OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-29, 17:56   #3481
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
i masz babo placek jak mam spryskac jesli mam buteleczke bez atomizera..wrrr .jesli wyleje na palce i lekko wklepie ma sens?
mam cere mieszana..maslo shea bardzo dobrze sie rozgrzewa w palcach..smaruje na policzki gdy wychodze na mroz..
Na pewno masz jakieś zużyte opakowanie po odżywce w sprayu, cokolwiek. Atomizery są do kupienia w jysku, pepco. W drogeriach mogą być
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 09:20   #3482
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

To jednak nei nowa mieszanka mnie zapchała,ale czterodniowe zaniedbanie buźki Uwielbiam olej z pestek winogron. Najlepsza mieszanka pod słońcem . Ale jak mi się kończy to próbuję z olejkiem z paczuli Alverde
didaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 14:06   #3483
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

cokolwiek zrobie ,wprowadze to i tak mam kaszke na czole zaskorniki a ostatnio nawet wagry moze ocm nie jest dla mnie..wczoraj po ocm nalozylam hydrolat a pozniej olej arganowy plus 2 krople pichtowego..rano jakbym maiala wiecej czarnych kropek na nosie ..masakra!!!!uzylam szczoteczki do twarzy z cetaphilem i zmiejszyla sie ilosc tych czarnych kropek..nie wiem czyja to wina..nie mam juz aksy na kupowanie nowych rzeczy..odloze olejek arganowy to nie mam kremu..chyba ze babydream dla dzieci na wiatr sie nada na noc?a jak zrezygnuje z ocm to nie mam czym zmywac makijaz..cetaphil nie zmywa dobrze oczu...ehhhhhh
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 15:51   #3484
estre
Zakorzenienie
 
Avatar estre
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 307
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
To jednak nei nowa mieszanka mnie zapchała,ale czterodniowe zaniedbanie buźki Uwielbiam olej z pestek winogron. Najlepsza mieszanka pod słońcem . Ale jak mi się kończy to próbuję z olejkiem z paczuli Alverde
Ja też po zmianie mieszanki właśnie na olej z pestek winogron zaczynam widzieć różnicę

Bardzo dziękuję tisiphone za dobre rady, poskutkowało
estre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 17:46   #3485
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
cokolwiek zrobie ,wprowadze to i tak mam kaszke na czole zaskorniki a ostatnio nawet wagry moze ocm nie jest dla mnie..wczoraj po ocm nalozylam hydrolat a pozniej olej arganowy plus 2 krople pichtowego..rano jakbym maiala wiecej czarnych kropek na nosie ..masakra!!!!uzylam szczoteczki do twarzy z cetaphilem i zmiejszyla sie ilosc tych czarnych kropek..nie wiem czyja to wina..nie mam juz aksy na kupowanie nowych rzeczy..odloze olejek arganowy to nie mam kremu..chyba ze babydream dla dzieci na wiatr sie nada na noc?a jak zrezygnuje z ocm to nie mam czym zmywac makijaz..cetaphil nie zmywa dobrze oczu...ehhhhhh
Zrezygnuj z OCM. Mydełko biały jeleń, peeling enzymatyczny, olej arganowy na wieczór,na dzien lekki krem. Dojdziesz do ładu. Trzymam kciuki.

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Cytat:
Napisane przez estre Pokaż wiadomość
Ja też po zmianie mieszanki właśnie na olej z pestek winogron zaczynam widzieć różnicę

Bardzo dziękuję tisiphone za dobre rady, poskutkowało
Nie ma za co Jeszcze ładniejszej cery życzę
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 12:15   #3486
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Zrezygnuj z OCM. Mydełko biały jeleń, peeling enzymatyczny, olej arganowy na wieczór,na dzien lekki krem. Dojdziesz do ładu. Trzymam kciuki.

