ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-31, 13:25   #2881
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez cytrynowo_piaskowa Pokaż wiadomość
Tak myślisz?

Nie pierwszy, kiedyś używałam Lysanel, Skinoren ale efekt nie był aż tak porażający, po żadnym jednak nie uzyskałam tego co chciałam.
No ja już po prostu szukam jakichkolwiek rozwiązań Co Ci zależy spróbować? nakładaj co drugą noc, a kiedy nie nakładasz AD to nałóż jakiś dobry nawilżacz...
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-31, 22:09   #2882
ania2310
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 8
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

zainteresowal mnie ten krem iw asze wypowiedzi o nim,chyba go wyprubuje.mam bardzo jasna cere i kazdy slad po pryszczu jest widoczny.cala moja broda jest usiana przebarwieniami po pryszczach;/
jednak zastanawiam sie czy stosowac krem na cala twarz czy tylko na brode.. boje sie ze jak mi rozjasni cala twazr to bede wygladala jak trup xD

pozdrawiam
ania2310 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-01, 09:12   #2883
Hana899
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 114
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

używam acne dermu od miesiąca, jednak nie zauważyłam większej poprawy na czole, a o czoło w tej kuracji mi najbardziej chodziło. Wydaje mi się, że zapycha mnie filtr (avene spf 50 do skóry suchej), bo nic innego prócz ad i filtra nie używam. Wiem, że najlepiej byłoby kupić nowy filtr, ale nie mam narazie za co kupić, no i szkoda połowy tubki tej avenki. Dlatego mam pytania, chodzić przez kilka dni bez filtra i sprawdzić czy on zapycha czy nadal filtrować? Trochę się boje, że jak nie będe używać filtra, to wyskoczą mi jakieś przebarwienia, zwłaszcza, że słońce coraz bardziej przygrzewa

jakieś sugestie?
Hana899 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-01, 09:17   #2884
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Hana ja bym pewnie odstawiła filtr na kilka dni i sprawdziła, czy to rzeczywiście filtr zapycha... Ale ja to jestem eksperymentatorką... Pewnie za chwilę odezwą się głosy filtromaniaczek.... No nic, ja mówię CO JA BYM ZROBIŁA a Ty zrobisz co uważasz

czy zresztą przez te kilka dni można sobie zrobić aż tyle krzywdy?
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-01, 09:21   #2885
Hana899
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 114
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Hana ja bym pewnie odstawiła filtr na kilka dni i sprawdziła, czy to rzeczywiście filtr zapycha... Ale ja to jestem eksperymentatorką... Pewnie za chwilę odezwą się głosy filtromaniaczek.... No nic, ja mówię CO JA BYM ZROBIŁA a Ty zrobisz co uważasz

czy zresztą przez te kilka dni można sobie zrobić aż tyle krzywdy?
o, dziękuje za szybką odpowiedź

chyba jednak odstawie ten filtr i zobacze czy to przez to. Czytam wątek od początku i stanęłam gdzieś w połowie, gdzie niektóre dziewczyny piszą, że w ogóle nie używają filtra. Ale nawet na ulotce ad jest napisane, żeby stosować filtry
W każdym razie... czy filtry avene ma tendencje do zapychania?
Hana899 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-01, 09:24   #2886
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Hana idź na wątek o filtrach i popytaj, pewnie każdego zapycha coś innego
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-01, 13:49   #2887
addicted to wizaz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 830
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Hana899 Pokaż wiadomość
o, dziękuje za szybką odpowiedź

chyba jednak odstawie ten filtr i zobacze czy to przez to. Czytam wątek od początku i stanęłam gdzieś w połowie, gdzie niektóre dziewczyny piszą, że w ogóle nie używają filtra. Ale nawet na ulotce ad jest napisane, żeby stosować filtry
W każdym razie... czy filtry avene ma tendencje do zapychania?

Niestety kwestia zapychania jest bardzo indywidualna i w zasadzie każdy musi przetestować na własnej skórze co go zapycha a co nie - wiem to z lektury wizażu.

