Lokale weselne: Wrocław i okolice - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-03, 16:44   #61
DeLaRosaNegra
Raczkowanie
 
Avatar DeLaRosaNegra
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lodówka
Wiadomości: 46
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Witam,
dom weselny w Księginicach, parę kilometrów za Trzebnicą, dom umeblowany w starym stylu z kominkiem na zimę i klimatyzacją na lato. Więcej informacji mogę podać na PW
__________________
Najlepiej smakuje świadomość, że jest się szczupłą
DeLaRosaNegra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 12:10   #62
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Okay, już nie ważne z tą Austerią. Byłam tam osobiście - koszmar. Tzn. sama sala dość duża i nawet nienajgorsza. Ale teren dookoła straszny, z boku za płotem jakieś ruiny stodoły bez dachu. Może i wesele byłoby tam udane, nie wiem jakie jest jedzenie (menu wyjątkowo skromne), ale gólne wrażenie - takie sobie.
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 10:32   #63
neutrinetta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

My wesele bedziemy mieli w Karczmie Rzym na Jarmułtowicach. zafascynowała mnie sala. No i przy okazji jest tam hotel, więc goście nie muszą nigdzie jeździć. I co najważniejsze jest tam przepiękny plener i myślę o ślubie na powietrzu - oczywiście jak bedzie ładna pogoda. Cena - 140 zł za osobę bez alkoholu i ciast. Wesele bedzie na około 70 osób. I jeszcze jedna ważna rzecz - za rezerwację wzięli tylko 10 zł za osobę, reszta na tydzień przed weselem.
neutrinetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 00:20   #64
asior 24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 38
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Ja wesele będę miała w OŁawie,mieszkam blisko Wrocławia,ale jak się zorientowałam to w Oławie jest taniej i lepiej.Do Wrocławia niby bliżej,ale w centrum też nie chciałabym....
asior 24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 07:11   #65
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Cytat:
Napisane przez asior 24 Pokaż wiadomość
Ja wesele będę miała w OŁawie,mieszkam blisko Wrocławia,ale jak się zorientowałam to w Oławie jest taniej i lepiej.Do Wrocławia niby bliżej,ale w centrum też nie chciałabym....
A w której sali? Bo z tego co pamiętam, to tam są dwie. W jednej byłam na stypie i gdyby nie atmosfera imprezy, to całkiem fajnie by było, ładna sala. A w drugiej byłam na weselu, ale było kiepsko. Styl dekoracji jakby z przed 15 lat, nie pamiętam nazwy, ale pamiętam, że podłoga była z takich czarno-białych kafli. No, ale to wesele było niezapomniane, bo nie było prądu przez ponad pół wesela (ale to już nie wina sali, bo w całym mieście nie było światła).
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 02:53   #66
asior 24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 38
Cytat:
Napisane przez Elitka4 Pokaż wiadomość
A w której sali? Bo z tego co pamiętam, to tam są dwie. W jednej byłam na stypie i gdyby nie atmosfera imprezy, to całkiem fajnie by było, ładna sala. A w drugiej byłam na weselu, ale było kiepsko. Styl dekoracji jakby z przed 15 lat, nie pamiętam nazwy, ale pamiętam, że podłoga była z takich czarno-białych kafli. No, ale to wesele było niezapomniane, bo nie było prądu przez ponad pół wesela (ale to już nie wina sali, bo w całym mieście nie było światła).
To jest chyba dzielnica oławy- godzikowice restauracja nazywa się "słoneczko"-,bylam na tej sali i nie ma tam wystroju z przed 15 lat(wszystko jest klimatycznie i z klasą -sufit z materiałów,bordowe śliczne zasłonki na oknach) z tego co wiem organizują tam różne uroczystości.Domek jest drewniany z zewnątrz i jest możliwośc rezerwacji pokoji hotelowych.Ela byłam jeszcze w samej Oławie w restauracji "Marta" -tam tez jest fajnie i ładnie-znajomi byli na weselu-tylko trzeba rezerwować 2 lata przed-dla mnie niestety miejsc już nie bylo....Dodam,że obie sale są nowe i nowoczesne,a cena u mnie w 2008 wynosi 160 zł-osoba,a w 2009 bedzie 170-180(w cenie są posiłki zimne gorące,napoje,ciasta,tort ,) jeszcze nie wiemy dokładnie....

