Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY. - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-01, 17:51   #361
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Stopy!!!!

Cytat:
Napisane przez lllydia Pokaż wiadomość
widzę, że temat żyje, więc może i mi pomożecie...
Mam problem, ale natury estetycznej. Szukam po tym temacie i na wizażu i jakoś znaleźć odpowiedzi nie mogę... Bo nie są to raczej ani odciski, ani odgniotki ani inne takie. Przebarwienia? być może...

Ogólnie mam bardzo jasną skórę, co oczywiście widać też na stopach (które opalają się najwlniej albo wcale ;P), teraz jest zima, to się bardzo nie przejmuję, ale przyjdzie potem znów sezon na sandałki i... lipa :|
Bo mam na wierzchniej stronie palców - na zgięciu dużego palucha i środkowego (tam gdzie skóra 'zasłania' staw) bardziej sucha skórę niż wszędzie i niestety ciemniejszą. Przy czyściutkich stopach, w sandałkach to wygląda jak... brud
Nie boli, nie piecze, tylko jest. I wygląda średnio ciekawie :/
próbowałam się z tym obchodzić jak z piętami, ale ścieranie boli (to tak jakby trzeć tarką po kostkach na rekach). Nawilżanie kremami tez wiele nie dawało... stopy mogły być ładne, mięciutkie. A na tych palcach jak było tak jest :/

Pomoże ktoś?
To może sprobuj wybielic cytryna albo swieżym ogorkiem
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 16:22   #362
krecik9891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 64
Dot.: Stopy!!!!

Cytat:
Napisane przez Momoko! Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź, ja probowałam z kilku stron i nic- oczywiście na namoczone stópki. W sumie dopiero co go kupiłam, ale może powinnam zmienić żyletkę. No spróbuję.


no ja tez robilam na namoczone stopy... troszke wytarlam je najpierw recznikiem i skora schodzila moze na prawde masz tępą zyletke ale skoro to jest nowe to... juz sama nie wiem
krecik9891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 09:47   #363
brutus333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4
Dot.: Stopy!!!!

Te plastry COMPEED są dobre. Produkowane są na różne miejsca i tak też je należy używać. Jak pisałem wcześniej buty obtarły mi pięty, więc na powstałe pęcherze nakleiłem plastry (zgodnie z instrukcją) ale po przyjeździe do domu chciałem się wykąpać i zerwałem je. Zeszły razem ze skórą i zaczęło się. Smarowałem, moczyłem i nic. W aptece pani poleciła mi zasypkę "Dermatol FPV", Bizmutawy galusan zasadowy. Sprzedawane jest to w saszetkach 2,0 g, kolor żółty i stosuje się bezpośrednio na ranę. Powoduje wysuszenie i szybsze gojenie, rany się nie zabezpiecza. Tak też zrobiłem i szybko zaczęło się goić, później profilaktycznie nakleiłem plastry COMPEED i już jest wszystko oki.
brutus333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 00:07   #364
Shaveef
Przyczajenie
 
Avatar Shaveef
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: ODGNIOTY i odgniotki

Hey jestem tu nowa prosila bym o jaks porade mam takie odgnioty hmm zciemniala skore no nie wiem jak to nazwac... na pietach ale na tyle nie pod spodem :P nie wiem co z tym zrobic to dosc nieladnie wyglada
Shaveef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 00:39   #365
mirage01
Rozeznanie
 
Avatar mirage01
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 941
Dot.: ODGNIOTY i odgniotki

witam.
ja mam od wakacji wielki problem... zrobiły mi sie okropne odciski na jednej stopie i nie moge ich w ogóle zlikwidować! jeden juz tak odstaje ze az mnie to uciska i strasznie mnie boli... drugi na palcu.. nie wiem do jakiego lekarza mogłabym sie z tym zgłosić jesli w ogóle lekarz coś pomoże? a jak nie lekarz to jakieś inne srodki.
prosze o rade bo denerwuje mnie to okropnie i wstydze sie...
mirage01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 09:02   #366
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: ODGNIOTY i odgniotki