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------



Nie ma za co Jeszcze ładniejszej cery życzę
dzieki za radytakie osoby jak ty sa niezastąpione
ale mydlem nie zmyje przeciez makijazu..moze drogeryjny tani plyn micelarny?
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 16:26   #3487
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
dzieki za radytakie osoby jak ty sa niezastąpione
ale mydlem nie zmyje przeciez makijazu..moze drogeryjny tani plyn micelarny?
tak, zapomniałam o tym napisać płyn miceralny, a później oczyszczanie mydłem.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-02, 14:43   #3488
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć dziewczyny . Dzisiaj postanowiłam poszerzyć działanie wielbionych przeze mnie olei o metodę OCM. Olejowanie włosów i łykanie tranu oraz oleju wiesiołka ma na moje suche ciało zbawienny wpływ. Zanim dowiedziałam się o OCM przez 2 miesiące 2 razy dziennie zamiast kremu (często mnie uczulają i wcale nie pomagają mojej suchej skórze) nakładałam na twarz oliwę z oliwek. Rewelacja, skóra nawilżona, nie świeciła się, nie była ściągnięta, pod makijaż jak znalazł, pory niezapchane. Potem wypróbowałam olej sezamowy, ale zbyt słabo natłuszczał mi skórę, ściągnięta aż piekła, dlatego z braku laku przerzuciłam się na tłusty krem oliwkowy z Ziaji, który miałam na stanie - też b. dobrze się spisuje. Chciałabym za jednym zamachem załatwić demakijaż, mycie i natłuszczanie skóry. Cerę mam suchą, skłonną do podrażnień i alergii, ze świecącą się strefą T. Moja dzisiejsza mieszanka: 1 łyżeczka oleju rycynowego i 4 łyżeczki sezamowego, przesuszyły mi skórę. Dołożyłam kolejne 2 łyżeczki sezamu do mieszanki. Myślę, że potrzebny mi bardziej tłusty olej, dlatego planuję dokupić oliwę z oliwek i ją stosować przy OCM. Kusi mnie olej winogronowy. Myślicie, że byłby wystarczająco tłusty? Bo nie chcę kupić kolejnego sezamowego bubla - jego chyba zużyję do picia.
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 14:51   #3489
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez animale Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny . Dzisiaj postanowiłam poszerzyć działanie wielbionych przeze mnie olei o metodę OCM. Olejowanie włosów i łykanie tranu oraz oleju wiesiołka ma na moje suche ciało zbawienny wpływ. Zanim dowiedziałam się o OCM przez 2 miesiące 2 razy dziennie zamiast kremu (często mnie uczulają i wcale nie pomagają mojej suchej skórze) nakładałam na twarz oliwę z oliwek. Rewelacja, skóra nawilżona, nie świeciła się, nie była ściągnięta, pod makijaż jak znalazł, pory niezapchane. Potem wypróbowałam olej sezamowy, ale zbyt słabo natłuszczał mi skórę, ściągnięta aż piekła, dlatego z braku laku przerzuciłam się na tłusty krem oliwkowy z Ziaji, który miałam na stanie - też b. dobrze się spisuje. Chciałabym za jednym zamachem załatwić demakijaż, mycie i natłuszczanie skóry. Cerę mam suchą, skłonną do podrażnień i alergii, ze świecącą się strefą T. Moja dzisiejsza mieszanka: 1 łyżeczka oleju rycynowego i 4 łyżeczki sezamowego, przesuszyły mi skórę. Dołożyłam kolejne 2 łyżeczki sezamu do mieszanki. Myślę, że potrzebny mi bardziej tłusty olej, dlatego planuję dokupić oliwę z oliwek i ją stosować przy OCM. Kusi mnie olej winogronowy. Myślicie, że byłby wystarczająco tłusty? Bo nie chcę kupić kolejnego sezamowego bubla - jego chyba zużyję do picia.
Może olej sojowy? Z kiełków pszenicy? Arganowy jest trochę drogi, ale też może być. Możesz też zmniejszyć ilość rycynowego.