Cytat:
Napisane przez Elitka4 Pokaż wiadomość
I co? Byłaś tam? Ja byłam w tą sobotę, ale tylko obejrzeliśmy salę. Na rozmowę z managerką umówimy się na inny termin (gdzieś za 2 tyg.), bo w sobotę była zajęta przygotowaniami na wesele.

Możesz coś napisać o SG? Ceny, warunki, wrażenia?

Już na forum 'wrocławskie panny młode' to pisałam, ale skopiuję do tego wątku, bo tu chyba bardziej to pasuje. Szukamy z TZtem sali na 2010 rok.


Jak na razie Renesans (w Żórawinie) wygrywa.
http://www.renesans.wroclaw.pl/
Wcześniej oglądaliśmy Hotel Jasek i tamtejszą salę pałacową, ale Renesans bije Jaska na głowę, zarówno cenowo jak i wizualnie. Sala jest super. Po prostu super. Nie wymaga absolutnie żadnych dekoracji, jedynie nad kolorem obrusów pomyślę, ale to potem.
Jak oglądaliśmy salę w sobotę, to było wszystko już poustawiane na wesele na 130 osób. I raczej goście nie będą musieli wciągać brzuchów przechodząc za kimś. Ja planuję duże wesele, bo mam ogromną rodzinę (187 osób, ale szukamy sali na 150, bo zawsze się ktoś wykruszy), tak więc mogłoby być już wtedy ciasno - tak mi się wydaje, wiecie, tak na oko. Właściciel zapewnia, że sala jest przeznaczona na 160 osób ale mi się wydaję, że przy takiej liczbie gości, to nie będzie miejsca, żeby łokcie na stole położyć (he he wiem, że nieelegancko, no ale trzeba pomyśleć o wygodzie gości).
Jak na razie Renesans to nasz faworyt. W trakcie budowy jest jeszcze jedna sala na 250 osób i szef powiedział, że nawet jak podpiszemy umowę na tą na 160, a ta druga zostanie oddana do użytku przed naszym weselem, to będziemy mogli zmienić salę na tę większą.
Ceny na 2009 rok: 160zł/os. za wesele i 40 zł/os za poprawiny. Można też wybrać opcję, że Renesans kupuje ciasta, owoce i napoje i wtedy to kosztuje 190 zł/os. Hotel: 45zł/os (dla Młodych standardowo pokój gratis).
Słyszałam od wielu osób, że robią tam bardzo dobre jedzenie.
Wiesz ja też bylam pod urokiem "Renesansu" i już mieliśmy tam jechać i rezerwować-duży plus że blisko bym miala bo to jest 5 minut pieszo od mojego kościoła,ALE nasza ciocia(a do niedawna chodziła i gotowała po weselach i mieszka w Wojkowicach)odradziła nam,powiedziała że jedzenie nie jest dobre i mało i to jest przez catering, także ja tam nawet nie pojechałam.Ty sie popytaj ludzi bo ja tylko od tej ciotki to usłyszłam a znajomych którzy tam robili nie mam,więc sala odpadła a tymbardziej że zależalo mi na czsie.....Najlepiej mieć polecone sale bo możesz sie rozczarować,ja akurat byłam na tej mojej na komunii i mi sie tam bardzo podobało......

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2008-10-14 o 12:28 Powód: post pod postem, prosze używać funkcji multicytowania
asior 24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 07:14   #67
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Cytat:
Napisane przez asior 24 Pokaż wiadomość
Wiesz ja też bylam pod urokiem "Renesansu" i już mieliśmy tam jechać i rezerwować-duży plus że blisko bym miala bo to jest 5 minut pieszo od mojego kościoła,ALE nasza ciocia(a do niedawna chodziła i gotowała po weselach i mieszka w Wojkowicach)odradziła nam,powiedziała że jedzenie nie jest dobre i mało i to jest przez catering, także ja tam nawet nie pojechałam.Ty sie popytaj ludzi bo ja tylko od tej ciotki to usłyszłam a znajomych którzy tam robili nie mam,więc sala odpadła a tymbardziej że zależalo mi na czsie.....Najlepiej mieć polecone sale bo możesz sie rozczarować,ja akurat byłam na tej mojej na komunii i mi sie tam bardzo podobało......
W Słoneczku też kiedys byłam, ale na dyskotece. W sumie niewiele pamiętam z wyglądu wewnętrznego, bo młodziutka bardzo byłam i tylko mnie muzyka interesowała, a nie wystrój