Zdecydowanie nie odstawiałabym filtra, tylko zmieniałabym na jakiś inny. Może uda ci się zdobyć jakieś próbki w aptece. Ja osobiście stosowałam Avene 40 do skóry trądzikowej i 50 - oba mają gęstą konsystencję i zostawiają tłustawą warstwę na twarzy.
Miałam też próbkę mleczka La Roche Posay 30 - konsystencja bardziej wodnista, nie zostawia tłustawej warstwy tak jak avenki, ale niestety ochrona w tym przypadku jest niższa.
addicted to wizaz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-01, 17:58   #2888
Hana899
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 114
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

addicted to wizaz dobry pomysł z tymi próbkami, jutro polecę do aptek
Hana899 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 23:05   #2889
addicted to wizaz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 830
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Hana899 Pokaż wiadomość
addicted to wizaz dobry pomysł z tymi próbkami, jutro polecę do aptek
Proszę bardzo, tylko uzbrój się w cierpliwość, bo nie w każdej aptece mogą mieć. Jeśli jesteś z Warszawy, to możesz spróbować np. w Superpharmie w Złotych Tarasach. Koleżanka dostała tam sporo próbek co prawda nie filtrów (bo tych akurat nie poszukiwała), ale podkładów.
addicted to wizaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 11:51   #2890
sweet.girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z pudełka czekoladek :)
Wiadomości: 1 809
GG do sweet.girl
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Dziewczynki po operacji kolana dookoła blizny mam takie delikatnie brązowe przebarwienia... myślicie że AD podziałałby na nie?
__________________
Najlepsze rzeczy przychodzą wtedy gdy najmniej się ich spodziewamy Więc nie spodziewajmy się ich w ogóle

Sweet On The Diet
sweet.girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-10, 19:39   #2891
klaudyna1504
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Witam wszystkich!
Byłam dzisiaj u dermatologa i na moje wypryski i inne niedoskonałości przepisał mi jednocześnie Acne-derm i Duac, tylko nie wiem jak powinnam je razem stosować? W ulotkach pisze, żeby Acne-derm stosować 2 razy dziennie- rano i wieczorem, natomiast Duac żel raz dziennie- wieczorem. Obawiam się jednak jednego- czy można oby dwa kremy stosować jednocześnie? Czy nie dojdzie do jakiś niepożądanych działań? A jeśli stosować to w jakiej kolejności? Z góry dziękuję za odpowiedź.
klaudyna1504 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-10, 21:29   #2892
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

klaudyna1504, ja AD nie stosowałam nigdy dwa razy dziennie - zawsze smarowałam się nim tylko na noc, a na dzień oczywiście krem z filtrem. Tobie radzę stosowanie AD i Duac na zmianę, tylko wieczorem. Np. 1 dzień - AD; 2 - Duac; 3 - nawilżanie; 4 - AD itp itd.

Radzę kupić sobie krem z filtrem - tutaj odsyłam do wątków filtrowych.

AD i Duac mogą stosowane przemiennie wysuszyć, więc nawilżanie będzie konieczne.
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 09:16   #2893
addicted to wizaz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 830
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

klaudyna1504 to dziwne, że dermatolog nie powiedział ci jak masz stosować te leki. Ja też dostałam duac, a do tego skinoren (podobno to po prostu droższa wersja AD. Duac mam stosować rano, a Skinorenna noc. W razie gdyby się skóra przesuszyła to mam używać Effaclar H, ale myślę, że można też zastosować inne proste kremy nawilżające (physiogel, humektan itp.)Pamiętaj też o stosowaniu kremów z filtrem na dzień podczas tej kuracji i nie korzystaj z solarium (o ile w ogóle korzystasz). Tylko niestety nałożenie filtru na duac nie jest łatwe (avene udało się nałożyć w miarę dobrze, ale gorzej było z iwostinem), może dlatego, że zrobiłam za krótką przerwę pomiędzy nakładaniem tych kosmetyków, ale jak ktoś się spieszy do pracy nie nie czeka po 15 minut pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw.
Ponadto derm powiedziała, że można nakładać makijaż.
addicted to wizaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 10:17   #2894
travirra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 337
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