Cytat:
Napisane przez mirage01 Pokaż wiadomość
witam.
ja mam od wakacji wielki problem... zrobiły mi sie okropne odciski na jednej stopie i nie moge ich w ogóle zlikwidować! jeden juz tak odstaje ze az mnie to uciska i strasznie mnie boli... drugi na palcu.. nie wiem do jakiego lekarza mogłabym sie z tym zgłosić jesli w ogóle lekarz coś pomoże? a jak nie lekarz to jakieś inne srodki.
prosze o rade bo denerwuje mnie to okropnie i wstydze sie...
są pewne sposoby i póki co jak nie masz czasu nie musisz lecieć do lekarza. Ja polecam ci zakupić sobie specjalny płyn do odcisków Acerin. --> (wygląda tak) http://www.alejahandlowa.pl/tr/produ...-_1420490.html

Oczywiście to tylko przykład z ceną, bo nie znam tej strony a zakupów przez internet raczej nie robię Dostaniesz go w każdej aptece.
Wystarczy przez kilka dni ale solidnie np tydzień codziennie wymoczyć przez 20minut stopy, najlepiej w cieplutkiej wodzie z solą (najlepiej zmiękczającą-dostaniesz takie np za kilka złotych, dobrze zainwestować w polskie tanie firmy) i potem w miejsce odcisku upuścić kropelkę Acerinu. Poczekać aż wyschnie. Tak tydzień czy więcej. Odcisk sam odejdzie.
Jeśli się okaże, że nie wyszedł cały po takim czasie, zacznij od nowa jeszcze raz i po następnym tygodniu na pewno nie będzie
Ja wiele razy się tak poratowałam i zawsze schodzi, nawet najbardziej uporczywe, tylko trzeba poświęcić się codziennie i zrobić tę kąpiel dla stóp i kropelkę
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 13:09   #367
mirage01
Rozeznanie
 
Avatar mirage01
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 941
Dot.: ODGNIOTY i odgniotki

oj dziekuje za pomysł mam nadzieje,że zadziała, zaczne od poniedziałku. tylko,że ten mój odcisk jest straszni takiii....dziwny. i twardy..trudno opisać ale mam nadzieje,że zadziała...
pozdrawiam
mirage01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-10, 21:31   #368
Shaveef
Przyczajenie
 
Avatar Shaveef
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: ODGNIOTY i odgniotki

Hey
Pisze jeszcze raz i czekam na odpowiedz
Mam ogniotki na pietach zaraz pod kostkami
CO radzicie ?
Shaveef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 09:28   #369
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: ODGNIOTY i odgniotki

Cytat:
Napisane przez mirage01 Pokaż wiadomość
oj dziekuje za pomysł mam nadzieje,że zadziała, zaczne od poniedziałku. tylko,że ten mój odcisk jest straszni takiii....dziwny. i twardy..trudno opisać ale mam nadzieje,że zadziała...
pozdrawiam
u mnie nawet takie po lecie takie najgłębsze i najtwardsze usunął. Po prostu jak jeden cykl sciągania go nie zadziała, rób następny po sciągnięciu warstwy odcisku. Tylko nie ściągaj go za szybko! Poczekaj ok 6-7 dni i aż sam będziesz widziała że chce odejść to pociągnij On od tego płynu po prostu spraw że odcisk oddzieli się od skóry.
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 18:02   #370
anuscha
Rozeznanie
 
Avatar anuscha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 512
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

hej, dziewczynki. mam nadzieje, ze pomozecie...dzis wrocilam z mazur, gdzie co dziennie chodzilam na basen. dzis rano zauwazylam, ze mam odciski na obu stopach w tym samym miejscu (to najmniejszy problem bo prawie wcale nie bola), a na duzym palcu od spodu mam troszeczke zaczerwienione i boli jak cholera.(nie jest obtarte ani nic z tych rzeczy...to tak jakby tam pod skora) W butach jeszcze jako tako, ale w samych skarpetkach nie moge chodzic czy to moze miec zwiazek z tym basenem, co to jest i jak to leczyc??? a musi zniknac szybko, bo od poniedzialku zaczynam intensywne warsztaty taneczne i stopki musze miec perfect.
prooosze o pomoc, bo juz nie wiem co mam robic. dzis wymocze w sodzie lub w wodzie z sola...nie wiem, tylko to mi narazie przychodzi do glowy...
pozdrawiam i z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi
anuscha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 15:23   #371
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