Ja już mam podpisaną umowę z Renesansem. Mam nadzieję, że twojej cioci chodziło o Austerię, bo właśnie słyszałam, że tam mają pecha do kucharza i raz jest a raz go nie ma i czasem ratują się cateringiem (pomijając fakt, że menu mają wyjątkowo skromne i że obok jest jakaś zawalona stodoła). A w Renesansie na bank jest kuchnia i jedzenie sami robią. Wiem, bo mam koleżanki, które są tam kelnerkami. Myślę, że będzie dobrze. Wiele osób jest zadowolonych. Chociaż Ja mam cichą nadzieję, że do 26.06.2010 właściciel zdąży wybudować nową salę, bo u nas będzie około 150 osób, a na tej, która niby mieści 160 podobno optymalna liczba to 140, bo jak więcej, to już tłok się robi. Wiem, że nowa sala na 250 os. jest w planach i będzie miała wszystko osobno (osobna kuchnia i wszystko) nie wiem tylko czy do naszego wesela już będzie gotowa.
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-19, 16:30   #68
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Mialam wesele w Villa Caprice- szczerze nie polecam. Zawiodlam sie bardzo, bo miejsce piekne i wydawaloby sie ze takie 'och i ach'.

Menu z umowy w ogole sie nie pokrywa z tym co jest na stolach... 8 potraw z naszego wybranego menu w ogole sie na stolach nie pojawilo, a to co sie pojawialo bylo w ilosci smiesznie malej i watpliwej 'jakosci' np. kaczka nadziewana z zurawina, okazala sie byc kilkoma plastrami pasztetu kurczak na sposob orientalny, chinskimi grzybkami i marchewka w kisielu itd
Wiecej szczegolow moge napisac na PW.



A juz w ogole pomine milczeniem fakt, ze menadzer restauracji sie na przyjeciu nie pojawil
O pomieszanych winietkach i zlym ukladzie stolow tez nie wspomne



Zlozylismy reklamacje ustna (nawet slowa przepraszam nie uslyszalam) oraz pismem elektronicznym do menadzera i listem poleconym do wlasciela. Do dzisiaj odpowiedzi nie otrzymalismy... od wyslania listu poleconego minelo 5 tygodni

Edytowane przez mskladaczek
Czas edycji: 2008-10-26 o 13:19
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 13:37   #69
Agnieszkadp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Witam serdecznie,
szukam sali weselnej na 70 osób.
Interesuje mnie lokalziacja: Grabiszyn, oporów, nowy dwór, jerzmanów, muchobór, ewentualnie centrum.
Nie interesują mnie obrzeża wrocławia.
Zalezy mi na poradach sala, która mi się spodobała w 2010 roku będzie w remoncie
z góry dziękuję za pomoc, wsparcie
pozdrawiam
Agnieszkadp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 14:46   #70
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Cytat:
Napisane przez Agnieszkadp Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
szukam sali weselnej na 70 osób.
Interesuje mnie lokalziacja: Grabiszyn, oporów, nowy dwór, jerzmanów, muchobór, ewentualnie centrum.
Nie interesują mnie obrzeża wrocławia.
Zalezy mi na poradach sala, która mi się spodobała w 2010 roku będzie w remoncie
z góry dziękuję za pomoc, wsparcie
pozdrawiam
Ja mam wesele na 150 osób, więc osobiście oglądałam tylko te większe sale, ale popytam.

