Tonik domowej roboty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-18, 13:07   #1
renika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 17
Question

Tonik domowej roboty


Ostatnio wyczytałam, że na problemy skórne dobrze jest stosować tonik własnej roboty: przegotowana woda+sok z cytryny. Czy takim płynem można często przemywać twarz czy może tylko raz lub dwa razy dziennie? Która z Was coś o tym wie proszę o poradę
renika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 16:00   #2
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Tonik domowej roboty

Tonik, ktory opisałas ma działanie bakteriostatyczne, ze wzgledy na olejek eteryczny zawarty w cytrynie, możesz go stosować nawet kilka razy dziennie
Z ziół na problemy skórne polecam picie naparów z fiołka trójbarwnego raz dziennie.
Pozdrawiam
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 16:10   #3
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Tonik domowej roboty

Tylko nie róbcie toniku z wody i soku z marchwi, który to ja zrobiłam, kilka dni się smarowałam i byłam pomarańczowa jak diabli
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 17:11   #4
renika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 17
Dot.: Tonik domowej roboty

Dzięki za info!!! Trochę obawiałam się czy nie wysuszę nadmiernie skóry tym soczkiem z cytryny
renika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 19:11   #5
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Tonik domowej roboty

o kurcze musze sprobowac
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 17:39   #6
EwUnia_
Raczkowanie
 
Avatar EwUnia_
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 92
Dot.: Tonik domowej roboty

Cytat:
Napisane przez aga01
Tylko nie róbcie toniku z wody i soku z marchwi, który to ja zrobiłam, kilka dni się smarowałam i byłam pomarańczowa jak diabli
hehe ja samym soczkiem sie posmarowlalam i se zgnilam wygladalam jak bym sie wsmarowla wybitnie pomaranczowym pudrem i to jeszcze nierówno Wyregulowlaam kolor zwyklem kremem do twarzy i naszczeście przez noc wsiaklo i nie bylo z rana wiekszej różnicy więc bez obaw mogłam iść do szkoły a co do toniku z wody i cytrynki to tez sprubuję
EwUnia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 14:15   #7
Ania17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 537
Dot.: Tonik domowej roboty

Ten tonik cytrynowy jest podobno bardzo dobry na zaskórniki.
Ania17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-08, 17:57   #8
oolaa
Raczkowanie
 
Avatar oolaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 228
Dot.: Tonik domowej roboty

wynalazłam ostatnio przepis na tonik do cery tłustej. Grść zielonych igieł sosnowych zagotować w wodzie mineralnej, przemywać twarz codziennie.
__________________
Bo wiesz słońce z deszczem wywołuje tęcze


moje paznokietki



oolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 19:14   #9
inkaniu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: Tonik domowej roboty

a w jakich proporcjach zmieszac woda z cytryną
inkaniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 19:18   #10
earring
Raczkowanie
 
Avatar earring
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 467
GG do earring
Dot.: Tonik domowej roboty

Ja dzisiaj pierwszy raz użyłam tego toniku i na jedną szklankę przygotowanej wody wycisnęłam porządnie jeden gruby plaster cytryny i jest ok Tonik przelałam do opakowania po toniku z Avonu (buteleczkę wyparzyłam porządnie aby na twarz kłaść tylko tonik z cytryny )
__________________
L A T O
earring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 00:04   #11
bless694
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 27
Dot.: Tonik domowej roboty

A woda ma być zwykła z kranu, mineralna, czy gotowana?? Słyszałam właśnie o nim, że dobrze działa na trądzik i chciałam go wypróbować, ale nie wiem czy go użyć, ponieważ za tydzień mam wizytę u dermatologa i będzie mi coś z tym trądzikiem robić, jak myślicie?
bless694 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-27, 14:39   #12
earring
Raczkowanie
 
Avatar earring
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 467
GG do earring
Dot.: Tonik domowej roboty

Ja robię z wody przygotowanej.
Tonik działa głównie na przebarwienia, a czy go użyć przed wizytą u dermatologa? Ja bym nie użyła, ale nie wiem czy to robi różnice...

