruj sobie nim skalp ok.2-3 godzony przed myciem, słyszałam że jest dobry na łupież i do wrażliwej skóry głowy
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks

Edytowane przez Mademoiselle_Pauline
Czas edycji: 2011-09-15 o 17:33
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 18:18   #1167
forssiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 766
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Bardzo fajny wątek. czy mogę poprosić o pomoc w ocenie naturalności mydła o składzie:

olive oil (Sodium Oleate), sodium chloride, sodium palmate, glycerine, aqua (water), perfume.

dostałam TAKIEGO souvenira z Grecji, niby te ich produkty są 'natural'
__________________


forssiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 18:29   #1168
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Ja mylam wczesniej wieloma szamponami ale od jakiegos czasu przed mydelkiem mylam tylko hippem albo liliputzem, zostalo mi ich troche ale myje nimi pedzle wiec sa przydatne i nie musze na szczescie wracac do szamponow bo mam tak samo jak Ty ja mam znowu straszny problem ze skora glowy ciagle swedzi, jak stwierdzilam ze chyba mam lupiez i zaczelam uzywac tych clearow i headnshouldersow to mnie po nich tak strasznie zaczela swedziec skora glowy ze juz nie wiedzialam czy to zwiekszony lupiez czy co, nic nie przechodzilo, potem zaczelam uzywac szampony dla dzieci bez sls juz bylo troche lepiej, teraz przy mydelkach tez jest lepiej ale ciagle jednak skora glowy jest swedzaca nie wiem czy ona taka wrazliwa sie czy co, chyba bede musiala pojsc do dermatologa
Też mam coś takiego ze skalpem, swędzi mnie - po szamponach najbardziej, po mydłach trochę mniej. Ale ja jestem alergikiem - mam AZS, do tego jeszcze łuszczycę głowy i łokci (po babci i mamie, na szczęście tylko zimą i na razie mało uporczywą). Więc u mnie swędzenie jest całkiem normalne
Jak mam duże problemy ze swędzeniem, suchością, łuszczeniem i sypaniem się, to używam emulsji do skóry głowy Emolium (niestety nienaturalne, ale przynajmniej pomaga), TŻ mi ją wmasowywuje w skalp. Zimą codziennie, latem i wiosną nie mam takiej potrzeby. I naprawdę daje radę. Prawie w ogóle nie swędzi po niej

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Wieczorem
Nie mam pojęcia gdzie przechowywać, ale myślę, że to bez różnicy. W końcu ocet jabłkowy w sklepie przechowywany jest na półkach nie w lodówce.
Takie coś znalazłam w internecie:

Tonik do twarzy z octu jabłkowego (cera tłusta):
30 ml octu jabłkowego
90 ml wody (chłodnej przegotowanej albo mineralnej niegazowanej)

Sposób przygotowania:
Mieszamy wodę z octem w ciemnej butelce, za pomocą wacika rozprowadzamy na skórze. Tonik przechowujemy w lodówce. Jeśli nasączymy wacik taką miksturą i położymy na twarzy na kilka minut, pory skóry widocznie oczyszczą się.


Tutaj jest napisane, żeby trzymać w lodówce. Już sama nie wiem.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 19:03   #1169
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

hmmm a do cery suchej pewnie mniej octu? No ciekawa jestem działania
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 19:07   #1170
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja też już jestem po myciach pokrzywą i szałwią.
Włosy po mydle mam straszne (żaliłam się w wątku o olejowaniu ). Niesamowicie suche, szorstkie i sianowate. Nie pomogły kwaśne płukanki.
Niestety, włosy po myciu szamponem nie wróciły do poprzedniego stanu (miałam nadzieję, że ten 'efekt' się zmyje). Są po prostu zniszczone.
Mydło do włosów jednak nie dla mnie i żadnej kolejnej szansy nie dostanie.

Za to w pielęgnacji innych części ciała spisują się rewelacyjnie. Uwielbiam je! Chyba całkiem zrezygnuję z żelu pod prysznic.
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:49.