Kto pracował/pracuje w Centrum Helen Doron? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-13, 17:38   #1
Smefetka18
Raczkowanie
 
Avatar Smefetka18
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 179

Kto pracował/pracuje w Centrum Helen Doron?


Witajcie!
Czy znajdą się tutaj osoby, które pracowały lub pracują w szkołach Helen Doron?
Sama pracuje w jednej juz od ponad 3 lat i jestem ciekawa Waszych opinii od strony pracownika. Czy lubicie swoja pracę, odpowiada Wam wynagrodzenie itd?
Chciałabym porównać warunki w jakim przyszło nam pracować, czy tylko ja mam tak wiele powodów do narzekań, czy np. są problemy z którymi boryka lub borykała się większość z Was...
Smefetka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 12:18   #2
Ri Ri
Raczkowanie
 
Avatar Ri Ri
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 347
Dot.: Kto pracował/pracuje w Centrum Helen Doron?

Cześć Ja pracuję od ponad roku.

Edytowane przez Ri Ri
Czas edycji: 2014-01-14 o 18:32
Ri Ri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 22:52   #3
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Kto pracował/pracuje w Centrum Helen Doron?

Hej,
jestem w trakcie rekrutacji na stanowisko pracownika biurowego.
Powiedzcie mi jakie mają wymagania ? Jakie są zarobki?
Podczas pierwszej rozmowy miałam wrażenie, że szukają kogoś na stanowisko kierownicze, a nie do biura.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 23:05   #4
Smefetka18
Raczkowanie
 
Avatar Smefetka18
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 179
Dot.: Kto pracował/pracuje w Centrum Helen Doron?

Ja pracując już w tej szkole kolejny rok mogę napisać, że mimo że jestem zatrudniona na stanowisku pracownika biurowego, to ja tam jestem od wszystkiego.


Ri Ri, a jakie wrażenie u Ciebie po roku pracy?

Edytowane przez Smefetka18
Czas edycji: 2014-10-23 o 16:35
Smefetka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 10:36   #5
Ri Ri
Raczkowanie
 
Avatar Ri Ri
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 347
Dot.: Kto pracował/pracuje w Centrum Helen Doron?

ja pracuje jako lektor
Ri Ri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 11:56   #6
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Kto pracował/pracuje w Centrum Helen Doron?

Cytat:
Napisane przez Smefetka18 Pokaż wiadomość
Ja pracując już w tej szkole kolejny rok mogę napisać, że mimo że jestem zatrudniona na stanowisku pracownika biurowego, to ja tam jestem od wszystkiego.
nika135, wypiszę Ci co nalezy do moich obowiązków na chwilę obecną:
-pełnienie roli sprzątaczki
- odbieranie telefonów i udzielanie inf o kursach i prowadzenie innych rozmów z rodzicami i potencjalnymi klientami
- przyjmowanie wpłat i wypisywanie potwierdzeń
- przygotowywanie umów, rozliczanie kosztów na raty, dopilnowywanie by raty były zapłacone
- zajmowanie się gazetką na tablicy korkowej ( których mamy kilka)
- sporządzanie raportów na koniec dnia pracy
- prowadzenie ankiety przez telefon, dzwonienie do ludzi w sprawie lekcji pokazowych

Mogłabym tak jeszcze długo wypisywać, bo teraz widzę że moje obowiązki nie mają końca i co trochę dochodzą mi nowe, bo moja szefowa na nic podobno czasu nie ma.

Jakby tego było mało, to wymaga się ode mnie angażowania w życie Centrum, wymyślania sposobów w jaki możemy się promować, rozwieszenia jakiś plakatów na mieście i wiele innych...i teraz UWAGA UWAGA! to wszystko za pieniądze przy 1/2 etatu.

Ri Ri, a jakie wrażenie u Ciebie po roku pracy?

W sumie to co napisałaś... to pierwszą rozmowę maiłam pod takim kątem.
Była wzmianka o sprzątaniu, o promowaniu szkoły, o tym jakbym sobie radziła w różnych sytuacjach gdyby np. lektor na zajęcia nie przyszedł.
Zasmuciłaś mnie troszkę, ale prze ogromnie dziękuję Ci za te informacje.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 22:21   #7
Smefetka18
Raczkowanie
 
Avatar Smefetka18
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 179
Dot.: Kto pracował/pracuje w Centrum Helen Doron?

Czy znajdzie się ktoś nowy, kto chciałby się podzielić swoją opinią?
__________________
Cytat:
Napisane przez Ilja_Muromiec Pokaż wiadomość
ciągnie mnie za mordę do pocałunku jak kocura do głaskania
Smefetka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-10, 09:58   #8
lucy2012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Kto pracował/pracuje w Centrum Helen Doron?

Ja jestem lektorem HD. Chyba dobrze trafiłam, bo też chciałabym poznać opinie innych lektorek.
Nie jestem zadowolona z tej pracy, jest to firma która nie dba o pracownika w żaden sposób.
lucy2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 10:43   #9
Smefetka18
Raczkowanie
 
Avatar Smefetka18
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 179
Dot.: Kto pracował/pracuje w Centrum Helen Doron?

U nas lektorzy nie mają urlopu, no chyba że nie ma wtedy zajęć. Jak zachorują, to nikt za nich nie poprowadzi zajęć, więc później muszą szukać wolnego dnia na odrobienie.
I nie wspominając o przygotowywaniu propsów, gdzie za poświęcony na nie czas, szefostwo nie płaci.
__________________
Cytat:
Napisane przez Ilja_Muromiec Pokaż wiadomość
ciągnie mnie za mordę do pocałunku jak kocura do głaskania

Edytowane przez Smefetka18
Czas edycji: 2015-07-26 o 19:54
Smefetka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 16:06   #10
Trajtor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Kto pracował/pracuje w Centrum Helen Doron?