Cytat:
Napisane przez anuscha Pokaż wiadomość
hej, dziewczynki. mam nadzieje, ze pomozecie...dzis wrocilam z mazur, gdzie co dziennie chodzilam na basen. dzis rano zauwazylam, ze mam odciski na obu stopach w tym samym miejscu (to najmniejszy problem bo prawie wcale nie bola), a na duzym palcu od spodu mam troszeczke zaczerwienione i boli jak cholera.(nie jest obtarte ani nic z tych rzeczy...to tak jakby tam pod skora) W butach jeszcze jako tako, ale w samych skarpetkach nie moge chodzic czy to moze miec zwiazek z tym basenem, co to jest i jak to leczyc??? a musi zniknac szybko, bo od poniedzialku zaczynam intensywne warsztaty taneczne i stopki musze miec perfect.
prooosze o pomoc, bo juz nie wiem co mam robic. dzis wymocze w sodzie lub w wodzie z sola...nie wiem, tylko to mi narazie przychodzi do glowy...
pozdrawiam i z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi
Przeliczyłas sie z tymi wszystkimi odpowiedziami A to co masz albo może juz mialas ma w środku jakis płyn?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 08:36   #372
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

HELP...
Kochane.. cieszę się, że znalazłam wątek dotyczący problemu z odciskami.. Nigdy nie miałam z tym problemu. ale w listopadzie 2007 zaczęlam odczuwać bardzo uciążliwy ból. Rozwijał mi się na dużym palcu u stopy odcisk - i wiem że to od butów z wąskim czubkiem. Zbagatelizwałam to. i nosiłam nadal tego typu obuwie czego teraz strasznie żałuję ale już nie cofnę czasu Byłam głupia i nosiłam takie buty mimo bólu - po jakiejś godzinie przyzywczajałam się do tego i tak cały czas. Dochodziło do tego że kuśtykałam nawet w sportowych butach - bo oczywiście w końcu cisnęłam w kąt wąskie czubki.. Jest koniec lutego.. Leczyłam do tej pory odcisk takim środkiem w pędzelku oraz maścią na odciski.. Niesty jest koszmarnie.. Ten odcisk nadaje się chyba do chirurga.. Bardzo się boję.. Ból potrafi być tak przenikliwy że aż kłuje mnie w mózgu Robi się dosłownie słabo .. Jest to taka obwódka - taki ring a w środku jest pełno takich okropnych korzeni , są czarne i widać jakby tak między nimi była taka głęboka przestrzeń, wygląda to tragicznie! tego się nie da wycinać, ten środek boli, te korzonki są takie umocowane.. jakby tam było żywe mięso.. Boję się bardzo. ale sama chyba sobie z tym nie poradzę.. Dziś rejestruję się do chirurga. nie wiem co mi powie gdy to zobaczy.. Napewno to ,że niepotrzebnie zwlekałam i że teraz pomoże mi tylko zabieg
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 12:29   #373
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

Czarna kicia to nie odcisk tylko brodawka
potrafi dac w kosc, idz do dermatologa i to jak najpredzej niech to obejrzy, dostaniesz plyn na brodawke.

