Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-06, 09:20   #1
Banderoza
Rozeznanie
 
Avatar Banderoza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 853

Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!!


Mam taki problem, że ostatnio mało korzystam z solarium, bo swędzi mnie skóra głównie na rękach i nogach jakieś dwa dni po opalaniu, potem to mija, ale teraz to już przegięcie!!!

Byłam w piątek na solarium, a w sobotę (czyli wczoraj przez cały dzień) i dziś masakrycznie mnie swędzi i mam wysypkę. głównie nogi i ręce. Fotki to obrazują

Moje pytanie jest takie: CO TO JEST?? Jak sobie pomóc? Zazwyczaj swędzenie po dwóch trzech dniach mijało, a teraz nie wiem jak będzie, ale na razie bardzo swędzi...

Dodam, że CHYBA zaczęło mi się to swędzenie po solarium w momencie gdy kupiłam sobie przyspieszacz opalania Soraya. Dopiero dziś skojarzyłam ten fakt, ale nie mam pewności czy to od tego?

Dodam jeszcze, że ja GŁUPIA WARIATKA zastosowałam w piątek też ten przyspieszacz, a 1,5m-ca nie byłam na solarium więc wtedy chyba nie powinno się przyspieszacza stosować na bladą skórę?

Nie wiem czy to właśnie od tego przyspieszacza, czy może mam alergię na solarium/słońce? Kiedyś nie miałam, ale zawsze byłam czerwona po opalaniu... może nie daj Boże coś złapałam, jakiegoś grzyba?

POMOCY !!!!!!!!!!!
__________________
..Bóg Zawsze Po Mej Stronie Wiernie Trwa.. <Secret>
Banderoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 09:27   #2
Banderoza
Rozeznanie
 
Avatar Banderoza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 853
Dot.: Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!!

Te zdjęcia są słabe choć starałam się oddać dokładnie to co mam na rękach i nogach, ale mało widać więc opiszę tą wysypkę...

To jest tak, że jak się nie drapie to praktycznie jej nie ma i malutko swędzi, ale nagle takie swędzenie przychodzi, że muszę się podrapać i wtedy wiadomo, że odrazu zaczerwienienie i taka kaszka wyskakuje(drobna wysypeczka) a potem jak już się nie drapię to z tej wysypki takie czerwone plamki i potem widać coraz mniej aż znów zacznie swędzieć


swędzą głównie nogi i ręce... Nogi raczej od koloana w dół a ręcę na całości..

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Najbardziej widać na fotce 3 i może 5

Ogólnie na zdjęciach ładnie to wygląda w rzeczywistości nieco gorzej
__________________
..Bóg Zawsze Po Mej Stronie Wiernie Trwa.. <Secret>
Banderoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 09:37   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!!

Zjedz wapno, jeśli nie pomoże, idź do lekarza - co tu więcej pisać?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 09:56   #4
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!!

to może być wszystko - od uczulenia poprzez infekcję skórną...tylko lekarz - dermatolog jest w stanie ci pomóc.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 09:56   #5
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!!

A myli Ci łóżko po poprzedniej osobie?
Wypij wapno, powinno pomóc. I nie drap się!
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 10:21   #6
krucha babeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 34
Dot.: Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!!

Może to pokrzywka (strasznie swędzi ) ,wypij wapno
krucha babeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 10:55   #7
moniska44444
Raczkowanie
 
Avatar moniska44444
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 86
Dot.: Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!!

witaj...jak dla mnie jest alergia na któryś zkładnik z tego kremu przyspieszającego opalanie... a że pewnie smarowałaś głownie ręce i nogi to dlatego tak też się stało... twoja skóra broni się dlatego też wystapiło swędzenie i wysypka...proponuje ci też umyć zmienioną skórę rąk i nóg mydłem antybakteryjnym...pozdraw iam
moniska44444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-06, 11:12   #8
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!!

Jeśli tyle razy zaobserwowałaś u siebie wysypkę po solarium, czemu chodziłaś na nie nadal? Bez sprawdzenia przyczyny?
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 11:54   #9
mmm87
Zadomowienie
 
Avatar mmm87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 847
Dot.: Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!!

