RATUNKU! depilacja twarzy!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-28, 10:50   #1
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375

RATUNKU! depilacja twarzy!!


dziewczęta! ratujcie mnie! dwa dni temu postanowiłam usunąć sobie "wąsik". nie był on jakiś supr widoczny, ale miałam taki kaprys.. i stało się.. robiłam to plastrami.
dzisiaj w nocy jadę na wakacje, a mam paskudne podrażnienia! nie wiem za bardzo, czy smarować to czymś? ile to ma znikać?
mam dużo takich małych ropnych kropeczek

nie chce spaprać nic więcej błagam, jeżeli któraś z was wie, co może pomóc i w ogóle co ja mam robić, to proszę odpowiadajcie.

liczę na was..!
ps. to boli i skórę mam ściągniętą. ale nie wiem, czy to należy wysuszać..?
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 11:14   #2
Ania18lkj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 13
Dot.: RATUNKU! depilacja twarzy!!

Ja używam Tribiotic. Jest to maść, która zawiera antybiotyki. Dostępna w aptece. Kupuje się ją w małych saszetkach, cena około 1-2 zł (nie pamiętam). Jak posmaruję się wieczorem to do rana nie ma śladu po tych ropnych kropeczkach.
Ania18lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 11:15   #3
funk you
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 128
Dot.: RATUNKU! depilacja twarzy!!

Boli, piecze? Chyba masz reakcje alergiczną.

A w zestawie nie było takiego olejku po depilacji? Bo ja mam coś takiego. Na opakowaniu piszą że to usuwa resztki wosku i powoduje że nie ma podrażnień.

Nie mam pojęcia, ale może posmaruj to jakimś tłustym kremem typu Nivea albo oliwką dla dzieci?
__________________
'... pośród materialistów uzależnionych od zysków, ja zbierałem hajs na najlepsze Najki'
funk you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 11:35   #4
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: RATUNKU! depilacja twarzy!!

Ania18lkj- bez recepty, normalnie w aptece?

funk you - użyłam tych chusteczek. zawsze używam po depilacji sudocremu. i tym razem wytarłam chusteczkami, na noc troszkę sudocremu.. a rano taka niespodzianka
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 11:40   #5
Leila:)
Rozeznanie
 
Avatar Leila:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 508
Dot.: RATUNKU! depilacja twarzy!!

mnie sie czasem zdarzaja krosteczki po depilacji, chociaz nie ropne- przecieram je tonikiem, smaruje normalnym kremem i czekam az znikna(ok 2dni). Ale pojawiaja sie tylko czasami,nie przy kazdej depilacji, nei wiem od czego to zalezy.
Wydaje mi sie, ze tu pomoze czas przede wszystkim...no i bedziesz pamietac na nast raz zeby nie robic takich zabiegów w ostatniej chwili, bo moze niespodzianka wsykoczyc
__________________
o tempora, o mores
Leila:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 11:47   #6
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: RATUNKU! depilacja twarzy!!

nie wiem, czy w ogóle zdecyduje się jeszcze raz na depilacje buźki plastrami
tak.. wiem, nie spodziewam się cudów, wiem, że czas jest tu najważniejszy...
tylko jak już wyjadę to nie kupię nic na złagodzenie,d latego wolałam zapytać przed wyjazdem.
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 12:11   #7
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: RATUNKU! depilacja twarzy!!

Znam ten ból, bo ja mam prawie zawsze tak po depilacji. Dlatego też zaprzestałam póki tego nie potrzebuję. Może maść z wit A albo wazelina? Zdarłaś pewnie trochę naskórek, skóra podrażniona. Trzeba ją nawilżyć.
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-28, 13:14   #8
margitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: RATUNKU! depilacja twarzy!!

Witaj.
Ja zawsze po depilacji twarzy plastrami stosowalam sudocrem i niespodzianki wlasciwie sie nie pojawialy (w przeciwnym razie - jak najbardziej, mialam takie doswiadczenia, jak ty); dlatego zdziwilam sie, gdy napisalas, ze zastosowalas sudocrem i TO sie pojawilo..
moze jednak trzeba uzyc wiecej sudocremu? on jest przeciwzapalny, goi i dezynfekuje, powinien pomoc..
margitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 15:08   #9
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: RATUNKU! depilacja twarzy!!

ja też byłam zdziwiona.. wczoraj ponownie nałożyłam sudocrem, rano się budzę a ropne krostki nadal są.
i aż mnie korci żeby je wyskubać.. ale chyba nie powinnam za bardzo?

mam nadzieję, że to zejdzie w ciągu paru dni..?
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 15:35   #10
Leila:)
Rozeznanie
 
Avatar Leila:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 508
Dot.: RATUNKU! depilacja twarzy!!

nie skub,bo moga zostac slady!!
sprobuj przemyc jakims tonikiem antybakteryjnym, moze nie za mocnym(tzn bez alkoholu), ale to tez zalezy jaka masz cere.
Ja w momentach desperacji traktowalam krosty spirytusem zeby 'wypalic'(masakra troche,wiem), ale mnie nie podraznia jak jednorazowo.
I czekaj cierpliwie...zejda w koncu
__________________
o tempora, o mores
Leila:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 15:17   #11
Anna80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 34
Dot.: RATUNKU! depilacja twarzy!!