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Poszukaj jeszcze informacji na blogach
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 20:17   #3490
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej, dawno nie zaglądałam, Mimo wszystko stosuję OCM.
Piszę, ponieważ skończyła mi się mieszanka, no i zastanawiam się nad olejkiem arganowym, (zmieszała bym go z sezamowym, bo dobrze mi służył)
Problem w tym, że nie wiem gdzie go kupić?
W aptece? czy lepiej w necie? co wychodzi taniej(no i czy w ogóle mogę go w aptece kupić czy gdzieś indziej?) czy czasami cena za wysyłkę nie spowoduję, że na to samo wyjdzie?
No i jeżeli w necie to gzie wy kupujecie, żeby było sprawdzone źródło, bo szukałam, nie i widzę, że oszukują, na stronie głównej jest napisane, że 50ml a w sklepie że 30, no a cena prawie jak za 50XD, no i żeby się nie nabrać czasami
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 08:28   #3491
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Hej, dawno nie zaglądałam, Mimo wszystko stosuję OCM.
Piszę, ponieważ skończyła mi się mieszanka, no i zastanawiam się nad olejkiem arganowym, (zmieszała bym go z sezamowym, bo dobrze mi służył)
Problem w tym, że nie wiem gdzie go kupić?
W aptece? czy lepiej w necie? co wychodzi taniej(no i czy w ogóle mogę go w aptece kupić czy gdzieś indziej?) czy czasami cena za wysyłkę nie spowoduję, że na to samo wyjdzie?
No i jeżeli w necie to gzie wy kupujecie, żeby było sprawdzone źródło, bo szukałam, nie i widzę, że oszukują, na stronie głównej jest napisane, że 50ml a w sklepie że 30, no a cena prawie jak za 50XD, no i żeby się nie nabrać czasami
ZSK i BU polecam sprawdzone źródło.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 18:48   #3492
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześc

Od kilki dni stosuję oleje, mam zmieszany rycynowy z oliwą z oliwek ( i byc może słonecznikowym, przyznam się że nie pamiętam ). Podkłady, których używam dośc mocno zapychają mi skórę, głównie nos i okolice skrzydełek nosa. Jeszcze nie spotkałam podkładu który mnie nie zapycha, mam dużo do ukrycia... Czy oleje powinny wyczyścic też tak mocno zapchane pory? Dotychczas udało mi się jedynie wyczyscic mechanicznie, ale to też nie najlepsze wyjscie... Oleje super nawilzaja mi skore, ale co z tymi porami? Moze robie cos źle, czy to może byc kwestia np niewystarczajaco cieplej wody? Albo innego błędu?
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12

Edytowane przez Przylepa73
Czas edycji: 2013-01-06 o 18:50
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 19:05   #3493
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Cześc

Od kilki dni stosuję oleje, mam zmieszany rycynowy z oliwą z oliwek ( i byc może słonecznikowym, przyznam się że nie pamiętam ). Podkłady, których używam dośc mocno zapychają mi skórę, głównie nos i okolice skrzydełek nosa. Jeszcze nie spotkałam podkładu który mnie nie zapycha, mam dużo do ukrycia... Czy oleje powinny wyczyścic też tak mocno zapchane pory? Dotychczas udało mi się jedynie wyczyscic mechanicznie, ale to też nie najlepsze wyjscie... Oleje super nawilzaja mi skore, ale co z tymi porami? Moze robie cos źle, czy to może byc kwestia np niewystarczajaco cieplej wody? Albo innego błędu?
Na mocno zanieczyszczone pory potrzeba czasu. Jest duże prawdopodobieństwo, że się uda [ mnie się udało ]. Ale potrzeba czas i systematyczności Warto robić od czas do czasu peeling enzymatyczny.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 19:15   #3494
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Na mocno zanieczyszczone pory potrzeba czasu. Jest duże prawdopodobieństwo, że się uda [ mnie się udało ]. Ale potrzeba czas i systematyczności Warto robić od czas do czasu peeling enzymatyczny.
Myslisz ze nawet kiedy nadal bedę uzywac tych podkładow, ktorych uzywam, to uda sie zwalczyc to zapychanie? Myję tak twarz rano i wieczorem, zobaczymy za jakis czas jakie będą efekty dzięki!
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 19:25   #3495
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Myslisz ze nawet kiedy nadal bedę uzywac tych podkładow, ktorych uzywam, to uda sie zwalczyc to zapychanie? Myję tak twarz rano i wieczorem, zobaczymy za jakis czas jakie będą efekty dzięki!

