Olej kokosowy do przetłuszczających się włosów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-21, 20:35   #1
19LetsTry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 21

Olej kokosowy do przetłuszczających się włosów?


Czy można używać oleju kokosowego do krótkich ale skłonnych do przetłuszczania się włosów/ skalpu? Chciałem używać tego jakoś raz na 14dni, może 7, nie jestem jeszcze pewien ale ze względu na przetłuszczenie zastanawiam się czy takie maski są dla mojego typu włosów czy zbyt mocno na dłuższą metę ich nie obciążą. Dodam, że używam odżywki (panthene pro v aqua light) wraz z szamponem co drugi dzień.
19LetsTry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 08:38   #2
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Olej kokosowy do przetłuszczających się włosów?

Można wszystko, pytanie jak twoje włosy zareagują.
Moze popatrz za czymś innym, jakies peelingi i maski. Nie kładłabym oleju na skore głowy.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-29, 13:11   #3
bordo91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 13
Dot.: Olej kokosowy do przetłuszczających się włosów?

no wlasnie, olejku nie naklada sie u nasady głowy, tylko na wlosy! mysle, ze mozesz sobie sprobowac oleju kokosowego i zobacz czy ci pomaga. ja mam np. szampon kalice, ktory w skladzie ma kilka olejkow (argan, kokos, makadamia) i wlosy mam swieze przez 2-3 dni.
bordo91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 22:24   #4
Monika_haircoaching
Przyczajenie
 
Avatar Monika_haircoaching
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 6
Dot.: Olej kokosowy do przetłuszczających się włosów?

Możesz. Olejów nie należy się bać, mimo, że wydaje się, że mogą pogłębić problem przetłuszczających się włosów to wcale tak nie jest. Jeśli bardzo przetłuszczają Ci się włosy to poszukaj tego przyczyny, ponieważ często sami do tego przetłuszczania niestety doprowadzamy. Jeśli interesuję Cię w jaki sposób można spowodować przetłuszczanie się włosów lub jak je spowolnić napisz do mnie na priv. Pozdrawiam
Monika_haircoaching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 23:01   #5
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Olej kokosowy do przetłuszczających się włosów?

Ja z wlasnego doswiadzenia odradzam uzywanie olejow do wlosow. Nalozony na skore glowy zapycha pory (krostki gwarantowane), a wlosy mimo, ze gladkie to sa obciazone i przylizane. Jak kiedys uzywalam oleju rycynowego.
A olej kokosowy wcale nie jest taki wspanialy na wszystko jak pisza. Kiedys nalozylam go na twarz, bo niby ma pomagac na tradzik. Wypryszczylo mnie okropnie Potem sprobowalam do masazu na celluit to tez mnie wypryszczylo ropnymi krostami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 06:23   #6
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Olej kokosowy do przetłuszczających się włosów?

Cytat:
Napisane przez Katia525 Pokaż wiadomość
Ja z wlasnego doswiadzenia odradzam uzywanie olejow do wlosow. Nalozony na skore glowy zapycha pory (krostki gwarantowane), a wlosy mimo, ze gladkie to sa obciazone i przylizane. Jak kiedys uzywalam oleju rycynowego.
A olej kokosowy wcale nie jest taki wspanialy na wszystko jak pisza. Kiedys nalozylam go na twarz, bo niby ma pomagac na tradzik. Wypryszczylo mnie okropnie Potem sprobowalam do masazu na celluit to tez mnie wypryszczylo ropnymi krostami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wystarczy nie używać na skore głowy - jedynie na długość.
Ja bym oleju nigdy nie położyła na skore trądzikową - niezależnie co piszą w internecie. Troche własnej logiki i nie ma takich problemów, a jedynie świetne efekty używania olejów, wiec nie pisz proszę bzdur
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 09:00   #7
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Olej kokosowy do przetłuszczających się włosów?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Wystarczy nie używać na skore głowy - jedynie na długość.
Ja bym oleju nigdy nie położyła na skore trądzikową - niezależnie co piszą w internecie. Troche własnej logiki i nie ma takich problemów, a jedynie świetne efekty używania olejów, wiec nie pisz proszę bzdur
Nie pisze bzur, bo to moje doswiadczenie. I nie wiem jak mozna czyjesc doswiadczenie nazywac bzdurami? Nakladalam nawet na same wlosy i byly bardzo obciazone, wiec odradzam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-07, 11:42   #8
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Olej kokosowy do przetłuszczających się włosów?