A ta wysypka jest na części skóry, którą dotykałaś łóżka? Tak czy siak stawiam raczej na nadwrażliwość skóry na promienie słoneczne, a nie na jakieś paskudztwo złapane od poprzedniczki. Do tego jeszcze ten nowy balsam, na który mogł Cię uczulić. Na Twoim miejscu piłabym wapno i jeszcze zapytała w aptece o coś łagodzącego swędzenie i podrażnienia. Dopiero, jak to nic nie da, poszłabym do lekarza.
mmm87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 12:05   #10
Banderoza
Rozeznanie
 
Avatar Banderoza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 853
Dot.: Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!!

Łóżko było umyte!

Właśnie najdziwniejsze jest to, że przede mną opalał się mój mąż, a nie niewiadomo kto.... na tym samym łóżku przede mną mąż i jemu NIC NIE JEST. Zresztą ja zawsze opalałam się na czerwono i bardzo było po mnie widać, a on odrazu na brąz...

ever-dream - nieuważnie czytasz ostatnio, a właściwie po tym jak korzystam z przyspieszacza występowało swędzenie skóry, a teraz po piątkowym opalaniu oprócz tego swędzenia wysypka. Teraz po wysypce nie pójde się opalać dopóki nie dowiem się co to jest? ...ale masz rację, że nie sprawdziłam przyczyny, a poszłam znów


mmm87 - właśnie nie, bo swędzi nawet również na piszczelach, a piszczelami nie dotykałam łóżka


moniska44444 - faktycznie najbardziej smarowałam ręce i nogi. Moze coś w tym jest...


Wypiłam wapno i LEPIEJ MI... jeszcze troszke swędzi, ale nie muszę się już drapać. Jednak obawiam się, że to nie minie tak szybko, bo to byłoby za piękne
__________________
..Bóg Zawsze Po Mej Stronie Wiernie Trwa.. <Secret>
Banderoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 12:54   #11
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!!

Cytat:
Napisane przez Banderoza Pokaż wiadomość
Łóżko było umyte!

Właśnie najdziwniejsze jest to, że przede mną opalał się mój mąż, a nie niewiadomo kto.... na tym samym łóżku przede mną mąż i jemu NIC NIE JEST. Zresztą ja zawsze opalałam się na czerwono i bardzo było po mnie widać, a on odrazu na brąz...

ever-dream - nieuważnie czytasz ostatnio, a właściwie po tym jak korzystam z przyspieszacza występowało swędzenie skóry, a teraz po piątkowym opalaniu oprócz tego swędzenia wysypka. Teraz po wysypce nie pójde się opalać dopóki nie dowiem się co to jest? ...ale masz rację, że nie sprawdziłam przyczyny, a poszłam znów


mmm87 - właśnie nie, bo swędzi nawet również na piszczelach, a piszczelami nie dotykałam łóżka


moniska44444 - faktycznie najbardziej smarowałam ręce i nogi. Moze coś w tym jest...


Wypiłam wapno i LEPIEJ MI... jeszcze troszke swędzi, ale nie muszę się już drapać. Jednak obawiam się, że to nie minie tak szybko, bo to byłoby za piękne
Faktycznie źle doczytałam, przepraszam Mi też się wydaje, że to najzwyklejsze uczulenie.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-06, 14:31   #12
emza
Rozeznanie
 
Avatar emza
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 502
Dot.: Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!!

stwierdzic moge, ze nie jest to grzyb. na solarium najczesciej mozna zalapac Malassezie, ktora powoduje lupiez pstry (biale dobrze odgraniczone zmiany zluszczajace,biale). mysle ze jest to zwykla reakcja alergiczna. pamietajmy, ze nie pierwszy kontakt z alergenem wywoluje reakcje, lecz nastepne. poza tym osoby z blada karnacja (I i II typ wg Fitzpatrica) nie powinny czesto chodzic na solarium, a tym bardziej stosowac tzw przyspieszaczy opalania. wez sobie duza dawke wapna, nie drap i poczkaj dzien lub dwa, bo jak pojdziesz do dermatologa to moze cie niemilo potraktowac.
emza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 16:27   #13
Banderoza
Rozeznanie
 
Avatar Banderoza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 853
Dot.: Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!!