Nie polecam używania OCM rano, może to zaszkodzić.Pisałam niedawno o tym.

Cytat:
Rano nie polecam olejów. Skóra "pracuje", malujesz się,poci się, narażona jest na czynniki środowiskowe, dotykasz dłońmi twarzy, pory się rozszerzają, produkuje się sebum... Olej w tym przeszkadza.
Lepiej zainwestować w delikatny żel/mydełko Aleppo/dermaglin/biały jeleń. Użyć hydrolatu/toniku. I leciutkiego kremu nawilżającego.

Oleje nie nawilżają - jedynie pomagają zatrzymywać wodę w skórze.

Myślę, że może się udać. Ale to potrwa.

A jeśli nie - zostają kwasy.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 19:41   #3496
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Nie polecam używania OCM rano, może to zaszkodzić.Pisałam niedawno o tym.


Lepiej zainwestować w delikatny żel/mydełko Aleppo/dermaglin/biały jeleń. Użyć hydrolatu/toniku. I leciutkiego kremu nawilżającego.

Oleje nie nawilżają - jedynie pomagają zatrzymywać wodę w skórze.

Myślę, że może się udać. Ale to potrwa.

A jeśli nie - zostają kwasy.

Nie czytałam całego watku. W takim razie bedę tak myc skore tylko wieczorem Dzięki za podpowiedzi, niedlugo zloze zamowienie na kilka kosmetykow. Powiedz mi jeszcze, proszę, bo widze ze dobrze znasz temat. Jak to jest z tymi porami? Zapychają się tak, bo są niedostatecznie oczyszczone i np kwasy czy oleje sprawiłyby, że nie zapychałyby się tak mocno jak teraz? Czy oczyszczenie dałoby efekt długotrwały, czy tylko do następnego nałożenia podkładu i zapchania ich?
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 19:52   #3497
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Nie czytałam całego watku. W takim razie bedę tak myc skore tylko wieczorem Dzięki za podpowiedzi, niedlugo zloze zamowienie na kilka kosmetykow. Powiedz mi jeszcze, proszę, bo widze ze dobrze znasz temat. Jak to jest z tymi porami? Zapychają się tak, bo są niedostatecznie oczyszczone i np kwasy czy oleje sprawiłyby, że nie zapychałyby się tak mocno jak teraz? Czy oczyszczenie dałoby efekt długotrwały, czy tylko do następnego nałożenia podkładu i zapchania ich?
Kiedy nakładasz ciepłą szmatkę, otwierasz pory. Do otwartych porów dostaje się olej i rozpuszcza zanieczyszczenia. Na koniec zamykasz pory.
Ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie. To zależne od kosmetyków jakie stosujesz. Ale myślę, że będą się zanieczyszczały w mniejszym stopniu.
Możesz zmienić podkład na taki bez silikonów [moją skórę zapychały niemiłosiernie].

Myślę,że kiedy zmienisz pielęgnacje, stan skóry się poprawi i nie potrzeba będzie mocno kryjących podkładów

Pamiętaj, żeby nie trzeć skóry mocno szmatką, bo może to spowodować wysyp.
Jeśli masz skłonności do podskórnych gul na twarzy - skróć masaż.

I oczywiście - higiena. Szmatki pierz często, możesz je odkażać też w mikrofalówce w międzyczasie. Zimną wodą raczej ochlap porządnie twarz parę razy, zamiast przykładać mikrofibrę.

