nowy importer tabletek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-18, 23:02   #1
lilii87
Wtajemniczenie
 
Avatar lilii87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 437

nowy importer tabletek


Hej
Mam małe pytanie. Otwieram nowy wątek bo nie widziałam do tej pory na wizazu nic takiego, a jedynie małą wzmiankę na innym portalu.
Ostatnio kupując tabletki farmaceutka zapytała się mnie, czy chcę tanszy Marvelon czy droższy
ponoć różnią się importerem. I póki co im wierzę, ale po pierwszym tygodniu brania mam jakieś mikro naprawdę mikro plamienie. Chyba, że to uszkodzenie mechanicznie, bo żadnych bólów brzucha nieodczuwam
Co wy o tym sądzicie? Pani nie utwierdziła mnie w przekonaniu o skuteczności, bo powiedziała "raczej taki sami skład, ale nie namawiam Pani"
__________________
Mój wątek ciuszkowy
wymiana
lilii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 23:16   #2
m_magda94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kołobrzeg
Wiadomości: 186
Dot.: nowy importer tabletek

leki z importu rownoleglego sa bezpieczne! maja taki sam sklad jak te z poslka ulotka i polskim opakowaniem. Są sprowadzane z terenu unii europejskiej. Skoro znajduja sie w aptece to musza byc bezpieczne i zatwierdzone przez ministerstwo zdrowia.

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:14 ----------

tylko sa sporo tansze...
m_magda94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 08:55   #3
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: nowy importer tabletek

Właśnie to jest dla mnie zastanawiające...opłaca się brać leki z imortu (przecież transport trzeba policzyć do tego) i są o wiele, wiele tańsze od "naszych".
Moja mama bierze Yasmin z importu - normalnie kosztuje 45zł, a ten importowany z angielskimi dniami tygodnia,ale polską ulotką ok.35-36zł...
Z tego wynika, że w naszym kochanym kraju nic się nie opłaca...lepiej brać od UE...
Zamawiamy na dozie bo tam sobie można zawsze wybrać, a w aptece rzadko mają te importowane.
Moich nie musze brać z importu bo Microgynon i tak jest tani
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 14:16   #4
madalena11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: nowy importer tabletek

hmm... ja kupowalam te tabletki w pl za 40 zl gdzie niegdzie znalazlam za 36-37... a teraz jestem w Angli , poszlam do lekarza i dal mi od razu 6 opakowan tych tabletek za darmo .... jeszcze przy okazji gumki .... w pl zdzieraja z biednych ludzi ... .. ;/
madalena11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 14:42   #5
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: nowy importer tabletek

No właśnie to jest dla mnie zastanawiające... w Anglii idziesz do lekarza - dostajesz antykoncepcję za darmo... gdyby w Polsce też tak było zapewne zminimalizowałoby to wpadki/niechciane ciąże/małoletnich rodziców...
No ale niestety Polsce jeszcze wieeeele brakuje do Anglii...Niestety, ale edukacja seksualna i antykoncepcja w naszym kraju kuleje...
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho

Edytowane przez anulcia_88
Czas edycji: 2010-08-19 o 14:43
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 14:46   #6
madalena11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: nowy importer tabletek

w polsce jest hardcore ... tu przynajmniej mysla o ludziach.... a w pl maja nas gdzies jednym slowem .... sa kobiety ktorych nie stac na glupie tabletki i co one maja zrobic ? a glupie gumki tez kosztuja ....;]
madalena11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 15:23   #7
lilii87
Wtajemniczenie
 
Avatar lilii87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 437
Dot.: nowy importer tabletek

dołóżcie też sobie nagonkę Kościoła na antykoncepcje i stereotypy jakoby po tabletkach miały mi wyrosnąć włosy na plecach. Co prawda często im się nie przyglądam, ale chyba jednak nic tam nie ma
__________________
Mój wątek ciuszkowy
wymiana
lilii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-20, 16:31   #8
Emilia2109
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 70
Dot.: nowy importer tabletek

Jestem podobnego zdania jak Wy Tabletki powinnien dawać lekarz za darmo... i gumki tak samo. Nie jedna z dziewczyn zachodzi w ciąże bo ją nie stać na głupie tabletki czy tez gumki Nie wiedząc co ma zrobić z dzieckiem po prostu je oddaje do domu dziecka albo co najgorsze wyrzuca na śmietnik
Wydaje mi się, że w ogole tabletki anty sa stanowczo za drogie... powinny byc o wiele tansze. 50 zł za jedno opakowanie to zdecydowanie za duzo.
Ja co prawda biore Novynette i place na doz'ie 24 zł z groszami ale w aptece te same tabletki kosztuja 30 zł a nawet wiecej. Jak zaczynałam je brac to kosztowały nieduzo ponad 20 zł. Wszystko idzie w gore, wiec i tabletki rowniez.
Emilia2109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.