I zapraszam na wątek Panny Młode 2010
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 15:55   #71
Agnieszkadp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Bardzo dziękuję za chęć pomocy
Agnieszkadp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-20, 20:32   #72
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Cytat:
Napisane przez Agnieszkadp Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za chęć pomocy

Chodź do Nas. Wszystkie Pany Młode 2010 jesteśmy tutaj: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...23705&page=147
To co prawda wątek ogólnopolski, ale fajnie jest. Zapraszamy
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 20:04   #73
gosia s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Witam,
organizujemy wesele na około 40 osób w restauracji Pałacowa w Miliczu.Może macie jakieś opinie na temat tego lokalu.Niby wszystko wygląda fajnie włącznie z menu, tyle tylko ,że nic pozatym o nich nie wiem(liczą się również opinie ludzi którzy korzystali z usług tego lokalu) Dzięki za informację


http://suwaczki.slub-wesele.pl/20091017290217.html
gosia s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 11:24   #74
ka-inka
Raczkowanie
 
Avatar ka-inka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 104
GG do ka-inka
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Cytat:
Napisane przez Elitka4 Pokaż wiadomość
W Słoneczku też kiedys byłam, ale na dyskotece. W sumie niewiele pamiętam z wyglądu wewnętrznego, bo młodziutka bardzo byłam i tylko mnie muzyka interesowała, a nie wystrój

Ja już mam podpisaną umowę z Renesansem. Mam nadzieję, że twojej cioci chodziło o Austerię, bo właśnie słyszałam, że tam mają pecha do kucharza i raz jest a raz go nie ma i czasem ratują się cateringiem (pomijając fakt, że menu mają wyjątkowo skromne i że obok jest jakaś zawalona stodoła). A w Renesansie na bank jest kuchnia i jedzenie sami robią. Wiem, bo mam koleżanki, które są tam kelnerkami. Myślę, że będzie dobrze. Wiele osób jest zadowolonych. Chociaż Ja mam cichą nadzieję, że do 26.06.2010 właściciel zdąży wybudować nową salę, bo u nas będzie około 150 osób, a na tej, która niby mieści 160 podobno optymalna liczba to 140, bo jak więcej, to już tłok się robi. Wiem, że nowa sala na 250 os. jest w planach i będzie miała wszystko osobno (osobna kuchnia i wszystko) nie wiem tylko czy do naszego wesela już będzie gotowa.

Elitka4 ja również planuje wesele na 2010rok na 100 osób. Zaciekawiła mnie Twoja opinia o Renesansie w Żórawinie. Rozumiem, że już przyjmują rezerwację na 2010rok?? Jaka jest ostateczna cena za osobę/poprawiny/hotel? Chyba muszę się tam wybrać. Jak narazie najbardziej podoba mi się Stara Garbarnia ale niestety za droga jest... Planuje rozglądać się za salą na początku przyszłego roku, czy to jest za późno??

Z góry dziękuję za odp.
ka-inka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 12:08   #75
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

ka-inka my podpisaliśmy umowę (na czerwiec 2010) w sierpniu, a jak ją pierwszy raz oglądaliśmy jeszcze przed wakacjami, to już wtedy ktoś przyjechał podpisać umowę na sierpień 2010, więc część terminów na te najbardziej oblegane miesiące jest już zajęta i musisz się pośpieszyć. Na razie cena jest 160 zł/os. (bez ciast, owoców, tortu, napojów i alkoholi), ale w umowie mamy zapis, że cena może wzrosnąć o 10%, czyli w zaokrągleniu w 2010 roku może to być 180 zł/os. (może ale nie musi, ale na razie we wszystkich kalkulacjach zakładam tę wyższą cenę). Jest też możliwość, że Renesans organizuje ciasta, owoce i napoje i wtedy cena wynosi 190 zł /os. (+ ewentualnie 10% na 2010). Mi się podoba ich menu, bo jest z czego wybierać. Natomiast nie zdecydowaliśmy się na tę opcję za 190 zł, bo te ciasta przez nich organizowane, to nie są z cukierni, tylko ich kelnerki to w domach pieką (nikt Ci tego nie powie, ale Ja znam osobiście parę kelnerek, które tam pracują, więc wiem jak to wygląda). Mój wujek ma jakąś znajomą, która piecze ciasta na takie różne okazje i my takie rozwiązanie wolimy.