ja mialam brodawke na stopie ale szybko cholere ukatrupilam, tylko trzeba bylo jeszcze pęsetą usuwac dokladnie korzenie by sie nie odbudowala. u mnie nigdy nie powrocila

teraz mam problem z kostkami, sa czarno- brazowe
derm powiedzial ze to zaburzenia rogowacenia i mam smarowac mascia z mocznika i cierpliwie czekac tygodniami
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 08:33   #374
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

hej bezcielesna byłam u chirurga. Mówił że zrobiła się dziwna zmiana na palcu, w sensie- że może to był odcisk ale taki nieleczony przerodził się w coś dziwnego (te korzenie, czarny kolor itp). Nie potrzebnie chyba sobie tam pare razy "grzebałam' (coś przycinałam delikatnie itp.). Bede miała zabieg Wytnie mi to w znieczuleniu.. Nigdy nie miałam żadnych zabiegów tego typu Ale chyba będzie dobrze..co? Powiedział że najpierw mam iść do dermatologa - może coś poradzi (wymrażanie czy coś), ale że lepiej to wyciąć chirurgicznie. I pomyśleć że takie małe gówienko może tak uprzykrzyć życie
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 19:40   #375
ogór
Rozeznanie
 
Avatar ogór
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 779
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

Widzialam tu jakies wzmanki o plasterkach na odciski. Miala okazje je wyprobowac Moj odcisk na malym paluszku byl tak gleboko osadzony ze nic mu nie chcialo pomoc. Sasiadka polecila zatem plasterki! Nosilam niecale 2 lub 3 dni, niestety sam nie chcial odpasc. Po odklejeniu [bylo to konieczne ] palec byl dosc odparzony, napuchniety i calutki biały. Az zdjecie zrobilam bo takiego malego wielkiego palca jeszcze nigdy nie mialam ;d W pare dni pozniej paluszek wrocil do swoich normalnych rozmiarow a odciska tak jak szybko zniknal tak sie nadal nie pojawia I w koncu moge cieszyc sie normalnym komfortowym chodzeniem w jakichkolwiek butach. Plasterki dostepne w aptece, nawet na sztuki
Pozdrawiam!
ogór jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 19:32   #376
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

Moim zadniem lepiej najpierw sporobwac wszystkich innych metod zostawiajac chirurgiczne wyciecie jako ostatecznosc, poniewaz bywaja przypadki ze blizna po wycieciu takze boli przy chodzeniu, zalezy czy jest uciskana przy gojeniu sie
lepiej niech dermatolog poleci jakis plyn, lub wymrazanie
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 09:50   #377
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

Dobrze że trafiłam na ten wątek..
Stwierdziłam dzisiaj że mam na małym palcu stopy dwie brodawki
cały czas myślałam że to odgniotki i przylepiałam na nie specjalne plastry, ale nic to nie pomagało..
co zrobić z taką brodawką?
pomóżcie bo nie mam pojęcia
od razu do dermatologa?
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 22:13   #378
Vincenza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 108
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

Cytat:
Napisane przez cZaRnA_KiCiA Pokaż wiadomość
hej bezcielesna byłam u chirurga. Mówił że zrobiła się dziwna zmiana na palcu, w sensie- że może to był odcisk ale taki nieleczony przerodził się w coś dziwnego (te korzenie, czarny kolor itp). Nie potrzebnie chyba sobie tam pare razy "grzebałam' (coś przycinałam delikatnie itp.). Bede miała zabieg Wytnie mi to w znieczuleniu.. Nigdy nie miałam żadnych zabiegów tego typu Ale chyba będzie dobrze..co? Powiedział że najpierw mam iść do dermatologa - może coś poradzi (wymrażanie czy coś), ale że lepiej to wyciąć chirurgicznie. I pomyśleć że takie małe gówienko może tak uprzykrzyć życie
Witam.Ja właśnie siedzę i obolałą nogą po wczorajszym usunięciu odcisku u lekarza.Męczyłam się z tym odciskiem ok 8 lat.Raz bolał,raz nie ,czasami scinałam skórkę nożyczkami,czasami pumeksem,ale problem powracał.Ok półtora roku temu zawzięłam się i systematycznie przez tydzień dwa razy dziennie moczyłam i dość mocno lałam tym płynem o którym mowa wyżej.Po siedmiu dniach leżąc w wannie zobaczyłam jak ta cała warstwa chce odejść od palca.Ucieszyłam się pociągnęłam i wylazł razem z rdzeniem,aż miałam dziurę w palcu.Mysłałam ,że pozbyłam się kłopotu raz na zawsze,ale niestety miałam spokój półtora roku do wczoraj.Znowu powstał w tym samym miejscu i dałam sobie spokój.Poszłam do chirurga i dziadostowo usunął.Powiedział mi ,że rdzeń był tak głęboko osadzony ,że sama bym sobie nie poradziła.A odrósł w tym samym miejscu tylko dlatego,że poprzednio rdzeń nie wyszedł w całości tylko zostało coś na dnie palca i odrosło po jakimś czasie.Sam zabieg nie bolał,ale zastrzyk tak .Teraz mam założone dwa szwy i opatrunek.Wczoraj i dzisiaj krew i rozpierający ból.Teraz po ponad dobie już nie krwawie i bół ustąpił.Jutro dzień kobiet i mam zamiar iść na imprezę.Nie wiem ,czy włożę buta ,ale spróbuje.Głowa do góry,jak sobie pomyślę,że już bólu nie bede czuła to ,aż wierzyć się nie chce.Mam to już za sobą.
Vincenza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 11:34   #379
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