Powodzenia
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 20:05   #3498
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Kiedy nakładasz ciepłą szmatkę, otwierasz pory. Do otwartych porów dostaje się olej i rozpuszcza zanieczyszczenia. Na koniec zamykasz pory.
Ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie. To zależne od kosmetyków jakie stosujesz. Ale myślę, że będą się zanieczyszczały w mniejszym stopniu.
Możesz zmienić podkład na taki bez silikonów [moją skórę zapychały niemiłosiernie].

Myślę,że kiedy zmienisz pielęgnacje, stan skóry się poprawi i nie potrzeba będzie mocno kryjących podkładów

Pamiętaj, żeby nie trzeć skóry mocno szmatką, bo może to spowodować wysyp.
Jeśli masz skłonności do podskórnych gul na twarzy - skróć masaż.

I oczywiście - higiena. Szmatki pierz często, możesz je odkażać też w mikrofalówce w międzyczasie. Zimną wodą raczej ochlap porządnie twarz parę razy, zamiast przykładać mikrofibrę.

Powodzenia

Wielkie dzieki, bardzo mi pomoglaś Za jakis czas napisze, jak mi sie powiodła ta przeprawa z cerą
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 20:12   #3499
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Wielkie dzieki, bardzo mi pomoglaś Za jakis czas napisze, jak mi sie powiodła ta przeprawa z cerą
Poczytaj na biochemii o innych sposobach, żeby wzbogacić pielęgnacje - żele hialuronowe [albo żel lniany], różne samorobione kremy

Pochwal się koniecznie
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-07, 12:53   #3500
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Nie polecam używania OCM rano, może to zaszkodzić.Pisałam niedawno o tym.


Lepiej zainwestować w delikatny żel/mydełko Aleppo/dermaglin/biały jeleń. Użyć hydrolatu/toniku. I leciutkiego kremu nawilżającego.