.
__________________
Paulina + Tomuś

Edytowane przez travirra
Czas edycji: 2010-11-07 o 11:48
travirra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 11:13   #2895
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Właśnie wprowadziłam Acne Derm jako pomoc (używam Locacidu) do usunięcia zaskórników, które są moją zmorą. Wcześniej zaskórniki były, ale tak głęboko w skórze, a teraz to wszystko wyszło na wierzch. Nie wiem, jak to opisać - po prostu te kropki są takie wypchnięte, a nawet wystające. Czy ktoś też coś takiego doświadczył? Kusi mnie, żeby to wszystko powyciskać, a wiem, że nie wolno...
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 13:08   #2896
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Właśnie wprowadziłam Acne Derm jako pomoc (używam Locacidu) do usunięcia zaskórników, które są moją zmorą. Wcześniej zaskórniki były, ale tak głęboko w skórze, a teraz to wszystko wyszło na wierzch. Nie wiem, jak to opisać - po prostu te kropki są takie wypchnięte, a nawet wystające. Czy ktoś też coś takiego doświadczył? Kusi mnie, żeby to wszystko powyciskać, a wiem, że nie wolno...
Stosowałam najpierw Skinoren, następnie Acne Derm. Ten drugi spowodował okropny wysyp, z którym nie mogłam dać sobie rady, wygladałam tragicznie, ale wszystko co mi wyskakiwało, było dosłownie na wierzchu, pod naskórkiem, który jest teraz bardzo cieniutki..
Odstawiłam AD jakieś hm dwa tyg temu, ale nadal wszystko co pojawia się na mojej buzi, to takie "dobowe" krotki: pojawiają się po nocy i do wieczora właściwie jest po nich niewielki ślad.
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 16:26   #2897
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez cytrynowo_piaskowa Pokaż wiadomość
Stosowałam najpierw Skinoren, następnie Acne Derm. Ten drugi spowodował okropny wysyp, z którym nie mogłam dać sobie rady, wygladałam tragicznie, ale wszystko co mi wyskakiwało, było dosłownie na wierzchu, pod naskórkiem, który jest teraz bardzo cieniutki..
Odstawiłam AD jakieś hm dwa tyg temu, ale nadal wszystko co pojawia się na mojej buzi, to takie "dobowe" krotki: pojawiają się po nocy i do wieczora właściwie jest po nich niewielki ślad.
Tylko mi chodzi o zaskórniki - czarne kropki np. na nosie, bo wysypu pryszczy na szczęście nie mam. Może w ten sposób znikają te zaskórniki, że wychodzą na wierzch. Sama nie wiem, będę obserwować skórę i zobaczę, co będzie dalej.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 16:56   #2898
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Tylko mi chodzi o zaskórniki - czarne kropki np. na nosie, bo wysypu pryszczy na szczęście nie mam. Może w ten sposób znikają te zaskórniki, że wychodzą na wierzch. Sama nie wiem, będę obserwować skórę i zobaczę, co będzie dalej.
Tak, dokładnie o to chodzi. Kwasem złuszczasz martwy naskórek i dlatego wszystko jest na wierzchu.
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 17:10   #2899
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

cytrynowo_piaskowa dziękuję. Właśnie taką miałam nadzieję, że to efekt przejściowy.
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2009-04-13 o 17:11 Powód: dopisek
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-17, 19:41   #2900
myszkakinia
Rozeznanie
 
Avatar myszkakinia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 581
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Dziewczyny!

mojemu TŻ'owi dermatolog przepisała dzis acne-derm.. ma go uzywać na noc mieszając z metronidazolem.
Problem polega na tym, ze nie powiedziala mu ze przy środkach na przebarwienia nalezy stosować wysokie, stabilne filtry.. A jak ja mu mowie, ze musi, bo moze sie gorszych przebarwien nabawic to mi mowi ze "nie zamierza bo mu LEKARZ nie kazał". I co ja mam zrobic? Jak go przekonac? Czy bez uzywania filtrow bardzo sobie moze zaszkodzic?

Pomocy
__________________
Pozdrawiam!


myszkakinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-18, 09:52   #2901
limette
Raczkowanie
 
Avatar limette
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 49
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

A ja ci radzę zapytaj bezpośrednio specjalistę na ich stronce www.acnederm.pl , bo ja z tego co wiem to nie ma przeciwwskazań stosowania acnedermu i wychodzenia na słońce ! Sama tak robię i nie zauważyłam żadnych problemów.
limette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-18, 10:10   #2902
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez myszkakinia Pokaż wiadomość
Dziewczyny!

mojemu TŻ'owi dermatolog przepisała dzis acne-derm.. ma go uzywać na noc mieszając z metronidazolem.
Problem polega na tym, ze nie powiedziala mu ze przy środkach na przebarwienia nalezy stosować wysokie, stabilne filtry.. A jak ja mu mowie, ze musi, bo moze sie gorszych przebarwien nabawic to mi mowi ze "nie zamierza bo mu LEKARZ nie kazał". I co ja mam zrobic? Jak go przekonac? Czy bez uzywania filtrow bardzo sobie moze zaszkodzic?