wczoraj byłam u dermatologa (u kobiety) - to miała być konsultacja po wcześniejszej wizycie u chirurga, który zalecił zabieg usunięcia "odcisku" (a raczej tego "czegoś" czarnego z korzeniami..) chirurgicznie.. Ale ta dermatolog czapnęła mnie za nogę i zaczęła to wymrażać Okropnie nie przyjemne uczucie.... bolesne. Byłam zła, że się jej nie sprzeciwiłam, ponieważ chirurg wolał to wyciąć i dać do badania histopatologicznego.. a dermatolog miała się tylko wypowiedzieć. Teraz nie wiem w sumie co robić; czy chirurg podejmie się zabiegu pomimo tego że już była próba wymrażania (po której nie widzę kompletnie żadnej różnicy!).
Trochę obawiam się zabiegu chirurgicznego, nigdy nie miałam nic "krojonego" i zszywanego.. Co prawda to tylko palec ale zawsze to jakaś ingerencja.. Znieczulenie ma być tylko w palec - ale boję się tego bolesnego zastrzyku i bólu po zabiegu , tego krwawienia i rozpierajacego bólu, o którym pisała Vincenza .. no i nie chcę mieć jakichś skutków ubocznych typu brzydka blizna czy dyskomfort chodzenia w eleganckim obuwiu.. Lubię buty z wąskim czubkiem i nie mam zamiaru z nich rezygnować. Ale słyszaam same pozytywy o zabiegach tego typu bo przynajmniej jest spokój raz na zawsze z tym "korzeniem" który już nie będzie się odnawiał.
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-11, 14:04   #380
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

Jest taka mala maść bez recepty na odciski ok 3zł,po myciu trzeba posmarowac odcisk naniesc iles tej masci i nakleic plaster i tak nosic i potem znowu czestotliwosc zalezy od odcisku i wyobrazcie sobie ze ten odcisk znika tzn.tak jakby zmiekcza na poczatku jest slad a potem znika calkowici...moja mama to stosowala rewelacyjny nazwy nie pamietam bo moja mama zapodziala tubke ale prawdopodonie nie ma nazwy tylko wystarczy powiedziec masc na odciski za 2,70zł i tyle taka mala tubka
no ale to na takie odciski normalne bo widze ze wy tu piszecie o takich powaznych ;P
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 14:43   #381
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

na początku też stosowałam preparaty typu płyn w pędzelku typowy na odciski oraz najzwyklejszą maść na odciski właśnie za jakies 2-3zł i .. nie wiele to dało.. Na początku takie złudne wrażenie zmiękczenia powierzchni "odcisku" (?) ale środek jak był tak był.. zakorzeniony buuuu Więc cisnęłam to w kąt. To poprostu ma korzonki takie i trzeba się tego pozbyć raz na zawsze - -chirurgicznie i już. Eh
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 11:15   #382
Vincenza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 108
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

