zostań nauczycielem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-07, 20:08   #1
martynka0710
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1

zostań nauczycielem


Witam
Zawsze marzyłam o tym aby być nauczycielem nauczania początkowego.
Niestety (sama nie wiem jak to sie stał) lub stety skończyłam licencjat z socjologi zachowań ludzkich i magisterkę z zarządzania zasobami ludzkimi. Aktualnie jestem na podyplomówce z przygotowania pedagogicznego - pedagogika szkolna, ma mnie ona przygotować do roli nauczyciela.
Teraz nasuwa mi się pytanie co mam dalej zrobić aby zostać nauczycielem nauczania początkowego, bo z tego co wiem to po tych kierunkach studiów mogę uczyć :
wosu, przedsiębiorczości i w sumie nie przychodzi mi do głowy nic innego.
Proszę pomóżcie mi znaleźć odpowiedz na frapujące mnie pytanie.
martynka0710 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 20:37   #2
dzolls
Zakorzenienie
 
Avatar dzolls
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bad Königsdorff
Wiadomości: 5 676
Dot.: zostań nauczycielem

Cytat:
Napisane przez martynka0710 Pokaż wiadomość
Witam
Zawsze marzyłam o tym aby być nauczycielem nauczania początkowego.
Niestety (sama nie wiem jak to sie stał) lub stety skończyłam licencjat z socjologi zachowań ludzkich i magisterkę z zarządzania zasobami ludzkimi. Aktualnie jestem na podyplomówce z przygotowania pedagogicznego - pedagogika szkolna, ma mnie ona przygotować do roli nauczyciela.
Teraz nasuwa mi się pytanie co mam dalej zrobić aby zostać nauczycielem nauczania początkowego, bo z tego co wiem to po tych kierunkach studiów mogę uczyć :
wosu, przedsiębiorczości i w sumie nie przychodzi mi do głowy nic innego.
Proszę pomóżcie mi znaleźć odpowiedz na frapujące mnie pytanie.
Jako niebawem absolwentka nauczania początkowego dam Ci jedną najlepszą z możliwych rad: zrób licencjat z edukacji wczesnoszkolnej (możesz też zrobić magisterkę, ale licencjat da Ci o wiele więcej umiejętności. Dziewczyny po innych kierunkach mają ogólnie rzecz biorąc ciężko w porównaniu z nami, które byłyśmy na licencjacie z edukacji zintegrowanej).
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


curl it, baby!
dzolls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 22:19   #3
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: zostań nauczycielem

Może studia podyplomowe z pedagogiki/ edukacji wczesnoszkolnej zamiast licencjatu? Będzie szybciej
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 22:21   #4
dzolls
Zakorzenienie
 
Avatar dzolls
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bad Königsdorff
Wiadomości: 5 676
Dot.: zostań nauczycielem

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Może studia podyplomowe z pedagogiki/ edukacji wczesnoszkolnej zamiast licencjatu? Będzie szybciej
Ale praca z dziećmi młodszymi jest wymagająca i szybciej absolutnie nie znaczy lepiej nie lubię sobie utrudniać życia, a właśnie pójście na łatwiznę w tym to utrudnienie i to potężne, widzę po moich koleżankach więc wiem co mówię
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


curl it, baby!
dzolls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 22:29   #5
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: zostań nauczycielem

Cytat:
Napisane przez dzolls Pokaż wiadomość
Ale praca z dziećmi młodszymi jest wymagająca i szybciej absolutnie nie znaczy lepiej nie lubię sobie utrudniać życia, a właśnie pójście na łatwiznę w tym to utrudnienie i to potężne, widzę po moich koleżankach więc wiem co mówię
Wiem, sama mam zamiar kształcić się w tym kierunku, poza tym mam w rodzinie nauczycielki Tak na prawdę praca dopiero nauczy właściwego postępowania, bo często studia to jedno, a praktyka to drugie
Autorka pytania ma dwa wyjścia, sama niech wybierze najlepsze
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 22:47   #6
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: zostań nauczycielem

Ja robie podyplomówke z edu przedszkolnej i wczesnoszkolnej i polecam. Wbrew pozorom jest dużo więcej praktyki niz teorii - większość ma wykształcenie pedagogiczne, nie traci się czasu na przedmioty ogólne.
I przez 1,5 semestru mam większe pojęcie o nauczaniu niż przez 5 lat studiów mgr (polonistyka specj. nauczycielska)
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.