Pomocy
Cytat:
Napisane przez limette Pokaż wiadomość
A ja ci radzę zapytaj bezpośrednio specjalistę na ich stronce www.acnederm.pl , bo ja z tego co wiem to nie ma przeciwwskazań stosowania acnedermu i wychodzenia na słońce ! Sama tak robię i nie zauważyłam żadnych problemów.
Taaak...

Teraz nie ma problemów, ale za kilka lat możesz mieć piękne przebarwienia. Może jeszcze się opalasz?

Jasne, że nikt z zespołu Acne Derm nie powie - stosuj do tego filtry. Bo wtedy nikt by nie kupował ich produktu (poza filtrującymi się Wizażankami), bo byłoby z tym za dużo roboty, za duże koszty, bo trzeba by było kupić filtr...

Co do Twojego TŻ-ta. Jak się uparł to trudno. Pozostaje liczyć na to, że męska skóra jest grubsza, że jakoś go ominą szkodliwe skutki.

Jednak to jest 20 % kwasu azealinowego. Niby nie jest fotouczulający, ale lepiej dmuchać na zimne, być pewnym, że się nie szkodzi. Bo co z tego, że teraz wyleczy trądzik, jak za jakiś czas będzie walczył z przebarwieniami


Albo po prostu zamień mu krem na dzień i wlej tam filtr
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-18, 10:51   #2903
myszkakinia
Rozeznanie
 
Avatar myszkakinia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 581
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Taaak...

Teraz nie ma problemów, ale za kilka lat możesz mieć piękne przebarwienia. Może jeszcze się opalasz?

Jasne, że nikt z zespołu Acne Derm nie powie - stosuj do tego filtry. Bo wtedy nikt by nie kupował ich produktu (poza filtrującymi się Wizażankami), bo byłoby z tym za dużo roboty, za duże koszty, bo trzeba by było kupić filtr...

Co do Twojego TŻ-ta. Jak się uparł to trudno. Pozostaje liczyć na to, że męska skóra jest grubsza, że jakoś go ominą szkodliwe skutki.

Jednak to jest 20 % kwasu azealinowego. Niby nie jest fotouczulający, ale lepiej dmuchać na zimne, być pewnym, że się nie szkodzi. Bo co z tego, że teraz wyleczy trądzik, jak za jakiś czas będzie walczył z przebarwieniami


Albo po prostu zamień mu krem na dzień i wlej tam filtr
hehehe
udało mi się go namówić do kupienia Iwostinu nawilżającego SPF 20, bo ten który ma (bez filtra) właśnie mu się kończy.. Ale zapowiedział, że nic więcej nie kupi bo już wystarczająco dużo kasy wydał.. Chyba lepsze to niż nic, co?

a co w wakacje? co roku wyjeżdżamy nad morze, nie opalamy się zbyt długo no ale jak jest fajna pogoda to te 2-3 godzinki na plaży spędzamy. Zawsze oczywiście stosujemy filtr ale teraz moje pytanie.. czy jak on już wyleczy całkiem tradzik (a ma 22 lata) i walnie sobie filtr 50+ to mu nie zapcha porów i nie spowoduje wysypu? Chyba by się załamał..

W ogóle to dziwie się, ze mu dermatolog przepisał acne-derm i brevoxyl w kwietniu.. bo przeciez idzie na lato i jest coraz więcej słońca :/
__________________
Pozdrawiam!


myszkakinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-18, 17:03   #2904
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez myszkakinia Pokaż wiadomość
W ogóle to dziwie się, ze mu dermatolog przepisał acne-derm i brevoxyl w kwietniu.. bo przeciez idzie na lato i jest coraz więcej słońca :/
Moja dermatolog przepisala mi Skinoren (odpowiednik AD) w lipcu i zezwolila sie jeszcze opalac..
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-18, 17:09   #2905
Fuksjaaa
Raczkowanie
 
Avatar Fuksjaaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 145
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Tak się zastanawiam co mi bardziej wybieli brodę kwas azelainowy (aktualnie mam skinoren) czy np atre derm i jego "łuszczenie"..?