Oleje nie nawilżają - jedynie pomagają zatrzymywać wodę w skórze.
mam pytanie odnoście tej informacji. woda, delikatne żele i toniki podrażniają i ściągają moją suchą skórę, a po kremach nawilżających mam wypryski. najlepiej sprawdzało się dla mnie ochlapać rano buzię wodą a potem nałożyć cienką warstwę oliwy z oliwek i na to makijaż. nic się nie zapychało, nic nie świeciło, żadnych suchych skórek - cera idealna . odkąd stosuję OCM (kilka dni), robiłam to też rano. rozumiem że jeżeli ma zaszkodzić to lepiej wrócić do wcześniejszej porannej metody z wodą i oliwą? nie mam problemów z gulami podskórnymi, jednak niezbyt widoczne zaskórniki otwarte i zamknięte posiadam, a oczywiście nie chciałabym zaognić tego.
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 18:22   #3501
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez animale Pokaż wiadomość
mam pytanie odnoście tej informacji. woda, delikatne żele i toniki podrażniają i ściągają moją suchą skórę, a po kremach nawilżających mam wypryski. najlepiej sprawdzało się dla mnie ochlapać rano buzię wodą a potem nałożyć cienką warstwę oliwy z oliwek i na to makijaż. nic się nie zapychało, nic nie świeciło, żadnych suchych skórek - cera idealna . odkąd stosuję OCM (kilka dni), robiłam to też rano. rozumiem że jeżeli ma zaszkodzić to lepiej wrócić do wcześniejszej porannej metody z wodą i oliwą? nie mam problemów z gulami podskórnymi, jednak niezbyt widoczne zaskórniki otwarte i zamknięte posiadam, a oczywiście nie chciałabym zaognić tego.
Jestem zdania, że jeśli coś służy, to nie ma czego zmieniać
Ale należysz do odsetku dziewczyn, które mogą tak robić. Stosujesz tą metodę dopiero parę dni, więc nie wiadomo co dalej.
Oprócz natłuszczania polecam nawilżanie To bardzo istotne.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 00:45   #3502
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Jestem zdania, że jeśli coś służy, to nie ma czego zmieniać
Ale należysz do odsetku dziewczyn, które mogą tak robić. Stosujesz tą metodę dopiero parę dni, więc nie wiadomo co dalej.
Oprócz natłuszczania polecam nawilżanie To bardzo istotne.
Dziękuję bardzo
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 14:06   #3503
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej a ja mam taki problem... Stosuje ocm od ok. 1,5 miesiąca. cała metoda bardzo mi się podoba i jestem jej wielką fanką. Ale jak na początku stosowania tej metody oczyszczania moje pory były super oczyszczone, zamknięte i w ogóle tak teraz zaobserwowałam (od ok. tygodnia), że pory są znowu troszeczkę zapchane... Nie mam na twarzy "wysypu" ani nic wskazującego na oczyszczanie (chociaż może to tak ma działać w moim przypadku). Zastanawiam się czy może moja skóra się uodporniła na tą metodę.... nie wiem sama. Wiem jednak, że z metody nie zrezygnuję bo nawet jeżeli będę miała lekko zapchane pory i to tak bardzo ładnie wygładza mi twarz i w 100% usunęła suche skórki. A może zmienić olej? Używam Alterry i babydream (oczywiście nie jednocześnie) Ma ktoś jakiś pomysł na moją "dolegliwość"
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 14:29   #3504
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
Hej a ja mam taki problem... Stosuje ocm od ok. 1,5 miesiąca. cała metoda bardzo mi się podoba i jestem jej wielką fanką. Ale jak na początku stosowania tej metody oczyszczania moje pory były super oczyszczone, zamknięte i w ogóle tak teraz zaobserwowałam (od ok. tygodnia), że pory są znowu troszeczkę zapchane... Nie mam na twarzy "wysypu" ani nic wskazującego na oczyszczanie (chociaż może to tak ma działać w moim przypadku). Zastanawiam się czy może moja skóra się uodporniła na tą metodę.... nie wiem sama. Wiem jednak, że z metody nie zrezygnuję bo nawet jeżeli będę miała lekko zapchane pory i to tak bardzo ładnie wygładza mi twarz i w 100% usunęła suche skórki. A może zmienić olej? Używam Alterry i babydream (oczywiście nie jednocześnie) Ma ktoś jakiś pomysł na moją "dolegliwość"
Miałam tak samo U mnie to akurat było przejściowe, bez wyraźnej przyczyny [niczego nie zmieniałam w pielęgnacji]. Przeszło samo powoli, proces się przyspieszył, kiedy skończyła mi się stara mieszanka i zmieniłam na inną
Nie ma się czym martwić

Możesz na parę dni odstawić OCM w ramach eksperymentu i zobaczyć co dalej, albo przeczekać. Chyba, że zmieniałaś krem,podkład, puder... To może wpływać. Ale powinno się unormować.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 09:37   #3505
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Miałam tak samo U mnie to akurat było przejściowe, bez wyraźnej przyczyny [niczego nie zmieniałam w pielęgnacji]. Przeszło samo powoli, proces się przyspieszył, kiedy skończyła mi się stara mieszanka i zmieniłam na inną
Nie ma się czym martwić