Ja teraz mam mało czasu, później sprawdzę w umowie dokładne ceny, ale na razie, tak orientacyjnie to Ci powiem, że za poprawiny jest chyba 40 zł/os. (ale nie mniej niż 3.000 zł za całe poprawiny). Pokój dla młodych jest gratis, a dla gości o ile pamiętam to 50 zł/os. Teraz tam trochę inwestują w te pokoje i będzie ich więcej i o lepszym standardzie.

My zawsze jeździliśmy oglądać sale w soboty około 15 (zanim przyjadą goście weselni), żeby zobaczyć jak to wygląda w pełnej dekoracji i z porozstawianymi stołami. Teraz już nie ma wesel co weekend, więc lepiej zadzwonić i się zapytać po pierwsze czy Wasz wybrany termin jest jeszcze wolny, a po drugie czy jeszcze da się w tym roku zobaczyć udekorowaną salę (jak nie to oni tam mają 2 albo 3 albumy ze zdjeciami). My teraz szukamy orkiestry i chyba będziemy musieli z tym poczekać aż do stycznia (do studniówek), bo teraz sezon ślubów się skończył i nie ma gdzie posłuchać jak zespoły grają na żywo.

Jak my tam byliśmy pierwszy raz to, ponieważ właściciel akurat podpisywwał z kimś umowę, to kelnerka nam najpierw pokazała pokoje i albumy ze zdjęciami sali (z różnymi dekoracjami), a potem rozmawialiśmy z właścicielem. Bardzo miły, młody pan.

Przy podpisaniu umowy wpłaciliśmy zaliczkę 1.000 zł.

I to chyba tyle na razie. Później sprawdzę w umowie, czy podałam Ci dobre ceny za hotel i poprawiny.
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 07:05   #76
ka-inka
Raczkowanie
 
Avatar ka-inka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 104
GG do ka-inka
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Bardzo bardzo dziękuję za te informację!! Muszę dzisiaj poromawiać w domciu i zabierać się za działanie, bo widzę że naprawdę coniektórzy rezerwują już na 2010r. pomimo, że to taki oddalony termin

jeszcze raz dziękuję Elitka4!!!
ka-inka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 21:52   #77
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Sprawdziłam swoje zapiski. Teraz pokoje kosztują 45 zł/os. ale jak podniosą trochę standard, to może być więcej (Ja liczę 50). Pozozstałe ceny podałam Ci prawidłowe. Za dzieci do lat 5 się nie płaci, a za orkiestrę, kamerzystę, fotografa płaci się 50%.

Powodzenia w poszukiwaniach
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 20:27   #78
weronisiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Proszę o opinie Simplex we Wrocławiu

Czy może wiecie coś o domu weselnym Simplex na ul. Monopolowej we Wrocławiu. Proszę o opinie osób, które miały okazje być tam na weselu lub same urządzały tam swoje. Z góry dziękuję
weronisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 14:43   #79
basia100
Raczkowanie
 
Avatar basia100
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 139
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

[SIZE=2]Witam, biorę ślub w lipcu 2009 i niestety, okazało się, że nasze wymarzone miejsce jest zajęte do października, to miał być pałac Krobielowice. Jesli znacie jakieś zamki lub pałace blisko Wrocławia, to prosze o pomoc. Przez pomyłkę napisałam podobny post na forum Wrocławskie Panny Młode..

Edytowane przez basia100
Czas edycji: 2008-12-13 o 14:55 Powód: moje dziecko kliknęło enter zanim skończyłam pisać:-)
basia100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-10, 19:30   #80
grulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 251
GG do grulla
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

witajcie dziewczyny!

bardzo poważnie rozważam opcje wesela z kucharką..toteż moje pytanie : wiecie cokolwiek o salach weselnych we Wrocławiu/okolicach? niekoniecznie mam na myśli remizy itp. wierzę,że jest możliwe znaleźć ładną salę z zapleczem kuchennym.
pozdrawiam
__________________
"Nie ma czegoś takiego jak zła pogoda,jest tylko niewłaściwe ubranie".

grulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 12:24   #81
ka-inka
Raczkowanie
 
Avatar ka-inka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 104
GG do ka-inka
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Cytat:
Napisane przez grulla Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny!

bardzo poważnie rozważam opcje wesela z kucharką..toteż moje pytanie : wiecie cokolwiek o salach weselnych we Wrocławiu/okolicach? niekoniecznie mam na myśli remizy itp. wierzę,że jest możliwe znaleźć ładną salę z zapleczem kuchennym.
pozdrawiam

Jest sporo sal działkowych we Wrocławiu m.in.
-Marzenie
-Rakowiec
-Dalie
-Xlecie
-Nasza wiosna
- Oświata
-Słonecznik
-Reja
-Związkowiec

Do wszystkich sal posiadam telefony jakby Cię to zainteresowało to napisz.