Mam brzydkie plamy po ropnych bombach, aktualnie luszczę się po atre, miejsce przesuszone i wrażliwe a tu mi kolejny wulkan się buduje pomiedzy blizenkami, czuję Walka z wiatrakami :/

Próbowałyście kiedyś na aktywnego syfa acne derm bądź skinoren?Pomagał? Bo ja mam obawy, że skoro miejsce jeszcze podraznione przez atre derm to nie powinnam nic na syfa mocnego stosowac..Nio ale przeciez nie bede go natłuszczac

Ogólnie to walczę, walczę.

Fuksjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 10:39   #2906
Fuksjaaa
Raczkowanie
 
Avatar Fuksjaaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 145
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Dwa pytanka z mojej strony:

- czy moje przebarwienia po zmianach tradzikowych po stosowaniu tegoż kwasu mogą się robić ciemniejsze a nie jaśniejsze? Na dwóch takich to zauważyłam i nie wiem czy stosować dalej Oczywiście stosuje filtr (50). Oba są pokryta warstewką (chyba) cieniutkiej suchej skórki któa nie odchodzi (pewnie zejdzie), sądze ze ta skórka się spaliła/wysuszyła od kwasu. Ne zdzieram jej bo się nie strzępi. Może pod nią odbudowuje się nowa, jaśniejsza?

- i druga sprawa w związku ztym że pojawiła się ta sucha powłoczka czy stosowac dalej kwas?Jeśli tak to jak często? Czy na przykład tylko natłuszczać przez parę dni(alantanem, maścią z wit. A)?

Z góry dziękuję za pomoc
Fuksjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-21, 18:25   #2907
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Dziewczyny a ja mam do Was takie pytanie.. czy można stosować Skinoren czy też Acne Derm rano, pod krem z filtrem 50? Czy lepiej jest go jednak używać na noc?
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-21, 18:32   #2908
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Lepiej na noc.
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-21, 20:25   #2909
Fuksjaaa
Raczkowanie
 
Avatar Fuksjaaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 145
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Fuksjaaa Pokaż wiadomość
Dwa pytanka z mojej strony:

- czy moje przebarwienia po zmianach tradzikowych po stosowaniu tegoż kwasu mogą się robić ciemniejsze a nie jaśniejsze? Na dwóch takich to zauważyłam i nie wiem czy stosować dalej Oczywiście stosuje filtr (50). Oba są pokryta warstewką (chyba) cieniutkiej suchej skórki któa nie odchodzi (pewnie zejdzie), sądze ze ta skórka się spaliła/wysuszyła od kwasu. Ne zdzieram jej bo się nie strzępi. Może pod nią odbudowuje się nowa, jaśniejsza?

- i druga sprawa w związku ztym że pojawiła się ta sucha powłoczka czy stosowac dalej kwas?Jeśli tak to jak często? Czy na przykład tylko natłuszczać przez parę dni(alantanem, maścią z wit. A)?

Z góry dziękuję za pomoc
up up
Fuksjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-22, 16:00   #2910
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Lepiej na noc.
Dziękuje Annaluka za odpowiedź

Mam jeszcze jedno pytanie.. czy kwas benzoesowy ma coś wspólnego z benzoilem, to może to samo lub coś podobnego? Bo na kwas benzoesowy jestem uczulona a Skinoren (czy też acne derm, bo pisałyście, że to to samo) zawiera benzoil.. Nie mam po nim jakiegoś uczulenia ale skóra jest troszke jakby podrżniona a po posmarowaniu twarzy przez chwile troszke swędzi (nie wiem czy to normalne).. Plamki natomiast zamiast blednąć są cały czas czerwone i to nawet te najmniejsze których jakoś narmalnie mniej było widać, nie wiem czy ktoś też tak miał przy używaniu tych kremów? Po za tym mam wrażenie jakby przebarwień było więcej niż przed zaczęciem stosowania skinorenu ale zawsze gdy go używałam na dzień stosowałam też filtr 50 więc to chyba nie kwestia działania słońca a zaczerwienione- podrażnione miejsca Zastanawiam się czy jest sens stosować kuracje dalej czy dać sobie spokój Będę bardzo wdzięczna za rade
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2009-04-22 o 16:02
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.