Pierwsze tabletki antykoncepcyjne i współżycie podczas przerwy na krwawienie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-10, 12:19   #1
lemoniada_cytrynowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6

Pierwsze tabletki antykoncepcyjne i współżycie podczas przerwy na krwawienie


Witam Niedawno rozpoczęłam moje pierwsze opak. tabletek antykoncepcyjnych Naraya. ostatnie krwawienie miałam 31 marca i wtedy wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Koniec opakowania przypada zatem na 20 kwietnia i robię przerwę 7 dni na krwawienie. I tu pojawia się moje pytanie: czy mogę (bezpiecznie) współżyć jeszcze 20 kwietnia, jeśli 21 kwietnia to już dzień bez tabletki?
lemoniada_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 12:24   #2
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Pierwsze tabletki antykoncepcyjne i współżycie podczas przerwy na krwawienie

Podczas 7 dniowej przerwy w braniu tabletek jesteś zabezpieczona tak samo jak podczas ich brania, aczkolwiek jeśli to Twoje pierwsze opakowanie (organizm się przyzwyczaja średnio 3 miesiące), zabezpieczyłabym się dodatkowo.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 12:28   #3
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Pierwsze tabletki antykoncepcyjne i współżycie podczas przerwy na krwawienie

Teoretycznie jesteś zebezpieczona od pierwszej tabletki A co do 7 dniowej przerwy- wtedy też zabezpieczenie działa, możesz spokojnie współżyć- od razu krwawienie nie przyjdzie, tylko tak po 2-3 dniach ( chociaż to indywidualna reakcja organizmu) Tylko pamiętaj, żeby przerwa nie była dłuższa niż te 7 dni
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 12:47   #4
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierwsze tabletki antykoncepcyjne i współżycie podczas przerwy na krwawienie

Cytat:
Napisane przez lemoniada_cytrynowa Pokaż wiadomość
Witam Niedawno rozpoczęłam moje pierwsze opak. tabletek antykoncepcyjnych Naraya. ostatnie krwawienie miałam 31 marca i wtedy wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Koniec opakowania przypada zatem na 20 kwietnia i robię przerwę 7 dni na krwawienie. I tu pojawia się moje pytanie: czy mogę (bezpiecznie) współżyć jeszcze 20 kwietnia, jeśli 21 kwietnia to już dzień bez tabletki?
Możesz i wzielas tabletke pierwszego dnia okresu, wiec smialo, nie musisz sie dodatkowo zabezpieczac, wiec tu pani ulicznica, nie ma racji
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 13:01   #5
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierwsze tabletki antykoncepcyjne i współżycie podczas przerwy na krwawienie

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Podczas 7 dniowej przerwy w braniu tabletek jesteś zabezpieczona tak samo jak podczas ich brania, aczkolwiek jeśli to Twoje pierwsze opakowanie (organizm się przyzwyczaja średnio 3 miesiące), zabezpieczyłabym się dodatkowo.
BZDURA! każda przerwa jest zabezpieczona- nawet pierwsza- jeśli tabletki rozpoczęło się brać zgodnie z ulotką i łyka je się regularnie.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 13:06   #6
lemoniada_cytrynowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Pierwsze tabletki antykoncepcyjne i współżycie podczas przerwy na krwawienie

Dziękuję Wam bardzo dziewczyny. W ulotce też jest tak napisane, ale to moje pierwsze tabletki i wolałam się upewnić Tym bardziej, że wspólny łikend z chłopakiem wypada mi właśnie wtedy jak robię przerwę. Jeszcze raz dzieki.
lemoniada_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 13:17   #7
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Pierwsze tabletki antykoncepcyjne i współżycie podczas przerwy na krwawienie

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
BZDURA! każda przerwa jest zabezpieczona- nawet pierwsza- jeśli tabletki rozpoczęło się brać zgodnie z ulotką i łyka je się regularnie.
A czy ja mówię, że nie? Mój lekarz na pierwsze 3 opakowania zapobiegawczo poradził mi dodatkowe zabezpieczenie (burza hormonalna itp).
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 13:22   #8
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierwsze tabletki antykoncepcyjne i współżycie podczas przerwy na krwawienie

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
A czy ja mówię, że nie? Mój lekarz na pierwsze 3 opakowania zapobiegawczo poradził mi dodatkowe zabezpieczenie (burza hormonalna itp).
Dziwny lekarz.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 13:27   #9
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierwsze tabletki antykoncepcyjne i współżycie podczas przerwy na krwawienie

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Dziwny lekarz.
no! zapobiegawczo? błagam pierwsze co- zmieniłabym lekarza.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 17:15   #10
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pierwsze tabletki antykoncepcyjne i współżycie podczas przerwy na krwawienie

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Podczas 7 dniowej przerwy w braniu tabletek jesteś zabezpieczona tak samo jak podczas ich brania, aczkolwiek jeśli to Twoje pierwsze opakowanie (organizm się przyzwyczaja średnio 3 miesiące), zabezpieczyłabym się dodatkowo.
Nie wiesz, to się nie odzywaj. Brak bladego pojęcia o hormonach.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.