Jeżeli bierzesz pod uwage okolice Wrocławia to proponuje gmine Wisznia Mała, posiada bardzo fajne sale!! Sale są po remoncie i maja niezłe zaplecze kuchene.

Ja miałam robic w restauracji, ale jeszcze się nie zdecydowałam, ale chyba też postawię na weselę z własnymi kucharzami. W restauracjach jak się orientowałam to jest tragedia odnośnie jedzenia np. dają po dwa mięsa na osobę no góra trzy!! U mnie to nie przejdzie. No i ceny są powalające. Tak więc nadal polemizuję ze swoim narzeczonym bo on obstawia restaurację. Jedną mamy na oku w miarę fajną i jedzenie też by grało no ale zobaczymy jak to wyjdzie.

Pozdrawiam
ka-inka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 10:45   #82
grulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 251
GG do grulla
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Cytat:
Napisane przez ka-inka Pokaż wiadomość
Jest sporo sal działkowych we Wrocławiu m.in.
-Marzenie
-Rakowiec
-Dalie
-Xlecie
-Nasza wiosna
- Oświata
-Słonecznik
-Reja
-Związkowiec

Do wszystkich sal posiadam telefony jakby Cię to zainteresowało to napisz.

Jeżeli bierzesz pod uwage okolice Wrocławia to proponuje gmine Wisznia Mała, posiada bardzo fajne sale!! Sale są po remoncie i maja niezłe zaplecze kuchene.

Ja miałam robic w restauracji, ale jeszcze się nie zdecydowałam, ale chyba też postawię na weselę z własnymi kucharzami. W restauracjach jak się orientowałam to jest tragedia odnośnie jedzenia np. dają po dwa mięsa na osobę no góra trzy!! U mnie to nie przejdzie. No i ceny są powalające. Tak więc nadal polemizuję ze swoim narzeczonym bo on obstawia restaurację. Jedną mamy na oku w miarę fajną i jedzenie też by grało no ale zobaczymy jak to wyjdzie.

Pozdrawiam
ka-inka dziękuję Ci bardzo rozważamy różne opcje, jednak ze względu na to,że goście będą przyjezdni musimy zainwestować też w noclegi - stąd cena ma niebagatelne znaczenie.
wiadomość z zapytaniem wysyłam na priv
__________________
"Nie ma czegoś takiego jak zła pogoda,jest tylko niewłaściwe ubranie".

grulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 20:09   #83
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Cytat:
Napisane przez basia100 Pokaż wiadomość
[size=2]Witam, biorę ślub w lipcu 2009 i niestety, okazało się, że nasze wymarzone miejsce jest zajęte do października, to miał być pałac Krobielowice. Jesli znacie jakieś zamki lub pałace blisko Wrocławia, to prosze o pomoc. Przez pomyłkę napisałam podobny post na forum Wrocławskie Panny Młode..
Dobre opinie mają pałace koło Jeleniej Góry Staniszów i Paulinum. Jest też zamek na wodzie w Wojnowicach k. Wrocławia, Zamek w Dobrej oraz Zamek Górka w Sobótce
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 20:38   #84
boszenka69
Zakorzenienie
 