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

A'propos jeszcze toniku z cytryny czy Wy po nim używacie jakiegoś kremu nawilżającego czy zostawiacie po prsotu obmytą twarz?
__________________
L A T O
earring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 18:38   #13
ach ju
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 48
Dot.: Tonik domowej roboty

musze powiedziec ze ten tonik z cytryny jest rewelacyjny!
nie mam tradziku, czasem wyskoczy pare krostek, ale zostalo mi troche przebarwien. uzywam dopiero 3 dni, a te przebarwienia slabe znikly, a inne sa bledsze. jestem zadowolona
__________________

Mów szeptem, jeśli mówisz o miłości.

William Shakespeare
___
11.08.2008 Kocham
ach ju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 19:05   #14
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: Tonik domowej roboty

witam. Dostałem z zamówieniami z naturalisa cynk pca no i chciałbym go użyć do zrobienia toniku, ale za bardzo nie wiem w jakich ilościach i z czym go rozpuścić... Może ktoś by coś poradził?
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 19:22   #15
mosiaq
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 672
Dot.: Tonik domowej roboty

kurcze tak zachwalacie ze sama ten tonik cytrynowy zrobie ;D a co:P za jakis czas napisze jaki rezultat
__________________

mosiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 21:08   #16
selenakaha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 17
Smile Dot.: Tonik domowej roboty

Tonik, który doskonale orzeźwia i odświeża skórę twarzy, a dodatkowo doskonale ją pielęgnuje, możesz zrobić sama, we własnym domu.


Potrzebujesz tylko:
  • sok z połowy cytryny
  • mały kawałek korzenia imbiru
  • 2 łyżeczki nasion kopru
  • pół łyżki zmielonych igiełek rozmarynu
  • pół szklanki wody

[IMG]http://www.*************/img/artykul/1430/tonik-domowej-roboty_12017_5.jpeg[/IMG]
Wodę zagotuj i wrzuć do niej nasiona kopru, rozmaryn i posiekany imbir. Gotuj wszystko razem ok. 10 min., a następnie zostaw do ostygnięcia. Gdy przestygnie, odcedź, a do powstałej mikstury dodaj sos z cytryny. Odstaw do całkowitego wystygnięcia. Następnie przelej do buteleczki i używaj codziennie wieczorem. Taki tonik doskonale radzi sobie z problemami skóry pozbawionej jędrności i blasku. Imbir rozgrzewa skórę i stymuluje do działania jej komórki. Poprawia jej koloryt i napięcie.

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

i jeszcze taki kochane
Ten jest też dla skóry tłustej i mieszanej
Tonik: 10g rumianku zalej szklanką wrzącej wody destylowanej. Zostaw pod przykryciem, odcedź i używaj do przemywania skóry twarzy dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

INNE Przepisy na toniki



Nawilżający tonik aloesowy z gliceryną i mocznikiem (przepis Tanatosa)

--------------------------------------------------------------------------------

Na samym początku zaznaczam,że mam cerę tłustą i jak dla mnie taki tonik to wystarczające nawilżenie jakie potrzebuje moja cera.Nie wiem jednak jak sprawdzi się w przypadku cery suchej lub normalnej.
Składniki:
woda destylowana : 60 ml
sok aloesowy : 30 ml
gliceryna : 5 ml
mocznik : 1 g.
kwas cytrynowy : 0,1 ml.
Ponieważ kwas cytrynowy miałem w postaci kryształków,zrobiłem roztwór z 10 ml H2O i 1g.C6H8O7 *H2O,co dało 9 procentowy roztwór:
10 ml H2O + 1 g. C6H8O7 *H2O=9 %
I właśnie 0,1 ml takiego roztworu dodałem do reszty składników,co dało mi pH ok.6.

