Wycięcie tarczycy - bezpieczne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-24, 00:09   #1
sinuosity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 101

Wycięcie tarczycy - bezpieczne?


Byłyśmy wspólnie z mamą umówione na wizytę u endokrynologa. Obie dostałyśmy skierowanie na biopsję, którą już kiedyś miałam, więc aż tak się nie boję... Ale dodatkowo moja mama dowiedziała się, że konieczna u niej będzie operacja usunięcia tarczycy. Martwię się i stąd moje pytania. Czy ktoś z Was, ktoś z rodziny, znajomych przechodził taką operację? Miał jakieś powikłania? Czy ten zabieg jest bezpieczny i czy jest możliwe najgorsze? (o czym nie chcę nawet myśleć). Czytałam trochę, niby nie taka straszna operacja, ale wydaje mi się że jednak poważna. Jeśli ktoś zna kogoś po takiej operacji albo słyszał o różnych przypadkach byłabym wdzięczna gdyby się tutaj podzielił.
sinuosity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 10:02   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wycięcie tarczycy - bezpieczne?

każda operacja niesie za sobą ryzyko, że chociażby człowiek nie wybudzi się z narkozy. na wikipedii masz sporo informacji o tyreoidektomii, łącznie z możliwymi powikłaniami. nie oznacza to oczywiście, że wszystkie (czy którekolwiek) wystąpią. sama poznałam dwie panie po takim zabiegu i nic złego się u nich nie działo.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 11:21   #3
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Wycięcie tarczycy - bezpieczne?

Moja babcia miala kilka tygodni temu. Żadnych powiklan. Jedyne co to trzeba mocno suplementować wapń, bo po wycięciu występuje jego niedobór i mocne drętwienia i swędzenia kończyn.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 11:40   #4
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wycięcie tarczycy - bezpieczne?

Moja mama miała wyciętą tarczycę kilkanaście lat temu i niestety, ale padła ofiarą lekarskiego niedbalstwa (bo błędem tego nie nazwę).
Lekarka wycięła oprócz tarczycy także przytarczyce (zupełnie niepotrzebnie); w efekcie mama musi brać do końca życia leki, bo poziom wapnia strasznie skacze i powoduje różne nieciekawe dolegliwości (wpływa na czynności różnych układów, w zasadzie mama co rok ląduje w szpitalu).
Teraz podobny problem ma moja siostra, pojawiła się opcja usunięcia tarczycy, ale młoda zapiera się rękoma i nogami, bo zwyczajnie boi się, że trafi na konowała.

Sam zabieg jak zabieg, kwestia kto i jak go wykona. Najważniejsze to znalezć dobrego specjalistę.

Edytowane przez 201803090921
Czas edycji: 2015-09-24 o 11:41
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 11:51   #5
Kruszek77
Raczkowanie
 
Avatar Kruszek77
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 130
Dot.: Wycięcie tarczycy - bezpieczne?

zazwyczaj to jest łatwa operacja, moja babcia miała wycięcie, i to bardzo, bardzo, dawno i wszystko poszło gładko jak po maśle.
Kruszek77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 12:44   #6
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289
Dot.: Wycięcie tarczycy - bezpieczne?

Moja mama kilka lat temu miała wycięta tarczyce. U niej obyło się bez powikłań, narazie jest wszystko ok (odpukać). No jedyne co to leki do końca życia.
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 13:40   #7
switeziankamarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 65
Dot.: Wycięcie tarczycy - bezpieczne?

rzadko kiedy są powikłania, ale takie oczywiście są możliwe, nie ma się co martwić na zapas
switeziankamarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 13:40:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:45.