Avatar boszenka69
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 278
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Hej Molka Probowalam odpisac Ci na PW, ale wyskoczyl mi komunikat,ze masz zablokowana ta opcje...
My narazie mielismy tylko slub cywilny i przyjecie organizowalismy w restauracji-gospodzie.
Slub koscielny bierzemy 05 wrzesnia i zarezerwowalismy juz sobie sale w hotelu Amber w Cieslach (35 km od Wroclawia). Cena to 160 zl od osoby, menu bardzo bogate, sala elegancka. Znajoma robila tam wesele i polecila mi to miejsce. Takze relacje bede mogla zdac dopiero po 5. wrzesnia
Wczesniej myslelismy o jakims zamku, ale niestety cenowo wychodzilo tragicznie i dla malej ilosci osob nie oplacalo im sie organizowac... No i z tego co sie dowiadywalam to jedzenie w zamkach nie jest robione na miejscu tylko przywozone i odgrzewane (czesto zimne...)..
Zycze dobrego wyboru Pozdrawiam
boszenka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 20:38   #85
edelweiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 358
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

tyle że ceny w tych palacach koszmarne,nie wspominając o np. korkowym lub inforacj że alkohol tylko ich, a ceny zaczynają sie czasami od 50 zl za 0,5 litra; oprócz tego często wesela tylko do 24, lub do 4 ale pod warunkiem że wykupi się wszystkie (lub większość) pokoje (a ceny pokoi zaczynają się od 250 zł osoba:/)

np Staniszów, trzeba wykupić 24 pokoje w cenie 250-300 zł pokój, korkowe 35 zł od butelki, jeśli wesele po 24 to tzreba doliczyć 4% wart. wesela (pokoje tzreba kupić nawet jesli do 24 chcemy skończyć), menu od 200 zł, a poprawiny min 100:/


wiem że za klimat się płaci, ale niektórzy naprawdę przesadzają
edelweiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 12:59   #86
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Witam,

Ponieważ znalezienie odpowiedniej Sali spędza (ło) mi sen z powiek postanowiłam zrobić małe zestawienie, mam nadzieje, że komuś się przyda. Stworzone przy pomocy Przewodnika Pary Młodej.

SALE DUŻE – powyżej 60 osób
Hotel Bugatti: sala do 120 gości, 20 pokoi hotelowych, imprezy w piątki i niedziele 10% taniej www.hotelbugatti.pl
Resteuracja Casablanca: sala na 80 miejsc, ogród na 140 miejsc, 3 sale resteuracyjne na 60 miejsc www.casablanca.net.pl
Pod Dębami: nowy dom weselny k. Oławy, sala na 160 osób www.poddebami-wesela.pl
Hotel Renesans: sala na 160 osób, www.renesans.wroclaw.pl
Resteuracja Impreza: sale na 70 oraz 30 osób www.impreza.wroc.pl
Sala weselna Impel: na 130 osób, kontakt www.impel.pl
Resteuracja Austeria: sala/sale od 100 do 250 miejsc, budują także hotel www.resteuracjaausteria.p l
Hotel Marta: sala do 180 osób w Oławie, 17 pokoi www.hotelmarta.com.pl
Art Hotel: sala na 110 osób, możliwość organizacji ślubu w hotelu, 80 pokoi www.arthotel.pl
Hotel Jasek: 3 sale na 100, 130 oraz 250 osób www.hoteljasek.com.pl
Dolina Żab: sala na 150 osób, ok. 40 km od Wrocławia, możliwość organizacji imprezy plenerowej oraz ślubu www.dolinazab.pl
Resteuracja Podkowa sala na 90 lub 250 osób www.hotelpodkowa.pl
Resteuracja La Siesta: na 80 osób w Kamieńcu Wr. www.lasiesta.net.pl
Złota Sala: do 100 miejsc www.zlotasala.pl
Dom weselny Finezja: 80-200 osób, możliwość noclegu www.finezja.wroclaw.pl
Resteuracja Dąbrowa: sala na 70 oraz 100 osób, 55 miejsc noclegowych, koszt od 130 zł, możliwy ślub w plenerze – namiot na 150 osób www.resteuracja-dabrowa.pl
Stara Garbarnia: 2 sale od 100 do 400 osób oraz 100-170, możliwość imprezy plenerowej www.staragarbarnia.pl
Wieniawa: sale na 70 oraz 140 osób www.resteuracjawieniawa.p l
Zajazd pod kasztanami: sala na 120 osób, możliwość organizacji imprezy plenerowej www.podkasztanami.com
Hotel Lappo: do 90 osób, noclegi dla 60 gości www.lappo-hotel.pl