-------------------------------------------------------------------------------------
Prosty tonik na bazie octu (przepis Basi)

Jesli chodzi o tonik domowej roboty to proporcje wygladaja nastepujaco:
- 100 ml wody mineralnej
- 5ml octu
Najlepiej by bylo gdybys zdobyla naturalny ocet jablkowy, nierafinowy i niefiltrowany (z osadem na dnie), moze w sklepach ze zdrowa zywnoscia i wlasnie jego uzyla do produkcji toniku. Ogolnie tonik ten bedzie mial octowy zapach. Tonik najlepiej trzymac w lodowce.
To toniku mozna tez dodac olejki eteryczne, wykonujemy to w ten sposob.
- Zagotowujemy 100ml wody, gdy jest jeszcze goraca, ale nie gotujaca sie dodajemy ok 1 do 5 kropel wybranego olejku eterycznego.
- Wytrzasamy mocno, a nastepnie przelewamy mieszanine olejkow i wody przez filtr papierowy do kawy (koniecznie szary, niewybielany)do buteleczki, w ktorej bedziemy trzymac tonik.
- Po ostudzeniu dodajemy do calosci 5 ml octu.
-------------------------------------------------------------------------------------
Tonik na bazie zielonej herbaty (przepis Basi).

Poniewaz ekstrakt z zielonej herbaty w proszku, ktory bylby duzo bardziej skuteczny i latwiejszy w uzyciu - nie jest u nas latwo dostepny, dlatego mozemy wykorzystac torebki z zielona lub biala herbata.
Ekstrakty z zielonej, bialej lub czarnej herbata dzialaja:
- lagodzaco i przeciwzapalnie,
- pomagaja w procesie gojenia,
- zalecane sa takze przy tradziku i tradziku rozowatym,
- dzieki zawartosci antyoksydantow wspomagaja regeneracje skory oraz wspomagaja dzialanie kremow z filtrami UV,
- ekstrakt z zielonej herbaty aplikowany po ekspozycji na slonce lagodzi skutki dzialania UVB i UVA.

- Na 100ml wody wykorzystujemy conajmniej 10 torebek herbaty, dlugo zaparzamy, az do pelnego ostygniecia. Odciskamy torebki.

Niestety polifenole w zielonej herbacie sa nietrwale, aby przedluzyc ich trwalosc przydalby sie syntetyczny antyoksydant BHA, ktorego jednak nie dostaniemy. Bez zadnych dodatkow, jesli plyn bedzie przechowywany w lodowce polifenole (antyoksydanty) przetrwaja ok.3-4 dni.
- Do toniku dodajemy ok. 5ml octu jablkowego
- 2-3 krople olejku z drzewa herbacianego, ktory nieco przedluzy jego trwalosc. Mozna dodac olejek bezposrednio do toniku, wowczas przed uzyciem trzeba mocno wytrzacac tonik, gdy olejek bedzie sie zbieral na powierzchni. Mozna tez wykorzystac metode podana powyzej:
- Zagotowujemy 100ml wody, gdy jest jeszcze goraca, ale nie gotujaca sie dodajemy ok. 1 do 5 kropel wybranego olejku eterycznego.
- Wytrzasamy mocno, a nastepnie przelewamy mieszanine olejkow i wody przez filtr papierowy do kawy (koniecznie szary, niewybielany) i jeszcze goraca zalewamy torebki herbaty, ktore zaparzamy pod przykryciem, az do ostygniecia.
- Po ostudzeniu dodajemy do calosci 5 ml octu.

Tonik przechowujemy w lodowce, wykorzystujemy w ciagu 1-max. 2 tygodni. Mozemy go stosowac rano przed kremem z filtrami oraz wieczorem zamiast normalnego toniku.

