Salon ślubny - wielkie rozczarowanie ... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-15, 07:57   #31
Kanula
Zadomowienie
 
Avatar Kanula
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 288
Dot.: Salon ślubny - wielkie rozczarowanie ...

Słuchaj, na pierwszy rzut oka może i znajdziesz też taką gdzie będą podobne falbanki, szerokość, dekolt, zdobienia, ale przecież tu jest tyle warstw, upięć i tak różnie te suknie się układają na osobie że nawet pozornie podobne sukienki są całkiem inne. Namierzyłam się ich baaaardzo dużo i z całym przekonaniem mówię, że jest bardzo duża różnica między nimi. Gdyby było inaczej i wszędzie było to samo większość w nas kupiłaby suknie w 1 lub 2 sklepie do którego wchodzi. W każdym centymetrze szycia jest różnica. Chyba wiecie że nawet mając zdjęcie i chcąc uszyć taką samą sukienkę u krawcowej zawsze wyjdzie ona inaczej. Bardzo dużą różnice robi każdy cm wysokości choćby wszycia dołu sukni do gorsetu. A to tylko przykład. Materiały też są inne. Mówię z całym przekonaniem, że każda sukienka jest inna.
Masz prawo mieć swoje zdanie i opinie na temat sukienek i reakcji na obsługę. Ja jedynie podałam swój sposób, który bardzo mi odpowiadał i w efekcie byłam bardzo zadowolona z obsługi w każdym salonie. Myślę, że dalsze kontynuowanie tej rozmowy i przekonywania się nawzajem nie wnosi niczego nowego ani konstruktywnego w tym wątku Uszanujmy to, że mamy po prostu inne spojrzenie na ten temat i już

Edytowane przez Kanula
Czas edycji: 2013-01-15 o 07:59
Kanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 12:02   #32
AnnBlus
Rozeznanie
 
Avatar AnnBlus
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 551
Dot.: Salon ślubny - wielkie rozczarowanie ...

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Nie ma takiej sukni, żeby bardzo podobna lub identyczna nie znalazła się w innym salonie.
Hej, bardzo bym się cieszyła, gdyby tak było... podpowiesz mi, gdzie w Warszawie (albo w całej Polsce, niech tam) znajdę coś takiego:
http://www.rosaclara.es/es/vestido/9/114-joel-536.html
http://www.rosaclara.es/es/vestido/8/123-bari-684.html
http://www.jesuspeiro.com/imagenes/l...176-f_3030.jpg

Co do tej ostatniej, pani powiedziała mi, że może ją sprowadzić, ale wtedy koniecznie muszę ją kupić (ok. 8000)... Nie kupię przecież w ciemno... Może kojarzysz jakieś inne nierozkloszowane i ramiączkami?
AnnBlus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 13:27   #33
10sierpnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6
Dot.: Salon ślubny - wielkie rozczarowanie ...

A ja wybrałam się do pracowni krawieckiej na filipa w Krakowie. Na początku pytanie "czy pani u nas pierwszy raz" po czym "kiedy ślub" i "czy jakaś wizja sukni już jest". Obsługiwała mnie p. Kasia, przyniosła każdą ze wskazanych sukien a było ich 7, nie rozpływała się nad każdą tylko szczerze mówiła jak wyglądam, jaka góra będzie lepsza, jaki dół bardziej efektowny. Swoje 3 grosze dorzucała również p. Małgosia i tak we 3 wybrałyśmy suknię. Ogólnie chodząc po salonach w Krakowie to właśnie w tej pracowni zostałam zauważona i profesjonalnie obsłużona.
10sierpnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 18:34   #34
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Salon ślubny - wielkie rozczarowanie ...

Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
Worek na głowę
W Lodzi w jednym z salonow panie daja do zalozenia rekawiczki by nie pobrudzic sukien i mnie to nie dziwi (salon ma bardzo dobra opinie i tez go mimo to polecam), ale worek na glowe faktycznie przesada...
Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
extassy nie wiem jak u mnie, ogólnie trójmiejskie salony z tego co widziałam mają kiepską opinię i aż mi się odechciało... Dobrze, że jeszcze mam na to dużo czasu...
Bylam tylko chyba w 3 salonach w Gdansku, ale nie mam zlych wspomnien- nie jest tak zle.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 19:33   #35
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Salon ślubny - wielkie rozczarowanie ...

