Tradycyjne metody leczenia/ medycyna wschodnia - Czy to ma sens? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-26, 16:38   #1
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289

Tradycyjne metody leczenia/ medycyna wschodnia - Czy to ma sens?


Hej!
Jakiś czas temu kupiłam na Grouponie zestaw badań całego organizmu. Nie zaglenialam się zbytnio w to co tam jest, kupiłam, umówiłam się na wizytę i poszłam.
Okazało się ze trafiłam do jakiegoś 'gabinetu' medycyny chińskiej. Miało to miejsce w małym mieszkaniu, urządzonym do przyjmowania pacjentów.
Szanowna Pani która się mną zajęła powiedziała ze badanie będzie polegać na przeskanowaniu całego organizmu jakaś maszyna... (skan voilla- tak to się chyba nazywa). Jak zobaczyłam co się świeci to miałam ochotę stamtąd wyjść. Czułam się jak u jakiejś szamanki, koszmar.
Skan się skończył, przyszło do omawiania wyników.

Wyszło mi parę ciekawych rzeczy - dużo toksyn, grzybów i pleśni w organizmie, Nadmiernie obciążone nerki, stan zapalny w jamie ustnej, niedotlenienie mózgu, problemy z kregami kręgosłupa. Wszystkie te wyniki pani zaczęła omawiać i ze sobą łączyć... Okazało się ze każdy element naszego organizmu ma wpływ na kolejny... Okazało się ze przyczyną mojego trądziku mogą być właśnie problemy z nerkami i grzybami, głowa mnie boli bo problem jest z czymś tam itp.

Szczerze wam powiem ze mnie zamurowalo! Wszystko nagle stało się takie proste, na każde nurtujące pytanie typu dlaczego nie mogę wyleczyć trądziku, nagle przyszła odpowiedz!
Pani zaproponowała mi zabiegi na odtruwanie, ogólne Oczyszczenie organizmu, do tego zioła, testy na nietolerancje pokarmowe itp.

Zastanawiam się nad podjęciem takiej terapii, bo nie ukrywam ze brzmi to obiecująco, a niestety zauważyłam że większość lekarzy do których chodzę (podobno najlepsi w mieście ginekolodzy, dermatolodzy, endokrynolodzy) nie ma kompletnie pomysłu jak rozwiązać moje problemy i leczy mnie po omacku.

Czy któraś z was leczy się w podobny sposób albo zna kogoś kto ma na ten temat coś do powiedzenia?
Znacie coś super godnego polecenia w Łodzi?
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 17:04   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Tradycyjne metody leczenia/ medycyna wschodnia - Czy to ma sens?

Dla mnie to szarlataństwo. Bardzo kosztowne szarlataństwo w dodatku.
Nadmiernie obciążone nerki a toksyny i grzyby w organizmie to wychodzą każdemu z takich "badań".

__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 17:10   #3
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289
Dot.: Tradycyjne metody leczenia/ medycyna wschodnia - Czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Dla mnie to szarlataństwo. Bardzo kosztowne szarlataństwo w dodatku.
Nadmiernie obciążone nerki a toksyny i grzyby w organizmie to wychodzą każdemu z takich "badań".

Bo taka jest prawda że każdy z nas ma mnóstwo grzybów w organizmie i z nich w większości biorą się późniejsze spustoszenia.
Mi tyle objawów pasowało do tego co ta kobieta mówiła, że zaczęło mnie to przekonywać, mimo iż na początku myślałam tak jak ty
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 17:11   #4
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Tradycyjne metody leczenia/ medycyna wschodnia - Czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez _Tola Pokaż wiadomość
Bo taka jest prawda że każdy z nas ma mnóstwo grzybów w organizmie i z nich w większości biorą się późniejsze spustoszenia.
Mi tyle objawów pasowało do tego co ta kobieta mówiła, że zaczęło mnie to przekonywać, mimo iż na początku myślałam tak jak ty

Taaaa.... na takiej samej zasadzie działa chodzenie do wróżki
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 17:20   #5
201605051021
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 115
Dot.: Tradycyjne metody leczenia/ medycyna wschodnia - Czy to ma sens?