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Woda różana:
2 garści czystych niepryskanych płatków róży włóż do słoika. Dodaj 1 litr wody i 200 g cukru. Przemieszaj i potrzymaj przez kilka godzin.
Tonik octowy:
Połącz z wodą ½ szklanki octu winnego, ½ łyżki goździków, 1 łyżkę lawendy, 1 łyżkę płatków róży, 1 łyżkę rozmarynu. Niech leżą przez tydzień, ale pamiętaj, żeby dwa razy dziennie wstrząsnąć pojemnikiem. Przed użyciem przecedź.
Tonik ogórkowy:
Umyj i wyciśnij sok z połowy obranego ogórka. Włóż do garnuszka i gotuj na małym ogniu przez pięć minut. Schłódź, przecedź i dodaj jedną łyżeczkę wyciągu z oczaru wirginijskiego (do kupienia w sklepach zielarskich) na każde dwie łyżki soku ogórkowego. Przechowuj w lodówce.
Tonik pomarańczowo-cytrynowy:
Do szklanki mleka dodaj jeden plaster pomarańczy, pół cytryny i dwie łyżki cukru trzcinowego. Powolutku podgrzewaj, ale nie gotuj. Kiedy płyn ostygnie, będzie gotowy do użycia. Przechowuj w lodówce.
selenakaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 22:42   #17
mila1195
Raczkowanie
 
Avatar mila1195
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 87
GG do mila1195
Dot.: Tonik domowej roboty

ja ostatnio zrobiłam sobie tonik z zielonej herbaty. Na 200 ml wody ok 3 g liści herbaty. Powiem, że jest naprawdę niezły, fajnie tonizuje i orzeźwia. Trzymam go w lodówce.
Próbowała któraś z was już takiego toniku ?
__________________

mila1195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 14:57   #18
shopoholic
Rozeznanie
 
Avatar shopoholic
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 576
Dot.: Tonik domowej roboty

Może zadam głupie pytanie, ale myślicie że tonik z tego przepisu na wodę różaną zadziała jak hydrolat różany?
shopoholic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 16:38   #19
Ciburaszka
Rozeznanie
 
Avatar Ciburaszka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 571
Dot.: Tonik domowej roboty

Tonik cytrynowy należy wykonać z soku z cytryny (świeżo wyciśniętej) rozcieńczonego z wodą. Kilka kropli soku należy wcisnąć do niewielkiej miseczki. Następnie dodajemy niewielką ilość wody – najlepiej źródlanej bądź mineralnej (może być również przegotowana woda z kranu). Tak przygotowany tonik należy nałożyć na wacik i przemywać skórę.

Kolejnym pomocnym tonikiem może okazać się tonik z soku aloesowego. By go przygotować wystarczy mieć w domu roślinę o nazwie aloes zwyczajny.


Sok znajdziemy w liściach, należy więc je rozciąć. Następnie nałożyć na miejsca objęte zmianami. Trzeba jednak wiedzieć, że sok z aloesu może powodować podrażnienia. Dlatego też bezpieczniejszą wersją toniku jest sok z aloesu połączony z wodą. Tak przygotowanym tonikiem należy nasączyć wacik i przemywać cerę. Jeżeli ktoś nie ma w posiadaniu takiej rośliny, wówczas może udać się do apteki i zapytać o gotowy sok – jest sprzedawany w butelkach.

Jednak to nie koniec toników. Na cerę trądzikową korzystnie działa również tonik z ogórka. By przygotować taki specyfik będziemy potrzebować świeżego ogórka. Należy go zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Następnie całość połączyć z wodą (nie należy wylewać do zlewu soku z ogórka), a następnie przemywać twarz.

Znalazłam też drugą wersję toniku ogórkowego. Warzywo należy umyć i obrać. Następnie należy wycisnąć sok z połowy ogórka. Umieszczamy go w garnuszku i gotujemy na małym ogniu przez około pięć minut. Gdy całość przestygnie, wówczas należy go przecedzić i dodać oczar wirginijski. Na każde dwie łyżki soku powinna przypadać jedna łyżeczka wyciągu z oczaru. Można go dostać w każdym sklepie zielarskim. Tak przygotowany tonik należy przechowywać w lodówce.