Nie wypalać żadnym spirytusem. jeszcze bardziej sobie podrażnisz twarz. Zrób sobie delikatny peeling. Np. enzymatyczny, lub drobnoziarnisty. Delikatnie masuj, użyj potem tonika (może być z alkoholem - ale nie stosuj częściej niż 1x w tyg. bo wysuszysz i podrażnisz cerę) - w każdym bądź razie po peelingu polecam dla odkażenia. I posmaruj jeszcze raz tym sudocremem. Lub tribiotic. Ja zawsze mam ten sam problem. Głupia baba - chcę być ładniejsza, a za każdym razem mam TO na twarzy i później się męczę bo one bolą. W gabinecie po zabiegu woskowania wąsika robi się darsonwalizację, aby uniknąć tych krostek. Zawsze po woskowaniu odkażaj od razu. Ale nie spirytusem! Tonik jest ok. No a oliwka nie zapobiega stanom zapalnym, tylko służy do domywania resztek wosku.
__________________
Anna80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-05, 20:00   #12
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: RATUNKU! depilacja twarzy!!

postanowiłam tu coś napisać aby jakaś wizażanka, którą spotkało to samo, mogła coś pożytecznego stąd wyciągnąć.

kupiłam parę saszetek Tribiotic'u (tak jak mi poradziłyście) i tak pojechałam na wakacje.. czułam się fatalnie, bo to nic miłego mieć TAKIE podrażnienia na twarzy.. :O to nie koniec świata no ale..

smarowałam się Tribiotic'iem na noc. pomagał, podrażnienia powooooli zanikały. bardzo powoli, ale najważniejsze, że nie było gorzej.
kiedy używałam sudocremu, to było strasznie. krostki robiły się ropne, czego znieść nie mogłam i nie używałam go dłużej:/

jak już krostki zniknęły to zostały ślady.. nie wyglądało to za ładnie, ktoś mi nawet powiedział, że się pobrudziłam..
jednak postanowiłam już nie maskować tych śladów podkładami, pudrami itp- w końcu byłam na wakacjach. zapewne świeże powietrze, słoneczko zrobiły swoje i powoli to znikało. teraz nie ma ani śladu : )
jednak to wszytko trwało zbyt długo i naprawdę nie wiem, czy jeszcze raz zapragnę pozbyć się tego jasnego wąsika. nie jest tego wart.
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 18:40   #13
Mag_00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: RATUNKU! depilacja twarzy!!

hej, chcialam was sie zapyac ktory gabinet co do tematu jest najlepszy na depilacje w Lbn ? chodzi mi o depilacje cukrowa MasMani, Galatea, Lidia czy Villa Rosa??
Mag_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 10:35   #14
madziorka78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 13
Dot.: RATUNKU! depilacja twarzy!!

Cytat:
Napisane przez margitka Pokaż wiadomość
Witaj.
Ja zawsze po depilacji twarzy plastrami stosowalam sudocrem i niespodzianki wlasciwie sie nie pojawialy (w przeciwnym razie - jak najbardziej, mialam takie doswiadczenia, jak ty); dlatego zdziwilam sie, gdy napisalas, ze zastosowalas sudocrem i TO sie pojawilo..
moze jednak trzeba uzyc wiecej sudocremu? on jest przeciwzapalny, goi i dezynfekuje, powinien pomoc..
Cześć ,
Czy po depilacji brwi woskiem tez można smarować sudokremem? bo pojawiły mi się takie małe krostki w okolicy brwi a depilowałam je pierwszy raz u kosmetyczki woskiem.. ale nie wiedziałam, że później będę wyglądała strasznie..
madziorka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 19:27   #15
agacio
Zadomowienie
 
Avatar agacio
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z laptopka ;)
Wiadomości: 1 187
Dot.: RATUNKU! depilacja twarzy!!

Hmmm okolice oka... raczej bym nie ryzykowała sudocremu może octenisept byłby lepszy? A brwi radzę regulować pęsetą.
__________________
sudokuholiczka

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 10:25   #16
madziorka78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 13
Dot.: RATUNKU! depilacja twarzy!!

Dzięki za radę lecę zaraz do apteki octenisept - choć dziś już trochę lepiej wyglądam ale nie chcę aby pozostały mi jakieś ślady po tych krostkach.. zawsze depilowałam pęsetą, ale koleżanki mi mówiły jak to super jest woskiem bo potem nie odrastają włoski tak szybko ale nie wiedziałam, że mogę mieć takie powikłania.
madziorka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 21:03   #17
millis2112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: RATUNKU! depilacja twarzy!!

pęsetka, zwykły depilator, lub jeśli włoski nie są mocno długie zwykła woda utleniona rozjaśni włoski i nie podrażni skóry
millis2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:43.