Medycyna wschodnia nie jest taka zla - wierze, ze jak jestes zdrowa, to Ci nie zaszkodzi (bo jak jestes chora, to na bank nie pomoze)
201605051021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 17:25   #6
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Tradycyjne metody leczenia/ medycyna wschodnia - Czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Taaaa.... na takiej samej zasadzie działa chodzenie do wróżki
A bylaś u jakiejś ? Jesli tak, to możesz się wypowiadać w tym temacie tak samo na temat medycyny wschodu.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 17:38   #7
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Tradycyjne metody leczenia/ medycyna wschodnia - Czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez eevone Pokaż wiadomość
Medycyna wschodnia nie jest taka zla - wierze, ze jak jestes zdrowa, to Ci nie zaszkodzi (bo jak jestes chora, to na bank nie pomoze)

Zaszkodzić oczywiście nie zaszkodzi - chyba że na portfel.
No i na pewno nie jako zamiennik medycyny konwencjonalnej.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-26, 18:57   #8
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Tradycyjne metody leczenia/ medycyna wschodnia - Czy to ma sens?

wszystko zalezy od tego, na ile uczciwi sa tamtejsi lekarze. niestety zdarza sie, ze to zwyczajne wyciaganie kasy. teraz duzo jest takich rzeczy, np. badanie wzroku i kazdy wychodzi z okularami. ja bym w to nie wchodzila, ewentualnie sprawdzilabym w internecie cos o tym badaniu i w ogole kuracji poza tym medycyna np. chinska jest tak jakby malo dopasowana do naszej.. zauwazylam, ze oni tam maja jakas obsesje na punkcie chociazby zakwaszenia. osobiscie nie lubie popadac w skrajnosci, a wymyslanie chorob to jest skrajnosc.

a na marginesie: masz jeszcze jakies problemy zdrowotne oprocz wyzej wspomnianego tradziku?
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 19:49   #9
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Tradycyjne metody leczenia/ medycyna wschodnia - Czy to ma sens?

pewnie żadna z tych osób nie jest lekarzem.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 21:09   #10
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Tradycyjne metody leczenia/ medycyna wschodnia - Czy to ma sens?

Takich pseudolekarzy szarlatanów to unikaj, natomiast co do samej medycyny wschodniej itp. to są badania dowodzące, że niektóre np. zioła (związki z nich izolowane) mają takie czy owakie działanie. Tyle, że wtedy nie jest to już altmed, a normalna medycyna.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 22:58   #11
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Tradycyjne metody leczenia/ medycyna wschodnia - Czy to ma sens?

owszem, jest udowodnione dzialanie niektorych wschodnich szpecyfikow natomiast jest duzo roznych leczniczych ziol czy innych rzeczy i znalezc je mozna w kazdym zakatku swiata, takze w slynnej medycynie ludowej
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-27, 01:04   #12
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Tradycyjne metody leczenia/ medycyna wschodnia - Czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Takich pseudolekarzy szarlatanów to unikaj, natomiast co do samej medycyny wschodniej itp. to są badania dowodzące, że niektóre np. zioła (związki z nich izolowane) mają takie czy owakie działanie. Tyle, że wtedy nie jest to już altmed, a normalna medycyna.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 08:17   #13
Navika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 277
Dot.: Tradycyjne metody leczenia/ medycyna wschodnia - Czy to ma sens?