W domu można przygotować również tonik ziołowy. Będziemy potrzebować około 10 gramów rumianku. Należy zalać go wrzątkiem i pozostawić pod przykryciem. Następnie należy go odcedzić i przemywać skórę nasączonym wacikiem. Cerę należy przemywać dwa razy dziennie – najlepiej rano i wieczorem.

Dobre efekty przynosi także tonik rozmarynowy. By go przygotować należy filiżankę rozmarynu zalać ćwiartką wódki. Następnie całość odstawić w ciemne miejsce. Po upływie trzech tygodni należy tonik przecedzić i przemywać nim twarz. Trzeba jednak liczyć się z tym, że taki tonik może nieco wysuszać skórę, ze względu na zawartość alkoholu.

Innym tonikiem na trądzik jest ten przygotowany z octu (można zastąpić go wodą utlenioną bądź spirytusem salicylowym). Niewielką ilość octu należy rozcieńczyć w wodą, a następnie przemywać cerę. I w tym przypadku trzeba uważać, by nie dopuścić do przesuszenia skóry.
__________________
Magda
Ciburaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-01, 19:43   #20
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Tonik domowej roboty

Zrobiłam sobie taki tonik z cytryny: 100ml wody mineralnej i sok z jednego plastra cytryny. I teraz sie zastanawiam ile moge go trzymac? Stoi sobie w lodówce..
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 12:06   #21
Nugatttowa
Raczkowanie
 
Avatar Nugatttowa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 151
Dot.: Tonik domowej roboty

tonik z octu jabłkowego-fajny, nieźle rozjasnia skórę,napina.Wspomaga gojenie wszelkich niedoskonalosci.
Minusem dla mnie jest zapach.Wiele osób twierdzi, ze jest niewyczuwalny, ale dla mnie jednak jest.

Ocet jablkowy wcierany w postaci rozcieńczonej z wodą (toniku) jak i nierozcieńczonej ratuje skórę w przypadku opryszczki, półpaśca.
Nugatttowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 18:42   #22
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Tonik domowej roboty

Cytat:
Napisane przez Nugatttowa Pokaż wiadomość
tonik z octu jabłkowego-fajny, nieźle rozjasnia skórę,napina.Wspomaga gojenie wszelkich niedoskonalosci.
Minusem dla mnie jest zapach.Wiele osób twierdzi, ze jest niewyczuwalny, ale dla mnie jednak jest.

Ocet jablkowy wcierany w postaci rozcieńczonej z wodą (toniku) jak i nierozcieńczonej ratuje skórę w przypadku opryszczki, półpaśca.
Czyli mam rozumieć, że normalnie nakładasz ocet na waciku na twarz?
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 20:51   #23
ketele
Przyczajenie
 
Avatar ketele
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 18
Dot.: Tonik domowej roboty

Podobno do toników najlepsza jest woda destylowana.

Teraz eksperymentuję z domowymi tonikami. Jak coś ciekawego uda mi się odkryć, to chętnie się tym podzielę. Aktualnie używam toniku na bazie odwaru z ziela skrzypu i kory wierzby dla cery skłonnej do wyprysków.
ketele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 18:24   #24
Koral 333
Raczkowanie
 
Avatar Koral 333
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 38
Dot.: Tonik domowej roboty

Kolejny temat wymarzony dla mnie /

Ostatnio wkurzyło mnie, że mi się skończył hydrolat, a resztę mam jeszcze... i co? Zamawiać paczkę dla całego hydrolatu? Bez sensu!

No to już wiem, co zrobię .

Ja robiłam już kiedyś tonik z wody, octu jabłkowego i olejku eterycznego, ale takich cudów z destylowaniem, itd, jak podane w pierwszym wątku nie robiłam. W życiu bym na to nie wpadła!

