Awans zawodowy nauczycieli - wskazówki, porady, wasze doświadczenia itp. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-29, 21:44   #1
ania_ks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 52

Awans zawodowy nauczycieli - wskazówki, porady, wasze doświadczenia itp.


Witajcie. Mam nadzieję, że są tu jakieś młode nauczycielki i potrafią mi co nieco pomóc, rozjaśnić w głowie itp. A może komuś innemu też się ten wątek przyda przy odbywaniu stażu.
Otóż pracuję pierwszy rok w szkole - konkretnie w liceum dla dorosłych (tak, tak, zostałam rzucona na głęboką wodę ), niedługo czeka mnie podsumowanie stażu, pisanie sprawozdania, no a potem egzamin na nauczyciela kontraktowego. Szczerze mówiąc ze względu na to, że w tygodniu mam jeszcze inną pracę, a przygotowywanie się do lekcji zabierało mi mnóstwo czasu, kompletnie nie miałam kiedy zająć się sprawami związanymi ze stażem. Np. zapoznanie się z aktami prawnymi i dlatego zaczynam robić to dopiero teraz. Podpowiedzcie, jakie akty muszę koniecznie znać (chodzi mi przede wszystkim o te wewnątrzszkolne, bo niestety praca w liceum dla dorosłych jest specyficzna i kontakt z innymi nauczycielami dosyć ograniczony, więc nie bardzo mam kogo zapytać, a moja opiekunka nie miała jeszcze stażysty, więc też nie jest zbyt obeznana w temacie). Wiem, że każda szkoła ma, oprócz statutu rzecz jasna, różnego rodzaju regulaminy, wewnątrzszkolny system oceniania itp. Pytanie do bardziej zorientowanych - gdzie np. moglabym próbować o nie wypytać - w sekretariacie/bibliotece/w kadrach? Dyrektora wolałabym nie pytać .
Z aktów prawa oświatowego - Karta Nauczyciela, ustawa o systemie oświaty, podstawa programowa, rozporządzenie ws. uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli i coś jeszcze?
Zastanawia mnie, czy zdarza się, że pytają dokładnie o ich treść, czy tylko ogólnie?
Poza tym będę wdzięczna za wszelkie wypowiedzi dotyczące samej rozmowy, jak się do niej przygotować, na czym się skupić, jakie dokumenty powinnam zebrać itp. bo na razie jestem zielona w tym temacie, a myśl o napisaniu sprawozdania póki co mnie nieco przeraża, a czasu coraz mniej .

Edytowane przez ania_ks
Czas edycji: 2013-04-29 o 21:45
ania_ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 10:31   #2
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Awans zawodowy nauczycieli - wskazówki, porady, wasze doświadczenia itp.

a nie pisałaś sprawozdawania cząstkowego z pierwszego semestru?

Poszukaj wzoru w necie, sprawozdanie to pikuś. JA swoje cząstkowe napisałam w godzinę
Poza tym wszystko co miałaś zrobić i wszystkie dokumenty z którymi miałaś się zapoznac złożyłaś we wrześniu w planie rozwoju zawodowego - -po prostu zaglądnij co sama napisałaś

poza zapoznaniem się dokumentami musisz zgromadzić dokumentację zaświadczającą wykonanie założonych celów (nie wiem co sobie założyłaś w planie więc nie pomogę ) Ja np jako jeden z punktów mam działalność na rzecz promowania szkoły w regionie i dlatego zaangażowałam się w orgazniazję dni otwartych.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 16:55   #3
ania_ks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 52
Dot.: Awans zawodowy nauczycieli - wskazówki, porady, wasze doświadczenia itp.

Heledore, nie musiałam pisać żadnych sprawozdań cząstkowych w trakcie roku szkolnego, to końcowe będzie zarazem pierwsze.
A gdybym faktycznie te dokumenty miała zawarte w planie, to bym przecież nie pytała . Niestety, plan pisałam w sumie ostatniego dnia przed oddaniem i nie wypisywałam dokładnie tych aktów, tylko ogólnie wśród zadań - zapoznanie się ze szkolną dokumentacją, tj. Statut, regulaminy, dzienniki itp.
Zastanawiam się też, czy w teczce nalezy składać ze sprawozdaniem konspekty bądź scenariusze lekcji, jakieś analizy prac semestralnych itp., czy nie jest to konieczne?
Podpowiedzcie coś .

ps. Czyżby tak mało było tu nauczycielek?
ania_ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 17:17   #4
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Awans zawodowy nauczycieli - wskazówki, porady, wasze doświadczenia itp.

może byś się trochę wysiliła i poszukała sama informacji? wujek google prawdę ci powie, poza tym są całe strony poświęcone awansowi nauczycieli i tam są też fora stricte na ten temat
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 18:26   #5
ania_ks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 52
Dot.: Awans zawodowy nauczycieli - wskazówki, porady, wasze doświadczenia itp.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
może byś się trochę wysiliła i poszukała sama informacji? wujek google prawdę ci powie, poza tym są całe strony poświęcone awansowi nauczycieli i tam są też fora stricte na ten temat
Dzięki za 'złotą radę', zawsze się znajdzie osoba, która z czymś takim wyskoczy.
Poza tym miałam nadzieję, że ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami etc.

Jeśli nie masz nic innego do napisania, to nie musisz komentować.
ania_ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 18:29   #6
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Awans zawodowy nauczycieli - wskazówki, porady, wasze doświadczenia itp.

nie muszę, ale chcę. To była dobra rada żeby poszukać w miejscach, które są do tego stworzone i są kopalnią informacji
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 10:43   #7
renaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Dot.: Awans zawodowy nauczycieli - wskazówki, porady, wasze doświadczenia itp.

no i trafił się nauczyciel - coś rzeczywiście tu pusto i brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Ale dobra Łucja poszperałą w necie i znalazłą takie coś: http://awanszawodowynauczyciela.pl/awans-zawodowy, powinno się przydać. Ale co poniektózy wykzali by się większą kreatywnością - chociaż leń to leń - oczywiście bez uszczypliwości
renaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-27 11:43:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.