Hej!
Ja pracowałam w tym szambie przez kilka lat jako lektor.
Nikomu nie polecam tej pracy!! Dobra kasa to jedyny plus ale nic więcej.
Moja historia jest dłuuuuuga.
Po pierwszym roku pracy kochałam to co robię, praca z dziećmi to moja pasja i oddałam się cała temu co robię. Niestety nikt tego nie doceniał, nigdy nie usłyszałam dziękuję od szefowej. Jedynym cudownym momentem była wdzięczność samych uczniów i ich uśmiechy na twarzach.
W polowie drugiego roku usłyszałam, że mam szukać nowej pracy bo mi dużo uczniów z grup odpadło i to na bank moja wina i że juz od przyszłego roku szkolnego mi podziękują. Wkurzyłam się na maxa!! Ale nagle moja koleżanka odeszła z pracy i migusiem stałam się potrzebna, i nikt już nie pamiętał o tym że miałam stracic pracę. Następne 2 lata były cudowne. Więź jaką zbudowałam ze swoimi uczniami jest nieporównywalna do niczego.
Po pięciu latach na spotkaniu z głową od marketingu czy innego dziadostwa usłuszałam, że jeśli wydaje mi się że w mojej pracy najważniejsze są dzieci i ich potrzeby to sie grubo mylę. Najważniejsza jest kasa i wyniki!!
Po tych słowach bez zastanowienia rzuciłam to! Szkoda mi tych 5 lat starconych naa wykonywanie propsów, znoszenie swoich rzeczy z domu do pracy, kupowanie wielu produktów za swoje pieniądze, bo przecież lekcja o warzywach czy owocach musi być atrakcyjna ale to jest mój problem.
O wakacjach i wolnych dniach nie wspomnę, z chorobą nie było problemów, ale raz chciałam wyjechać i wziąć wolne na 1 dzień, usłyszałam że jeśli pojadę to nie dostanę nowych grup. No i bilety do Anglii przepadły bo pieniądze jak wiadomo w dzisiejszych czasach są ważne.
HELEN DORON to zwyczajna korporacja kryjąca się pod osłonka pięknej firmy, w której wszystkich traktuje sie jak członków rodziny. Śmieszy mnie ich lampania mówiacą że w ich świecie CHILDREN COME FIRST! niestety to MONEY COME FIRST.
Więc nie dajcie się skusić dobrymi zarobkami i miłą atmosferą bo to wszystko kłamstwo.
Miłego dnia życzę.
T.
Trajtor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 10:33   #11
AnnaBanas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Kto pracował/pracuje w Centrum Helen Doron?

Hej,

Czytam i z jednej strony się- zgadzam a z drugiej-nie.
Helen Doron-to nie jest jedną szkołą.
Każde Centrum ma swojego dyrektora i to od niego zależy jaka będzie atmosfera w jego szkole.
Sama uczyłam w trzech różnych szkołach i w każdej panowały inne zasady.
Najcudowniej uczyło mi się w małej miejscowości, gdzie dyrektor był zawsze gotów do pomocy. Warzywa i inne pomoce do zajęć kupowałam z pieniędzy szkolnych.
Prawdą jest, że zawsze trzeba poświęcić czas na wykonywanie propsów, ale jak się raz to zrobi później można korzystać z nich cały czas. Jest bardzo dużo pomocy naukowych, które wystarczy ściągnąć i zalaminować. Nie trzeba szukać po portalach i forach.
Po przenosinach... uczyłam w strasznym centrum, gdzie dyrektorka była po prostu delikatnie mówiąc niemiła/fałszywa/z urojeniami etc.
Odeszłam stamtąd, jak tylko atmosfera się zrobiła nieciekawa i znalazłam pracę w innym centrum.
Tam było OK. Bez żadnych spięć z nikim. Tam centrum samo zapewniało wszystkie propsy. Ja tylko mogłam urozmaicać.
Teraz jestem za granicą, ale wrócę prawdopodobnie do ostatniej placówki.
Po pracy w różnych branżach tutaj, stwierdzam, że w HD zarabiałam tyle samo a miałam przyjemność i satysfakcję, że robię coś fajnego.

Mam nadzieję, że traficie na normalnych szefów.
AnnaBanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-26, 19:53   #12
Smefetka18
Raczkowanie
 
Avatar Smefetka18
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 179
Dot.: Kto pracował/pracuje w Centrum Helen Doron?

No właśnie, każde Centrum ma innego Dyrektora. U nas nauczycielki też kupowały materiały itp. za pieniądze firmowe.
Z każdym rokiem nasza Dyrektora coraz bardziej lajtowo podchodziła do nas - pracowników, czego były wady i zalety, no bo jaką mieliśmy mieć mobilizacje skoro nic pracodawcy nie interesowało.

Kasa, to prawda liczy się. Ja często słyszałam, żeby ściągać od rodziców pieniądze, bo potrzebne na zestawy. Czasem racjonalne myślenie nie wchodziło w grę, żeby np zmniejszyć ratę, mają płacić i tyle.

Ale najgorsze z tego wszystkiego są rzeczy narzucane odgórnie przez marketingowców itd, czyli bezsensowne ankiety, statystyki z pokazówek, które nam nie są do niczego potrzebne...
__________________
Cytat:
Napisane przez Ilja_Muromiec Pokaż wiadomość
ciągnie mnie za mordę do pocałunku jak kocura do głaskania
Smefetka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-26 19:53:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.