No i co, tonik mi szkodził ? Bo ja po prostu miesznęłam i już!
Koral 333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 23:21   #25
Koral 333
Raczkowanie
 
Avatar Koral 333
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 38
Dot.: Tonik domowej roboty

Hop! Hop! Hop!

Ja naprawdę potrzebuję tej porady.W końcu na forum kosmetycznym jestem, nie ?

Może ktoś mi pomoże? !!!
Koral 333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 19:00   #26
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Tonik domowej roboty

a nie przesadziłaś z ilością? Szczególnie octu? Wydaje mi się też, że mieszanka o.eterycznego z octem to zbyt wiele dobrego, pH mogło być zbyt niskie

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2013-12-06 o 19:02
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 18:56   #27
ass68
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: Tonik domowej roboty

omg ;/ od kiedy w cytrynie występuje olejek eteryczny ?

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez kasienka2883 Pokaż wiadomość
Tonik, ktory opisałas ma działanie bakteriostatyczne, ze wzgledy na olejek eteryczny zawarty w cytrynie, możesz go stosować nawet kilka razy dziennie
Z ziół na problemy skórne polecam picie naparów z fiołka trójbarwnego raz dziennie.
Pozdrawiam

Edytowane przez ass68
Czas edycji: 2013-12-28 o 18:58
ass68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 08:54   #28
Koral 333
Raczkowanie
 
Avatar Koral 333
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 38
Dot.: Tonik domowej roboty

Czyli że co? Mniej octu dawać? Przepraszam, że dopiero teraz piszę, ale zwątpiłam, że tu ktoś się pojawi .
Koral 333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 14:20   #29
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Tonik domowej roboty

tak.
I też albo ocet albo olejki. Fajnie jest mieć papierek lakmusowy, żeby sprawdzić ph. Wtedy ewentualnie można eksperymentować.
Woda - jeśli nie destylowana czy oligoceńska, to gotowana (odchlorowana), bo inna może podrażniać i wysuszać
Ocet jabłkowy - lepiej, żeby był eko, bo inaczej to właściwie nie wiesz, co kupujesz.

nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 18:54   #30
Asia_8
Przyczajenie
 
Avatar Asia_8
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11
Dot.: Tonik domowej roboty

Hej. renika- twój patent na tonik jest bardzo dobry. Sama w ostatnim czasie stosowałam taki właśnie produkt domowej roboty. Mieszałam łyżkę świeżo wyciśniętego soku z cytryny z 0,5 szklanki przegotowanej wody (ale nie wrzącej, gdyż ta mogłaby zabić wszystkie dobroczynne właściwości cytryny). Jeśli masz wrażliwą skórę zmieszaj łyżkę soku ze szklanką wody i powinno być ok.
Ale ja chciałabym przedstawić swój pomysł na doskonały tonik do twarzy, który przynosi cudowne skutki. Jest to tonik z nasienia kozieradki. Łyżkę stołową zalewamy szklanką gorącej (bo inaczej kozieradka nam się nie zaparzy) wody i zostawiamy na 20 minut pod przykryciem. Odcedzamy papkę od płynu, który przelewamy do pojemniczka i przemywamy nim twarz tak jak zwykłym tonikiem. Tak jak już mówiłam ma on cudne właściwości. Ja przemywając nim twarz 2 razy dziennie (rano i wieczorem) efekty prawie całkowitego trądziku uzyskałam już w przeciągu 5 dni. Po zastosowaniu nie pozostawia przyjemnego zapachu na skórze, dlatego dobrze jest dodać do niego swój ulubiony olejek eteryczny.
Troszkę się rozpisałam, ale myślę, że dzięki temu wszystko jest jasne, jeśli jednak nie, chętnie odpowiem na wasze pytania.
Pozdrawiam

Edytowane przez Asia_8
Czas edycji: 2014-04-04 o 19:13
Asia_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-05 15:15:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.