Cytat:
Napisane przez AnnBlus Pokaż wiadomość
Hej, bardzo bym się cieszyła, gdyby tak było... podpowiesz mi, gdzie w Warszawie (albo w całej Polsce, niech tam) znajdę coś takiego:
http://www.rosaclara.es/es/vestido/9/114-joel-536.html
http://www.rosaclara.es/es/vestido/8/123-bari-684.html
http://www.jesuspeiro.com/imagenes/l...176-f_3030.jpg

Co do tej ostatniej, pani powiedziała mi, że może ją sprowadzić, ale wtedy koniecznie muszę ją kupić (ok. 8000)... Nie kupię przecież w ciemno... Może kojarzysz jakieś inne nierozkloszowane i ramiączkami?

Zaraz zaraz miało być o sukniach dostępnych w salonie X. Które można zamówić inaczej niż w salonie X - jeśli ekspedientki są niemiłe. Czyli mierzymy sukienkę, podoba się, ale się boimy zamawiać lub nie mamy ochoty. A nie o sukniach niedostępnych w Polsce z powodu ceny i zagadka jakby się w nich wyglądało.
Co jest w sumie słuszne bo jeśli stać Cię na suknię za tyle, to stać Cię również na wypadzik do Berlina, Londynu lub Paryża i dlatego suknie takie w Polsce się nie sprzedają, a nie dlatego, że nie ma na nie popytu.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.

Edytowane przez mylady21
Czas edycji: 2013-01-16 o 19:34
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 20:26   #36
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Salon ślubny - wielkie rozczarowanie ...

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Melleczka, co Ty opowiadasz? Trzy klientki przez godzinę?
Ja czasami obsuguję jedną klientkę półtorej, czasem i dwie godziny!
Nie podajemy klientkom szampana, ale tylko ze względu na to, że chcemy aby decyzja była podjęta zupełnie na trzeźwo
Pracowałam w salonie z sukniami przez 8 miesięcy i również obsługa jednej klientki zajmowała mi czasem 2 godziny... dodatkowo musiałam parzyć kawę każdej klientce i jej towarzyszom
Najgorzej było w ścisłym sezonie ślubnym kiedy miałam poumawiane klientki na cały dzień i takie, które przychodziły prosto z ulicy. Czasem po całym dniu mierzenia, ściągania i ubierania w kiecki, czułam się jak po odwaleniu dniówki w kopalni
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 16:42   #37
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Salon ślubny - wielkie rozczarowanie ...

Cytat:
Napisane przez AnnBlus Pokaż wiadomość
Hej, bardzo bym się cieszyła, gdyby tak było... podpowiesz mi, gdzie w Warszawie (albo w całej Polsce, niech tam) znajdę coś takiego:
http://www.rosaclara.es/es/vestido/9/114-joel-536.html
http://www.rosaclara.es/es/vestido/8/123-bari-684.html
http://www.jesuspeiro.com/imagenes/l...176-f_3030.jpg

Co do tej ostatniej, pani powiedziała mi, że może ją sprowadzić, ale wtedy koniecznie muszę ją kupić (ok. 8000)... Nie kupię przecież w ciemno... Może kojarzysz jakieś inne nierozkloszowane i ramiączkami?
W Warszawie kolekcje Rosa Clara oferują salony "Moda i Młoda", "Katrin" i "Carmen", chyba też "Madonna". Wydaje mi się, że w tych salonach widełki cenowe są niższe niż 8000 zł, ale najlepiej byłoby zadzwonić i zapytać.

Jeśli chodzi o podobne fasony - cóż, na razie dopiero przygotowuję się do wyprawy po suknię, ale buszując w galeriach internetowych odniosłam wrażenie, że każdy salon oferuje suknie w miarę do siebie podobne. W końcu każdym z nich zarządza ktoś z krwi i kości, kto ma swój gust (; Zachęcam Cię więc żebyś zajrzała do salonów, które Ci wymieniłam, a pewnie znajdziesz coś podobnego do sukien Rosy Clary.
cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 10:00   #38
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Salon ślubny - wielkie rozczarowanie ...

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
W Warszawie kolekcje Rosa Clara oferują salony "Moda i Młoda", "Katrin" i "Carmen", chyba też "Madonna". Wydaje mi się, że w tych salonach widełki cenowe są niższe niż 8000 zł, ale najlepiej byłoby zadzwonić i zapytać.