Jeśli chodzi o zastrzyk,to chyba każdy jest nieprzyjemny,gdziekolwiek by był.Ból nie jest ,aż taki straszny,trwa to ok 10 sek.Bardziej boli wstrzynięcie niż samo ukłucie.Można kupić sobie w aptece krem znieczulający miejscowo nazywa się EMLA ,pPosmarować miejsce ukłucia i na godzinkę przed zastrzykiem zawinąć folią.To miejsce bedzie znieczulone i nie bedzie aż takiego bólu.Samo wycięcie nie boli nic.Po zabiegu boli ,ale do wytrzymania.Gdybym wzięła tabletkę przeciwbólową to nic bym nie czuła,ale zapomniałam.Boli ok 1 godz,po zabiegu,Jesli chodzi o blizny to nie ma się co martwić ,bo jak jest dobrze założony szew to śladu nie bedzie,Ja miałam już szytą nogę na stopie ,gdy skaleczyłam się szklem ,miałam cztery szwy,dwa z nich w trakcie mi puściły,ale i tak się pięknie zrosło,że nic nie mam,Żadne maście nie pomogą,trzeba usunąć rdzeń,a on zazwyczaj jest bardzo głęboko.Jak pisałam wcześniej,już raz mi się udało usunąć ten odcisk maścią ale odrósł,bo nie wyszedł do końca.Teraz mam pewność,że jest dobrze .Palec ładnie się goi ,nic nie boli tylko nie mogę włożyć buta,bo te szwy trochę ciągną i uwierają.Tak ,że siedzę w domu już od czwartku,a nie mam szerokich butów.Wszystko wąskie i dlatego,że takie buty lubię ,wiem,że będę mogła spokojnie nosić .Ból to już przeszłość.Nie zwlekać tylko lecieć do chirurga.
Vincenza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 13:08   #383
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

Vincenza dziękuje za relacje z zabiegu Przybliżasz mi to co będzie się (być może) działo ze mną więc jakoś moge się już nastrajać. Póki co - obserwuje palec po tym wymrażaniu. Zauważyłam ,że to czarne wychodzi jakby.. ale wygląda na to że po tym zostanie dziura Nie chcę.. Jak tu sandałki ubrać Poza tym, wizytę u chirurga mam za tydzień (we wtorek) i zobaczymy jak do tego czasu będzie wyglądało to miejsce.. i czy mimo podjętej próby wymrażania chirurg podejmie się wycinania. Bardzo bym chciała pozbyć się raz na zawsze tego rdzenia..!
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 13:30   #384
pepitka
Raczkowanie
 
Avatar pepitka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 229
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

Nie przejmuj się tak strasznie ewntualna dziurą Ja miałam coś podobnego na pięcie kilka lat temu, tez taki zakorzeniony odcisk, bolesny. Miałam kilka wymrażań, 3 lub 4, nie pamiętam dokładnie. Rzeczywiście, dziura się pojawiła, ale po jakimś czasie nie było po niej sladu, wszystko się ślicznie wygoiło, a i sam odcisk juz nigdy nie powrócił. Z resztą nawet jak po zabiegach ( bo wątpię, czy jeden wystarczy) pojawi się wgłębienie, to ulga jaka odczujesz po tym jak odcisk "wyparuje" Ci to zrekompensuje. Pozdrawiam serdecznie. Nie bój sie tak Ważne, że się wziełaś za siebie i poszłaś do specjalisty. Może być nieprzyjemnie i pewnie będzie - niezaleznie, czy bedziesz dalej wymrażać, czy usunie Ci to chirurg, później napewno będzie lepiej.
pepitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 12:04   #385
Vincenza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 108
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