Powiem Ci tak- moja koleżanka chodziła właśnie do takiej pani doktor, która jej "skanowała" organizm (cokolwiek to znaczy) i powiedziała jej to, co ja bym jej mogła powiedzieć bez skanowania: że źle się odżywia i stąd jej problemy zdrowotne i nadwaga. Jak dla mnie medycyna chińska i to całe skanowanie to dwie różne sprawy. Bo z kolei mam przyjaciółkę chorą i niepełnosprawną całe życie i ona dopiero po spotkaniu osoby, która ją zaczęła leczyć wg. medycyny chińskiej zaczęła poprawiać swój stan, medycyna konwencjonalna, a raczej lekarze zrobili jej więcej złego niż dobrego i teraz wyprowadza się na prostą poprzez odpowiednie żywienie i rehabilitację przez osobę, która nie ma żadnego dyplomu, ale wiedzę taką, jak żaden spotkany przez nią lekarz- i efekty są naprawdę widoczne gołym okiem.
Prawda jest taka, że przeciętny człowiek w dzisiejszych czasach ma grzyby, toksyny, zakwaszony organizm i nieszczelne jelita, bo przeciętna dieta wygląda tak, że jemy dużo więcej produktów kwasotwórczych (mięsa, słodyczy, produktów mącznych, nabiału), a dużo mniej zasadotwórczych warzyw i owoców. Trądzik akurat jest typowym objawem złego odżywiania. Spróbuj na jakiś czas całkowicie odstawić słodycze, a się przekonasz. Na odkwaszenie organizmu i pozbycie się toksyn polecam dietę dr Dąbrowskiej (jej książki można znaleźć na chomiku), ale jest to nie tyle dieta co po prostu głodówka lecznicza. Można ją przeprowadzić samodzielnie (jeśli nie masz przewlekłych chorób i nie przyjmujesz na stałe na nie leków), tylko trzeba się przygotować - poczytać co i jak. I tak- dr Dąbrowska jest lekarzem z wieloletnim stażem, lekarzem, który odszedł od medycyny konwencjonalnej, bo ona kawałkuje człowieka zamiast widzieć go jako całość i na bardzo trudne problemy szuka łatwych rozwiazań (cokolwiek Ci jest, nie musisz zmieniać swojego sposobu życia, wystarczy wziąć tabletkę). Moim zdaniem siłą medycyny chińskiej jest właśnie to, że widzi się w niej człowieka jako całość i pokazuje, że wszystko się ze sobą łączy-szuka się przyczyn złego stanu zdrowia i je usuwa poprzez odpowiedni tryb życia.
Navika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 14:41   #14
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Tradycyjne metody leczenia/ medycyna wschodnia - Czy to ma sens?

O maj god
"scan voilla" znaczy mniej więcej tyle co "oto przegląd"
jak się ma grzyba i pasożyta w narządach wewnętrznych ma się z reguły ściśle określone dobrze znane objawy i jest się ciężko chorym ,grzybice narządowe to bardzo ciężkie zakażenia , potrafiące się kończyć zgonem .Żaden prawdziwy specjalista medycyny chińskiej nie będzie się posługiwał takim urządzeniem co potrafi wykryć wszystko tym bardziej , że gdyby rzeczywiście istniało takie urządzenie , miałby je każdy szpital, a diagnozowanie chorych nie stanowiłoby żadnego problemu
Prywatne gabinety diagnozujące wszystko i od razu proponujące nabycie stosownych "leków" istnieją od lat i od lat tak samo wyciągają naiwnym pieniądze z kieszeni

Navika - przepraszam , ale najpierw poducz się trochę fizjologii , a dopiero potem pisz o zakwaszeniu i nieszczelnych jelitach przy nieszczelnych jelitach ma się zapalenie otrzewnej , kiedy treść jelitowa wyleje się do jamy otrzewnej a ph organizmu jest utrzymywane w stałych granicach , jeżeli jakiś proces chorobowy tę równowagę zaburzy , człowiek ląduje z kwasicą w szpitalu
Tudzież poczytaj sobie o sposobach leczenia nadciśnienia czy cukrzycy typu II , gdzie pierwszym krokiem leczenia konwencjonalnego jest zmiana trybu życia i odpowiednia dieta .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.

Edytowane przez Parabelka
Czas edycji: 2015-09-27 o 14:44
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 12:45   #15
switeziankamarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 65
Dot.: Tradycyjne metody leczenia/ medycyna wschodnia - Czy to ma sens?

Jesteś kolejną osobą, która jest zagrzybiona, i potrzeba ci dużo dodatkowego odtruwania i testów, które oczywiście kosztują, a tak naprawdę wystarczy dobrze dobrana dieta i nie jedzenie śmieciowego jedzenia
switeziankamarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 13:45:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:26.