MAŁE SALE
Resteuracja TiePiani: na 40 osób www.trepiani.pl
Resteuracja Casablanca: 3 sale resteuracyjne na 60 miejsc www.casablanca.net.pl
Hotel Renesans: sale bankietowe na 50 i 60 osób www.renesans.wroclaw.pl
Resteuracja Impreza: sale na 70 oraz 30 osób www.impreza.wroc.pl
Art Hotel: 3 sale na 20 oraz 2 x 60 osób, możliwość organizacji ślubu w hotelu, 80 pokoi www.arthotel.pl
Dolina Żab: sala kominkowa na 30 osób, ok. 40 km od Wrocławia, możliwość organizacji imprezy plenerowej www.dolinazab.pl
Zajazd pod kasztanami: sala na 30 osób, możliwość organizacji imprezy plenerowej www.podkasztanami.com
Hotel Vivaldi w Karpaczu: do 60 osób, noclegi dla 72 gości, koszt od 120 zł www.vivaldi.pl


PLENER
Dolina Żab: sala na 30 oraz 150 osób, ok. 40 km od Wrocławia, możliwość organizacji imprezy plenerowej oraz ślubu www.dolinazab.pl
Zajazd pod kasztanami: sala na 30 oraz 120 osób, możliwość organizacji imprezy plenerowej www.podkasztanami.com
Resteuracja Dąbrowa: sala na 70 oraz 100 osób, 55 miejsc noclegowych, koszt od 130 zł, możliwy ślub w plenerze – namiot na 150 osób www.resteuracja-dabrowa.pl
Stara Garbarnia: 2 sale od 100 do 400 osób oraz 100-170, możliwość imprezy plenerowej www.staragarbarnia.pl
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 18:11   #87
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Molka11, bardzo fajne zestawienie zrobiłaś. Ja chciałabym tylko coś dodać apropo dwóch sal z Żórawiny, bo akurat obydwie oglądałam.

Austeria może i pomieści dużo gości, ale strasznie kiepsko wygląda na zewnątrz (ruiny stodoły zaraz obok) i jest tam problem z kucharzem z tego co wiem. Nie polecam.

Renesans rzeczywiście ma teraz 3 sale. 2 małe i 1 duża, ale ta duża jest na maksymalnie 140 osób. Co prawda zmieści się tam te 160, ale będzie straszny ścisk na parkiecie i za stołami nie będzie miejsca na łokcie. Ale wiem też że z tyłu jest budowana czwarta sala. Taka zupełnie osobna, z własną kuchnią i w ogóle wszystkim osobno. I podobno ma być na 250 osób.

Acha i z takich średnio większych ładna jest też Villa Caprice. Mieści max 130 osób i można zrobić tak, że stoły są w jednym pomieszczeniu, a tańce w drugim, ale takim przeszklonym, że widać parkiet, ale tam gdzie się je jest ciszej. Fajne rozwiązanie. Różne są opinie o tym miejscu. Ja miałam niedobre doświadczenie na spotkaniu z właścicielem, bo mówiąc krótko olewał nas. Ale sala ładna.

Edytowane przez Elitka4
Czas edycji: 2009-01-27 o 18:18
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 15:28   #88
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Do listy małych lokali dodaję jeszcze kawiarnie naprzeciwko uniwersytety - na deptaku przy rzece. Niesamowite miejsce z pięknym widokiem. Pytanie tylko, czy ruch uliczny nie będzie gości rozpraszał
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 10:55   #89
ada333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Thumbs up Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

Witam, a słyszeliście o nowej sali w Kuklicach koło Kobierzyc? mieści spokojnie 250os.Ja już podpisałam umowę,żarcia dobrego nie zabraknie napewno bo menu jest naprawdę wypasione
ada333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 14:14   #90
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Lokale weselne: Wrocław i okolice

wypasione menu i ilość żarcia nie zawsze idą w parze. Skoro to nowa knajpa to skąd wiadomo, ze wszystko bedzie takie ok (ilość gości, jedzenie)?
Coś mi tu reklamą zawiewa
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-05 21:35:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:17.