Możesz na parę dni odstawić OCM w ramach eksperymentu i zobaczyć co dalej, albo przeczekać. Chyba, że zmieniałaś krem,podkład, puder... To może wpływać. Ale powinno się unormować.
No w sumie niby zmieniłam krem i podkład - może rzeczywiście to zmiana kosmetyków tak wpłynęła na skórę. A czy orientujesz się jakich składników unikać w kremach, podkładach? Dowiedziałam się żeby unikać parafiny (więc unikam jak ognia) w nowych kosmetykach jej nie ma. Ale może są jeszcze inne składniki, których warto się pozbyć z kosmetyków? Szczerze mówiąc dopiero się uczę poznawania składów i wcale nie jest takie łatwe znalezienie odpowiedniego kosmetyku, a rozszyfrowanie tych wszystkich składników przyprawia o zawrót głowy... Wracając jeszcze do ocm - metoda jest świetna i nie zrezygnuję z niej będę kombinować dalej aż osiągnę idealne dla siebie rozwiązanie.
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 15:19   #3506
wilwarin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 7
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czytam Was i czytam i tak pomyslalam ze opowiem jak to u mnie bylo z OCM Zaczęłam od gotowego olejku Alterry i to byl bląd. Na poczatku bylo ok ale potem moja cera wygladala coraz gorzej. Mimo to nie zrazilam sie i postanowilam zrobic wlasna mieszanke. Na poczatku zmieszlam 20 % olejku rycynowego i 80 % olejku Babydream. Niby ok ale szału nie bylo więc przy następnej mieszance dałam tylko 10% olejku rycynowego i reszte Babydream. I to był strzał w dziesiatke Od dwoch miesiecy oczyszczam tak twarz i nie wyobrazam sobie innego sposobu. Kazda z Nas sama indywidualnie musi sprawdzic co na nia dziala najlepiej i w jakich ilosciach. Ponad to po takim olejowaniu przemywam twarz plynem micelarnym i nakladam krem. Bez przemycia plynem moja skora czasem sie zapycha i po jakims czasie mam wypsryski. Zycze Wszystkim powodzenia w szukaniu najlepszej dla siebei kombinacji
wilwarin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 18:30   #3507
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
No w sumie niby zmieniłam krem i podkład - może rzeczywiście to zmiana kosmetyków tak wpłynęła na skórę. A czy orientujesz się jakich składników unikać w kremach, podkładach? Dowiedziałam się żeby unikać parafiny (więc unikam jak ognia) w nowych kosmetykach jej nie ma. Ale może są jeszcze inne składniki, których warto się pozbyć z kosmetyków? Szczerze mówiąc dopiero się uczę poznawania składów i wcale nie jest takie łatwe znalezienie odpowiedniego kosmetyku, a rozszyfrowanie tych wszystkich składników przyprawia o zawrót głowy... Wracając jeszcze do ocm - metoda jest świetna i nie zrezygnuję z niej będę kombinować dalej aż osiągnę idealne dla siebie rozwiązanie.
To bardziej wina kremu lub podkładów.
Teraz na myśl przychodzą mi tylko silikony... Hm. Najlepiej zapytać kogoś z wykształceniem w tym kierunku,np.Kascysko.:ehe m:

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez wilwarin Pokaż wiadomość
Czytam Was i czytam i tak pomyslalam ze opowiem jak to u mnie bylo z OCM Zaczęłam od gotowego olejku Alterry i to byl bląd. Na poczatku bylo ok ale potem moja cera wygladala coraz gorzej. Mimo to nie zrazilam sie i postanowilam zrobic wlasna mieszanke. Na poczatku zmieszlam 20 % olejku rycynowego i 80 % olejku Babydream. Niby ok ale szału nie bylo więc przy następnej mieszance dałam tylko 10% olejku rycynowego i reszte Babydream. I to był strzał w dziesiatke Od dwoch miesiecy oczyszczam tak twarz i nie wyobrazam sobie innego sposobu. Kazda z Nas sama indywidualnie musi sprawdzic co na nia dziala najlepiej i w jakich ilosciach. Ponad to po takim olejowaniu przemywam twarz plynem micelarnym i nakladam krem. Bez przemycia plynem moja skora czasem sie zapycha i po jakims czasie mam wypsryski. Zycze Wszystkim powodzenia w szukaniu najlepszej dla siebei kombinacji
I fajnie
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 18:07   #3508
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
No w sumie niby zmieniłam krem i podkład - może rzeczywiście to zmiana kosmetyków tak wpłynęła na skórę. A czy orientujesz się jakich składników unikać w kremach, podkładach? Dowiedziałam się żeby unikać parafiny (więc unikam jak ognia) w nowych kosmetykach jej nie ma. Ale może są jeszcze inne składniki, których warto się pozbyć z kosmetyków? Szczerze mówiąc dopiero się uczę poznawania składów i wcale nie jest takie łatwe znalezienie odpowiedniego kosmetyku, a rozszyfrowanie tych wszystkich składników przyprawia o zawrót głowy... Wracając jeszcze do ocm - metoda jest świetna i nie zrezygnuję z niej będę kombinować dalej aż osiągnę idealne dla siebie rozwiązanie.

