Smakołyki z innych krajów! :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-09, 11:14   #1
likeff
Raczkowanie
 
Avatar likeff
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 85
Talking

Smakołyki z innych krajów! :)


Hej dziewczyny!

Mimo, że jestem bardzo szczupłą osobą uwielbiam jeść i gotować kiedy pomyślę, ile cudownych w smaku rzeczy przechodzi mi koło nosa ze względu na to, że nie są one znane u nas w Polsce, mam ochotę wykupić wszystkie dostępne książki kucharskie
Stąd pytanie do Was! Znacie jakieś przepyszne potrawy, o których istnieniu nie wiemy? Może byłyście w innym kraju i znacie coś godnego polecenia? Nie muszą to być żadne skomplikowane smakołyki, mogą to być równie dobrze zwykłe przekąski, takie jak niedoceniane u nas amerykańskie naleśniki z syropem klonowym, francuskie croissanty i bagietki czy masło orzechowe z dżemem (chociaż akurat te już powoli wchodzą na nasze stoły).

Zapraszam do dzielenia się swoją wiedzą
likeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 18:34   #2
tur3cka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 461
Dot.: Smakołyki z innych krajów! :)

Jadłam angielskie danie. Ziemniaki z porem na to coś jak chlebek (trochę jak pita, ze specjalnej mąki angielskiej). Zapiekane. Bardzo dobre

Na deser Graham (Anglik) robi bułeczki zalane budynem (coś a'la) i zapiekane w piekarniku. (czasem do tego + rodzynki)
Pyszne robi crumble!!! i do tego sos!!!! <mmm>
tur3cka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 19:04   #3
vBudyn
Raczkowanie
 
Avatar vBudyn
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 104
Dot.: Smakołyki z innych krajów! :)

Mieszkam w Holandii i chociaż w dziedzinie gotowania mam praktycznie zero doświadczenia, to strasznie smakują mi tutejsze tzw. 'ovenschotel'. Są różne, weźmy np. kalafiorowy, polega to na tym, że spód brytfanki wyścieła się płatkami z ziemniaków (sry, ale nie wiem jak przetłumaczać niektóre nazwy), gotuje się kalafiora, ale nie dłużej niż jakieś 5 minut, do tego trzeba usmażyć mielone, ale też nie za długo. Potem kładzie się mielone + kawałki kalafiora na ziemiaczki, przykrywa drugą warstwą ziemniaczków i polewa specjalnym sosem, który można kupić w sklepie i łatwo przygotować. Całość wstawia się jeszcze na jakiś czas do piekarnika, a potem... palce lizać!
Tyle że nie jestem pewna, czy to czysto holenderskie danie, być może mamy coś takiego w Polsce, a po prostu nigdy się tym nie interesowałam to i nie wiem.
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne - gdzie tylko zechcą
vBudyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 13:41   #4
carmelle124
Raczkowanie
 
Avatar carmelle124
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 305
Dot.: Smakołyki z innych krajów! :)

Ja bardzo lubie mule i gniocchi z sosem grzybowym, a jadlam je we Wloszech
Pyszna jest rowniez salatka Caprese, ale jest juz w miare popularna w Polsce.
__________________
Mów mi Ania
carmelle124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.