Można, bo takie rzeczy zależą od wielu czynników. Moze złe spłukalas, moze ogolnie masz niedopasowana pielęgnacje do włosów, No a nakładanie oleju na twarz to juz w ogóle głupota wiec to nic dziwnego, ze twoje doświadczenie jest negatywne.

Głupie jest pisanie odradzam. Odradzam bo co? Bo ja? Jesli tak ci zalezy zeby post był odbierany jako doświadczenie to można napisać np ze podobno jest super kazdy zachwala, ale niestety u mnie sie nie sprawdził. A nie, szach mach koniec i szit. No ale.

Po prostu nie wiem jak mozssz odradzać cos komus kogo totalnie nie znasz - bo moze to akurat by mu pomogło. Warto sie przekonać.

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2018-06-07 o 11:43
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 11:51   #9
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Olej kokosowy do przetłuszczających się włosów?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Można, bo takie rzeczy zależą od wielu czynników. Moze złe spłukalas, moze ogolnie masz niedopasowana pielęgnacje do włosów, No a nakładanie oleju na twarz to juz w ogóle głupota wiec to nic dziwnego, ze twoje doświadczenie jest negatywne.

Głupie jest pisanie odradzam. Odradzam bo co? Bo ja? Jesli tak ci zalezy zeby post był odbierany jako doświadczenie to można napisać np ze podobno jest super kazdy zachwala, ale niestety u mnie sie nie sprawdził. A nie, szach mach koniec i szit. No ale.

Po prostu nie wiem jak mozssz odradzać cos komus kogo totalnie nie znasz - bo moze to akurat by mu pomogło. Warto sie przekonać.
Odradzam ze wzgledu na wlasne doswiadczenie. Jak wystawiasz slabemu sprzedajacemu opinie to tez nie piszesz "odradzam po moim dowiadczeniu z tym sprzedawca" albo wystawiasz opinie kosmetykowi? To wlasnie ja wystawiam negatywja opinie olejowi kokosowymi i rycynowemu. Takie przyczepianie sie aby sie przyczepic. No glupota, ktora mama mi doradzila jak bylam nastolatka, bo jej to pomaga na skore, teraz to wiem, bo oleje zatykaja pory, wiec nie musisz mi tego pisac.

Ps, splukiwalam 4 razy ciepla woda, i to samo. To samo po nafcie kosmetycznej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 14:47   #10
Patas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 15
Dot.: Olej kokosowy do przetłuszczających się włosów?

Ja mam włosy bardzo przetłuszczające się i muszę je myć codziennie.Kilka razy olejowalam włosy olejem kokosowym i zawsze było tragicznie.Mimo ze myłam włosy po 2 razy dalej wyglądały na tłuste.Nie polecam!
Lepiej się sprawdzi do włosów suchych, zniszczonych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Patas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 18:26   #11
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Olej kokosowy do przetłuszczających się włosów?

Cytat:
Napisane przez Patas Pokaż wiadomość
Ja mam włosy bardzo przetłuszczające się i muszę je myć codziennie.Kilka razy olejowalam włosy olejem kokosowym i zawsze było tragicznie.Mimo ze myłam włosy po 2 razy dalej wyglądały na tłuste.Nie polecam!
Lepiej się sprawdzi do włosów suchych, zniszczonych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To pewnie zależy jak nałożyłaś olej Mi się zdarzyło dosłownie raz w życiu mieć niedomyte po oleju włosy - nałożyłam na suche, a potem próbowałam zmyć szamponem, nawet 2 razy, a tu kicha
Olej wg mnie najlepiej nakładać na wilgotne włosy, wymieszany z odrobiną odżywki. Albo sam olej (na wilgotne włosy) potem nałożyć maskę/odżywkę, wmasować, poczekać kilka minut, i wszystko fajnie schodzi po umyciu. A włosy gładkie i miękkie.
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-28, 19:37   #12
magda_brzozowska2
Raczkowanie
 
Avatar magda_brzozowska2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 42
Dot.: Olej kokosowy do przetłuszczających się włosów?

Wydaje mi się, że tak, tylko tak jak ktoś już wspomniał, należy pamiętać, żeby nakładać olej na włosy, nie na skórę głowy, bo wtedy mogą się bardziej przetłuszczać....ja nakładam na końcówki
magda_brzozowska2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 11:48   #13
ifublackorwhite
Raczkowanie
 
Avatar ifublackorwhite
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: Olej kokosowy do przetłuszczających się włosów?

U mnie się nie sprawdził, włosy szybko się przetłuszczały, były jakby posklejane. Ale to zależy, na każdego działa inaczej.
ifublackorwhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-29 12:48:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:24.