Na mnie totalnie źle działają wszelkie silikony, mineral oil, petrolatum, capric triglyceride (ale to nie zawsze), im więcej parabenów tym moja cera jest bardziej podrażniona, olej słonecznikowy, oliwa z oliwek... Niestety, innej opcji jak autopsja nie ma, każda cera ma minimalnie inne upodobania
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 20:17   #3509
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
Na mnie totalnie źle działają wszelkie silikony, mineral oil, petrolatum, capric triglyceride (ale to nie zawsze), im więcej parabenów tym moja cera jest bardziej podrażniona, olej słonecznikowy, oliwa z oliwek... Niestety, innej opcji jak autopsja nie ma, każda cera ma minimalnie inne upodobania
Może olej z orzechów włoskich? Ma współczynnik zapychalności równy 0.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 20:47   #3510
Roo__
Raczkowanie
 
Avatar Roo__
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam,
zgłaszam się z małym problemem i mam nadzieje że pomożecie mi dojść, gdzie leży problem, bo może się mylę ...

Mam cere tłustą (nie tylko cerę, nigdy nic mi się nie przesuszało, ani nie łuszczyło) nadmierne świecenie towarzyszy mi odkąd pamiętam, ale też skóra zawsze była odporna na różne zabiegi - kwas salicylowy, glikolowy, w ogóle mnie nie podrażniały, a złuszczenia były malutkie.

Po przeczytaniu kilku blogów, wizażowego wątku i obejrzeniu kilku filmików, postanowiłam zaryzykować i spróbować.
OCM zaczęłam od niewinnego zastosowania alterry. Efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania, więc popłynęłam .. w morzu olejków

I tutaj zaczyna się problem. O ile wspomniana wcześniej alterra pięknie działa na mojej buzi, tak mieszanki innych olejków już nie.
Na początek wybrałam przepis 30% rycyny na 70% olejku bazowego (olej z orzechów włoskich, pestek winogron, a ostatnio sezamowy - stosowałam je przemiennie, aby sprawdzić który lepszy)
Rano obudziłam się wyschnięta na wiór, na całej twarzy. Wróciłam więc do alterry. Po paru dniach, gdy już wszystko wróciło do normy, spróbowałam znowu, tym razem 10% rycyny i sytuacja powtórzyła się.
Wczoraj postanowiłam robić ostatnią próbę. Dodałam dosłownie dwie krople rycyny - efekt identyczny, tak jakby ilość nie miała żadnego znaczenia. W między czasie robiłam też próby samego olejku bazowego bez wspomagaczy - efekty były podobne do zastosowania alterry, szczególnie przy sezamowym, czyli piękna buzia.

Wywnioskowałam że problem leży w rycynie (nawet usta mi wysuszyła)
I teraz nie wiem co robić dalej, bo to rycyna ma za zadanie oczyszczać skórę. Jest sens ocem'ować się samym olejkiem, sezamowym np? czy ewentualnie są inne olejki, którymi można zastąpić rycynę?

Zastanawia mnie jeszcze fakt, że alterra ma w swoim składzie również ten olejek, a po niej nic mi się nie dzieje podobnego i w zasadzie nie zawracałabym sobie tym głowy, gdyby nie fakt, że już mi się skończyła i nie mogę jej na razie nigdzie dostać, a OCM chce kontynuować.
Nurtuje mnie również fakt, że olejek rycynowy nakładałam na włosy oraz skórę głowy, a przede wszystkim rzęsy i wtedy nie zauważałam, żeby coś było nie tak ...

Może mi któraś z Was pomóc?
Roo__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:26.