Emza - dzięki ważne, że to żaden grzyb... piję wapno i smaruje to sudokremem i jest lepiej mam nadzieje, że 2 max 3 dni i się z tym pożegnam. Na solarium będę uważała.... a na przyspieszaczu przeczytałam, że nie ma on w sobie żaqdnych filtrów ochronnych
Czytam takie rzeczy po fakcie

Jak ktoś jeszcze ma jakąś opinię to bardzo proszę, bo zaglądam tu co 5 minut

PS. staram się nie drapać i dobrze mi idzie
__________________
..Bóg Zawsze Po Mej Stronie Wiernie Trwa.. <Secret>
Banderoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 17:28   #14
olunek
Zadomowienie
 
Avatar olunek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 169
GG do olunek
Dot.: Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!!

hej,
mi nieraz wyskakiwalo takie cos jak bylam za długo po dlugiej przerwie pod lampami.na slonce kiedys tez tak reagowalam( oparzenie).u mnie pojawia sie to glownie na dekolcie. kup w aptece BEPANTHEN maść albo PANTHENOL zel. ulge moze tez przyniesc fenistil w zelu. a w solarium polecam uzywac profesjonalne kosmetyki ochronne ( nie przyspieszacze).
pozdrawiam
__________________
cierpliwość to geniusz ...


DOKĄDKOLWIEK PÓJDE, PONIOSĘ ZE SOBĄ TWÓJ PIERWSZY KRZYK....
paula darcy

dukan
68......67.....65..... .63....61.....58.....57:l ove:.....55
olunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 21:57   #15
emza
Rozeznanie
 
Avatar emza
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 502
Dot.: Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!!

z tego co sie orientuje to zaden przyspieszacz nie ma filtrow, jedynie niektore zapewniaja ochrone DNA komorki, ale nie wiem czy bylo to jakos sprawdzane. jest jeszcze jedna sprawa, ale malo sie na tym znam. wiem, ze unia dopuszcza lozka z dana dawka szkodliwa, a stare lozka (ktorych jest na polskim rynku najwiecej) maja ta dawke wyzsza nawet o 5-10 razy i jak masz wrazliwa skore to rowniez to moglo sie przyczynic, ale miejmy nadzieje, ze lada moment wysypka zniknie powodzenia!
emza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 09:02   #16
kalaaa83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 403
GG do kalaaa83
Dot.: Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!!

tez takie coś miałam. okazało sie ze moja skóra jest uczulona na srodek dezynfekujący łóżko. Uaktywnialo sie to wlasnie po 1-2 dniach jak skora już "ochłoneła" po smażeniu.

przestałam chodzic na solarium.
kalaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 09:25   #17
Banderoza
Rozeznanie
 
Avatar Banderoza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 853
Dot.: Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!!

Minęły dwa dni... cały czas piłam wapno i przeszło !!!
Czasami coś tam jeszcze zaswędzi, ale nie ma już żadnej wysypki i jest super
Teraz wiem, że to jednak uczulenie, ale muszę dowiedzieć się na co...
Obstawiam ten przyspieszacz, bo tak jak pisałam problemy ze skórą zaczęły się odkąd go mam, a ja nie skojarzyłam faktów...

Wapno jeszcze popijam... dzięki dziewczyny
__________________
..Bóg Zawsze Po Mej Stronie Wiernie Trwa.. <Secret>
Banderoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 11:08   #18
latica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Swędząca wysypka po solarium! Pomocy! FOTKI !!!!!!!

jezeli chodzio tą wysypkę to ja mam to samo. i niestety jest to od tych kremów przyspieszających opalanie w solarium. bylam u dermatologa i przepisał mi silne leki hormonalne na to świnstwo. swedzi niesamowicie ale kuracja ma trwac ok. 4 dni,wiec trzeba jakos wytrzymac. zanim poszlam dolekarza piłam wapno,ale nie pomogło mi wcale. lekarka przepisała mi tez maść robioną, bo smarowałam sie hydrokortyzolem i tez nie pomagało. wiec jesli masz taka wysypke to szybko biegnij do dermatologa bo to nie ma zartów!!
latica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.