Jeśli zauważyłaś ,że coś tam wychodzi to może akurat jest szansa na pozbycie się w ten właśnie sposób.Trzeba poczekać.Ja gdybym wiedziała o sposobie wymrażania to napewno bym skorzystała,ale nikt mi nie powiedział.Jeśli chodzi o dziurę palcu to żadne zmartwienie,jak wszystko ładnie wyjdzie to na 100% się pięknie zrośnie i nie bedzie śladu.Ja w poniedziałek idę na ściągnięcie szwów.Palec się ładnie goi,ale jeszcze nie moge włożyć swobodnie buta,bo te szwy trochę ciągną.Poinformuje,czy jest duża blizna i jak bedzie wyglądać mój palec za dwa miesiące.
Vincenza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 11:40   #386
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

pepitka , Vincenza dziękuję za odzew

wyobraźcie sobie, że w miniony czwartek odpadło mi to! wymrażanie jednak pomogło, ale nie jestem pewna czy to nie wróci.. Na palcu mam taki dołeczek (już dziś zauważyłam, że się spłycił) ale zauważyłam tam mini punkcik, tak jakby maleńką pozostałość i nie wiem czy to nie jakiś wewnętrzny korzonek nie został.. Jutro idę do chirurga pokazać mu to i zobaczymy co na to powie. Mam nadzieję, że nie będę zawracać mu głowy i tracić jego czasu takim pierdołkiem

Jeszcze raz dziękuje Wam za zainteresowanie moim przypadkiem
p.s Vincenza , czekam na relacje ze ściągnięcia szwów. To dzisiaj
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 15:19   #387
pepitka
Raczkowanie
 
Avatar pepitka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 229
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

Aj, nie martw się, że zawracasz chirurgowi głowę "pierdołkiem", on tam jest między innymi po to, żeby rozwiewać nasze wątpliwości. A swoją drogą, to sama widzisz, że już jest z Twoim paluszkiem znacznie lepiej. Możliwe, że coś tam jeszcze zostało, ale powinno na to pomóc kolejne wymrożenie. Przynajmniej mi się wydaje, że skoro ta metoda Ci pomaga, to nie ma co się molestować cięciem.
Poza tym, jak porządnie usuniesz pozostałości po tym odcisku i zaczniesz po prostu dbać o stopy, to raczej nic nie wróci. W każdym razie mi to nigdy nie wróciło, a minęło od tego czasu kilka lat
Więc pozdrawiam i trzymam kciuki za rychły koniec męczarni.
pepitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 21:20   #388
Vincenza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 108
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

Dzisiaj nie zdązyłam do lekarza.Jestem umówiona na jutro do południa.Wieczorem odpiszę.Też jestem ciekawa jak działa ta metoda wymrażania tak do końca.
Vincenza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 10:28   #389
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

witajcie.
dziś idę pokazać to miejsce po wymrożeniu chirurgowi. Dam Wam znać wieczorem lub jutro rano, co powiedział.
pepitka co do wymrażania to trochę się boję, że jeżeli pójdę na kolejną serię to zrobi mi sie pęcherz "z krwią i wodą", którym straszyła mnie dermatolog Mówiła, że trzeba go wtedy przekłuwać do skutku i wrazie czego zapisała mi jakieś maści.. Po tym pierwszym wymrożeniu nic takiego mi się nie pojawiło, ale obawiam się że jakbym poszła wymrażać ten punkcik to ten ciekły azot zaatakuje zdrową skórę i ten pęcherz się zrobi No nic, zobaczymy co powie dziś chirurg. Chciałabym aby mi to też już nigdy nie wróciło
Vincenza czekam więc na wieści dzisiaj
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 19:45   #390
Vincenza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 108
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

Jestem po ściągnięciu szwów.Trochę szczypało,ale nie bolało.Palec jest suchutki i dobrze się goi.Mam w tej chwili mały slad po szyciu taka mała drabinka.Widzę ,że teraz dopiero robi się strupek.Jak strupek odpadnie to bedzie pieknie.Wczoraj już spokojnie weszłam do wanny,nic się nie działo.Buty zakładam już całkiem dobrze,a co najwazniejsze,że nic a nic nie boli nie ugniata.Zła jestem na siebie ,ze tak długo nie potrzebnie się męczyłam.Czekam na relacje z dalszego wymrażnia i jakie przyniosło to efekty.
Vincenza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-15 13:37:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.