Jeśli chodzi o podobne fasony - cóż, na razie dopiero przygotowuję się do wyprawy po suknię, ale buszując w galeriach internetowych odniosłam wrażenie, że każdy salon oferuje suknie w miarę do siebie podobne. W końcu każdym z nich zarządza ktoś z krwi i kości, kto ma swój gust (; Zachęcam Cię więc żebyś zajrzała do salonów, które Ci wymieniłam, a pewnie znajdziesz coś podobnego do sukien Rosy Clary.
Katrin nie ma już Rosy Clary mieli tylko przez rok, jak zwykle wciskają klientkom kit, tak samo jak z Justinem Alexandrem i Sincerity którego od tego roku nie mają (ma salon White w budynku obok), a mówią, że mają. Może zostały pojedyncze modele "z wieszaka", ale na zamówienie to na pewno nie da rady.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 12:16   #39
AnnBlus
Rozeznanie
 
Avatar AnnBlus
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 551
Dot.: Salon ślubny - wielkie rozczarowanie ...

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Co jest w sumie słuszne bo jeśli stać Cię na suknię za tyle, to stać Cię również na wypadzik do Berlina, Londynu lub Paryża i dlatego suknie takie w Polsce się nie sprzedają, a nie dlatego, że nie ma na nie popytu.
Niestety nie stać mnie na suknię za 8000. Nie wiedziałam, że tyle kosztują. Wypadzik do Berlina (pewnie ze 3 razy - na wybranie, przymiarkę i odbiór) plus suknia kosztuje zapewne więcej niż te 8000. Poza tym suknie tych firm są dostępne w Polsce, ale inne modele. A te, które mi się spodobały, prawdopodobnie dlatego się nie sprzedają, bo nikt ich nie sprowadza na razie patrzyłam trochę w necie i na wystawach i wszystko jest do siebie podobne, nie ma oryginalnych form. Dlatego pytałam o poradę, być może off-topic, ja tak tego nie odebrałam

Z innej beczki - przeraża mnie zawyżanie ceny. W innych krajach suknie są o wiele tańsze.

Edytowane przez AnnBlus
Czas edycji: 2013-01-21 o 15:24
AnnBlus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 14:57   #40
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Salon ślubny - wielkie rozczarowanie ...

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Katrin nie ma już Rosy Clary mieli tylko przez rok, jak zwykle wciskają klientkom kit, tak samo jak z Justinem Alexandrem i Sincerity którego od tego roku nie mają (ma salon White w budynku obok), a mówią, że mają. Może zostały pojedyncze modele "z wieszaka", ale na zamówienie to na pewno nie da rady.
Mylady, widzę, że jesteś ekspertką, więc byłabym baardzo wdzięczna za poradę (: Otóż przepiękne suknie (aktualne NAJ) znajduje się w kolekcji White One 2012... Tegoroczne im niestety nie dorównują! Pisałam niedawno w tej sprawie do salonu Młoda i Moda, odpisano mi, że nie szyją sukni z ubiegłorocznych kolekcji.
Wkurzyło mnie to trochę (to po co w ogóle obszerna galeria ukazująca "stare" kroje sukien?!). Czy już nie mam co marzyć o tych kieckach? Wiem, że mogę uszyć jakąś na miarę, np. w Ślubnym Atelier, ale wolałabym jednak przymierzyć i wiedzieć na 100% co biorę. W końcu wątpliwe, czy "ze zdjęcia" uszyją identyczną ):
Orientujesz się, czy są salony oferujące przymierzanie i szycie sukien z nieaktualnych kolekcji?
cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 16:00   #41
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Salon ślubny - wielkie rozczarowanie ...

Cytat:
Napisane przez AnnBlus Pokaż wiadomość
Niestety nie stać mnie na suknię za 8000. Nie wiedziałam, że tyle kosztują. Wypadzik do Berlina (pewnie ze 3 razy - na wybranie, przymiarkę i odbiór) plus suknia kosztuje zapewne więcej niż te 8000. Poza tym suknie tych firm są dostępne w Polsce, ale inne modele. A te, które mi się spodobały, prawdopodobnie dlatego się nie sprzedają, bo nikt ich nie sprowadza na razie patrzyłam trochę w necie i na wystawach i wszystko jest do siebie podobne, nie ma oryginalnych form. Dlatego pytałam o poradę, być może off-topic, ja tak tego nie odebrałam

Z innej beczki - przeraża mnie zawyżanie ceny. W innych krajach suknie są o wiele tańsze.
Powiedz gdzie? Chyba nie w innych krajach U.E. a jeśli sa tańsze w Stanach to z prostego powodu, że w Stanach nie ma vatu i tam wszystko jest tańsze niż w tym eurokołchozie.

Cena tych sukni to jest na pewno nie zawyżona, bo najpierw wybierasz firmę która wpompowała kupę kasy w gaże modelek, w fotografa, obróbkę zdjęć, katalogi i całą promocję, a potem się dziwisz. Tak, suknia za 8000 jest warta 4000, ale gdyby nie cała machina medialna to kto by się tymi sukienkami tak jarał? Sorrry.
Z Rosą Clarą w ogóle chyba kiepsko układa się współpraca bo a) założyli ja byli wspólnicy z Pronovias, którzy się pokłócili i odeszli. b) najpierw te suknie miał salon Tylko Ona, potem nieszczęsny salon - tragedia Mot a Mot, potem Katrin, a teraz w Carmen widzę. I to wszystko od 2007 roku.
Widocznie Hiszpanie mają temperamencik, albo podejście do terminów jak Włosi czyli un minuto, un momento.
Kolejna sprawa- salony maja możliwość oglądania sukien na żywo. Ja zawsze mówiłam tak- jeśli żaden salon w Polsce tej sukni sobie nie wybrał, to najprawdopodobniej "w realu" coś z nią nie tak, gniotowy materiał, pogrubiający fason itp itd.

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Mylady, widzę, że jesteś ekspertką, więc byłabym baardzo wdzięczna za poradę (: Otóż przepiękne suknie (aktualne NAJ) znajduje się w kolekcji White One 2012... Tegoroczne im niestety nie dorównują! Pisałam niedawno w tej sprawie do salonu Młoda i Moda, odpisano mi, że nie szyją sukni z ubiegłorocznych kolekcji.
Wkurzyło mnie to trochę (to po co w ogóle obszerna galeria ukazująca "stare" kroje sukien?!). Czy już nie mam co marzyć o tych kieckach? Wiem, że mogę uszyć jakąś na miarę, np. w Ślubnym Atelier, ale wolałabym jednak przymierzyć i wiedzieć na 100% co biorę. W końcu wątpliwe, czy "ze zdjęcia" uszyją identyczną ):
Orientujesz się, czy są salony oferujące przymierzanie i szycie sukien z nieaktualnych kolekcji?

A jaki model Cię interesuje?
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 21:54   #42
AnnBlus
Rozeznanie
 
Avatar AnnBlus
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 551
Dot.: Salon ślubny - wielkie rozczarowanie ...

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Powiedz gdzie? Chyba nie w innych krajach U.E. a jeśli sa tańsze w Stanach to z prostego powodu, że w Stanach nie ma vatu i tam wszystko jest tańsze niż w tym eurokołchozie.
Nie tylko o Stanach myślałam (tam też jest VAT, ale niższy), moja koleżanka znalazła swoją suknię o połowę tańszą w dwóch innych krajach europejskich i wykłóciła się o zniżkę. Niestety nie wiem, jakiej firmy, musiałabym zapytać, wiem tylko że zapłaciła 3500 i to w Białymstoku, gdzie ceny ponoć niższe.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Tak, suknia za 8000 jest warta 4000, ale gdyby nie cała machina medialna to kto by się tymi sukienkami tak jarał? Sorrry.
Nic nie wiem o projektantach właśnie i nie znam cen i dlatego może takie mnie szokują. Nie jestem z tych jarających się co chcą wyjść za mąż dla sukni i chyba się nawet za późno zaczęłam rozglądać ale jak już mam coś kupić, to chcę żeby było ładne, a nie kiczowate. Te wybrałam, bo mi się po prostu podobają, a tego Jezusa to akurat nie znam

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Kolejna sprawa- salony maja możliwość oglądania sukien na żywo. Ja zawsze mówiłam tak- jeśli żaden salon w Polsce tej sukni sobie nie wybrał, to najprawdopodobniej "w realu" coś z nią nie tak, gniotowy materiał, pogrubiający fason itp itd.
Bardzo możliwe. Albo wątpią w gust Polek
Szkoda, że żadnej z tych, które chciałabym przymierzyć nigdzie nie ma...
AnnBlus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 16:13   #43
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Salon ślubny - wielkie rozczarowanie ...

Najbliższy Polski salon jest chyba w czeskiej Pradze. Kawałek, ale z Warszawy bliżej niz np. do Szczecina.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:15.